NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
05:45’de Dallas - Lakers maçı var. Mükemmel maç olur, Doncic-Lebron kapışması izlenir de Efes maçı geç bitince çok ters durum oldu. Uyusan bi dert, maçı bekleyim desen başka dert. Belli bir yaştan sonra çalışan adam için Nba takip etmek işkence gibi. En kötü özetleri izleriz, bakalım kral veliahtına ne yapacak.

Ja morantı izlemek büyük keyif paçalarından yetenek akıyor,bu çocuk şutunu da geliştirirse acayip tavanı olacak. Lakers da Davis siz 79 attı ilk yarı LeBron müthiş oynamasına rağmen gözyaşları bitti hakemlere ağlamaktan.Bakalım Dallas bir geri dönüş kıvılcımı yaktı güzel bir maç sonu olur umarım.

Batıda 6-14 arası tüm takımlar kendini buldu allstardan sonra yangın yeri olacak batı. Doğu ilk 6 hariç çöp dolu yani şu yunan ucubesini Mvp yaparlarsa yine Harden, LeBron, Doncic hatta Davise bile ayıp olacak.

Bugün 23:30 da Utah - Washington maçı var. Utah formda olduğu için izlenebilir.
Dün Boston New Orleans’ı 35 sayı farkla 140-105 yenmiş. Bu nasıl bir farktır. Jaylen Brown iyi oynadıkça epey iyi takım oldular. Yalnız şu Boston’ı görünce Kyrie’ye kızmamak elde değil, iki senesini yedi bu takımın. Hem de Al Harford’lı kadronun. Eğer iki sene önce Kyrie yerine Kemba gelmiş olsaydı belki geçen senenin şampiyonu Boston olurdu.

Bugün 23:30 da Utah - Washington maçı var. Utah formda olduğu için izlenebilir.
Dün Boston New Orleans’ı 35 sayı farkla 140-105 yenmiş. Bu nasıl bir farktır. Jaylen Brown iyi oynadıkça epey iyi takım oldular. Yalnız şu Boston’ı görünce Kyrie’ye kızmamak elde değil, iki senesini yedi bu takımın. Hem de Al Harford’lı kadronun. Eğer iki sene önce Kyrie yerine Kemba gelmiş olsaydı belki geçen senenin şampiyonu Boston olurdu.

Tatum 3 çeyrekte 41 attı ama takım ilerisi için bir şey vaadetmiyor. Şu haliyle Bucksu geçmesi çok zor bence

Tatum 3 çeyrekte 41 attı ama takım ilerisi için bir şey vaadetmiyor. Şu haliyle Bucksu geçmesi çok zor bence
Pivot yok. Beş numarada sağlam adam olmadan olmaz. Alamıyorlar da maaş sorununu çözüp, o yüzden Bucks ve Phila’nın gerisinde bana göre. Hatta Toronto ve Miami bile play-off da geçebilir Boston’ı. Al Harford, Aron Baynes, Marcus Morris olduğu zaman Kemba gelseydi herşey farklı olurdu işte. Kyrie bu takımın potansiyelini öldürdü.

İlk senesinde fena değildi Kyrie zaten Toronto ile Doğu birinciliği için kapıştılar normal sezonda, playoffta yoktu. O playofflarda Brown-Tatum ikilisi gösterdiklerinin yarısını diğer sezon gösteremediler resmen pas geçtiler. Bunda bence en büyük pay Haywardın dönüşünde hem kendini bulamaması ve hemde 3 tane topla oynayabilen kanatla oynama sistemlerini oturtamamaları ki bu bir sezonda olabilecek birşey değil. O kadro da ek olarak Rozier ve Morris vardı. Danny Ainge geçen yılki başarısızlığını Kyrie ye yıktı.Kyrie de dangalaktır o ayrı. Bu senede haywardın iyi dönmesiyle Brown-Tatum daha fazla topla oynama fırsatı bulduğu için daha iyiler. Şimdi de takımda uzun ve bench eksikliği yaşıyorlar. Bu sene Bucks dışındakilerini eler bence. Phi ve toronto ya Bucks daha çok zorlanır.

Son düzenleme:
Birde Boston Towns'u kaçırmamalı. Tatum veya Brown ikilisinden birini feda edecek artık ortalık gard, forvet kaynıyor illa yakalarlar bir iki tane orta seviye adam.

Başarısızlığın Kyrie'ye yıkıldığını düşünmüyorum açıkçası. Kyrie gerçekten zihinsel olarak problemli bir oyuncu. Şimdi Brooklyn'de bile benzer sorunları yaşıyor. Hem saha içinde bireysel, hem de saha dışında liderliği kaldıramayan bir yapısı var.

Kyrie gittiği takımı kurutur. Çok net. Brooklyn’i de karıştırdı oynarken. Adam sorunlu, bir takımın en büyük yıldızı olarak o takımın başarılı olma ihtimali yok. Hiç sanmıyorum ama seneye belki Durant iyi dönerse onun altında belki biraz ehlileşir. O da Durant’ın liderliğini kabul ederse. Adam takım oyununa tepki olarak doğmuş resmen. Psikolojik sıkıntıları var, Boston’un o mükemmel çekirdeğini, iki senesini yedi. Tatum, Brown bu sene prangalarından kurtulmuş gibi oynuyor.

Kyrie nin liderliği ufak bir sorundu. Kafası sağlam olmayabilir de doğru kullanırsan en kritik yerde sana şampiyonluk getirir. Temel sorun saha içinde ki oyun karmaşasıydı. Kyrie nasıl takımın çekirdeğinin iki senesi yiyor anlamıyorum. Hatta şuan Kyrie nin o maç sonu oynamasını arıyorlar. Bu sene kendi seviyesinde ki takımlarla oynadığı çekişmeli maçların çoğunu kaybetti.Bu seneki takımda şuan Morris, Rozier ve Horford olsaydı Brown ve Tatum yine pas geçerlerdi bu yılı. Morris Rozier ikilisi neredeyse 20 sayı ort ile oynuyorlar ya bu sezon. Horford-Smart dışında kalan herkesi sadece atmaya odaklı oyunculardan kurup saçma sapan bir takım ortaya çıkartan suçlu olmuyor ama Kyrie günah keçisi oluyor işe bak.

Kyrie beklentiye bağlı olarak büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Ve hiç de ufak tefek mental sorunları yoktu, hatta arttırıyorum facia boyuttaydı. LeBron'la birlikteyken belki farkedilemiyordu bu durumu. Nitekim Celtics'te lider olması beklenen kişi kendisiydi. O mentalite olmadan da şampiyonluk gelmiyor. Ben şöyle söyleyeyim, geçen sene Bucks serisindeki istatistikleri; 20.4 sayı, 4.2 ribaund, 6.4 asist, 1.6 top çalma idi. Ama bu adamın mesela yine aynı seride bir 4.maçı var ki (23 sayı, 6 ribaund, 10 asistle bitirmiş) takıma ihanetten 10 yıl yatarı vardır. Bir insan nasıl defans yapmak istemez, bir adam bir takımı nasıl satar onu gördük o maçta. Ben zaten o maçtan sonra nasıl Boston şehrinden kovulmadan tekrar maça çıktı Koç ve ekibine yazarım bu kabahati.

Birde Salary Cap gerçeğini görmezden geliyorsunuz. Horford 34 yaşında, Philly ile 4 yıl/110 Milyon Dolar kontrat yaptı. Keza Rozier de 3 yıl/57 Milyon Dolar'lık anlaşmayla gitti. Morris de 15 Milyon civarı alıyor yıllık.

Sonuç olarak bende şampiyonluk ümidi görmüyorum takımda ama Kyrie kalsaydı şu anki tablodan daha kötü olur, daha iyi olamazdı.
Kyrie bizim hassas noktamız. Bizden uzak allaha yakın olsun. 😄

Saygılar...

Kyrie nin liderliği ufak bir sorundu. Kafası sağlam olmayabilir de doğru kullanırsan en kritik yerde sana şampiyonluk getirir. Temel sorun saha içinde ki oyun karmaşasıydı. Kyrie nasıl takımın çekirdeğinin iki senesi yiyor anlamıyorum. Hatta şuan Kyrie nin o maç sonu oynamasını arıyorlar. Bu sene kendi seviyesinde ki takımlarla oynadığı çekişmeli maçların çoğunu kaybetti.Bu seneki takımda şuan Morris, Rozier ve Horford olsaydı Brown ve Tatum yine pas geçerlerdi bu yılı. Morris Rozier ikilisi neredeyse 20 sayı ort ile oynuyorlar ya bu sezon. Horford-Smart dışında kalan herkesi sadece atmaya odaklı oyunculardan kurup saçma sapan bir takım ortaya çıkartan suçlu olmuyor ama Kyrie günah keçisi oluyor işe bak.

Bence sorun tamamen Horford'un ayrılması. Cap'de yer yokken tek şansımız Horford ile uzatabiliyor olmaktı. Horford'a 3/75 verdik kabul etmedi ve belki de kariyerinin son kontratını aldı. Tatum'un da iyi bir kontrat alacağını düşünürsek Celtics'in hamle şansı 0. Kemba'nin FA oluyor olmasi Kyrie'nin gidişini pek değerli kilmadi zaten ama Horford çok büyük kayıp oldu

Ja Morant Harden'a atar gider yapmış. Çok mu övdük, erken mi davrandık anlamadım. Daha dur sen dünkü çocuksun biraz saygılı ol. Karşındaki adam Harden. Millete sataşacağına şutunu geliştir, seni savunurken adamlar iki metre mesafe bırakıyor. Kendini geliştir ki sana bu saygısızlığı yapamasınlar ondan sonra kime ne istiyorsan yap. Harden için kırk fırın ekmek yemen lazım senin.

Kyrie beklentiye bağlı olarak büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Ve hiç de ufak tefek mental sorunları yoktu, hatta arttırıyorum facia boyuttaydı. LeBron'la birlikteyken belki farkedilemiyordu bu durumu. Nitekim Celtics'te lider olması beklenen kişi kendisiydi. O mentalite olmadan da şampiyonluk gelmiyor. Ben şöyle söyleyeyim, geçen sene Bucks serisindeki istatistikleri; 20.4 sayı, 4.2 ribaund, 6.4 asist, 1.6 top çalma idi. Ama bu adamın mesela yine aynı seride bir 4.maçı var ki (23 sayı, 6 ribaund, 10 asistle bitirmiş) takıma ihanetten 10 yıl yatarı vardır. Bir insan nasıl defans yapmak istemez, bir adam bir takımı nasıl satar onu gördük o maçta. Ben zaten o maçtan sonra nasıl Boston şehrinden kovulmadan tekrar maça çıktı Koç ve ekibine yazarım bu kabahati.

Birde Salary Cap gerçeğini görmezden geliyorsunuz. Horford 34 yaşında, Philly ile 4 yıl/110 Milyon Dolar kontrat yaptı. Keza Rozier de 3 yıl/57 Milyon Dolar'lık anlaşmayla gitti. Morris de 15 Milyon civarı alıyor yıllık.

Sonuç olarak bende şampiyonluk ümidi görmüyorum takımda ama Kyrie kalsaydı şu anki tablodan daha kötü olur, daha iyi olamazdı.
Kyrie bizim hassas noktamız. Bizden uzak allaha yakın olsun. 😄

Saygılar...
Cap gerçeğini görmezden gelmedim Morris ve Rozier sınırsız olsa bile tutulmamalıydı zaten. Kyrie de hatalı lafım yok sevmemde zaten kendisini lider olmak için ayrıldı Cavsden batırdı. Ama tekrar söylüyorum en büyük hata pas trafiği üzerinden oynayan takıma kendi şutunu yaratarak oynayabilen oyunculardan kuran Danny Aingedir. Bana kalırsa şuanda bir tane fazladan iyi forvet var. Oda Towns için kullanılmalı elinde yeterince asset da var, harikada bir koçun var artık bir şampiyonluk adayı olman için o hamleyi yapman lazım.

Bu Brandon Ingram sessiz sedasız all-star seviyesinde oyun oynuyor. Dün gece de Utah'a 49 sayı atmış. Lebron varken oynayamıyordu Lakers'da çakışıyordu biraz oyunları onun uğruna feda edildi. Hep Kevin Durant diyorlardı bu çocuk için böyle giderse o seviyede olmasa bile yıldız olacağı belli. Şimdi de yanına Zion gelince aynı duruma düşer mi onu merak ediyorum. Yoksa adam gerçekten light Kevin Durant oldu.

Bu gece New orleans - Clippers maçı var 23:30 da. Zion bilmiyorum oynayacak mı bi ara oynayabilir lafları çıkıyordu oynamasa bile ingram var kawhi var george var iyi maç olur yani. Ama esas baba maç gece 04:30 da Lakers - Houston. Muhtemel batı finali provası izleyebiliriz. Son maçlarda Harden biraz formsuz olsa da Houston alır diyorum. Büyük maçlarda Lakers’ın biraz sindiğini de düşünürsek gönlüm ve mantığım roketlerden yana.