Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

Emre takılıyoruz yahu buranın keyfi böyle çıkıyor. Farkındaysan hiç bir bölümde olmayan bir rahatlık var bu bölümde :)

yalnız şaka maka şu yok smaç vuran en kıyak adam yok turnikle atan en sexi adam en güzel boxera sahip oyuncu tründen anketler can sıkıyor ve bölümü soğutuyor bu iş böyle giderse şu dalga geçmek için verdiğim örnekler gerçek olcak

Nerde Rockets Fancıları elleri görelim lütfen :p.

Philadelphia nereye geliyor Allah aşkına. Boston,Detroit,Clevland,Orlando,Toronto bu senenin favori takımları bana göre.Çeyrek final oynar Philadelphia daha üstü zor gibi. Ha İverson olsaydı işler değişirdir. Şampiyon oldu deseler inanırdım.İquodala takımın dinamosu İverson'da olsa tam olurdu işte.Neyse daha zamanı var Philadelphia'nın geri gelmesi için...

Batı grubunda New Orleans çok can yakar. Houston için bir şey demiyorum.Şimdi Gökçe Bey tepki verebilir. Anti Spurs diyorum başka söze gerek yok :)

Eser Atalay' Alıntı:
işte bu bee emre gerçek philly asabiyetini gösterdi yıllardır o formayı takip edipte agresif olmayan adam görmedim :):):) barkley emrenin içinde reerkane oldu
sixers başlığı kapatılır mı ya daha bak burada kaç kişi basketboldan soğuyacak,yediğini yutacak,ağlayacak, yazın phillyler sezon başlasında siz girin bi 0-6 falan her zamanki gibi ben o zaman görürüm sizi,iggy de zaten nerde haber alınamıyormuş adam kayıp,kanlıcadan çıkar bu gidişle
istanbul sixerslılar yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı emre bey:size bi link ekliyorum gün geçmiyorki bi ex veya faal philly bi b.. bulaşmıyo aha buda bu haftaki 'bakalım hangi philly bu hafta hapse atılacak' sorusunun cevabı-bu seferki çok ayıp ama drug-veya karısını tekmelemeden öte :(
http://sports.yahoo.com/nba/news?slug=a ... &type=lgns

Eser Bey.. Bu başlıkta, Golden Statle lerin deyimi ile TOPic deki tüm karışıklık sizin başınızın altından çıktı.. Sana ne kardeşim.. Philly sana neden böyle sert geliyor ben söylerim de şimdi yazmayayım:)

Bu arada Iguodala kayıp falan değil.. Haftasonu misaifirmdi.. Sabırlı / Kurtiniadis yarışını izlemeye gelmiş, sende kalmak isterim abi dedi kıramadım.. Sabah da New York a uçtu zaten.. Kendisine biraz nasihat ettim.. "Willie Green akıllı olsun " gibisinden bir mesajla da yolcu ettik..

Bu arada şaka bir yana İran milli takımında bir pivot var adını hatırlamıyorum.. David Stern , bazı takımların bu adamla ilgilendiğini biliyorum ama İranlı oyuncu yasak demiş.. Sebebi de ABD-İran arası siyasal sorunlarmış.. David Stern işte budur.. Spor ruhundan falan gram anlamaz.. Gerçi ona da yukarıdan emir gelmiştir ama olsun.. Bundan 20 sene önce bir Çinli NBA de oynayabilir miydi ? Ama şimdi oradan para akıyor, Çin in komünist olduğunu unuttu ABD.. Yarın İran da büyük bir pazar haline gelirse bunları da unuturlar..NBA in tamamen ticari odaklanmayla bir şirket olarak yönetilmesi mide bulandırıcı..

Eser Atalay' Alıntı:
işte bu bee emre gerçek philly asabiyetini gösterdi yıllardır o formayı takip edipte agresif olmayan adam görmedim :):):) barkley emrenin içinde reerkane oldu
sixers başlığı kapatılır mı ya daha bak burada kaç kişi basketboldan soğuyacak,yediğini yutacak,ağlayacak, yazın phillyler sezon başlasında siz girin bi 0-6 falan her zamanki gibi ben o zaman görürüm sizi,iggy de zaten nerde haber alınamıyormuş adam kayıp,kanlıcadan çıkar bu gidişle
istanbul sixerslılar yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı emre bey:size bi link ekliyorum gün geçmiyorki bi ex veya faal philly bi b.. bulaşmıyo aha buda bu haftaki 'bakalım hangi philly bu hafta hapse atılacak' sorusunun cevabı-bu seferki çok ayıp ama drug-veya karısını tekmelemeden öte :(
http://sports.yahoo.com/nba/news?slug=a ... &type=lgns

bunu da neden gündeme getirdiğini hiç anlayamadım eser.. aşkın yaşı yok işte.. 43 yaşında eski bir nba oyuncusu, 16 yaşında bir kızla birlikte olmuş, hotel-sex falan diyo.. ne var ki bunda :) sonra da biraz tartışmışlar. olur böyle şeyler:)

selim karataşa fotoda çakar dedik olmadı ama ben hala o fotodan şüpheliyim arkadaşım tıpkı cavric-phrlps fotosu gibi!
sizin bu yeni adını hayatımda ilk defa duyduğum mareese çaylağı ne durumda haberin varmı adamın basketçi olmadığına karar vermiş lou williams :D
#16 pick ten gene buldunuz koca amerika dan bi takoz :D iggy yi çıkar kaç yıldır havayı draft ediyorsunuz..

Eser Atalay' Alıntı:
selim karataşa fotoda çakar dedik olmadı ama ben hala o fotodan şüpheliyim arkadaşım tıpkı cavric-phrlps fotosu gibi!
sizin bu yeni adını hayatımda ilk defa duyduğum mareese çaylağı ne durumda haberin varmı adamın basketçi olmadığına karar vermiş lou williams :D
#16 pick ten gene buldunuz koca amerika dan bi takoz :D iggy yi çıkar kaç yıldır havayı draft ediyorsunuz..

louis williams dediyse iyi.. sanki kendisi basketbol gurusu.. bu sene 4. 5. sıradan seçilen adamlar şüpheli, biz 16 dan şüpheli seçmişiz çok mu.. o adam bizim yedek pivotumuz olacak esercim.. havayı draft ediyoruz çünkü adam gibi bir sıra gelmiyor.. iggy bir ilk 10 seçimiydi ve iyi bir draftten geliyordu..İşte son 10 yıl seçimlerimiz..

1998- Larry Hughes ( pick 8): Bir altında o zaman Almanya 2.liginde oynayan Nowitzki var.. Burada asıl pas geçtiğimiz adam Paul Pierce.. Bir numara da Kandi man:)

1999- İlk tur hakkı yok..

2000- 20.sırada Craig Claxton ı, bilinen adıyla Speedy Claxton ı seçmişiz.. 20.sıra için iyi seçim..DeShawan Stevenson ve daha önemlisi Michael Redd pas.. Ama Redd herkes için pas..

2001- 26.sırada Samuel Dalembert.. Ben sevmesem de Sammy vasatın üzerinde bir pivot ve hala da oynuyor iyi-kötü.. 26.sıra için iyi bir seçim.. Iguodala dışında havayı draft ettiniz diyenlere en büyük cevap.. Biz bu uzunu alırken Jamal Tinsley, Tony Parker gibi guardlara bakmamışız bile.. Yazık olmuş..Yalnız Sammy 26. sıra için süper seçim.. Draft başarısıdır..

2002- 16.sıradan Jiri Welcsh i seçip Golden State itelemişiz.. Golden State de Amare Stoudemire ve Caron Butler varken gidip 3. sıradan Mike Dunlevay Jr. seçmiş.. Kimin havayı draft ettiği belli işte..

2003- İlk tur hakkımız yok..

2004- 9.sıra Iguodala.. Yoruma gerek yok..

2005- İlk tur hakkı yok..

2006- 16. sıra Rodney Carney.. Bu 10 yılın en kötü seçimi.. Hiç yararlı olmadı..Jordan Farmar veya Rajon Rondo alınabilirmişki ikisi de bu sene NBA finalinde karşı karşıya oynamış guardlar..

2007- 12.sıra Thaddeous Young.. Ne çok iyi ne çok kötü.. Konuşmak için erken.. Sadece Al Thornton kaçmış görünüyor..

2008 i daha görmedik..

Gördüğün gibi eser son 10 yıl ilk tur seçimlerimiz böyle..Zaten 3 sene haklarımızı tradelerde harcamışız.. Kalan 7 seçimden 2 tanesi şu an ilk 5 başlıyorlar ve vasatın üzerinde oyuncular.. Tablo çok parlak değil biliyorum ama son 10 sene içinde seçtiğin en yüksek sıra 9. ise çok da suçlamamak lazım GM ve scoutları.. Ki o 9. sıradan da takımı üzerine kuracak adam seçmişler.. Philly bu 10 sene de yanlış hatırlamıyorsam 7 kere falan play-off oynadığından zaten yukarıdan pick yakalama şansı çok azdı.. Bir de sürekli tradelerle kadro değiştirdiğimizden draft hakları sağa sola dağılmıştı..

Not: 1995- 3. sıra Jerry Stackhouse, 1996- 1. sıra Allen Iverson.. Adam gibi hak geldiğinde franchise ın nasıl taşı gediğine koyduğunu gör eser..

Emre Yuksel' Alıntı:
[quote="Eser Atalay":39wmw1ju]selim karataşa fotoda çakar dedik olmadı ama ben hala o fotodan şüpheliyim arkadaşım tıpkı cavric-phrlps fotosu gibi!

louis williams dediyse iyi.. sanki kendisi basketbol gurusu.. bu sene 4. 5. sıradan seçilen adamlar şüpheli, biz 16 dan şüpheli seçmişiz çok mu.. o adam bizim yedek pivotumuz olacak esercim.. havayı draft ediyoruz çünkü adam gibi bir sıra gelmiyor.. iggy bir ilk 10 seçimiydi ve iyi bir draftten geliyordu..İşte son 10 yıl seçimlerimiz..

1998- Larry Hughes ( pick 8): Bir altında o zaman Almanya 2.liginde oynayan Nowitzki var.. Burada asıl pas geçtiğimiz adam Paul Pierce.. Bir numara da Kandi man:)

1999- İlk tur hakkı yok..

2000- 20.sırada Craig Claxton ı, bilinen adıyla Speedy Claxton ı seçmişiz.. 20.sıra için iyi seçim..DeShawan Stevenson ve daha önemlisi Michael Redd pas.. Ama Redd herkes için pas..

2001- 26.sırada Samuel Dalembert.. Ben sevmesem de Sammy vasatın üzerinde bir pivot ve hala da oynuyor iyi-kötü.. 26.sıra için iyi bir seçim.. Iguodala dışında havayı draft ettiniz diyenlere en büyük cevap.. Biz bu uzunu alırken Jamal Tinsley, Tony Parker gibi guardlara bakmamışız bile.. Yazık olmuş..Yalnız Sammy 26. sıra için süper seçim.. Draft başarısıdır..

2002- 16.sıradan Jiri Welcsh i seçip Golden State itelemişiz.. Golden State de Amare Stoudemire ve Caron Butler varken gidip 3. sıradan Mike Dunlevay Jr. seçmiş.. Kimin havayı draft ettiği belli işte..

2003- İlk tur hakkımız yok..

2004- 9.sıra Iguodala.. Yoruma gerek yok..

2005- İlk tur hakkı yok..

2006- 16. sıra Rodney Carney.. Bu 10 yılın en kötü seçimi.. Hiç yararlı olmadı..Jordan Farmar veya Rajon Rondo alınabilirmişki ikisi de bu sene NBA finalinde karşı karşıya oynamış guardlar..

2007- 12.sıra Thaddeous Young.. Ne çok iyi ne çok kötü.. Konuşmak için erken.. Sadece Al Thornton kaçmış görünüyor..

2008 i daha görmedik..

Gördüğün gibi eser son 10 yıl ilk tur seçimlerimiz böyle..Zaten 3 sene haklarımızı tradelerde harcamışız.. Kalan 7 seçimden 2 tanesi şu an ilk 5 başlıyorlar ve vasatın üzerinde oyuncular.. Tablo çok parlak değil biliyorum ama son 10 sene içinde seçtiğin en yüksek sıra 9. ise çok da suçlamamak lazım GM ve scoutları.. Ki o 9. sıradan da takımı üzerine kuracak adam seçmişler.. Philly bu 10 sene de yanlış hatırlamıyorsam 7 kere falan play-off oynadığından zaten yukarıdan pick yakalama şansı çok azdı.. Bir de sürekli tradelerle kadro değiştirdiğimizden draft hakları sağa sola dağılmıştı..

Not: 1995- 3. sıra Jerry Stackhouse, 1996- 1. sıra Allen Iverson.. Adam gibi hak geldiğinde franchise ın nasıl taşı gediğine koyduğunu gör eser..[/quote:39wmw1ju]
2005 45. sıra louıs williams ;) [niye bu kadar seviryorsun diyosan emre eski sokak basketbolcusu olduğu içindir.]

Emre Yuksel' Alıntı:
bu sene 4. 5. sıradan seçilen adamlar şüpheli, biz 16 dan şüpheli seçmişiz çok mu.. o adam bizim yedek pivotumuz olacak esercim..

.....

Marreese Speights hakkında şimdiye kadar duyduklarım ve okuduklarım olumlu. Hatta onun için bu seneki ilk turun süprizi bile olabilir diyorlar.. Hakkında bir hüküm vermek için erken.
5. sıra tercihi Kevin Love'u yaz liginde izledim, çok iyi bir saha görüşü var, belki çoğu insanın hoşuna gidecek hareketler yapmayacak ama basketbol bilgisi ve tekniğiyle takımı kesinlikle daha iyi yerlere getirecek bundan eminim...
Rodney Carney'e gelince, onun hakkında da yorum yapmak için henüz erken. Hala bu ligde kendini ispat edebileceğini düşünüyorum. Atletik özellikleri ve savunması kayda değer bir oyuncu. Bazı oyuncuların başarıyı yakalaması için doğru takımda olmaları da gerekiyor...

erdal, louis williams a olan sevgini anladım da 1. tur draftleri yazmışım farkındaysan.. sen 45. sıradan bahsediyorsun.. yine unutmuşsun deme diye söylüyorum..

2001 den beri başarısızız ama Beşiktaş tribünlerinden bir alıntı yapayım:Sevinmek için sevmedik :) :)

Bu arada bence son senelerdeki en büyük yönetim hatalarımızdan biri de Kyle Korver'in takas edilmesi.Hatta takas bile denemez bence Giricek hiç faydalı olamadı.

Erdem Yazıcı' Alıntı:
2001 den beri başarısızız ama Beşiktaş tribünlerinden bir alıntı yapayım:Sevinmek için sevmedik :) :)

Bu arada bence son senelerdeki en büyük yönetim hatalarımızdan biri de Kyle Korver'in takas edilmesi.Hatta takas bile denemez bence Giricek hiç faydalı olamadı.

erdem o takasın tek amacı cap boşaltmaktı.. korver ın 2011 yazında biten , ortalama 5 milyon usd lik bir kontratı vardı..yerine aldığımız gricek in ise bu sene sözleşmesi bitti ve ayrıldı.. böylece 5 milyon usd cebe kaldı.. sixers bunları elton brand gibi bir fa yi alabilmek ve iggy nin istediği parayı verebilmek adına yaptı.. böyle hamleler hep yapılır. sözleşmesinin son senesinde olan oyuncular trade için idealdir..gricek den zaten bir şey beklenmiyordu.. burada yönetim hatası değil başarısı var.. korvera verdiğimiz paradan kurtulmuş olduk.. korver ısındığında süper bir şutördü ama savunması kötü bile değildi.. ayakları da çok yavaş olduğundan kimseyi tutamıyordu.. olay budur..

Emre Yuksel' Alıntı:
[quote="Erdem Yazıcı":1xugy7j7]2001 den beri başarısızız ama Beşiktaş tribünlerinden bir alıntı yapayım:Sevinmek için sevmedik :) :)

erdem o takasın tek amacı cap boşaltmaktı.. korver ın 2011 yazında biten , ortalama 5 milyon usd lik bir kontratı vardı..yerine aldığımız gricek in ise bu sene sözleşmesi bitti ve ayrıldı.. böylece 5 milyon usd cebe kaldı.. sixers bunları elton brand gibi bir fa yi alabilmek ve iggy nin istediği parayı verebilmek adına yaptı.. böyle hamleler hep yapılır. sözleşmesinin son senesinde olan oyuncular trade için idealdir..gricek den zaten bir şey beklenmiyordu.. burada yönetim hatası değil başarısı var.. korvera verdiğimiz paradan kurtulmuş olduk.. korver ısındığında süper bir şutördü ama savunması kötü bile değildi.. ayakları da çok yavaş olduğundan kimseyi tutamıyordu.. olay budur..[/quote:1xugy7j7]
Tüm söylediklerine katılıyorum abim ama takımda hiç şutör yokken Korver'ın gitmesine çok üzülmüştüm ve de gelen adam hiç faydalı olamadı.Madem amaç salary cap i boşaltmak daha işe yarar bir adam alamazmıydık?

kyle korver ı 5m usd ile alacak mormonun yaşadığı başka eyalet bulamadınız.

Erdem Yazıcı' Alıntı:
Tüm söylediklerine katılıyorum abim ama takımda hiç şutör yokken Korver'ın gitmesine çok üzülmüştüm ve de gelen adam hiç faydalı olamadı.Madem amaç salary cap i boşaltmak daha işe yarar bir adam alamazmıydık?
Emre'nin dedikleri çok doğru, zaten işe yarar adam olsa (bunu takımın kendi işine yaraması olarak değiştireyim) onu neden takas etsin. Eğer mali durum düşünüyosan bazı şeylerden fedakarlık etmelisin.
Aynı şeyi yazın da yaptılar, neredeyse hiçbir oyuncu almadan (2. tur seçme hakkı gözükse de 55. sıraya kadar korumalı bu da en iyi 5 takımdan birisi olması demek Wolves'un) Carney ve Booth'u verdi 76'ers.

Bir başlık açtım olay oldu..Keşke daha önce açsaydım:) Neyse benim bu başlığa verdiğim ismi ve savunduğum fikirleri destekleyen bir yazı okudum sabah.. Yalap şap türkçeye de çevirdim hızlı hızlı.. Okumak isteyenler için ingilizce ve türkçesini buraya aktardım.. Çeviri için kusura bakmasın kimse.. Biraz baştan savma oldu zamansızlıktan..

-----------

Iguodala Returns to Philadelphia
By Josh Cohen on Aug. 18, 2008 at 2:45 p.m. ET

Are the 76ers ready to overpower the Celtics as the best team in the Atlantic Division? Is Philadelphia prepared to make a serious run at the NBA championship?

Well, the additions of Elton Brand, Kareem Rush and Royal Ivey earlier this summer helped make the Sixers a franchise on the rise. The re-signing of Andre Iguodala, meanwhile, on Monday potentially helped them become the team to fear in the Eastern Conference.
An entertaining revelation last season, the 76ers will certainly be one of the most athletic teams in the league. Despite the recent injury news to Jason Smith, who tore his ACL in his left knee and may miss the entire 2008-09 season, the Sixers will have all the weapons to advance far in the playoffs.
Sure, the Celtics will return as the premier favorite in the East and the Magic, behind a more experienced Dwight Howard, will be expected to ascend to the next level.
Philly, nonetheless, should not be underestimated. In fact, it?s not preposterous to consider the 76ers, who also re-signed Lou Williams, one of the several teams in the NBA who have a legitimate chance of winning a title this upcoming season.

Özet: Iggy Philly ile nikah tazeledi :)
Yazar: Josh Cohen

Philly, Atlantik grubunun en iyisi olmak için, Celtics e karşı gelmek için hazır mı ? Philly şampiyonluğa giden yola mı hazırlanıyor?

E.Brand, K.Rush ve Royal Ivey yaz başında takıma katıldılar ve organizasyonu yukarı taşımak için bir aradalar..Iggy ile anlaşıldı ve takım Doğunun korkulacak takımları arasına katıldı..

Önümüzdeki sene kesinlikle NBA in en atletik takımı olacaklar..Jason Smith sakatlığı nedeniyle sezon açılışını kaçırabilir..Ancak Sixers, play-offta ilerleme zamanı geldiğinde bir çok silaha sahip olacak.. Bunlardan biri de J.Smith..

Tabii ki Celtics grubun ve ligin en önemli favorisi olacak ve Orlando , daha tecrübeli bir D.Howard ile birlikte yükselmeyi isteyecek.. Buna rağmen Philly küçümsenmemeli..Onları düşünmek , onları ciddiye almak hiç de mantıksız görünmüyor.. Louis Williams ile de yeniden anlaştılar ayrıca..

Philly, bu sezon bir unvan kazanma şansı olan takımların başında geliyor..

jason smith sezon açılışını mı kaçıracak yoksa 08-09 sezonu böyle külliyen ;) mi :) kaçıracak ? Bence tüm sezon kenarda takım elbise oturacak o diz sakatlığından ronaldonun futbol hayatı bitti.

Yok iyi oldu bu konunun açıldığı zaten sene içinde bol bol konuşacağız takımımızı,ilk 4 te bitirebiliriz gibi geliyor ama sonrası zor bence Boston'la Detroit'le baş etmek.Bu arada dikkatinizi çeken yazıları paylaşmaya devam ederseniz memnun oluruz.Şimdiden teşekkürler