Ligdeki Durumumuz ve Rakiplerimiz

Kaç zamandır ligin sonundaki puan durumunu hesaplamaya çalışıyorum.

Hesaplarıma göre Tofaş, Antalya Büyükşehir Belediye ve Bornova ile çekişeceğiz play-off için.

Alt sıralardan Daçka, üstten Banvit bizim için kretik maçlar oynayacak.

Daçka rakiplerimizle olan maçlardan galibiyetle ayrılırlarsa hesapları alt-üst eder. Örneğin bu hafta Tofaş'ı yenseler çok iyi olur. 2 hafta sonra Antalya ile oynuyorlar.

Bu hafta Telekom FbÜlker'i yenerse, Banvit Ülker'i sıkıştırır. Ülker'in Bornova'ya maç vermesi zorlaşır. Banvit'in iyi gitmesi de bizim açımızdan önemli.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Biz, kalan beş maçımızı alalım rakiblerimiz mutlaka kaybedecek yeterki biz hata yapmayalım.

5 maçı alırsak bence rahat rahat gideriz. Hatta Erdemir'i de altımıza alıp 7. olarak Ülker'le eşleşebiliriz.

Benim lig sonu tahminim şöyle:

7-ERDEMİR 43
8-GALATASARAY 43

9-BORNOVA 43
10-ANTALYA 43
11-ALİAĞA 41
12-TOFAŞ 41
13-MERSİN 41
14-RENO 39
15-KEPEZ 39
16-DAÇKA 36

5te 5 yaparsak 43 olur.

Bornova Kalan maçlar:(37)

kepez (D)
erdemir
banvit (D)
ülker
GS (D)

bize kesin kaybettiğini varsayarsak(en az 7 farkla) diğer 4 maçta 3 tane alması çok zor. 7 olup ülkere 1-0 geride başlamaktansa, 8. olup efese seyirci avantajı kurup 0-0 başlamayı tercih ederim

Geçen Seneki 25.Hafta sonu

3408.jpg

Bu seneki 25.Hafta sonu

3423.jpg

Buda Geçen senenin Sonu.

3451.jpg

Geçen yıl Daçka 35 puanda ve play-off sınırı 37 iken kalan 5 maçta play-off yapmış.

Bizim de puanımız 34 ve play-off sınırı bu yıl da 37 puanda 25. hafta itibariyle.

1 puan neleri değiştirecek, neler getirip neler götürecek göreceğiz...

ne yapıp edip bu takımın play-off oynaması şart...biz play-offa girersek moral olarak hepsinden üst seviyede olacağız...zaten efes serisi 0-0 başlıyor bu seride çok değişik sonuçlar çıkar kanımca..

Kalan maçlardan Antalya ve Aliağa maçlarını kesin alırız.Mersin(D),Telekom ve Beşiktaş(D) maçlarındanda birini alıcağımızı düşünüyorum.

Tayfun Dursun' Alıntı:
[quote="Bülent Aydın":zuojtz9w]Kalan maçlardan Antalya ve Aliağa maçlarını kesin alırız.Mersin(D),Telekom ve Beşiktaş(D) maçlarındanda birini alıcağımızı düşünüyorum.

Mersin, Beşiktaş ve Bornova içerde, Telekom ve Aliağa dışarda.[/quote:zuojtz9w]

O arkadaş Galatasaray taraftarı değil.(Karşıyaka taraftarı)

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
http://www.turkbasket.com/haber/index.php?option=com_content&view=article&id=8751:alklar-cim-boma&catid=174:ayhan-kalyoncu&Itemid=432

bizi öven bir yazı.....

Savunmamıza da dikkat çekmiş, umarım yediğimiz 72 sayılık ortalamayı biraz daha aşağılara çekebiliriz.

Tüm basketbolseverlerin (FbÜlkerliler hariç) beklentisi Galatasarayımızın play-off'lara katılması yönünde. bunu görmek de çok sevindirici.