Melisa Can

Michelle Campbell nam-ı diğer Melisa Can 1984 doğumlu ve 1.88 boyunda. Takımımızla antrenmanlara ve maçlara çıkmaya başladı.

Oyuncuyla ilgili Aras Kafkaslı'nın Sarayın Sultanları blogundaki kısa bir yazısını da bilgi olarak ekleyelim.

Sezonun en gürültülü transferiydi, tüm yaz boyunca medyayı bile işgal etti vatandaşlık durumuyla ama takıma katılışı da bir o kadar sessiz oldu. 14 Eylül itibariyle Türk vatandaşlığına geçen Michelle Campbell, Galatasaray'ın herhangi bir şekilde resmi açıklama yapmaya gerek duymamasına rağmen, Beşiktaş karşısında oynanan hazırlık maçıyla birlikte yeni formasını ilk kez giydi bile.

3 sezondur Ceyhan Belediye için mücadele eden Michelle, geçtiğimiz sene 21.4 sayı-8.9 ribaund-1.5 asist ortalamaları ile oynayıp o dönemki adıyla TBBL'nin sayı kraliçesi olmuştu. 3 yıllık Türkiye kariyerinde, iki kez All-Star yabancılar karmasına seçilen oyuncu, özellikle bu sene Kocaeli maçında yaptığı 45 sayı-14 ribaundlık performansıyla kendinden söz ettirmişti. Amerika kariyerine baktığımızda, kolej kariyerinde; Rutgers'te Cappie Pondexter, Kia Vaughn ve Essence Carson gibi şu sıralar New York Liberty'nin yıldızı olan bu üçlüyle birlikte oynayan Campbell, 2005 yılında da Big East Konferansı'nın en çok gelişim gösteren oyuncusu seçilmişti. WNBA'de ise 2006'da Washington Mystics, 2008'de Detroit Shock, bu sene başında da Indiana Fever'ın yaz kamplarına çağrılmasına rağmen herhangi bir normal sezon maçında forma giyemedi.

1.88 boyundaki uzun forvet, 1984 doğumlu. Amerika asıllı oyuncu, Ceyhan'daki ilk yılından da Bahar Çağlar ile takım arkadaşı. Gerekli zıplamayı yapamadığı Amerika kariyeri sonrasında, yabancı oyuncu olarak gelse çok tartışılacağı Galatasaray'a, Türk vatandaşlığı ile gelince beklentiler de haklı olarak artıyor. Fowles, Gintare, Melek, Bahar ve Gizem'den oluşan uzun rotasyonunun -özellikle yerli olarak- böyle bir takviyeye ihtiyacı vardı. Başarılar diliyoruz, tekrardan hoşgeldin Michelle Campbell.

Re: 7 # Michelle Marie Campbell

"özellikle bugünkü maçta izlemeyi hayal ediyordum ama maç yayını yokmuş." diyebilirdim.
açıkçası bu başlığın cevaplanmamış olmasına gönlüm razı olmadığı için yazdım.
başarılar oyuncumuza.

15 sayı ile oynamış dün. Sanırım bu sezon en çok katkı veren yerlilerimizden biri olacak. Tabi henüz neden resmi olarak açıklanmadığı konusunda bilgi sahibi de değiliz. Belki işlemleri henüz bitmemiştir.

Ceyhun Hoca'nın dediğinden benim çıkarımım; yeni kural kıtadışı ülkelerin milli takımlarında oynayan oyuncuları etkiliyor.

Yani; Diana Taurasi Amerika Milli Takımı'nda oynadığı için, İtalyan pasaportunu kullanamıyor ama Michelle hiç milli olmadığı için Türk vatandaşlığına geçince sorun yaşamıyor. Ki benzer durumlarda Epiphanny Prince, Katie Douglas, Noelle Quinn gibi isimlerde var Avrupa piyasasında. Kural benim anladığım gibi değilse hepsi elde patlar :)

Ceyhun hoca sorun olmayacağını belirtmişti.
Ceyhun Hoca'nın dediğinden benim çıkarımım; yeni kural kıtadışı ülkelerin milli takımlarında oynayan oyuncuları etkiliyor.

Yani; Diana Taurasi Amerika Milli Takımı'nda oynadığı için, İtalyan pasaportunu kullanamıyor ama Michelle hiç milli olmadığı için Türk vatandaşlığına geçince sorun yaşamıyor. Ki benzer durumlarda Epiphanny Prince, Katie Douglas, Noelle Quinn gibi isimlerde var Avrupa piyasasında. Kural benim anladığım gibi değilse hepsi elde patlar :)
Teşekkürler bilgiler için

Re: 7 # Melisa Can

TBL sitesinin canlı istatistik bölümünde de adı Melisa Can olarak geçtiğine göre başlığı değiştirmekte yarar var.

İstatistiklere bakınca ulan bu 10 sayı atan Melisa kimmiş diye kendime sordum ve ilk başta genç bir oyuncu sandım...Neyseki yanıldığımı anladım...Bu vesileyle hoşgeldin deyip başarılar dileyelim Melisa'ya...

Sophia'yı Türk yapamayarak büyük hata işlemişiz.

Lig maçlarında orayı rahat götürecek Bahar'la birlikte ama derbilerde ve Euroleague'de çok zorlanacak.

Re: 32 # Melisa Can

Aman Yanlış Olmasın

TKBL'den sonra Euroleague de 27 Ekim tarihiyle birlikte hayatımıza giriyor. FIBA'nın internet sitesi üzerinde de kadrolar güncellenmiş durumda. Sitedeki Galatasaray kadrosunda uzunca bir süredir sadece yerli oyuncular vardı, dün baktığımda ise yabancıların da eklendiğini ve kadronun şu şekilde oluştuğunu gördüm;

Işıl Alben, Nihah Anaz, Seimone Augustus, Melek Bilge, Bahar Çağlar, Sylvia Fowles, Gülşah Gümüşay, Doneeka Hodges, Melis Kaya, Ceyda Kozluca, Tuğba Palazoğlu, Gintare Petronyte, Yasemen Saylar ve İlayda Tokmak.

Verilen 14 kişilik listede Michelle Campbell (Melisa Can) ismini göremiyoruz. Ceyhun Yıldızoğlu röportajında; Michelle'nin Türk Milli Takımı'nda oynamamasının, yeni kıta dışı oyuncu kuralına göre bir sorun olmayacağını açıklamıştı bize. Kadroyu görünce, bir 'acaba' diyoruz. Umarım bu sadece FIBA'nın internet sitesinden kaynaklanan bir hatadır. Yalnız söyle bir nokta var, Michelle Campbell ile aynı durumda olan Katie Douglas (Ros Casares), Epiphanny Prince'in (Spartak) takımlarının kadrolarında, bu oyuncularla birlikte 2 kıta dışı oyuncu görünüyor. Sue Bird ve Taj McWilliams FIBA sitesindeki kadrolarda yok yani şimdilik. İnşallah bunların hepsi birer tesadüftür ve hata yapmamışızdır bu konuda. Sahadaki her türlü hata kabülümüzdür ama Preston Shumpert'ta olduğu gibi, Campbell'da da bu işi başaramazsak, büyük bir eksi yazılır sorumlularına.

Çarşamba günü Tarbes GB maçında, durumu göreceğiz. bir kez daha tekrarlıyorum ama; bunun FIBA'dan kaynaklanan ufak bir sorun olmasını umuyorum.

Kaynak: SarayinSultanalri