NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Point god ezdi geçti denverı 17 sayı 15 asist 0 top kaybı. Phoneix gittikçe büyüyor bu playoff ta geçen yılda benzer bir durum denverda vardı. Özellikle Ayton potansiyelini yukarı çıkarması Phoneix i farklı bir takıma çevirdi. Utah - Phoneix finali izlemeyi çok istiyorum, normal sezonu cayır cayır oynayan bu iki takım finalde olmayı da çok hakediyor.

Kör dövüşü maçını kazandı bucks. Maç topunda belkide maçın yıldızı bowen ın saçmalaması ve Nash in mola almaması ile 3-0 dan oldu nets. Bucks özelinde ise yani Giannisin ısrarla şut denemesi 9 da 1 mi ne üçlük attı gerçekten hayretle izledim... İstatistik olarak kağıdı doldursada Giannis bence rezalet bir maç çıkardı ve sonrası içinde hiç umut vermedi.

Conley olmadan Utah 2-0 a getirdi.Mitchell 'ın müthiş ilk yarısına 3.periyot clarkson son periyot ise bogdanovic-Ingles ikilisinin hem savunma hem de hücum performansı ile aldılar maçı.Kawhi yorgun gibi hiç domine edemiyor nasıl topçu bu anlamadım. Geçen yıl 2 tane 7 maçlık seriden çıkan Jokic-Murray ikilisi çatır çatır oynamıştı lakers serisinde.Pg ise tuğla örmeye devam ediyor Reggie jackson ın gerisine düşmüş durumda hücumda güvenilir el konumunda gerçekten helal olsun.

Conley olmadan Utah 2-0 a getirdi.Mitchell 'ın müthiş ilk yarısına 3.periyot clarkson son periyot ise bogdanovic-Ingles ikilisinin hem savunma hem de hücum performansı ile aldılar maçı.Kawhi yorgun gibi hiç domine edemiyor nasıl topçu bu anlamadım. Geçen yıl 2 tane 7 maçlık seriden çıkan Jokic-Murray ikilisi çatır çatır oynamıştı lakers serisinde.Pg ise tuğla örmeye devam ediyor Reggie jackson ın gerisine düşmüş durumda hücumda güvenilir el konumunda gerçekten helal olsun.

Kawhi topçu mu değil :D Biraz abartı olmuyor mu diyeceğim ama zaten kötüydü denmeyi bile hak etmiyor. Sahada CLIPPERS adına basketbol oynuyor gibi duran bir kendisi bir de ilginçtir Reggie JACKSON'ın iyi ikizi var. Dallas serisini Kawhi'ın insanüstü performansı getirdi sonuçta. Bu kadar loser yapmayalım adamı. CLIPPERS'ın kötü görüntüsü adama eksi yazdırılıyor sürekli. Paul George 2 yıldır play-off'ta vites yükselteceğine boşa almasa başka şeyler konuşurduk. Adamın psikolojisi bozuk. Geçen sene fanusa bağlamıştı ama bu sene sıkıntısı baskıyı kaldıramaması gibi gözüküyor. Keşke Kawhi istemeseydi yanına. İkisi bir arada CLIPPERS'ın geniş kadrosuyla kağıt üzerinde muazzam görünüyor ama iş işte orada bitmiyor. GEORGE, Thunder'ı da sürükleyememişti. Belli ki yeteneklerini baskı altında yansıtamıyor.

Sabah ilk iş SIXERS VS HAWKS maçının tekrarını izledim de Furkan harika iş çıkarmış. İlk çeyreğin sonlarından itibaren ivmeyi tamamen takımı lehine çevirdi attığı üst üste sayılarla. Yanlış hatırlamıyorsam 2'si üçlük, üçlük atış halinde faulden 3 serbest atışta da isabet ve ilk sayıları olan 2 sayılık basketle 11 sayısını bu bölümde kaydetti ve SIXERS skor olarak belli bir marjı elde etti. Maç sonuna kadar da farkın erimesine izin vermediler. Furkan da 2.yarıya ilk 5 başladı. Her ne kadar sonra pek uygun posizyon bulamasa da onun tehdidi oyunu açmış oldu.

Kawhi topçu mu değil :D Biraz abartı olmuyor mu diyeceğim ama zaten kötüydü denmeyi bile hak etmiyor. Sahada CLIPPERS adına basketbol oynuyor gibi duran bir kendisi bir de ilginçtir Reggie JACKSON'ın iyi ikizi var. Dallas serisini Kawhi'ın insanüstü performansı getirdi sonuçta. Bu kadar loser yapmayalım adamı. CLIPPERS'ın kötü görüntüsü adama eksi yazdırılıyor sürekli. Paul George 2 yıldır play-off'ta vites yükselteceğine boşa almasa başka şeyler konuşurduk. Adamın psikolojisi bozuk. Geçen sene fanusa bağlamıştı ama bu sene sıkıntısı baskıyı kaldıramaması gibi gözüküyor. Keşke Kawhi istemeseydi yanına. İkisi bir arada CLIPPERS'ın geniş kadrosuyla kağıt üzerinde muazzam görünüyor ama iş işte orada bitmiyor. GEORGE, Thunder'ı da sürükleyememişti. Belli ki yeteneklerini baskı altında yansıtamıyor.
Topçuluğundan ziyade kondisyonunu eleştirdim iki maçtır sıradan bir skorer gibi oynuyor. 130 kiloluk Jokic hem geçen yıl 1 tur fazla oynadı Kawhi den hem de bu sezon maç kaçırmadan sezonu domine etti ama dün hala tek başına takımı adına oyunu sürüklüyordu.Kawhi 'nın bu seride iyi oynadığını düşünmüyorum sıradan bir skorer gibi dolanıyor sahada özellikle geçen maç 20 sayıdan döndürdü jackson e Kawhi da bir zahmet alsın artık oradan maçı.Normalde alır mı elbette vura vura alır ama şuan fiziksel olarak iyi durumda değil eleştirdiğim nokta bu zaten.

Tadım kaçtı ya aptal topçudan nefret ediyorum.Zıplayan adamın altına ne giriyorsun o kadar bloğa çıkmamışken. İnşallah sakatlanır şu Gianniste.

Jokic atıldı suns finale resmi olarak çıktı. Payne gereksiz bir faul yaptı sonra Booker ile kafa kafaya geldiler tuhaf bir andı😀 Cp3 ise ustalık eserini geliştirmeye devam ediyor. İrving'in sakatlığı sonrası sezonun kalanını Suns'lı olarak tamamlayacağım artık.

İrving 5.maç oynamıyormuş Harden belirsiz. Tahminim Harden'ın ya bu maç ya da diğer maçta döneceği yönünde ne kadar sağlıklı olur bilinmez ama %50 sağlıklı harden ile Bucksı eler Nets. Yarın ki maçta zaten efsane bir Durant performansı gelecek gibi hissediyorum Harden da okursa akıcılığı Netsin iki katına çıkıyor Jeff Green yıldız oluyor, claxton 10 sayı atıyor, Joe Harris te aynı şekilde daha fazla istediği yerde top alıyor. Harris'in harden ile oynadığı maçlarda sayı ortalaması 20 küsurdu. Diğer yanda Conley yine yok, Mitchell ne durumda oda belli değil. Embiid zaten sakat sakat oynuyor. Sezon başında Doncic e sormuşlardı şampiyonluk ile alakalı bir soru oda kim daha az sakatlanırsa o olur gibi bir cevap vermişti çocuk haklıymış.

Son düzenleme:
Aynen o haberi de şimdi gördüm. Tek başına bir Durant ne kadar direnebilecek bakalım. Harris 2 maçtır taş atıyor bu mça biraz yüzdeli atar heralde. Green-Griffin ikiliside ekstra atmak zorunda. Durant Tucker a iyi kuruldu bakalım üzerinden 40 atarsa kazanabilirler.

Trae Young da gazi olmuş... Omuzu sarılmış şekilde oturuyor, rezalet başladı zaten maça da 2de 0 ft falan atıyor şutu çemberi bulmuyor falan. Green 'de Sixers' ta 2-3 hafta yokmuş .

Atlanta 2-2 yaptı trae young müthiş bir ikinci yarı oynadı. Sixers'ta ise Embiid in durumu endişe verici. Menisküs yırtığı ile oynuyor zaten fiziksel olarak kendini çok zorlamasından mıdır yoksa dizi mi iyice rahatsız etmeye başladı bilinmez ama ikinci yarı zombi gibi oynadı. Umarım sakatlanmaz bir noktada yoksa Bucks'ın soytarılarını nba finalinde görebiliriz.

Üstünden bastığı kim Turner mı ? Bazı oyuncular göstermese de inanılmaz patlayıcılık sergileyebiliyorlar zaman zaman. Kawhi da zaten kaya gibi adam, haşat etmiş karşısındakini.