Murat Özyer ile yollar ayrıldı.

Erdem Akkaş' Alıntı:
[quote="Alperen Kaplan":2wrqcp4z]Hocam teşekkürler,hocam güle güle,yolun açık olsun...

Sakın ola sakın gelmesin Orhun Ene,onu da yeriz... Beşiktaş'ın futbol takımı gibiyiz,değerlerimizi harcamada üzerimize yok.

Koray Hoca'yı hayal meyal hatırlıyorum,severdim eskiden onu.. Başarılar hocam,arkandayız...

sevgili alperen murat hocayı senin tabirinle yedikmi? yediysek nasıl yedik acaba ne yapıldı? bende öğrenmek isterim

SAYGILAR[/quote:2wrqcp4z]

Yiyen biz değiliz,ne yazık ki yönetimimiz...

Ünsal'ın bahsettiği konular çok önemli. Anlayana.
Keşke isimli bir yabancı koçla çalışabilsek. Bu şubede ancak böyle yürür belki işler.
Tek sorun adamın gelip 2 ayda kaçmaması :)

Mithat Bey,
Söylediklerinizin yarısından fazlası yanlış çıkıyor ne yazık ki. Gerçi hep bahaneler var :)
1 Haziran olayında insanlara umut yüklediniz çok feci. Hala etkileri sürüyor.
Avrupa kupası maçını kazanıyorduk, rahat olun kesin diyordunuz.
Transferler filan falan. Daha uzuyor liste.
Bu arada siz hangi hocayla çalıştınız daha önce? Hocayla çalışmak diyince teknik anlamda bir şeyler anlaşılabilir aman dikkat.

evet bende yönetim için sormuştum...sonuçta murat hoca skkibbe gibi sene başı gelmedi takıma 3.senesi ve yönetim öle yada böyle bir yatırım yapmış ve karşılığını beklemiş ve bulamamış anlamadığım yönetim nasıl yemiş özyeri...

Sene başında yapılanlar çok garip değil mi sizce de,tek bir düzgün yerli oyuncu alınmayışı vs...
Geçen seneden hatta geldi geleli istemeyenler vardı hocamı,istedikleri oldu...

Fevzi bey!

Tanımadığınız insanlar hakkında kırıcı yorumlar yapmayın lütfen, tartışma kişileri zan altında bırakacak ithamlarla değil, yapıcı eleştirilerle yürürse daha sağlıklı olur.

Alperen Kaplan' Alıntı:
Sene başında yapılanlar çok garip değil mi sizce de,tek bir düzgün yerli oyuncu alınmayışı vs...
Geçen seneden hatta geldi geleli istemeyenler vardı hocamı,istedikleri oldu...

alınan yabancılar tamamıyla murat hocanın görüşü ve istekleri doğrultusunda alındı..yerli oyuncuya gelince zaten bi geç kalınan kaya peker vardıki alınmaması daha iyi oldu...engin efesi tercih etti zaten başkada yerli oyuncu yoktu alınacak...kaldıki herlde herkes hemfikir isim olarak en iyi gs kadrosu teslim edildi hocaya

kaldı ki hangi yerli oyuncuyla oynarsan oyna avrupada 3 .sınıf bi takımdan 30 sayı fark yemeni gerektirmez yada10 dk içinde sadece 5 sayı atmanı yada takımın sayı atamazken kenarda soğuk bir şekilde durmanı gerektirmez...

neyse artık geçmişe bakmaya gerek yok murat hocaya yolu açık olsun ama efsane yapmayada gerek yok başarılı olupta görevinden alınmış değil

EFET HERKESE HELAL OLSUN GALATASARAY TARAFTARI BU KADAR MI VEFASIZ OLUR YA İNANAMIYORUM. SANKİ KOMİSYONCU HALİL ÜNERDEN BAHSEDİYORMUŞSUNUZ GİBİ MURAT HOCAYA LAF YAPIYORSUNUZ. TAKIMI ALDIĞINDA PLAY OUT OYNAMIŞ BİR TAKIMDI. İKİ SENE SONRA ULEBTE YARI FİNAL OYNATTI.

KISACASI VE SÖZÜN ÖZÜ;

SİZİN UFKUNUZU KİM AÇTIYA KİM
MURAT HOCA OLMASA BU SENE 10 - 2 GALİBİYET SERİSİ KİM YAKALASA OMUZLARDA TAŞIRDINIZ. HOCA KENDİNE KÖTÜLÜK YAPTI SİZE DEĞİL. UFKU OLMAYANLARIN UFKUNU AÇTI.

ADAM GİBİ ADAM TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE.

MURAT HOCAYA KONUŞTUĞUNUZ KADAR MAÇLARA GİTSENİZ EMİN OLUN DAHA BAŞARILI OLURDUK. 100 KİŞİYLE MAÇLAR OYNANIYOR ŞAHENK TE BİLGİNİZ VAR MI BİLMEM.

OZKAN AKTAS' Alıntı:
EFET HERKESE HELAL OLSUN GALATASARAY TARAFTARI BU KADAR MI VEFASIZ OLUR YA İNANAMIYORUM. SANKİ KOMİSYONCU HALİL ÜNERDEN BAHSEDİYORMUŞSUNUZ GİBİ MURAT HOCAYA LAF YAPIYORSUNUZ. TAKIMI ALDIĞINDA PLAY OUT OYNAMIŞ BİR TAKIMDI. İKİ SENE SONRA ULEBTE YARI FİNAL OYNATTI.

KISACASI VE SÖZÜN ÖZÜ;

MURAT HOCA OLMASA BU SENE 10 - 2 GALİBİYET SERİSİ KİM YAKALASA OMUZLARDA TAŞIRDINIZ. HOCA KENDİNE KÖTÜLÜK YAPTI SİZE DEĞİL. UFKU OLMAYANLARIN UFKUNU AÇTI.

MURAT HOCAYA KONUŞTUĞUNUZ KADAR MAÇLARA GİTSENİZ EMİN OLUN DAHA BAŞARILI OLURDUK. 100 KİŞİYLE MAÇLAR OYNANIYOR ŞAHENK TE BİLGİNİZ VAR MI BİLMEM.
Yazınız büyük harflerle yazılmış olmasına rağmen imza atıyorum!

OZKAN AKTAS' Alıntı:

KISACASI VE SÖZÜN ÖZÜ;

Sevgili Ozan zamanında bizim ufkumuzu kapatan rant peşinden koşan insanlar taraftarın ufkunun açıldığını görünce birazda para kokusu alınca rant uğruna hocamızı bizden aldılar.Yapacak pek bir şey yok.Murat hoca bir gün yeniden bizimle olacak bundan şüphen olmasın.

DERS GİBİ!

Galatasaray yönetimi sonunda dayanamadı ve Murat Özyer'e kapıyı gösterdi...

İki sezondur güzel işler yapan yönetim, futbol takımının büyüsüne kapılmadığını, basketbol takımını da 'yakından izlediğini' gösterdi...

'Yakından izlemek' ne demek?

Skora bakarak değil oyuna bakarak izlemek...

Puan tablosunda Efes Pilsen'in bir puan gerisinde, ezeli rakipleri Fenerbahçe Ülker'e puan farkı atılmış ama oyun anlamında bir türlü güven verici bir görüntü yok!

Adnan Polat'ın 'Her alanda şampiyonluk istiyorum' demesi, yönetiminden maç izleyen isimlerin gülmeyen suratları, bu kararın habercisiydi..

Aslında Murat hoca için sonun başlangıcı Eurocup ön eleme turunda elenmek oldu.

Gurovic, Milojevic, Zizic, Hüseyin ve Graves gibi dört kaliteli ismin bir arada olduğu bir takımın bırakın ön elemede elenmeyi, kupada zirveye aday olması gerekirdi...

Lige bakıldığında ise zar zor kazanılan maçlar ve fikstür avantajıyla gelen ikinciliğin ardından kanatları kırık Beşiktaş Cola Turka karşısında oynanan berbat oyunla kaybedilen maç bardağı taşıran son damla oldu...

Yaz başına dönelim....

Takımın başına, Fransa'da büyük saygınlık kazanmış Erman Kunter geliyordu.. Ancak rivayete göre Ülker yönetiminin baskısıyla Murat Özyer takımda kaldı...

Yani görüleceği üzere yönetim zaten Murat hocaya sıcak bakmıyordu...

1.5 sezonda kadro ve oyun anlamında yakalanamayan istikrar, sponsor paralarının da bu istikrarsızlıkta çarçur edilmesi bu kararın ortaya çıkmasına neden oldu...

Uzun lafın kısası, Galatasaray yönetimi, futboldaki Milan'ın golleriyle sevinçten uçarken ondan çok daha kariyerli olan basketboldaki Milan'ın formsuzluğunu görmezden gelmedi...

Sedat Balcı
Sporx.com

Tugay Aktepe' Alıntı:
Uzun lafın kısası, Galatasaray yönetimi, futboldaki Milan'ın golleriyle sevinçten uçarken ondan çok daha kariyerli olan basketboldaki Milan'ın formsuzluğunu görmezden gelmedi...
Sedat Balcı
Sporx.com
Pek bir manidar olmuş.

Heralde sitedeki taraflı tarafsız herkesin kabul edebileceği birşey var ki;

3 sezonda sahada iyi oyun anlamında çok az şey görmüştük...

İmparatora Teşekkür:
4 numaradan oyun kurdurduğun için,
Basketbolda alttan bloku gösterdiğn için,
Maç içinde form tutan oyuncuyu yanına alıp maç bitene kadar bir daha oyuna almadığın için,
Aldığın molaların dönüşünde rakip takım sayı farkını daha da açtığı için,
3 senede hücum seti dahi oluşturamadığın için,
Altyapıdan tek bir oyuncu çıkartamadığın için,
Patlama yapması beklenen genç oyuncular senin döneminde tek bir adım dahi ileri gidemediği için,
3 senede boşa giden milyonlarca dolar için,
Ezeli rakibimizden yediğin tarihi fark için,
Playy off'larda sıfır başarı için,
Oynattığın sıkıcı,mücadelesiz,ruhsuz basketbol için,
Türkiye Kupasında Beşiktaş'tan aldığın yardımlar ve unutulmaz başarılar için,

TEŞEKKÜRLER İMPARATOR

Bir de ULEB 4.lüğü vardı,tabii.Hani şu birincisinin Euroleague'nin en kötü takımı olmaya razı olduğu kupa.Kimin umrundaysa sanki bu sene oraya bile katılmaya layık görmediklerine göre...

Arkadaşlar şu an basketbol takımımız bana göre malesef sorunları kısa sürede üstesinden gelecek gibi görünmüyor.

Bu sorunlardan kendimce en önemlisi TAKIM KARAKTERİNİ sahaya yansıtamamak tabi bunun nedeni takım olamamaktan geçiyor.tabii bunu tekrar yapılandırmak ve sahaya bu oyunculara göre bir oyun sistemi sunmak ki aynı zamanda bu oyundan bizim gibi basketbolu anlıyan ve HERDAİM GALATASARAYI destekliyen taraftarların seyrederken zevk alacagı bir oyun ortaya koymak.

benim görebildigim kadarı ile bir başka sorun: TAKIMDAKİ BAZI YABANCI star (malesef star demeye dilim varmıyor)oyuncuların oyun esnasındaki maçı koparma azminin hiç olmaması ..fakat DEJAN MİLOJEVİÇ 'İ kesinlikle bu guruba katmıyorum .

ve son olarak istifa eden hocamız MURAT ÖZYER' e lütfen fazla yüklenmiyelim.2 senede yönetimle beraber bu takımı nerden aldı ve nerde bıraktı, bunada dikkat edelim .Hocayı sadece bu sene gelen yabancı oyuncuların isimlerinin büyüklüğü altında yetersiz gördüm,buda belki bu seneki düzensizliğin ve başarısızlığın başlangıç noktası olabilir(dikkatinizi çekiyorum beko basketbol ligindeki ikinciliğimize rağmen başarısızlık )

Bide maçlarda şunu gördüm, bilmiyorum siz'de farkettinizmi ,Levent topsakal ve Murat Özyer'i birbirleriyle uyumunu hissetmedim.belki buda yönetimsel yapılan bir hatadır .sonuçta başarı yönetimden taraftara kadar herkes tarafından sahiplenen zincirleme bir reaksiyonsa başarısızlık kimin ???

Yeni hocaya şimdiden başarılar ,bize düşen görev takıma eskisinden çok daha fazla sahip çıkmak ve koşulsuz olarak maçlarda koltukları doldurmak .ortalama 300-500 kişilik taraftar grubuyla şampiyonluk geleceğine inanan varsa bence daha çok bekler .

Haberi duyduktan sonra birkaç gün beklemek istedim bu konu hakkında yazmak için.

Açıkçası 2,5 sene önce hoca takıma geldiğinde çok sevinmiştim. Sağolsun 2 sene içerisinde çok sevindirdi bizi. Yeri geldi üzüldük ama her zaman karakterli ve yenildiği zaman bile desteği sonuna kadar hakeden bir takım oluşturdu.

Geçen sene de başarısız olduğunu düşünmüyorum açıkçası. 10 sene sonra ilk defa Avrupa arenasında boy gösteren takıma Avrupa kupasında 4. lük getirmek kolay iş değil. Sezonun önemli bir kısmını lider geçtik ama sonlara doğru biraz da Ulebin etkisiyle ivme kaybedip sezonu kötü kapattık.

Açıkçası geçen 2 sezon boyunca hoca çok yıprandı. Zaten geçen sene sonuna doğru ortaya çıkan muhalefetin bu sene en ufak başarısızlıkta hocaya karşı isyan bayragı açacagı belliydi. Zaten öyle de oldu. Bu yüzden Murat hocayla bu seneye başlamak büyük bir hata ve riskti. Sonuçta kaybedildi.

Hocanın basketbol bilgisinden ziyade başarısızlığa götüren sorunun otorite eksikliği olduğunu düşünüyorum. Geçen senenin sonlarına doğru iyice ayuka çıkan ve bu sene başından beri su götürmeyen bir gerçek olan otorite problemi.

Bununla birlikte bu seneki takımın ağırılığını da kaldıramadı Murat Özyer. Gerçekten de bu seneki oyuncuları oynatabilmenin ayrı bir meziyet olduğunu düşünüyorum ve Murat hocada henüz bu yeterlilik yok. Belki de olmıycak.

Netice de sezon başı yapılması gereken sezon ortası yapıldı ve bu sezon bence başlamadan kaybedildi. Bu saatten sonra elimizdeki kadro yapısıyla başarılı olmamızı ben biraz zor görüyorum. Kadroyu kuran kişi olarak Murat özyerin de hataları var tabi ki ama hoca seçimine 2 ayda karar verip bütün iyi yerli oyuncuları kaptıran yönetime de aslan payını veriyorum burda.

Belki de şu çark içerisinde en az suçu olan kişi Murat özyerdi. Ama sonuçta kendisi de başarısız olduğu için gitmesi kaçınılmazdı artık. Keşke giderken yanına Ahmet beyi de alsaydı da şube tam anlamıyla refaha erebilseydi.

Sonuçta Murat Özyerin ayrılışının böyle olmasını kendi adıma istemezdim. Ama Galatasarayın menfaatleri ve geleceği de tabi ki herşeyden daha önemli. Hocanın yolu açık olsun. Başarılı olmayı hakeden bir insan olduğunu düşünüyorum.

Mithat duran arkadaşıma
Ben özyeri eleştirirken her zaman ülkerin çıkarları doğrultusunda hareket etmekle suçladım.İşte ispatları 1- Hollman basketbolu bırakma noktasında iken Ülkerden alındı,2- Marshall alpelladan hatır için alındı ve gönderildi.
Sen bunların aksini söylermisin.
Bundan sonra şahsıma yaptığın yalan iftiralarına son ver.Seçilmişle atanmışın arasındaki farkı öğren.

sen kendi cevabında belirttiğin gibi murat özyerin o görevde kalması ile ilgili senin şöyle diyelim görev alıp alamama olayın var.. bundan dolayı senin murat özyer ile ilgili yaptığın eleştiride tarfasız olma olasılığın olamaz.
yukarıda yazdığın iki olay ile ilgili yorumum m.s şuan kepezde ilk maçında 18 sayıyla oynadığına göre bir risk alarak bu transferi yaptı murat hoca ve tutmadı.. sezon başındaki roportajındada belirttiği gibi ilk olarak m.g ile ilgilenildi hem yüksek transfer ücreti istemesi hemde eurolig istemesinden dolayı gelmedi...
hollman transferi eski takımında tanıdığı için transferi düşünmüş olabilir yaptığı tarnsfer yanlışı ile ülkeri düşünmesi ne alaka anlayamadım.. m.s bize gelmese beko basketbol liginde gidecek bir takım rahatlıkla bulabilir..
şunu eleştire biliriz oğuz savaş ülkerden kopma naktasında iken kambala varken niye bize gelmedi ülker fb tercih etti
niye fatih solaka (şuandaki performansını görünce) yeteri kadar süre vermediğini...cemal içinde bu soru geçerliii...
ama siz bunları eleştirmek yerine komisyon aldığını ima ederek başka suçlamalar yaptınız...
ülker sponsorluğu için ise karar mercii galatasaray yönetim kurulu kararı veren ve uygulayan;

Tugay Aktepe' Alıntı:
2006-2007 Sezonu Şampiyonu Fenerbahçe Ülker
2007-2008 Sezonu Şampiyonu Fenerbahçe Ülker

Murat Özyer'in başarıları...

Halil Üner,Erman Kunter ve Koray Mincinözlü'nün başarılarınıda yazarmısın bilelim.