Mersin BŞB:64 - Galatasaray CC:73

fitch biraz daha takım oyunu oynamalı bazı pozisyonlarda gercekten abartıyor bu macta yabancılarımız tasıdı kuskusuz yerli oyuncularımız skora katkı saglayamazlarsa bu macta oldugu gibi dişli rakiplere karsılık işimiz gercekten cok zorlasır

Laziale' Alıntı:
Yaptığı gerçekten gereksizdi.. Birebir oynansa eyvallah,ki o bile saçma maç kazanmışsın zaten. Adamlar defansı bırakmış,herkes maçı bırakmış kalkıp şut çekiyor..

Geçen sene Ermal bunu bize play-off'ta yaptığından beri böyle yapanlara sinir oluyorum..
Barış Özcan da geçen sene Akatlar'da bize atmıştı Ömer abi. ;)
Mersin'deki seyircimize değinmeyi unutmuşum.Tezahüratı hiç kesmediler.Küfür yoktu.Fitch tezahüratı çok yaratıcıydı.En önemlisi farkın 2 sayıya indiği anda takıma verdikleri destekti.
JaJa oyuna girdiği anda yapılan tezahüratdan sonra faul atışlarında potaya iki tuğla göndermesi,Mersin seyircisinin hakemi yuhaladığı bir anda Holman'ın bizim seyirciye dönüp alkış yaptırması maçın gırgır anlarıydı. :)

Açık açık yazalım o zaman.

Takımın vitesi hücum değil savunma.
1-3-1 3/4 alan savunması gibi bir şey yapıyoruz belli dönemlerde.Bu savunma sonrasında 3 maçtır fark açılıyor.
Bu savunma sonucunda hızlı hücumlarla kolay sayılar buluyoruz.
Daha sonra adam adama geçip rölantiye alıyor takımı hoca ve bu dönemde fark kapanıyor.
Set hücumunda ciddi sorun içerideki uzunların dışarıya top çıkarmaması.Geçen maç bunu ciddi şekilde gördük.
Fitch e yüklenirken bugün son periodda verdiği top sayısı 10 u geçmiştir herhalde.Fitch birazda nba oyuncusu tarzında saygı duyduğu oyuncuya top atıyor.Hollman-Mitchell ve Burak.Bu tartışılır yada değişirmi görücez.
Eleştirirken unutulan bir şey Fitch in gittikçe takıma ısınması ve pas oranını arttırması.İlk period yaptıklarını gittikçe azalttı.Aynı şekilde ilk maçlardaki oranda düşüyor.
Burada yine görev biraz hocaya düşüyor.Hızlı top çevirerek setler oluşturmalı ama işte burada yine uzunların çalışması gerekiyor.

Gelelim bireysel Dixon farklarına.
Madde madde yazalım

Dixon 5 dakika savunma yapmazken Fitch 5 dakika savunmayı bırakmıyor.
Dixon için takım önemli değilken Fitch mücadele ediyor hatta ortada kalan topa atlıyor.
Dixon ribaund kovalamazken Fitch uzunlardan daha çok ribaund alıyor.
Dixon takım içinde gerginlik yaratırken Fitch rakipte gerginlidk yaratıyor.
ve son olarak şu ana kadar Fitch Dixondan daha yüzdeli atıyor.Kızılabilecek bütün pozisyonları (boş pozisyonda attığı şutlar) sokuyor.Top kayıplarınındada çoğunda faul verilmedi bana göre.Özellikle 3. periodda hiç faul çalınmadı.
Ve en önemlisi kazanırken atmaya devam ediyor kaybederken değil.

fitchle dixonu kıyaslamıyorum bile ben
dixon da benim için iyi bi oyuncuydu ama fitch apayrı bi oyuncu en azından takım oyuncusu..
dixonun cok macı var macı 5 sayıyla götürüp de macı kaybettiğimiz son periyotta attıgı sayılarla 20 sayı atarak bitirdiği..

fitch cok dinamik bi oyuncu ve eger bu takımın lideriyse sorumluluğu alması da cok dogal zaten. hem kendine güveni var hem sutu iyi hem de attı mı sokuyo kardesim :)

taraftarın da bi numaralı adamı olur bu hırsıyla. ama dediğim gibi takımın su anda en önemli problemi setlerde bunu da herkes kabul ediyo zaten. uzunlar daha iyi calısmalı top pota altına da inmeli bunlar olmazsa olmaz.

Bence her geçen hafta daha iyi oynuyoruz fitch bazen fazla zorluyor ama çok iyi asistleride var bu seneki takımımız fitche endeksli bir takım değil cidden çok kaliteli oyuncularımız var sadece pohpohlanmıyorlar....
TAKIMIMIZA DESTEK OLALIM!!!

Farkın 2 sayıya düştüğü anda "acaba maç gidiyor mu" dedim ancak sonradan özümüze döndük. Oynayanların yanı sıra oynamayanları gündeme getirmemiz kadro zenginliğini gösteriyor. Umarım kadro zenginliği dezavantaj değil avantaj sağlar.

Bugüne kadar Fitch´in skorer oyunlarıyla rahat galibiyetler elde ettik. Tereddüt ettiğim nokta rakipler Fitch´i durdurmayı başarırsa alternatif skorerlerimiz bu ağırlığı kaldırabilecek mi? Yoksa Fitch´i TBL´de durdurmak imkansız mı?

Takımın iyi bir seri yakalaması isteğimin yanında Ankara´da göreceği ilginin fazla olması için ilk üç maçı kayıpsız geçmesini istiyordum. Ankara´da takımın hakettiği ilgiyi göreceğine inanıyorum.

onur abi bende tedirginim fitch olmadığı zaman ne olacak diye bugünde oturduğu sürelerde çok kötüydük ve sayı bulmakta zorlandık.onun için ficthin gitmesinin yada oynamamasının bize bir faydası olacağını sanmıyorum.
mersindeki taraftarımızı gönülden tebrik ediyorum.inş aynı desteği ankarada da gösterebiliriz gsye :atki

eğer fitch topu kullanmayı bilirse mesela

dripling şut anı hop pas Fatih/Holman >> garanti sayı gibi
çok zorlamadan yanı sıra böle olsa şahane bi oyuncu olur

bidiğer ise
fatih/Holman nın açacağı yolu darelll ile tamamlamak
oda dahada etkili aslında ama fitch öle bi geldiki :)

holman %100 oynarsa ilk 3 garanti gözümde...

Öncelikle Mersin tribününde takımımıza destek veren arkadaşlara çok teşekkür ettiğimi belirtmek isterim.Bir deplasmanın nasıl iç sahaya çevrileceğini iyi gösterdiler.

Takımımızın kendine güveni çok fazla.Yalnız fazla olması tehlikeye düşürüyor;izlediğiniz gibi maç gitti geldi.

YİİTER ULUĞ

'Değerli' yorumcu neden bir Galatasaray maçını bu kadar Mersin taraftarı gibi sundu anlamış değilim.Amatör bir takım,büyük bir takıma karşı oynayınca desteklenir,bunu anlarım,ama Yiiter Uluğ taraftarımıza bile imalı bir şekilde yaklaştı.

Yiiter Uluğ,sürekli Mersin'in toparlanacağını vadetti.Sürekli Mersin'in kaliteli oldugunu anlatıyordu.MErsin'in etkili yabancı oyuncusu oyuna girince taraftar kadar sevindi.Mersin üçlüklerinde 'oooo,aaaaa'' gibi sesler çıkarırken Gs basketlerinde sesi kesiliyordu.

Bağıran taraftarında Fitch'e slogan bulamadıgını söyleyip dalga geçti.Azıcık Gs taraftarının tribünde etkili olmasından şikayet etti.Utanmasa çıkacak,Mersin amigolugunu yapacak.

Bu kişinin basketbol bilgisinin de kaliteli olduğunu düşünmüyorum.Galatasaray maçlarında taraf tutacaksa görevlendirilmemesi gerekir.Murat Murathanoğlu varken .....

onuryavuz' Alıntı:
Farkın 2 sayıya düştüğü anda "acaba maç gidiyor mu" dedim ancak sonradan özümüze döndük. Oynayanların yanı sıra oynamayanları gündeme getirmemiz kadro zenginliğini gösteriyor. Umarım kadro zenginliği dezavantaj değil avantaj sağlar.

Bugüne kadar Fitch´in skorer oyunlarıyla rahat galibiyetler elde ettik. Tereddüt ettiğim nokta rakipler Fitch´i durdurmayı başarırsa alternatif skorerlerimiz bu ağırlığı kaldırabilecek mi? Yoksa Fitch´i TBL´de durdurmak imkansız mı?

Takımın iyi bir seri yakalaması isteğimin yanında Ankara´da göreceği ilginin fazla olması için ilk üç maçı kayıpsız geçmesini istiyordum. Ankara´da takımın hakettiği ilgiyi göreceğine inanıyorum.
abi bana göre fitch'i türkiyede fener,efes,telekom dışında pek bir takım durduramaz çünkü kendi pozisyonunu kendi yaratıyor biz ise henüz ciddi rakiplerle oynamadık

ayrıca fitch'in cibonada oynarken efese ne kadar büyük problem olduğunu hatırlayalım yani ciddi maçları oynamadan birşey söylemek zor

maç için adana dan gittik geldik uA mersine bize gösterdikleri evsahipliğinden dolayı teşşekkür ediyoruz
yiğiter uluğ ya gelince bizi kendisi hiç ilgilendrmiyor biz görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık daha iyisini yapacaksa gelsn tribünde yapsn fitch e de bi tezahürat bulsun
bence artık yeni takım havasını attık üzerimizde arkadaşlık üst seviyede görünüyor
iyi başladık yarıya doğru açtık farkı sonlara doğru kapansada ezdik geçtik
:) tüm maç fitche sesimi duyurmaya çalıştım bakmadı ama maçın son şutundan sonra bize doğru el sallayıp soyunma odasına koşuşu bizi öldürdü
bnce iyi yoldayız umarım gidebileceimiz en iyi noktaya çıkarız ;)

19 top kaybı her zaman telafi edilmeyebilir.
hızlı oynayalım derken bazen topu elimize yuzume bulastıroyuz.

fitch konusuna gelince 2.ci malik dixon vakası insallah yaşamayız. hem takım hem de forum olarak... yaşananlar ve düşünceler bu yönde malesef...

Bu arada konu ile alakasi yok ama önemli oldugunu düsünüyorum. Ilk üc haftada en az sayi yiyen takim biziz 173. Bize yakin olan da Efes var yanilmiyorsam 178 tam emin degilim ama. Bu da gösteriyor ki cok iyi savunma yapiyoruz. Ah bunu bide hücum da göstersek.

Yorumlarinizi Okurken Çok Mutlu oldum Tekrardan
Maça Gelen Arkdaşlarimiza Cok Teşekkür ederim.Adandan Gelen Kardeşlerime teşekkür ederim...Sizinde Beğendinizi Görünce Emeğimiz boşa cıkmadi Allaha Şükür. Maçin Tekrarida olsa keşke..:(

Kors4n' Alıntı:
Yorumlarinizi Okurken Çok Mutlu oldum Tekrardan
Maça Gelen Arkdaşlarimiza Cok Teşekkür ederim.Adandan Gelen Kardeşlerime teşekkür ederim...Sizinde Beğendinizi Görünce Emeğimiz boşa cıkmadi Allaha Şükür. Maçin Tekrarida olsa keşke..:(
tekrari derken belki ntv de gece verebilirler tekrar maçı.. yayın akışını bir kontrol et istersen

Sonio2' Alıntı:
Bu arada konu ile alakasi yok ama önemli oldugunu düsünüyorum. Ilk üc haftada en az sayi yiyen takim biziz 173. Bize yakin olan da Efes var yanilmiyorsam 178 tam emin degilim ama. Bu da gösteriyor ki cok iyi savunma yapiyoruz. Ah bunu bide hücum da göstersek.

bence oynadığımız takımlarıda karşılastır ..

Daha ciddi bir rakiple oynamadık malesef..

Bence fitch konusunda cogu insan sunu gözarda edioo belki bazen fazla zorluoo ama inanılmaz savunma yapan biri hatta en iyi dış savunmacımız ve gercekten hucumda zorlasa da savunmada ki gayreti her zaman varr ve mcgowena da daha iyi olcakkk mactan once zeytin yaglı dolma yemis heralde :) ama o da olsun iyi bir galibiyet aldıkk telekomu da yenersekk gercekten 5. hafta da salonu merak ediomm

Bu macta bizi olumsuz etkileyen bir parke vardi bence. Cok kaygandi ve tempoyu seven takimimiza gereksiz top kayiplari getirdi. Maci izlerken icim daraldi resmen hic begenmedim bu salonu. Yigiter Ulug nun dedigi gibi Beko Basketbol ligine yakismayan bir salon.