NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Utah - Indiana maçı var S sport’da. İyi maç oluyor ama Mitchell kötü sakatlandı. Tam gösteremediler ama bileği burkuldu galiba. Bu sene zaten bu sakatlıklar yüzünden ligin keyfi kaçtı iyice. İnşallah ciddi bişey yoktur Mitchell’da.

Durant fazla iyi bu oyun için. Günümüzün savunma anlayışı ile Durant i durdurmak mümkün değil, eğer yaşı 25 falan olsaydı 5-6 şampiyonluk kazanabilirdi. Şu sıralama maçları bitse de bir an önce playoff lar başlasa keşke. Lakers batıyı büyük ihtimalle alacaktır, doğuda umarım nets alır şu seriyi izleyebiliriz.

Bu S Sport niye kaldırıldı arkadaş Digitürk'ten ?

Digiturk kaldırmadı. S Sport kendi çıktı platformdan. Maddi konularda gecikmeler yaşanıyordu şeklinde birşeyler hatırlıyorum S Sports tarafından. Onlar da ivmeli şekilde büyüme devrindeler. Bu nedenle İhtiyaçları olmadığını düşünerek ilk fırsatta çıktılar. Kendi platformları var. Bein kadar fazla alternatifi yok. Örneğin her Smart Tvde izleyemiyordun. Büyük ekran deneyimi için ekrana yansıtman gerekiyor. Ama spor yayıncılığında en son NBA TV'yi de bünyesine katarak atılım yaptılar. S Sport Plus uygulamasında S Sport 1 ve 2'de yayınlayamadıkları maçları da yayınlıyorlar ayrıca.

Günlerdir yazamamıştım aradan 2 hafta geçti. Fetöcü Enes Kanter Detroit'e karşı 24 sayı ve 30 ribauntluk istatistik yapmış. NBA rekoru 32 ribaunt diye hatırlıyorum. Kırılması oyunun hızlanması nedeniyle hücum sayısının artmasıyla daha mümkün hale geldi ama yine de muazzam bir sayı. Eğer rekoru kırabilseydi ya da kırarsa Türkiye'de NBA yayınlarının toptan kaldırıldığına şahit olabilirdik/olabiliriz :LOL:

Jayson Tatum San Antonio Spurs'e karşı 60 sayı atarak kariyer rekoru kırdı. Larry Birdü de bu konuda yakalamış oldu. Boston Celtics 30 sayı gereiden gelip maçı uzatmaya götürüp kazandı. Tatum, ölmeden önce bildiğim kadarıyla Kobe ile de çalışıyordu. boyu da 2.03 yazıyor ama 2.06 oldu diye geçenler de duymuştum. Şutunu çok geliştirdi komple bir yıldız oldu. Atışları da Kobeye benziyor.

Play off ve play in eşleşmeleri belli oldu.

Play in
Boston-Washington
Indiana-Charlotte

LA Lakers-Golden State
Memphis-San Antonio

Play off
Philadelphia-
Brooklyn-
Milwaukee-Miami
New York-Atlanta

Utah-
Phoenix-
Denver-Portland
LA Clippers-Dallas
Clippers büyük şaibeye imza attı son iki maçını Houston ve Oklahama ya vererek yani bu kadar itici ve korkak bir takım daha yok.Lakerstan bu kadar korkuyorsanız oynamayın. Umarım tokatlar dallas bu karaktersiz takımı. Denver-Portland ortada bir seri, Nurkic'in biraz kendini bulmasıyla bence favori portland. Lakers 7'den girerse rahat eler ama 8. olup Utah ile eşleşirse işler değişebilir. Mitchell iyi döndüğü takdirde favori Utahdır bana göre.
Phi ve Nets büyük ihtimal ilk turu en fazla 1 maç vererek geçer. Milwakuee - Miami eşleşmesi ilk turun en güzel eşleşmesi oldu. 2 gün önce Milwakuee istese Miami den kaçabilirdi ilk turda ama yapmadılar. Kendilerine en ters gelen takımı ilk turda aldılar karşılarına helal olsun. Bu iki takımdan 7 maçlık bir seri gelebilir bu sefer. Atlanta - Newyork boş bir seri kadro kalitesi ile geçer heralde atlanta.

Play off ve play in eşleşmeleri belli oldu.

Play in
Boston-Washington
Indiana-Charlotte

LA Lakers-Golden State
Memphis-San Antonio

Play off
Philadelphia-
Brooklyn-
Milwaukee-Miami
New York-Atlanta

Utah-
Phoenix-
Denver-Portland
LA Clippers-Dallas
Clippers büyük şaibeye imza attı son iki maçını Houston ve Oklahama ya vererek yani bu kadar itici ve korkak bir takım daha yok.Lakerstan bu kadar korkuyorsanız oynamayın. Umarım tokatlar dallas bu karaktersiz takımı. Denver-Portland ortada bir seri, Nurkic'in biraz kendini bulmasıyla bence favori portland. Lakers 7'den girerse rahat eler ama 8. olup Utah ile eşleşirse işler değişebilir. Mitchell iyi döndüğü takdirde favori Utahdır bana göre.
Phi ve Nets büyük ihtimal ilk turu en fazla 1 maç vererek geçer. Milwakuee - Miami eşleşmesi ilk turun en güzel eşleşmesi oldu. 2 gün önce Milwakuee istese Miami den kaçabilirdi ilk turda ama yapmadılar. Kendilerine en ters gelen takımı ilk turda aldılar karşılarına helal olsun. Bu iki takımdan 7 maçlık bir seri gelebilir bu sefer. Atlanta - Newyork boş bir seri kadro kalitesi ile geçer heralde atlanta.

CLIPPERS'ın yaptığı şeyi aklım almıyor. Korkmak değil bu artık Lakers'a şampiyonluk hediye etmek aptallıklarıyla. Geçen sene onları eleyen Lakers değildi. Bir an önce Lakers ile oynayıp yollarına bakmaları gerekiyordu. Şampiyonluktan başka her şey başarısızlıksa ha finalde kaybetmişsin ha ilk turdu ha konferans yarı finalinde. Lakers'ı böyle yakalamışken ilk turda bile eşleşmek için çabalamaları gerekiyordu. Üstüne yarı finalde Utah ile eşleşip Lakers'ın Batıdaki en önemli 2 rakibinin birbirine çarpışma dileğini gerçekleştirdiler. Utah'a karşı en ters gelen takım Clippers olabilir ama Lakers zorlanırdı. Lakers şimdi Golden State'i yenerse Dallas bile yok yolları üzerinde. İnanılmaz kolay bir şekilde finale yürüyecekler saha avantajı olmasa da. Üstüne karşılarına gelen rakipleri de aşırı yorgun olacak fiziksel ve mental açıdan. Halbuki 3.bitirseniz hem ilk turda Portland ile oynayacaksınız hem de Lakers kaybederse Utah ile çarpışmalarını izleyip rahatça finale yürüyecektiniz. Lakers kazansa da yolunuzu erken çıktığından belki tam forma tutmadan çok daha rahat geçebilecektiniz. Şimdi ne oldu tepsiyle sundunuz Batıyı Lakers'a. Lakers sadece 1 galibiyet uzakta Batı şampiyonluğuna şimdiden söyleyeyim. Clippers aptallığına yansın demiyorum. Bu kadar aptallık normal değil. Ben artık Lakers şampiyonluğunu kolaylaştırsın diye kurulmuş bir takım olduğuna iyiden iyiye inanmış durumdayım.

Clippers'a inanılmaz gıcığım ben de. Son 2 maçta yedek kadroyla çıktılar. Normalde seviyorum kadro olarak Clippers'ı ama bu yaptıkları hiç hoş değil. Hem Dallas ve Clippers iki sevdiğim takımın eşleşmesini de istemiyordum. Ama Clippers bilerek Dallas'ı seçtiler. Bence Dallas'ı da eleyecekler, Dallas'ın onları elemeleri zor ama korkunun ecele faydası yok. 3. olup Portland'la da eşleşebilirlerdi. Onlardan korktular. Lakers'dan da korktular. Hepimizin de bildiği gibi rakip seçmek eninde sonunda gelip size ödetir durumu. Karma gibi birşey. Denver-Portland eşleşmesinde de Portlandın avantajlı olduğunu düşünüyorum. Denver buraya kadar iyi getirdi ama Jamal Murray olmadan play offlarda zorlanacaklardır.

Play-in e gelecek olursak batıda Lakers'ın GSW'yi yeneceğini, GSW'nin de diğer maçın galibini yenip Utah ile eşleşceğini düşünüyorum. Lakers'da Phoenix ile eşleşecek bence. Bakalım görelim.

Son düzenleme:
Müthiş sert bir maçla başladı playoff, özlemişiz böyle maçları.7 maçlık bir seri olması çok muhtemel gözüküyor. Yine çok iyi savundu Miami Giannisi ama yetmedi. Bu seriden çıkan takım ciddi yıpranmalar yaşayacaktır ilk tur olmasına rağmen.

Oh dallas yendi... Doncicin müthiş ilk yarısına ikinci yarı Brunson ve Hardaway katkısıyla saha avantajını aldılar ama Porzingis hiç iyi durumda değil aynı şekilde Clippersa da Ibaka. Eğer dallas elerse uzun yıllar konuşulur clippers ın lakerstan kaçmak için yaptığı rezillikler.

Oh dallas yendi... Doncicin müthiş ilk yarısına ikinci yarı Brunson ve Hardaway katkısıyla saha avantajını aldılar ama Porzingis hiç iyi durumda değil aynı şekilde Clippersa da Ibaka. Eğer dallas elerse uzun yıllar konuşulur clippers ın lakerstan kaçmak için yaptığı rezillikler.
Lakers'tan kaçmak için ilk tur ve 2.turda daha zor takımların olduğu yolu seçip, en önemli rakibi Lakers'ın Batıdaki en önemli rakipleri Utah'ın ve Clippers'ın birbiriyle çarpışırken rahatça finale çıkacağı bir yolu altın tepside sundu. Lakers ile ne kadar erken eşleşirsen o kadar iyi şu form durumlarında. Ama 7.sıradan girmelerine rağmen kolaydan zora giden bir yolda ısına ısına finallere gidebilecekler. Böyle bir yolu kendileri yazsa ayıp olur diye geri silerlerdi(!) Clippers, final sınavı ertelenenince sevinen öğrenciler gibi. Ama asıl meselenin finale kadar çok yıpranmamak olduğunu bilemeyecek kadar tecrübesizler. Sorun Doc RIVERS'da sanıyordum ama LUE ya ondan da beter ya da LeBron'a kıyak çekmek için o görevi kabul etmiş.