Mersin BŞB:64 - Galatasaray CC:73

X' Alıntı:
Efeste Mersin Ted ve Selçukla oynadı.
Nedir bu karamsarlık Murat :)

normalde bilirsin hep en gaza gelen adamlardan biriyimdir abi..

fakat bugunku savunmayı hic begenmedim,hucum organizasyonları bireyseldi..

Mesela tofaş maçında belli bölümlerde süper savunma yaptığımızı düsünüyorum..Fakat bugun onları göremedim ..

Ayrica Efesle degil diger takımlarla karşılastir :)

3 maçta yediğimiz sayı bakımından baktığımızda rakip Efes.
Bu takımların diğer maçlarına bakıyorum bizle oynayan..Daha yüksek atmış tekel.Mersin ve Tofaş bir yüksek bir az.

Savunma konusundada sana eşek kadar yazı yazdık git oku :)

X' Alıntı:
3 maçta yediğimiz sayı bakımından baktığımızda rakip Efes.
Bu takımların diğer maçlarına bakıyorum bizle oynayan..Daha yüksek atmış tekel.Mersin ve Tofaş bir yüksek bir az.

Savunma konusundada sana eşek kadar yazı yazdık git oku :)

o zaman murat hocanın hatasi var..bu kadar rolantiye almıcak yani 8)

mersin atsaydi simdi burda maglubiyeti konuşuyor olacaktık..

ve eminim o zamanda fitch in şahsiligi konuşuluyor olacaktı 8)

RalphGS' Alıntı:
o zaman murat hocanın hatasi var..bu kadar rolantiye almıcak yani 8)

mersin atsaydi simdi burda maglubiyeti konuşuyor olacaktık..

ve eminim o zamanda fitch in şahsiligi konuşuluyor olacaktı 8)
ülkemizin bir alıskanlıgı arkadasım bu, yenince KRAL yenilince BATIRAN olursun ;)

herkes düşüncelerimi 3 aşağı 5 yukarı dile getirmiş zaten fazla yazmaya gerek yok şu son saniye şutyla ilgili bişey söylemek istiyorum.
zaten yeniyoruz maçı yani x farkla değil de x+3 farkla bitmesinde bi sakınca yok bence hem de sıralamada atılan ve yenilen sayıların önemli olduğunu düşünürsek.

d12' Alıntı:
herkes düşüncelerimi 3 aşağı 5 yukarı dile getirmiş zaten fazla yazmaya gerek yok şu son saniye şutyla ilgili bişey söylemek istiyorum.
zaten yeniyoruz maçı yani x farkla değil de x+3 farkla bitmesinde bi sakınca yok bence hem de sıralamada atılan ve yenilen sayıların önemli olduğunu düşünürsek.

o zaman x ve x+3 arasında bir fark yok ise bıraksınlar x fark ile bitsin.bu tamamen rakibe karşı yapılan terbiyesizliktir.oyuncular maçı bırakmış çünkü.fitchin yaptığı hareket hiçbir sporcuya yakışmaz.hatırlarsan dünya şampiyonası final maçında ispanya şampiyonluğu kazandığında son düdük çalınmadan saha içinde sevinmeye başlamışlardı.onlar bile çok büyük tepki görmüşlerdi.ki onlar dünya şampiyonu olmuşlardı, yaşadıkları sevinç engel olunamayacak türden.ama profosyonellik işte bu.kimseye saygısızlık, küçük düşürücü harekkette bulunmayacaksın.fitch o son şutu kullanmak yerine, rakip oyuncularla tokalaşsa şu anda onun yaptığı sportmenlikten bahsediyor olacaktık.

ugurcan' Alıntı:
o zaman x ve x+3 arasında bir fark yok ise bıraksınlar x fark ile bitsin.bu tamamen rakibe karşı yapılan terbiyesizliktir.oyuncular maçı bırakmış çünkü.fitchin yaptığı hareket hiçbir sporcuya yakışmaz.hatırlarsan dünya şampiyonası final maçında ispanya şampiyonluğu kazandığında son düdük çalınmadan saha içinde sevinmeye başlamışlardı.onlar bile çok büyük tepki görmüşlerdi.ki onlar dünya şampiyonu olmuşlardı, yaşadıkları sevinç engel olunamayacak türden.ama profosyonellik işte bu.kimseye saygısızlık, küçük düşürücü harekkette bulunmayacaksın.fitch o son şutu kullanmak yerine, rakip oyuncularla tokalaşsa şu anda onun yaptığı sportmenlikten bahsediyor olacaktık.
allahını seversen fitch küçük düşürücü bir hareket mi yaptı?rakibi aşağıladı mı?seyirciye küfür edip onları galeyana mı getirdi?maçın süresinin içinde üçlük attı.peki o şut girmeseydi o kadar gündeme gelirmiydi maç sonunda tokalaşsaydı sportmenliğinden filan bahsetmezdik zaten her maç olan bir olay bugüne kadar hiç bahsettik mi ki?eğer maç eleme usulü olupta averaj önemli olsaydı o zaman fitch'in yaptığını yanlış karşılıyabilirdim.fitch yaptığı terbiyesizlik veya rakibi küçümsemekle alakası yoktur

Arkadaşlar Fitch'i eleştiren arkadaşlar'ı ben mi anlamıyorum acaba :roll: Evvelsi sene herkes sahada paslaşıp takım oyunu oynuyordu.Banvit'e yenilip Play Out oynadık.Geçen sene malik geldi bencil oynadı play off oynadık.Bu sene Fitch geldi.En kötü ihtimal Play off'da yarı final oynuyacağız.Valla ben o senelerce çekilmez belki kendine göre takım oyunu oynayan sayı atamayan kısır döngü takım izleyeceğime sağlam bir skorer çıkartıp maçımızı kazanalım takım oyunu oynamayalım pekde umrumda değil. :eek:key

o senin düşüncen,saygı duyuyorum.ama ben anlatamamış olabilirim.son dönemlerde basketbolcular arasında gelişen ve tbl yede yansıyan bir gelişme var.bir takım galibiyeti garantilemişse, karşı takım son hucümda bu sonuca SAYGI gösterip,sürenin dolmasını bekliyor.bu zaman zarfında ise birbirlerini tebrik ediyorlar.bu olaya son zamanlarda fazlasıyla tanık olmaya başladık ve bu durum birçok kesim tarafından da onaylanıyor.ama bazı basketbolcular karşı takımın yaptığı sagınlığı göz ardı edip, bu tür basketler atabiliyorlar.bu fitchin karşı takımı bilerek küçük görmesinden kaynaklanan veya "hadi ben de bir terbiyesizlik yapıyımda şöyle bir basket atayım" düşüncesine de sahip değildir.ama yaptığı hareket sonuç olarak günümüz basketbolunda hoş karşılanmıyor.rakip takım zaten maçı bırakmış.ayrıca yanlış bilmiyorsam, puan eşitlikleri olduğu takdirde ikili averaj veya genel averaja bakılıyor.çok küçük ayrıntılar olsa bile sonuçta varolabilen birşey.

Adam kendini kaptırmış ne yapsın bir daha ki maçta atmaz kulağını çekerler olur biter... ;)

trader834' Alıntı:
Arkadaşlar Fitch'i eleştiren arkadaşlar'ı ben mi anlamıyorum acaba :roll: Evvelsi sene herkes sahada paslaşıp takım oyunu oynuyordu.Banvit'e yenilip Play Out oynadık.Geçen sene malik geldi bencil oynadı play off oynadık.Bu sene Fitch geldi.En kötü ihtimal Play off'da yarı final oynuyacağız.Valla ben o senelerce çekilmez belki kendine göre takım oyunu oynayan sayı atamayan kısır döngü takım izleyeceğime sağlam bir skorer çıkartıp maçımızı kazanalım takım oyunu oynamayalım pekde umrumda değil. :eek:key

Dedıklerın de Kısmen dogruluk payı var ....
Ama takım oyunu oynamayalım takım kaznsın sozu de cok yanlıs

Basketbol tabiki bir takım oyunudur.Takım olmadan sadece bir yere kadar gidebilirsin.Bu değişmez gerçek ama...Bu adam atıyorsa o gün eli sıcaksa atabildiği kadar atıcak zaten o gün bu adam gününde değilse bir süre sonra atmıyacak ve her pozisyonda asist yapmaya kendini yönlendirecek yada bunlarıda yapamassa kenara alınacak.O zaman bu takım takım oyunu mu oynayıp sayı üretecek ben şimdilik bu olasılığa pek şans vermiyorum.En iyisi Takım biraz daha oturana kadar Fitch'in üzerine olan oyun sistemine devam ederek bu uyum sürecini kazasız belasız seri galibiyetlerle atlatmak olucakdır.

Fıtch savunulacaktır ama bole 26 hafta gıder sanıyorsak yanılıyoruz bence set uzerınden sayı bulmalıyız o atsın ama surererk degıl set cızılsıun gene o ıcerı drıve yapsın o ucluk atsın ama hucmda top herkesın elıne bı ker degsın herkes oynadıgından zevk alsın

Arkadaslar fitch i hic begenmedigimizi düsünüyorlar heralde..

O sekil bu sekil 30 sayı atmış bir adamı begenmemek sacmalık olur bu maçta ..

Fakat skorer oyuncuların iyi yada kötü günleri olur ..Sadece iyi günleri olmaz yani..Eger biz bir oyun sistemi olusturmazsak fitchin kötü oldugu yüzdesinin düsük oldugu maclarda kaybederiz..

Allah korusun bu oyun sistemi devam ederse,ve fitch sakatlanirsa ne olur ???

Koch u hatırlayalım derim..

RalphGS' Alıntı:

Fakat skorer oyuncuların iyi yada kötü günleri olur ..Sadece iyi günleri olmaz yani..Eger biz bir oyun sistemi olusturmazsak fitchin kötü oldugu yüzdesinin düsük oldugu maclarda kaybederiz..

işte abi bu sezon en son yaşayacağımız şey olur ficht oyuncu kötü olunca kaybetmemiz(efes.fbülker maçlarını ayrı tutuyorum)ama ficth oynamazsa onun yerine oynayacak bir sürü adamımız var mitchell,tufan,murat,burak,mcgowan bunlar geçen yıla oranla şut kullanabilen ve isabetli olan opsiyonlarımız o yüzden malikle fitchin kıyaslanmasıda çok doğru değil bence çünkü malik tekti ama fichte yardımcı olacak çok isim var

RalphGS' Alıntı:

mantık olarak dogru dusunuyosun ama bencede bu sene tek silah takımı degiliz atıcak birden fazla mermimiz var .2mactır ortalıkta yok ama egerki fitch kotu olursa ve 20-30dkka sure oynarsa murat kaya da tufan da mitcell da sazı eline alabilecek oyuncular. hem 1alternatif daha var pota altı oynarız gecen sene 1tek fatih ile bu cok zordu ama busene gercekten iyi ve kalıteli bir pota altımız var oyuzden zaten iddalı ve tehlikeli bir ekip olma yolundayız
gecen sene bizi yenmenin formulu basıttı malik i durdurmak cunku halil hocanın bie 2.taktigi yoktu bu sene hem murat hoca hem takım gercekten kalıteli ve bn ve forumdan irtibatta oldugum arkadaslarım gercekten cook umutlular takımdan

İzlediğim 3-4 maçtır hiç değişmiyor savunmada iyi, hücumda çok kötüyüz.. Halil Üner dönemlerindeki gibi tek adamın eline bakıyoruz hücumda ve oyun sete döndüğünde genelde 3 lük sallıyoruz ya da Fitch'in olağanüstü şeyler yapmasını bekiyoruz. BU şekilde hücum ederek ciddi takımların hiçbirini yenemeyiz. Ya da Fitch %60-70 ile oynasın diye dua ederiz.

Hücumda "tek adam atsın" a bir kere alıştın mı kolay kolay kurtulamazsın. Fitch atamazsa Mitch atar Tufan atar mantığı kağıt üzerinde kalır. Set oyununda uzunlara top değmiyor biraz da uzunlarımızın hücum özürlü olmasından kaynaklanıyor. İçeride Fatih'e 4-5 cukka top çıkardılar adam dizinden falan sektirdi. Fatih gibi basketbol manyağı(!) adamla top çevirmek te kolay değil.

biz TÜRKİYE kupası maçlarındaki rakipleri fitch ilemi yendik?
arkadaşlar iyi bir takımımız var fitch'de buna extra katkı yapıyor o durduğunda ise sazı eline alacak oyuncularımız var.....
GÖRECEKSİNİZ TELEKOMU'DA YENECEĞİZ!!!