Murat Kaya

Doğum Tarihi : 13.06.1984
Boy : 1.93
Pozisyon: 1

TBL Kariyeri

05-06 Buyuk Kolej
04-05 Buyuk Kolej
03-04 Buyuk Kolej
02-03 Buyuk Kolej
01-02 Buyuk Kolej
00-01 Buyuk Kolej

kesinlkle gelecegin cok buyuk yıldızleırndan biri olcak
ve bu sene gusel performanslarla bize cok mac kazandıracak bi oyuncu

çok iyi bir oyuncu, savunması da her maçta daha da gelişiyor. çok yetenekli ve takıma çok yararlı. bu senenin en iyi transferlerinden.

03.12.2006 tarihli fenerbahçe ülker-galatasaray cafe crown maçında coşmasını beklediğim basketbolcu

edit: kendimi kaan kural gibi hissediyorum :oops:

şu ana kadar istediğim ve beklediğim verimi alamadım diyebilirim sezon öncesi takıma geleceğini duyduğumda onunla ilgili bilgileri okumaya başladım çok olumlu yorumlar okudum murat kaya hakkında.sonra bjk tv de büyük koley bjk maçının tekrarını izledim açıkçası çok beğendim kendisini sahada takımı için en çok çaba sarfeden adamdı heycanlandım birden ve sezon geldi çattı açıkçası şu ana kadar o beni heycanlandıran murat kaya yı henüz göremedim umarım bir an önce takıma maksimum katkısını yapar.. Bu sene oynanan bjk-GS maçındaki performansı süperdi attığı kritik 3lükler takıma hayat öpücüğü vermişti bir başka deyişle murat kaya için kapasitesini bilerek oynuyor da diyebiliriz.

bu sene açıkçası ondan çok şey bekliyordum ancak hayal kırıklığına uğradım diyebilirim.bizde kendini daha çok geliştirip 3 sene içinde avrupaya gider şeklinde düşüncelerim vardı

en basitinden takımda tufan ersöz savunma yapmasını öğrenip hepimizin sempatisini kazandı,mitchell avrupa basketboluna ayak uydurmaya çalışıyor,cemal nalga da savumasını güçlendirdi yani aslında sene başında aldığımız cemal ve tufan ile şu andaki cemal ve tufan arasında pozitif yönde çok fark var ancak gelişim gösteremeyen tek oyuncu murat kaya oldu. murat özyer'in de ona daha çok şans vermesini beklerdim ama terlemeden bitirdiği maçlar oldu umarım bir an evvel kendine gelip bu takımın demirbaşı olur

sezonun en iyi transferi
herkes ondan 15 sayı ortalama bekliyodu ama o tam tersini yaptı takımın başarısı için kendini ikinci plana atıp daha çok servis işlerine baktı özellikle oyun kurmada mitchell a büyük yardımı dokunuyor skor atan çok oyuncumuz var murat tamamen yıldızlığı bir kenara bırakıp görev adamı rolünü üstlendi bn mutluyum bundan

Arda Öztürk' Alıntı:
sezonun en iyi transferi
herkes ondan 15 sayı ortalama bekliyodu ama o tam tersini yaptı takımın başarısı için kendini ikinci plana atıp daha çok servis işlerine baktı özellikle oyun kurmada mitchell a büyük yardımı dokunuyor skor atan çok oyuncumuz var murat tamamen yıldızlığı bir kenara bırakıp görev adamı rolünü üstlendi bn mutluyum bundan

yorumlara katılıorum ama sole bı durum var türk oyuncular içinde kendine pozisyon yaratan, kendi şutunu yaratan tek oyuncu yani skor yönü çok yüksek bi oyuncu bence skora biraz daha katkı yapması lazım özellikle fitch'in olmadığı maçlarda bu yönünü ön plana çıkarması lazım bence

Bu sene hem Uleb de hemde Tblde 3.lüklerine çok ihtiyacımız var.Yeni gelicek 2 numaranın arkasında olucaksada Murat Kaya rotasyonda çok gerekli.Bu sene iyi yüzdeyle oynaması dileğiyle...