NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Houston spurs ile beraber son 15 yılın en istikrarlı takımı. Şampiyon olamadılar belki ama herzaman playoff takımı oldular artık değişim vakti gelmişti. Wall tek başına batıda bu takımı sürükleyemez tankinge başladı gibi Houston Oladipo hamlesi bunu gösteriyor. Nets ise Allen kalsa takımda bambaşka olurlardı ne Jordanmış arkadaş. Bence İrvinge takas arayacaklardır, İrvingin döndü ben tekrar oynamak istiyorum dediği takdirde doğudan contender bir takım o topa girmez tek aklıma gelen Orlando. Fournier ve Gordondan vazgeçip İrving-Vucevic seneye ısaac fultz falan playoff ta daha iddialı bir takım yaratalım diyebilirler. Batıda ise clippers belki düşünebilir onların derdi Lakers çünkü bir yolunu bulabilirlerse bence denerler.

Covid eksiklerinden Maxey çok iyi yararlandı bugünde iyi oynuyor, Milton şov yapıyor zaten yani Furkan çok kötü zamanda sakatlandı. Dönmesi bekleniyor şu sıralar ama rotasyonda ki yerini alması için ekstra birşeyler göstermesi gerekecek.

Harden korse ile falan çıktı heralde Houston maçlarına gayet iyi duruyor fiziği. İrvingin değerini düşürüp takasta istenilmemek için ortadan kaybolduğu konuşuluyor, yavaş yavaş mantıklı gelmeye başladı.

Harden ilk maçında 32 sayı, 12 ribaund, 14 asist yapmış. 40 dakika kalmış sahada. Durant de 42 sayı atmış, insan değil zaten o. Kyrie nasıl oynayacak bu takımda gerçekten merak ediyorum. Üçü normal oyunlarını oynasa zaten 100 sayı çıkar her maç bunlardan. Brooklyn için aslında en iyi senaryo Kyrie karşılığı iki-üç tane iyi yan parça almak ama Kyrie’yi kim alır takımına bu saatten sonra o sıkıntı.

Dün gece Dallas - Chicago maçına baktım ara ara. Doncic olmasa Dallas ciddiyim Nba'in en kötü takımı olabilir. Eksikler de vardı ama Doncic bişey yaparsa Dallas sayı buluyor yoksa resmen motoru kapatmış araba gibi bekliyorlar ortada. Zaten üçüncü çeyrek başında adam triple-double yaptı. Bu yaşında Jordan'ı da geçmiş bu arada triple-double sayısında. İnannılmaz bişey ama bir oyuncuya bu kadar bağımlı olmak sıkıntı yaratır ilerde.

Dün gece Dallas - Chicago maçına baktım ara ara. Doncic olmasa Dallas ciddiyim Nba'in en kötü takımı olabilir. Eksikler de vardı ama Doncic bişey yaparsa Dallas sayı buluyor yoksa resmen motoru kapatmış araba gibi bekliyorlar ortada. Zaten üçüncü çeyrek başında adam triple-double yaptı. Bu yaşında Jordan'ı da geçmiş bu arada triple-double sayısında. İnannılmaz bişey ama bir oyuncuya bu kadar bağımlı olmak sıkıntı yaratır ilerde.
Dallas bu sene kötü durumda, Doncic'de inanılmaz oynamaya başladı haklısınız. Dün bende aynı şeyi düşündüm Doncic olmasa çok zor işleri diye ama sonra, eksik oyuncular listesine baktım. Josh Powell, Josh Richardson, Tim Hardaway Jr., Dorrey Finney Smith, Maxi Kleber,Jalen Brunson. Bu isimlerden en az bir 30-40 sayılık katkı gelir normalde. Takımın yarısı yokmuş dün gece. Dallas gerçekten çok kötü oynadı ve hiç öne geçemedi. Ama Doncic böyle oynamaya devam ederse, eksikler geldiğinde tutulmaz olurlar.

Spurs icin biraz hayal kirikligimiz var ama umudumuz yuksek. Genc kadro on planda, veteranlar katki veriyor. Kisa bes ile israr ediyoruz ama pop'un bir bildigi vardir diyoruz.
Hani biraz savunma yapsak hucum aksiyor.
Neyse dengelemek icin vakit var ve yuksek hedefler yok bu sene.

Bugün Amerika'da Mlk day tatili varmış, o yüzden erken maçlar var yine. Saat 20:00 de Orlando - New York maçı var. Geçen maç Boston'a 30 sayı fark atmış New York iyi gidiyorlar. Orlando'da öyle. İyi maç olabilir. 23:00 de Porland - Spurs maçı var mesela, o da iyi maç olabilir. Aslında gecenin maçı Milwakee - Brooklyn ama o 03:30 da başlayacakmış, çok ters kalıyor bize.

Kyrie nihayet dönmüş. 37 sayıyla dönmüş baba hem de. Saf yetenek anlamında belki üstüne yok adamın, oynadığı zaman da seyrine doyum olmuyor ama işte biliyorsun ki bir yerde sorun çıkartacak illa. Yalnız Brooklyn'nin yan parça eksikliği o kadar bariz ki üçü 96 sayı atmasına rağmen kaybetmişler maçı. Harden son topu Kyrie'ye bırakmış hala kazanmaya çalışıyorlar adamı.

Clint Capela’nın Pistons karşısındaki performansı:

39 dakika 27 sayı 26 ribaund 5 blok

2004’ten beri bir maçta 25 sayı, 25 ribaund, 5 blok yapan ilk oyuncu oldu.

Sixers hakkettiği bir maçı kazandı izlerken keyif alıyorum kendilerini. Nets yine uzatmada kazandı Harden geldiğinden beri 41 dk ortalaması ile oynuyor ve dediğim şey olan ligin en iyi oyun kurucularından biri olduğunuda gösteriyor.Fazla şut kullanmadan da gayet verimli, üzerine kurulan ve tamamen atmasına yönelik kurulan bir takımdan dolayı şut tercihleri gereksiz eleştiriliyordu. Houston ise Silas ile uzun zamanda iyi işler başaracaklardır hatta bu sene Gordon bu şekilde katkı vermeye devam ederse 8 den playoff bile yapabilirler çünkü Olodiponun da katılımı ile standart üstü bir savunma takımı oldular.