Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

forumun houston lıları ben ,burak ceyhan,ömür yıldırım ve yeni gelen avatarında houston logosu olan kişi var şu ortalık durulsun emre abinin siniri geçsin bizde 5.yi bulalım başlığı açıcağım.

theo ratliff döndü..

1997-2001 yılları arasında takımımızda forma giyen ve artık 35 yaşına gelen Ratliff, 1 yıllık minimum kontrat ile takıma katıldı.. benchteki yeri hazır.. 2000 li yılların başında tyrone hill ve matt geiger ile takımımızın uzun rotasyonunu oluşturuyorlardı ama 2001 de takım doğu şampiyonluğuna koşarken , o zaman çok çok dominant olan shaq ı finallerde durdurma hayali ile dikembe mutombo takas edilince nazr mohammed ve toni kukoc ile birlikte hawks a gitmişti.. tabii derenin altında çok sular geçti.. eskiden blok kralı olan , en iyi savunma beşlerine seçilen ratliff olmayacaktır ama iyi bir uzun yedeği olacağını düşünüyorum.. hele aklı bir karış havada olan dalembert gibi bir pivotun ilk beş başlayacağını düşündükçe, memnun da olmuyor değilim..

Ratliff transferinden başlıklar;

-Theo, başka 2 takımdan daha teklif almasına rağmen phillyi bildiği ve coach Cheeks i yakından tanıdığı için ve takımın başarılı olacağına inandığı için sixersa gelmiş.. en azından menajeri öyle diyor..

-Veteran minimum kontrat olan yıllık yaklaşık 1.2 milyon USD alacak..

- GM Stefanski, Jason Smithin sakatlanmasından sonra uzun yedeği eksikliğini kapatmak adına bu transfere çok asılmış..

- ratliff in 35 yaşında olduğunu ve nba de 13 sene geçirdiğiini de belirtmek lazım..

daha fazla bilgi için link aşağıda..

http://www.philly.com/philly/sports/200 ... goals.html

iyi transfer oynarsa 10 dakika oynar iş yapar yapmaz ayrı ama bulunması bile iyi bence

Emre abi geldim geri senin cok üstüne gelıyolar eser abi gelme bu kadar üstümüze !!! ama korkularından emre abi emin ol bu sene baslangıc ,görsünler sixersimizi geliyoruz okadar !!!

Volkan Ozger' Alıntı:
Emre abi geldim geri senin cok üstüne gelıyolar eser abi gelme bu kadar üstümüze !!! ama korkularından emre abi emin ol bu sene baslangıc ,görsünler sixersimizi geliyoruz okadar !!!

yürü be volkan :) gazı almış geliyorsun valla :) eser abini boşver sen volkan.. bak golden state ve houston lı arkadaşlar dayanamayıp hemen kendi sayfalarını açtılar.. Golden State TOPicini açtı bu arada. Düzeltiyorum.. Bu sene Pitkamaki nin hedefi şaşırmış ciriti gibi , göğüslerine saplanacağız bir hançer edasıyla:) kimse meraklanmasın..

ne pitmakaaki nin ciriti mi?
o zaman lig başladığında bu kübalı teakwandocudan tekmeyi yemiş meksikalı hakeme döneceksiniz :):):)
matos-angel080823getty.jpg

Eser Atalay' Alıntı:
ne pitmakaaki nin ciriti mi?
o zaman lig başladığında bu kübalı teakwandocudan tekmeyi yemiş meksikalı hakeme döneceksiniz :):):)
matos-angel080823getty.jpg
Bunu haberlerde gördüm... Kübalı sakatlığı dolayısıyla 1 dk. mola almış. Tam tedavi biterken süre dolmuş. Hakem de diskalifiye etmiş. Bu sırada Kübalı maçta 3-2 öndeymiş. Ben de olsam farklı birşey yapmazdım gibi geliyor...

Philly , Jeff Ruland ı asistant coach olarak anons etmiş.. aman ne güzel..
bir anda nba de dengeler değişti :) sixersın bu hamlesine diğer takımların nasıl tepki vereceği merakla bekleniyor:)

Emre Yuksel' Alıntı:
Philly , Jeff Ruland ı asistant coach olarak anons etmiş.. aman ne güzel..
bir anda nba de dengeler değişti :) sixersın bu hamlesine diğer takımların nasıl tepki vereceği merakla bekleniyor:)

Diger takımlardan cok burdaki antisexerslilar nedicek abi o cok önemli :) he birde ben yazıyorum kesin muhalefet yapıcaklar var isme göre yok 8)

Erdem, bildiğn gibi Coach Mo, bizim eski efsanevi oyuncularımızdan, guardlarımızdan biri.. bu franchiseın çocuğu yani :) daha önce çeşitli asistant coach deneyimleri yaşadı ve bir süre portland da head coach olarak görev yaptı.. oyuncu ilişkilerinin iyi olmasıyla , olumlu yaklaşımıyla tanındı.. phillyye geldiğinden beri safra atmakla meşguluz.. yani ıverson ve c-webb den hatta korver dan kurtulmak için bekledi bu yaza kadar.. gerekli tradeler yapıldı.. c-webb in kontratından kurtulundu.. korverı giricekle takas edip kontratından kurtulundu.. bu yaz fa piyasasına daldı.. bir şeyler kopardı.. bu forumdaki arkadaşlar beğenmese de doğuda tepeye oynayabilecek bir takıma sahip oldu.. coachluk sınavı asıl bundan sonra başlayacak.. çünkü malzeme çok kötü değil.. çok sorun çıkartacak, saha dışı problemler yaratacak oyuncu da yok gibi.. gerisi onlara kaldı..

ben kendisini severim.. gelmesine de çok sevinmiştim.. ama teknik anlamda ne kadar coach olduğunu bence bu sene göreceğiz.. sonuçta iyi savunma yapabilen bir takımdık.. brand ile bu özelliğimizi koruruz ama nasıl hücum edeceğiz.. o konuda bir şey bilmiyorum.. umarım her şey yolunda gider..

ratliff ve dalembert sahada pirzola kızartırken,brand yanındaki odunlar nedeniyle ikili sıkıştırmalara maruz kalırken,miller kilit yediğinde şu olmayan şutörlerin girmeyen tuğlalarını izlerken,star player ıgoudala'nın brand'li sistemde kabak gibi sırttığı görüldüğünde,rakibi 80 sayının altında tutmaya didinip maçları 70 sayıyla bitirdiğinizde phillylilerin yüzü nasıl olacak çok merak ediyorum...sezon öncesi beşiktaş gibisiniz coach eşlemesi bile tam uyuyor işte camianın yükünü kaldıramayan camianın iyi çocuğu
philly doğu finali bile ya-pa-maz hele ki cleveland mo-will'i aldıktan sonra hayatta yapamaz

Seattle SuperSonics'in serbest bıraktığı 35 yaşındaki tecrübeli oyuncu Donyell Marshall, Atlantic Grubu takımlarından Philadelphia 76'ers ile anlaştı.

Uzun bir süredir Marshall'ı kadrosuna eklmek için çalışmalarını sürdüren 76'ers, Seattle SuperSonics'in Oklahoma City'e taşınmasının ardından tecrübeli oyuncuyu serbest bırakmasıyla birlikte transferi gerçekleştirdi.
76'ers, Marshall ile NBA'de en az 10 yıl forma giymiş oyunculara önerilebilen 1.262.275 dolar değerindeki minimum veteran oyuncu sözleşmesi imzaladı.

Geçtiğimiz sezon 26 maçta görev yapan Marshall, 3.8 sayı ? 2.9 ribaunt ortalamasıyla mücadele etmişti.
kaynak:ntvspor.net