Mersin BŞB:64 - Galatasaray CC:73

Atan adam atar tüm sistem ona göre kurulur.Ama bu demek değildir ki bir B Planı yok.Murat Hoca faka basmaz.

Fitch sıkıştığında kullanacağımız yegane oyuncu MC Gowan. Ki öyle olduğunu da gösterdi Mersin maçında. Fatih'i biraz daha kullanmalıyız, geliştirmiş alçak uzun oyununu.

Ya su anda tek merak ettıgım Galatasarayın Set hucumu var mı guardlar gelırken ellerıyle bısıler yapıolar :?
Daha sora top Fıtch e verılıyor.
Set eger buysa yapmaya pek gerek yok :?
Ama pota altına top ındırıp Fıtch e pozıyon yaratırsak daha cok sayı bulacaz ..
Su an da 3 de 3 yapmanın hatryla susmalıyız :?
maglubıyelteden sonra gec kalmıs bıle olsak bunlar cok konuslucaktır :?

bence fazla zor olmayan rakiplere karsi fitchin inanilmaz yüzdeli atislarini kullanmak dogru...zorlu rakiplere karsi sayi dagilimi daha esit olmali...pota altini kullanmaliyiz...oyun sikistigi anda fitch devreye girip kilidi yeniden acabilir...guardlarimiz gayet iyi...darrel ve mithat cok yüksek tempo yapip rakibin dengesini bozuyorlar..özellikle fast breaklerde baya etkiliyiz...yanliz bu konuda yine bir elestiri...fitch fast break lerde bile kendi kullanmak istiyor topu ve cogu zaman ya top kaybi ya da foul oluyor...gerektigi zaman bencilligini atmali...

Ligte ki ilk üç maçımızı alarak iyi bir giriş yaptık teknik heyet ve oyuncularımız yeni zamanla daha iyi olacağına inanıyorum çok sert eleştirlere gerek yok. Murat Özyer Türkiye Kupası ve Ligte ilk üç maçtan bileğinin hakkıyla çıktı.
Murat Kaya'yı biran önce kazanmaya bakmalıyız Büyük Kolej'de sayı yükünü çeken oyuncuydu. Daha fazla süre almalı ve inanıyorum havasını bulursa lige damgasını vurur.
Birde Gökhan Üçokalr'mı Tolga Tekinalp'mi olmalıydı Gökhan üç maçta 15
sayı ortalması tutturdu bizde bu sene kalmalıydı. Benchten takıma katkı sağlardı Tolga Beşiktaş'tayeterli süre alamıyordu bizde ortalarda yok.

SEKO' Alıntı:
Ligte ki ilk üç maçımızı alarak iyi bir giriş yaptık teknik heyet ve oyuncularımız yeni zamanla daha iyi olacağına inanıyorum çok sert eleştirlere gerek yok. Murat Özyer Türkiye Kupası ve Ligte ilk üç maçtan bileğinin hakkıyla çıktı.
Murat Kaya'yı biran önce kazanmaya bakmalıyız Büyük Kolej'de sayı yükünü çeken oyuncuydu. Daha fazla süre almalı ve inanıyorum havasını bulursa lige damgasını vurur.
Birde Gökhan Üçokalr'mı Tolga Tekinalp'mi olmalıydı Gökhan üç maçta 15
sayı ortalması tutturdu bizde bu sene kalmalıydı. Benchten takıma katkı sağlardı Tolga Beşiktaş'tayeterli süre alamıyordu bizde ortalarda yok.

:D Halıl Uner gıttıkten sonra sıteye hıc gırmeyecegını sanıyorduk :D
Gokhan mı Tolga mı dersenız Gokhan dıyenın aklından harbı suphe ederım :?
Uc sene bızde oynadı da ne yaptı :?

Fitch Türkiye Beko Basketbol Ligi'nin Jordanıdır. Bunu kabul etmek gerekir. Bir pippen varsa takımda gelir o da belli bir rol üstlenir. Chicago Bulls tek adamın parlamasıyla winner lıgı ile çok başarılar kazandı. Bugün Kobe tek adamlık rolünde ve büyük bir sempatim var kendisine tabi ki gönül istiyor ki tüm oyuncularımız süperstar seviyesinde oynasın ama koç bu rolü kendisine veriyorsa adam da atıyorsa şimdilik sesimizi çıkaramayız. Şutu sokan her zaman haklıdır çünkü.

Arkadaşlar,neden Fitch'i Malikleştirmek için çabalıyorsunuz.Evet Malik geçen sene takımı kurtarıyordu.Ama şimdi ortada kurtarılacak bir takım yok ki Fitch kurtarıcı olsun.

Fitch mevkiisi itibariyle hücum yükünü zaten çekecektir.Son maçın son dakikalarında defansta çabalaması da TBL'yi önemsediğini gösterir.

Daha İsmet var,Cemal Nalga var,Murat KAya var.Bu oyuncular da ilk 5 imizde yer alacak kadar kaliteli oyunculardır.Hollman fazla süre almasada iyi defans yapıyorsak bu ligde neler yapmayız ki.Bir de taraftar bütünleşse de daha güzelleşsek.

Böyle giderse sezon başında bizi ciddiye almayan takımlar bile bizden korkar olurlar. gerçekten çok iyi bi takımız. zaman zaman oyunda kötü oynasak bile bu çok kısıtlı bi zaman oluyor ve genelde baya bi iyi oynuyoruz. Fitch ise çok iyi bi oyuncu. bazen bencil oynuyomuş gibi gözüküyor ama o anlar takımın sıkıştığı anlar ve oyunun Fitch ile oynanması gerekiyor. yani Fitch bencil değil. ayrıca Murat hocayıda çok tebrik ediyorum. takımı çok iyi oynatıyor. rotasyonu çok iyi yapıyor ama birazda Cemal ve İsmet'in de oynaması lazım. çok yetenekli gençler ve şans verildiğinde kendilerini göstereceklerdir. mersin maçı için bütün takımı alkışlıyorum :claps

ilk 13 sayının 12 si Fitch’den gelince bi eyvah dedim geçen seneki sistememi dönüyoz :) ..ama neyseki sonradan dengelendi biraz skor dağılımı..Fitch in fazla top kullandığı bi gerçek ama çok yüzdeli atıyo kerata ve de ısındıkça su gibi akıyo topla beraber çembere kadar..e hal böyleyken adama “yok kardeşim sen alma topu,alınca hep sayı atıyon,çok sayı atıyon” demek de abes olur bence..basketbolda hedefe yıldzların olmadan gidemezsin,yıldzları oynatmayı bileceksin,onlardan korkmayacaksın abicim. Maç bekledğimden kolay geçti,bunda bizimkilerin baştan sona maçı çok istemelerinin payı büyüktü..mitchell,mcgowan ve özellklede uzun bi aradan sonra ilk maçına çıkan kaptanın ii oyunları dikkat çekti..tufan bu sene takımın savunmacısı kimliğini üstlenmiş ve şimdilik ii beceriyo gibi ama daha babalarla karşılaşmadık..nedim e yaptığı blok yılın ilk 10 hareketine girer şimdiden..mersin sonlara doğru yakaladı ama ben takımda panik görmedim,bu sevndirici..geçen seneye göre belli bir düzen ve disiplin gözle görülüyor takımda. 3te3 le başladık ve ankaraya moralli gidioz..hadi hayırlısı bakalım