Murat Özyer ile yollar ayrıldı.

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":2l5nz3iw]2006-2007 Sezonu Şampiyonu Fenerbahçe Ülker
2007-2008 Sezonu Şampiyonu Fenerbahçe Ülker

Murat Özyer'in başarıları...

Halil Üner,Erman Kunter ve Koray Mincinözlü'nün başarılarınıda yazarmısın bilelim.[/quote:2l5nz3iw]

Onlara başarılı dediğimi hatırlamıyorum.

En azından sizler gibi Murat Özyer'e körü körüne bağlanmış biri değilim.

Çok başarılı cafe crown'cı şahsiyetin başarıları 2 sezonda 2 Fenerbahçe şampiyonluğu.
Pardon Fenerbahçe ÜLKER. Evet, ÜLKER A.Ş.
Murat Özyer'i maşa olarak kullanan şirket.
Sanki Murat Özyer tezgahlanmış tüm oyunları bilmiyordu,değil mi ?
ÜLKER varken onun kahvesini şampiyon yapacak ya da yaptıracak halleri yoktu.
İşte siz bunların farkında değilsiniz,üzülüyorum renktaşınız olarak.

Kalli istifası
VATAN, Murat Özyer?in istifasının perde arkasını aralıyor

ADNAN ONARAN / VATAN

G.Saray?ın koçu, kendisine teklif edilen ?Kalli modelini?, ?Bu bana olan güvensizliktir? diyerek reddetti. Yerine şimdilik Koray Mincinozlu getirildi.

G.SARAY?DA 2008?in son günlerinde basketbol depremi yaşandı. Erkek takımının koçu Murat Özyer istifa ederken yerine Koray Mincinözlü getirildi. Sezon başında iki aylık gecikmeyle sözleşmesi yenilenen, sürekli olarak yerine koç aranan ve şube yöneticisi Ahmet Dedehayır ile ilişkisi gergin olan Murat Özyer kulüple yollarını ayırdı. Sezona 10 galibiyet bir mağlubiyetle devam ederken ligin son maçında Beşiktaş?a da yenilen G.Saray?da fatura Özyer?e kesilmek istendi. Bunun üzerine Özyer de normal olarak istifa etti.

ENE VE KUNTER?LE TEMAS

KENDİSİNE yapılan futboldaki ?Kalli modeli? teklifini ?Bu bana olan güvensizliktir. Bence siz beni görevden alın? diyerek kibarca reddeden Özyer?in yerine Koray Mincinözlü getirildi. Futboldaki Kalli modeli gibi en tepeye Koray Mincinözlü?yü getirmek isteyen basketbol şubesi, Özyer?in bunu kabul etmemesi üzerine başarılı koçun da isteğiyle kendisini görevden aldı. F.Bahçe maçında takımın başına Koray Mincinözlü koç olarak çıkacak. Fakat bu durumun da geçici olduğu kulüpten sızan bilgiler arasında. G.Saray yönetimi basketbol takımı koçluğu için eski kaptanı Orhun Ene ve Fransa?da Cholet?yi çalıştıran Erman Kunter ile görüşmelere devam ediyor.

KAAN KURAL: Zamanlama dışında normal

F.BAHÇE Ülker maçı öncesinde zamanlaması ilginç olsa da beklenen bir gelişmeydi Murat Özyer?in görevden ayrılması. Beko Basketbol Ligi?nde takım en azından sonuçlar açısından iyi gitmesine karşı oynanan basketbol geçen yıl yine Özyer?in başında olduğu daha düşük bütçeli takımla kıyaslanmayacak kadar kötüydü. Avrupa Kupaları?nda yaşanan tarihi hezimetler (Buducnost, Dexia, Khimik) Beşiktaş Cola Turka maçıyla lige de yansıyınca beklenen karar erkene alındı.

SORUN bir tek Özyer?de değil elbette. Tecrübeli yabancılarla yola çıkan G.Saray bu isimlerin istediği gün oynayıp, istediği gün yatmasına teslim oldu başta. Ne düzen, ne disiplin, ne de geçen yılki takımın ana karakteri ?teslim olmama içgüdüsü? kaldı. Bu Bu oyunculara yeni bir ses gerekiyordu. Ama bunun da olumlu sonuç vereceği hayli şüpheli.

5 katı bütçeyle halil ünerden 10 katı bütçeyle koray mincinözlüden daha başarılı olmuştur. Alkışşşş alkışşş. Ne yazıkki ben hiç bir maçı sete set hücumla kazandığımızı hatırlamıyorum bireysel yetenekle kazanıyoruz sürekli. Sokak basketbolu oynuyordu takım bu sene sırpl-hırvat yabancılarla anlaşınca dedim set hucumu oynuyacagiz ama yine set yok.......

Tugay Aktepe' Alıntı:
''Bütün internet sitelerinde, bizim bu turu geçme şansımızın yüzde 25 olduğu ileri sürülüyordu. Öncelikle bunu unutmamalıyız. Oynanan basketbolun da tabii ki önemi var. İlk devrede güzel oynadık. Ama önemli olan sonuca gidebilmektir''
Murat Özyer / G.Saray Cafe Crown Antrenörü

Bu sözleri okudukça okuyasım geliyor.Büyüksün Murat Hoca.

Tugaycım al sana Özyer'in başarısı senin ağzından.
Bjk'yi 61-60 yendikten sonraki değerlendirmelerin.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Herşey için Teşekkürler Murat Hoca. Unutmadık,unutmayacağız..

Akıllarda kalan ise bu pankart..

14cr7.jpg

Ah be Tugay ah...

Not:Birazdan istifa konularıyla geleceğini biliyorum, fakat Murat Hoca'nın her zaman adamlığından dolayı kalmasını istemişimdir.
Hoca olarak hatalar yaptığını da belirtmişimdir ona göre gel guardımı aldım :)

Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı'nda görevine son verilen antrenör Murat Özyer, yayınladığı mesajla sarı-kırmızılı ekibe veda etti.

Galatasaray gibi büyük bir camiada gururla görev yaptığını belirten Özyer, mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Görev yaptığım süre içerisinde yanımda olan başta sayın başkanlarımız ve yönetimimiz olmak üzere, çalışma arkadaşlarıma, oyuncularıma ve bizi içten destekleyen taraftarımıza teşekkür ederim. Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı'nın Beko Basketbol Ligi'nde, Türkiye Kupası'nda ve Avrupa kupasındaki zirve mücadelesini devam ettireceğine olan inancım sonsuzdur. Galatasaray camiasına, yeni yılda tüm branşlarda başarılar dilerim.''

A.A.

TEŞEKKÜRLER İMPARATOR

Bir de ULEB 4.lüğü vardı,tabii.Hani şu birincisinin Euroleague'nin en kötü takımı olmaya razı olduğu kupa.Kimin umrundaysa sanki bu sene oraya bile katılmaya layık görmediklerine göre...

Benim dediğim gibi murat hoca nasılda ufkumuzu geliştirmiş. Bir sene önce play out oynayan takım avrupa nın 2. Büyük kupasında 4. Oldu beğenilmiyor. Daha önceleri adı gazoz kupası olsada olsun sonuçta avrupa diyen insanlar tarafından hemde. Birde şu beğenmediğiniz uleb kupasından sayamadım ama kaç tane indi atatürk havaalanına. Helal olsun murat hoca. Aldığın para kuruşuna kadar helal olsun.

Meşhur Kalli örneği veriliyor sağda solda... Gelin görün ki tuhaf bir durum da var:

GSTV'de izledim bugün. Murat hocanın kader ortakları Aziz Bekir ve Semih bey görevdeler... Bu da enteresan geliyor bana...

Yok Burak istifa konuları ile gelmeyeceğim.Ama çok istersen gelirim. =)

Ben neyi anladım biliyor musun ?
O başarının Murat Özyer'e ait olmadığını anladım bugün...
O dönemdeki oyuncularımızın müthiş hırsını,kazanma isteğini,azmini gördüm,anladım.
Anladım,duygularımın Galatasaray'ın önüne geçmemesi gerektiğini...

Murat Hoca istemeden de olsa kandırmış bizi.
Ne kadar safmışım diyebiliyorum özeleştiri yaparak...

Tugay Aktepe' Alıntı:
2006-2007 Sezonu Şampiyonu Fenerbahçe Ülker
2007-2008 Sezonu Şampiyonu Fenerbahçe Ülker

Murat Özyer'in başarıları...

Allah aşkına Murat Hoca değil de kim olsa değişecekti bu durum;
D'Antoni,Messina falan olsa şampiyon mu olacaktık;yapma Tugay Abicim..