NTV gelecek sezon salonlarda yok

Ntv'nin spor yayıncılığı hakkında laf ettirmem. Tamam geçen sene basket maçlarında rezil şeyler yapmış olabilirler. Sahibi de fenerli, evet beter olsunlar :) ama sonuçta F1 Cnn'e geçtiğinden beri F1 izleyemiyorum. Basketbol maçları Lig TV'ye geçsin. Sonuçta bana bir zararı dokunmaz ama herkesin Lig TV'si yok. Bence insanlar basketbol seyredebilmeli.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":2eyewaue]Geçen sene "NTV Dışarı" dedik bu sene üzülüyoruz. Garip.

NTV'yi kaybettiğimize mi yoksa maçları izleyebilmek için decoder alacağımıza mı üzülüyoruz :?[/quote:2eyewaue]

Şartname'de şifresiz yayın olmak zorunda denmiş. Geçen biri yazmıştı. Hem Burak kaç maçımızı gösterdiler ki geçen sene?

Yayın haklarını almaya hak kazanan televizyon kanalı/medya grubu, tercih ettiği taktirde
ve TBF?nin işbu TVD?de belirttiği esaslar dahilinde BBL müsabakalarını, sezon öncesi
TBF?nin yazılı onayını alarak, kendi yayın grubu içerisinde bulunan bir (1) (A-Grubu) veya
en fazla iki (2) TV kanalında canlı olarak naklen yayınlayabilir. Bu iki TV kanalından en az
bir tanesinin işbu TVD?de ?A-Grubu? olarak tanımlanan bir kanal olması gerekmektedir.
A-Grubu ne derseniz?
A-Grubu Kanal : TBF tarafından kabul edilen, imajı ve izlenirliliği yüksek,
anten, uydu ve Kablo-TV platformlarının en az ikisi üzerinden
yayın yapabilen şifresiz ve ulusal kanalları,

Şartnameden alıntıdır... Şartnamenin hepsini okumak için Tıklayınız

Sifre yoksa o zaman Dijiturk deacoder'i aylik 9.90'na(sanirsam 24 ay sonra kutu senin oluyor) ile hosgeldin paketi gayet uygun, bunu bende var diye demiyorum, cunku universiteye gidince bende orda izleyemeyecegim, belkide bizde cocuklarla aliriz bir tane aylik ucreti gayet uygun.

Kerem Abi geçen sene 30 maçlı normal sezonda 20 maçımızı yayınladılar.

Ayrıca play off'ta 3 maçımızı da yayınladılar.

Ya bizde normal paket var..yani lig tv olmayan paket..inşallah normal paket de de olan bir kanaldan verirler maçları..zaten geçen sene dershane yüzünden doğru düzgün izleyemediğim beko basketbol ligini inşallah bu sene izlerim.

Kutay Çamcı' Alıntı:
İhale şartnamesinde maçlar şifreli kanaldan yayınlanmayak diye bir madde yok mu idi ?

Yayın Hakkı Sahibi : İşbu ihale neticesinde BBL yayın haklarını kazanan yayıncı kuruluşu,

A-Grubu Kanal : TBF tarafından kabul edilen, imajı ve izlenirliliği yüksek,
anten, uydu ve Kablo-TV platformlarının en az ikisi üzerinden
yayın yapabilen şifresiz ve ulusal kanalları,

B-Grubu Kanal : Anten, uydu, Kablo-TV ve/veya dijital bir platform üzerinden yayın yapabilen şifresiz kanalları ifade etmektedir.

Kaynak: TBF

Meâlen: Lig TV, D-Smart gibi dijital platformlarda yayın yapan kanallar BBL yayın hakkına sahip olabilir fakat, şifre uygulaması yapamaz.

Yorum: Lig TV, D-Smart gibi her evde bulunmayan, herkesin ulaşamadığı yayın organlarının ihaleyi kazanması durumunda izlenilirliği artmakta olan TBL'nin takip oranı ciddi derecede azalacaktır. Böylece 3-5 milyon dolar daha fazla kazanmak maksadıyla yola çıkan TBF, basketbolun popularitesini düşürerek, basketbolun gelişimini engellemiş olacaktır.

Kimse, olsada olur, olmasada olur dediği bir spor branşı için bilmem kaç lira vermek istemez. Basketbola olmazsa olmaz nazarıyla bakan kaç kişi para öder ki?... Maç biletlerinin 1 ile 5 lira arasında değiştiği ülkemizde salonlara gelen seyirci sayısı kaçtır ki TV'de basketbol maçı seyretmek için para ödesin!...

Evet, NTV yanlı, yancı olabilir ancak, biliyorumki bugün NTV'de maçları izleyip basketbolu takip etmeye başlayan onbinlerce, belkide yüzbinlerce kişi var. (Takipçi deyip geçmeyin! Bugünün takipçileri, yarının potansiyel basketbolseverileri olacaktır.) NTV olmasada, "A Grubu Kanal" katagorisine giren bir yayın kuruluşunun ihaleyi kazanması elzemdir. Aksi halde basketbolun, 4-5 yıl evvelki "terkedilmiş spor" hüvviyetine geri dönmesi kuvvetle muhtemeldir!...

ntv anlaşamadıysa kesin dsmart yada digitürk devrede olduğundandır bence.ntv ve ntvspor olarak bolca maç yayımlama imkanları vardı.kalite açısından en iyi kanal olduğunu düşünüyorum.ntv dışarı diye bağırdık sakallıoğlu nu bir daha maçımıza yollamadılar.birde playofflarda ki bütün maçlar canlı yayımlanmak zorunda o yüzden 3 maçımızı yayımlamaları artı birşey değil.en azından kesin olarak şifreli yayımlanmayacağını biliyoruz maçların.

eğer dsmart yada digitürkten maçlar yayımlanırsa basketbola kısa vadede belki biraz fazla para kazandırırlar fakat uzun vadede çok şey kaybeder basketbol.alttan basketbol takipçisi kişi gelmezse bir kaç sene sonra bu paralar ile sokaklardan insan toplarlar.bakalım bunu basketbola yapabilecek mi basketbol sevdalıları..!

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar anlaşmanın nasıl olduğunu öğrenmeden hemen eleştirmeyelim, önce görelim diyorum!

Ntv meselesine gelince, neden üzülüyoruz anlamadım, Fenerbahçe holiganı F.Şahenk'in Ntv si, fb ye yeterince maşalık yapmadımı????

Ne çabuk unuttuk geçen seneki fb maçını, kendi görüşüm çok güzel olduğu yolunda!
İyi de Eyüp Abi sende Digitürk varda ya olmayanlarda.Biz maçları nerden izleyeceğiz.En azından şifresiz olarak DSPOR dan verseler.En azından uydudan DSPOR dan izleriz.
Eyüp Abi sakın bu söylediklerimi saygısızlık olarak anlama.

gecen fener macıydı galiba ihsan bayülgen cüneytin pozisyonunda o kdar fener lehine bi gaf yaptı ki şu an tam hatırlamıyorum. hatırlayacak arkadaslarımız olmustur. hatta milliyette cıktı bi seyircimiz şikayet etmişti.yani eyüp abi nin deyimiyle beter olsunlar. :p

Ntv konusunda tamamen Burak Barut kardeşime katılıyorum.Tamam yanlı yorumcuları var sahibi fenerli ama adamlar en az 20 maçımızı yayınladılar özellikle ntvspor geldikten sonra.Şu anda bu yayını yapmaya en hazır kurum ntvdir hem iki kanalıyla olsun hem yorumcuları ile olsun hem de teknik ekibi ile olsun.Skytürk te iyi bir basketbol kanalı ama yeterli değil burda 5-6 takımın iddialı olduğu bir ligden bahsediyoruz tek kanal hangi birine yetişecek Allah aşkına?Bence fenerli ve ya bi yorumcusu yanlı diye bunca yayın yapmış Ntv yi kenara atmayalım unutmayın ligleri bi ara Atv'nin o zaman yeni açtığı kanal1 veriyodu maçları ve çoğumuz izleyemiyorduk ya da karıncalı izliyorduk bazen.Ntv burdan alıp buraya getirdi bu işi.İşi ehline vermek lazım her zaman.Eğer bu kadar herşeyin köküne bakma merakımız varsa Guroviçi getirmeseydik o zaman...

NTV'nin taraf tutmasından falan bahsediliyor.Bu beni hiç ilgilendirmiyor çünkü spikerlerin takımların galibiyetine bir etkisi olmuyor.O yüzden NTV'de izlediğim maçlardan keyif alıyordum.Şimdi Lig tv yada D Smart'ta izlenilen maçlardan keyif alamayacağımı düşünüyorum.Zaten o kanallarda ücretli.Keşke KANAL 24,TV 8 ,SKY TURK gibi kanallardan biri alsa maçları.Trt'te olabilir.