Mersin BŞB-GALATASARAY CC : 63 - 53

Suc potalardaysa ve biz deplasmandaki potalara alısamadıysak deplasamana bir iki gün önceden gidip o salonda sut calısması yapsak iyi olmaz mı?

ya bu olayın tek nedeni koskoca 2.periyotta sadece 2 sayı atmak galiba tbl de bi rekor kımış olmalıyız inanamadım gerçekten çok çok ilginç neyse şimdi hedefimiz play offlara kadr ne kadr alışırsa takım o kadr iyi tabiki yeneceğizde yenileceğiz de ama yenilirsekte terimizi akıtıp yenilmeliyiz mücadele edip yenilmeliyiz bence

İnanılmaz bir maçtı.Şansızlık mı desem beceriksizlikmi desem ne desem bilmiyorum.Bomboş kaçan turnikeler, çembere dahi değmeyen 3 lükler.Olan maç boyunca 1 saniye bile uAmersin ve uAdana'ya oldu.
Çok yazık yani böyle maçları kaybetmek gibi bir lüksümüz yok.Mersin ve Casa aklıma geldikçe sinirleniyorum .

alpellaya yenilen takım gidip milanoyu yenebiliyor bu yeni olan extra birşey değil basketbol oyunun içinde olan bir şey bu.

maçı seyredemedim. Gstv verdi mi bilmiyorum. tv başında epeyce bir bekledim ama bir türlü denk gelemedim.

Hazır olmamaktan kaynaklı bir mağlubiyet olduğuu düşünüyorum. Buna ek oalrak haftada ortalaam iki maç gibi bir tempoyu kaldırmaya alışık olmamanın getirdiği bir mağlubiyet olmalı. hafta içi yurtdışına gidilecek ve yol yorgunluğu vs.. gbi faktörlerde devreywe girecek. Bizi çok zorlu bir dönem bekliyor.

Ancak bu süreçte takımın eksikleri olduğu da belli. Uleb cup başlamasına rağmen biz hala transferi düşünüyorsak bu transfer politikasında bir yanlışlık yapılmış demektir. şimdi yaz döneminde yapılan yanlışların ceremesini çekiyoruz ve uzunca da bir zaman çekemye devam edeceğiz.

Biz 26 faul yapmışız onlar ise sadece 16 faul. anlaşılan kısa savunmasını becerememişiz ve rakip kısaların penetrelerini uzunlarımız da faul yaparak enellemiş gibi gözüküyor. maçta içinde fark yediğimiz için kısalarla anlaşılan baskı yapmışız. bu nedenle de 4 kısa ile maçın önemli bir bölümünü oynamışız gibi gözüküyor.

Murat neden 32 dakika oynatılmış ona bir anlam veremedim. pota altından rakibi çökertmemiz gereken bir maçta 4 kısa oyuncu ile devam etmek zorunda kalmak çok acı ve ilerisi için çok düşündürücü. Kolej maçında yol kazası demiştik. yol kazalarımız artıyor. Ligdeki görünüme şöyle bir bakarsak şampiyonluk iddiası taşıyan takımlardan en kötü durumda olan takım olduğumuz söylemek mümkün. Fener her ne kadar iki mağlubiyet almış olsa da efes'i yenmesinin getirdiği bir avantaja sahip. telekom da bir mağlubiyet aldı ama efes'i yenmenin avantajına sahip. Efes de kötü durumda iki rakibine birden yenildi. ama en azından kolay maç kaybetmedi. beşiktaş'ın da iki mağlubiyeti var ama en azından birisini rakibi olan telekomdan aldı. bu mağlubiyetleri telafi kolay olmayacak. hazır değiliz ama en azınadn kolay takımlarla oynuyoruz demiştik. Fikstür avantajımızı iyi kullanamadık. Şimdi gireceğimiz zorlu fikstürü umarım kolaya çevirebiliriz.

Mac sonu acıklamalarında Murat Ozyer, macı kaybetmelerini
- Faullerle savunma direncimizin kırılmasına (dolaylı olarak hakemlere de)
- Mersin'in iyi bir takım olmasına ve Mersin deplasmanının zorluguna bagladı. Kendi oyunumuz acısından bir degerlendirme yapmadı.

adsiz.jpg

selamlar,

Maçta Desteğin Kralını ultrAslan Adana ve ultrAslan Mersin Tayfa olarak verdik.. Keşke Tv verseydide görseydiniz atmosferi. neyse takımımız bizi inanın şaşırttı sayı üretemedi oraya gelen bizleri hayal kırıklığını uğrattı kısaca.. Maçı bende hiçbir Tv den izleyemedim. sabırım GSTV de vermeyecek. hiç maç hakkında bilgi yok.. bilgisi olan varsa söylerse seviniriz. izleriz en azından. Maçta Atamızıda unutmadık. ufak bir not olarak belirteyim.

Teşekkürler.

ahmet arif abi murat dün asistleriyle ve savunmasıyla oyunda kaldı.yanlış okumadınız evet savunmasıyla kaldı

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
Mac sonu acıklamalarında Murat Ozyer, macı kaybetmelerini
- Mersin'in iyi bir takım olmasına ve Mersin deplasmanının zorluguna bagladı. Kendi oyunumuz acısından bir degerlendirme yapmadı.

hep bahane hep bahane bizim yenildiğimiz casa'yı ülker kırdı geçirdi hani şampiyonluğa oynuyoruz ya biraz kıyas yapalım,hadi mersin deplasmanı zordu kaç paralık takımsa ne kadar bütçesi varsa Mersin'in, casa deplasmanıda mı zor,millet deplasmanda 15 sayıdan aşağı maç kazanmıyor bizimkiler kem küm bu kadar büyük yatırım, geçtiğimiz senelere oranla iyi bir organizasyon, ama yanlış HOCA...

Re: Re:

Tunç Altanlar' Alıntı:
[quote="Timur Saglam":a95d1]Mac sonu acıklamalarında Murat Ozyer, macı kaybetmelerini

hep bahane hep bahane bizim yenildiğimiz casa'yı ülker kırdı geçirdi hani şampiyonluğa oynuyoruz ya biraz kıyas yapalım,hadi mersin deplasmanı zordu kaç paralık takımsa ne kadar bütçesi varsa Mersin'in, casa deplasmanıda mı zor,millet deplasmanda 15 sayıdan aşağı maç kazanmıyor bizimkiler kem küm bu kadar büyük yatırım, geçtiğimiz senelere oranla iyi bir organizasyon, ama yanlış HOCA...[/quote:a95d1]
EE kıyas yapıyorsak biz de Banvit, Alpella,antalyayı,Pınar'ı yendik.Sonuçta rakiplerimiz bu takımlara öyle yada böyle yenildi.Tunç genelde senin yorumlarını dikkatli okur ve çokta beğenirim tamam bazı sorunların olduğu aşikar ama biraz daha zaman verelim.Zaten en kötü sezon sonu değişim olacaktır.

Tunç Altanlar' Alıntı:
[quote="Timur Saglam":b877f]Mac sonu acıklamalarında Murat Ozyer, macı kaybetmelerini

hep bahane hep bahane bizim yenildiğimiz casa'yı ülker kırdı geçirdi hani şampiyonluğa oynuyoruz ya biraz kıyas yapalım,hadi mersin deplasmanı zordu kaç paralık takımsa ne kadar bütçesi varsa Mersin'in, casa deplasmanıda mı zor,millet deplasmanda 15 sayıdan aşağı maç kazanmıyor bizimkiler kem küm bu kadar büyük yatırım, geçtiğimiz senelere oranla iyi bir organizasyon, ama yanlış HOCA...[/quote:b877f]

Senin CASA'yı kırıp geçirdi dediği takımın Alpella'ya olan mağlubiyetini söylerim sana..

Olmadı Banvit'ten yedikleri farkı ve sayı miktarını hatırlatırım..

Alpella'yı biz mağlup ettik..Bana dersen ki Alpella maçının altında ''ALTYAPI'' yatıyor diye..

O zaman da derim ki sayı selinde boğuldukları Banvit'e ilk çeyrekte yaklaşık 20 sayı fark attık..

Yani şöyle böyle olsun hoca şuraya gitsin bunu götürsün..Hoca bavulunu alıp gitsin falan filan..

Herşey bitti iş hocaya geldi..Girona'yı yenen takımın hocası da Murat Özyer'di..Mersin' yenileninde..

Lütfen biraz destek...

ülker banvite solomon ve ibrahimden yoksun cıktıgı macta yenildi,takımızda deplasman zaafı olusacak gibi duruyor,sene basında bu tip mağlubiyetler olabiliyor ama önemli olan şunu söyleyebilmek;zamanla bu takım oturur ve lig sonuna doğru kemerleri iyice sıkarak final oynar diyebilmek!!!
asıl sorun bu acaba bunu diyebiliyormuyuz???

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Tunç Altanlar":5c349][quote="Timur Saglam":5c349]Mac sonu acıklamalarında Murat Ozyer, macı kaybetmelerini

hep bahane hep bahane bizim yenildiğimiz casa'yı ülker kırdı geçirdi hani şampiyonluğa oynuyoruz ya biraz kıyas yapalım,hadi mersin deplasmanı zordu kaç paralık takımsa ne kadar bütçesi varsa Mersin'in, casa deplasmanıda mı zor,millet deplasmanda 15 sayıdan aşağı maç kazanmıyor bizimkiler kem küm bu kadar büyük yatırım, geçtiğimiz senelere oranla iyi bir organizasyon, ama yanlış HOCA...[/quote:5c349]

Senin CASA'yı kırıp geçirdi dediği takımın Alpella'ya olan mağlubiyetini söylerim sana..

Olmadı Banvit'ten yedikleri farkı ve sayı miktarını hatırlatırım..

Alpella'yı biz mağlup ettik..Bana dersen ki Alpella maçının altında ''ALTYAPI'' yatıyor diye..

O zaman da derim ki sayı selinde boğuldukları Banvit'e ilk çeyrekte yaklaşık 20 sayı fark attık..

Yani şöyle böyle olsun hoca şuraya gitsin bunu götürsün..Hoca bavulunu alıp gitsin falan filan..

Herşey bitti iş hocaya geldi..Girona'yı yenen takımın hocası da Murat Özyer'di..Mersin' yenileninde..

Lütfen biraz destek...[/quote:5c349]

desteği verdik ama olmuyor demek ki, iki senedir gına geldi en sonunda lanet olsun diyeceğim sonuçları sadece teletex'ten takip edeceğim,herkes ülker maçına kadar yenilgisiz gideceğimiz konusunda hem fikirken şimdi aldığımız iki mağlubiyetle şok durumundayız.Ülker'e gelince onlar ciddiyetsiz oynadıkları için bu durumdalar hele hele Alpella maçında neler oldu o maçıda canlı takip etme fırsatı buldum Tanjevic eline silah alsa vuracaktı bütün oyuncuları,Ülker haftasonu 25 attı çünkü işi ciddiye almaya başladılar maçın başında patron benim mesajını verdi.

Diyelim benim dediğim gibi değil durumlar ülker her ikisinede öyle veya böyle yenildi, peki koskoca bir period boyunca 2 sayıda kaldığı bir maç oldu mu acaca bence bu soru çok önemli.Bu rezaleti kim nasıl açıklayabilir bu hocanın gerçekten yetersiz olduğunu gösteriyor,senin takımın iki satı atmış ve sen tahtaya başka oyunlar çizmelisin takımı canlandırmalısın,10 sayıda kalsan anlarım eyvallahta 2 sayı ne demek oluyor.

Sezon başından beri aynı olayları yazmaktan ben ezberledim takımın iki tane hücum aksiyonu var onları tıkarsa rakip işte böyle 2 sayı gibi rezaletler ortaya çıkıyor.Haftaiçi Hollanda takımıyla oynayacağımız maç bile benim için soru işareti durumunda,haftasonuda Darüşşafaka'ya 12'den az fark atmayacağız ama sonra oynayacağımız deplasman maçları yine soru işareti.İnşallah ülker maçında geçen seneki 30 sayılık fark tekrarlanmaz da bir rezillikte o maçta yaşanmaz.

Hani bu takım bayan takımımız olsa bir nebze anlayacağım oyuncular milli takımdaydı, daha takım tam oturamadı diye ama bu takımın ne bu kadar milli oyuncusu vardı ve yabancıları gelmesine rağmen hala oturan birşey yok,Beşiktaş bizimle aşağı yukarı aynı bütçede galiba ama içeride dışarıda fırtına gibi esiyor bunuda bir düşünmek lazım mağlubiyetleri var ama bir Telekom maçında oynadıkları basketbol beni gayet tatmin etti.

Bunasıl bin yenilgidirki hala kendime gelemedim. Koskoca bir periyotda sadece 2 sayı ooooof oooooof
malup olabiliriz ama birileri bana galatasaray kalikesindeki takımların sadece 2 sayı attığı periyotları söyleye bilirmi.takımımızda okadar şutör varken.Bu bendeki şok bir haftada ancageçer.oooooof ooooooof :(