Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

bana burda adnan sezgin gibi tepegözle tek tek açıklama yaptırtma olm,ben o topici açtım çünkü takımdan play-off bekliyordum ama monta nın sene başında ne olduğu hala bilmediğim nedenden sakatlanınca o topicde ölü doğdu birkaç yorumdan sonra ekimde 2 gecede 245 sayı yiyince topiği ait olduğu sonsuz boşluğa bıraktım:=)
Sixers den cacık olmaz diyenleri ne kadar karşıysam Sixers geliyor diyenlerde o kadar gülüyorum sallanıp durur bu takım daha 2-3 yıl play off 2. turda göremez play off dışıda kalmaz öyle arada gider gelir

geçen gün golden state bir maçta 95 sayı yedi diye şehirde kutlamalar olmuş.. yarım gün tatil yapmış herkes sevinçten.. ortalama 135 sayı yiyorsunuz.. anlamadığım şey, california başka bir boyutta mı, zaman mevhumu mu farklı.. hiç el kaldırmasan rakibe, zaman yetmez bu kadar yemeye.. yazık..

abi bizim master plan belli.. andre miller kalacak.. dalembert'i alacak bir enayi bulunacak.. young da en az iguodala kadar oyuncu olacak.. çaylaklar hızlı gelişecek, yeni çaylaklar süper çıkacak.. elton brand triple-double ortalamalarıyla oynayacak.. bir de üçlük atacak bir tane adam bulunacak.. gördüğün gibi çok bişeye ihtiyaç yok.. bu ufak nüanslar kaldı :) bu hızla gelişirsek 2017 gibi bir doğu finali falan yaparız bence..

bana göre detroit, trade deadline ı mevcut takımı ile geçerse düşüşü sürer.. play-off alt sıralardan girer.. atlanta'nın fikstürünü bilmiyorum.. 6.lık için şansımız Miami ile eşit..

Zaten 6. olanın şansı olacağına inanıyorum.. Toplam 5.5 kişi ile oynayan ve kötü guard Jameer Nelson'ın yerine Tyron Lue'yu getiren Orlando, kimle oynarsa oynasın play-offta zorlanacaktır.. Ben hep böyle düşündüm.. Boston-Cleveland çok farklılar.. Orlando ve Atlanta ilk turda elenirse şaşırılmaz.. Bucks play-off yaparsa ,Redd olmadan ilk turda süpürülür.. 7. olan takımsa en şanssızı olacak.. Onun da ilk turu geçme şansı sıfıra yakın..

Yerim ben sizin 2017 master planınızı nursery school lara staff yollayın o zaman 2017 draftı oralarda şu anda!
ben sana canavar bi play off projeksiyonu yapayım bak!

boston1-new jersey8 boston

atlanta4-detroit 5 atlanta

orlando3-miami 6 orlando

cleveland2-philly7 cleveland

boston-cleveland final ve kral alr doğuyu

bana göre de uygun.. ama 5-6-7 belli olmaz.. son maça kadar bitmeyecek bu iş.. 6. olursak orlando'yu en az 2 kere yeneriz.. kim 6. olursa olsun orlando için kolay olmayacak.. atlanta ile eşleşmektense orlando'yu tercih ederim.. cleveland veya bostonla eşleşmektense lottery için yer ayarlamak daha mantıklı.. 82 maç üzerine 4 maç oynamışsın veya oynamamışsın farketmez.. milletin smacına poster olmaya da gerek yok..

Emre Yuksel' Alıntı:
82 maç üzerine 4 maç oynamışsın veya oynamamışsın farketmez.. milletin smacına poster olmaya da gerek yok..

Valla bu yoruma ekstra katılıyorum....:)
gerçibostonla eşleşir isek young artık son saniyede ray allen gibi bir oyuncuyu boş bırakıpta yardıma gitmemeyi öğrenmiştir ve en azından bir maç alırız diye düşünüyorum...

ama Cavs'la karşılaşacağımıza dışarda kalıp lottery için bütün Phily halkını servisle kliselere taşıyıp dua ettirmek daha mantıklı...

zaten 82 maçın 52 si eziyet bide üstüne Lebron'un play off hırsına deneme tahtası olmanın alemi yok...

Chandler, Sixers'ın Gündeminde

Elton Brand'in sezonu kapatmasıyla büyük bir şok yaşayan Philadelphia 76'ers'ın, Tyson Chandler ile ilgilendiği iddia edildi.

Boyalı alanda Samuel Dalembert'ten memnun olmayan ve takviye yapmak isteyen Sixers Genel Menajeri Ed Stefanski'nin, ilk olarak Tyson Chandler'ı gündemine aldığı kaydedildi. Bu yıl $10milyon, önümüzdeki iki sezonda da oyuncu opsiyonunu kullanması durumunda toplam $23milyonun sahibi olacak olan Chandler karşılığında, Samuel Dalembert'i teklif etmeye hazırlandığı belirtildi.

Bu yıl yaşadığı sakatlık sorunları hem de yüksek maaliyeti nedeniyle Hornets'da gözden çıkartılan Chandler, oynadığı 32 karşılaşmada 8.8 sayı- 8.3 ribaund ortalamaları yakalamıştı.

hayali bile güzel..nerde o günler.. billy king kulakların, kel kafan çınlasın.. verdin bu adama dev gibi kontratı. şimdi kurtulamıyoruz.. aslında parasını sana ödetmek lazım..

Emre Yuksel' Alıntı:
Chandler, Sixers'ın Gündeminde

Elton Brand'in sezonu kapatmasıyla büyük bir şok yaşayan Philadelphia 76'ers'ın, Tyson Chandler ile ilgilendiği iddia edildi.

Boyalı alanda Samuel Dalembert'ten memnun olmayan ve takviye yapmak isteyen Sixers Genel Menajeri Ed Stefanski'nin, ilk olarak Tyson Chandler'ı gündemine aldığı kaydedildi. Bu yıl $10milyon, önümüzdeki iki sezonda da oyuncu opsiyonunu kullanması durumunda toplam $23milyonun sahibi olacak olan Chandler karşılığında, Samuel Dalembert'i teklif etmeye hazırlandığı belirtildi.

Bu yıl yaşadığı sakatlık sorunları hem de yüksek maaliyeti nedeniyle Hornets'da gözden çıkartılan Chandler, oynadığı 32 karşılaşmada 8.8 sayı- 8.3 ribaund ortalamaları yakalamıştı.

hayali bile güzel..nerde o günler.. billy king kulakların, kel kafan çınlasın.. verdin bu adama dev gibi kontratı. şimdi kurtulamıyoruz.. aslında parasını sana ödetmek lazım..

chandler, oklohomaya gitmiş :( biz yine dalemberte talim.. hayali bile güzeldi..

bu arada indiana'ya yenilmeyi başarmışız.. bu da bir başarı.. indiana gibi bir takıma yenilmek herkesin harcı değil.. uğraşmak lazım..all-star arasının ritmimizi bozmuş olduğu görülüyor.. umarım kısa sürede yeniden havaya gireriz. fikstürümüz zorlaşacak artık.. mesela işe denver'ı yenerek başlayabiliriz.. ne demişler, başlamak bitirmenin yarısıdır..

denver maçının son 5 saniyesine 2 sayı farklı önde gireriz son hücumda young, billups'ı boş bırakır yardıma gider...

bizde maçı son saniye 3 lüğü ile kaybederiz...

Ray Allen'ı boş bırakabilen bir oyuncu Billups'ı 3 kere boş bırakır...:)

Umut Gokgoz' Alıntı:
denver maçının son 5 saniyesine 2 sayı farklı önde gireriz son hücumda young, billups'ı boş bırakır yardıma gider...

bizde maçı son saniye 3 lüğü ile kaybederiz...

Ray Allen'ı boş bırakabilen bir oyuncu Billups'ı 3 kere boş bırakır...:)
Ben maçın sonucunun son hücuma kadar çoktan belli olacağını,Denver ın rahat bir maç sonrasında kazanacağını düşünüyorum.:)
Geçen sene buradaki maçı Sixers kazanmıştı ama o Denver ile bu Denver arasında çok fark var.Dün gece Spurs te yenildi.Ele geçen bu fırsatın değerlendirilmesi lazım Denver adına.

denver'a da mağlubuz..all-star öncesi aldığımız ekstra galibiyetleri bir bir geri veriyoruz.. ara hiç iyi gelmedi ama nedenini az çok anlamak mümkün..

Şu anda bu franchise'ı en az ilgilendiren şey maçlar.. herkes trade ile ilgileniyor.. maçları sallayan yok. andre miller'ı trade edeceğimiz nba'in resmi sitesine bile düştü.. sebastian telfair ve mike miller karşılığı verecekmişiz doktoru..

sözleşmesi bitiyor diye, iyi bir trade malzemesi diye doktorun dedikodusunun çıkması normal..Eğer bizim GM tutup bu adamı verirse çok büyük hata ama..Takım şut sokamıyor diye Mike Miller ı alacakmışız.. Sebastian Telfair zaten NBA in en büyük uyuşturucu müptelalarından birisi.. Portlanddan hemen sepetlendi. Uzun uzun yazmaya da gerek yok.. Böyle bir takas, Sixers'ın son 2 senedir önceki 5-6 seneye göre daha iyi göründüğü dönemin sonudur.. Takım tamamen dağılır gider.. Bu takımı bir arada tutan, oynatan Andre Millerdır.. Şut atamadığını düşünüyorsan Willie Green in yanına bir adam daha koy sepetle, al istediğini.. Şut atması gerekip de hiç bir şey yapmayan adam Willie.. Bir faydası da yok..

Kimse bana NBA de Andre'den daha iyi oyun kurucu diye 5 isim sayamaz.. Neresinden bakarsan bak bu adam ilk 5 e girer.. Yazık ederler takıma..

Stefanski çok istiyorsa veya becerebiliyorsa Dalembert i alacak bir enayi bulsun.. Andre Miller ı ben de takas ederim.. Trade i isteyen her zaman kaybeder..Yok pahasına PG mizi vermeyelim..

Bugün trade deadline.. Bu geceyi tradesiz atlatabilirsek sevineceğim.. Zaten yarın sabah pc açtığımızda en az 3-4 takasla NBA in çehresinin değiştiğini göreceğiz.. Bu işler hep son gece yapılır..

justinden maçın ilk yarısını izledim...
ilk yarı iyiydik ama 2. yarı ne olmuşsa olmuş...

neyse 2 günlük bir aramız daha var belki biraz toparlanırız artık...

takas dedikodularına gelince GM trade edemiyoruz değil mi?...:)
Miller'ı gönderen mümkünse peşinden kendiside gitsin...

neyse ki ucuz atlattık trade dönemi kapandı...

ancak New York'un 2 yakası birden 2010 yazı için LeBron savaşına gireceğini bell etti...

hatta bakarız wade new york'un bir yakasında lebron diğer yakasında kapışırlar...:)

andre miller'ı j.bayless karşılığında blazersa vermek istemişiz ama onlar sergio rodriguez veya steve blake i alın demiş.. o iş yatmış.. dalembert i de clippers a vermek istemiş bizim gm stefanski ama o da yemeyince takıma dokunmamaya karar vermiş..

bu yaz andre miller ın kontratı bitiyor ve bu kadar trade etmeye çalıştığımıza göre bu adamı tutmayacağız.. tabii sezonun kalanında ne olacak bilmiyoruz ama bugün sezon bitse sözleşmesi uzatılmayacak.. böyle anlaşılıyor..

neyse.. dalemberti satamadığımıza gçre gerisi yalan.. all-star geçti, trade deadline geçti.. biz de bu arada 2 maç kaybettik.. şimdi işimize bakalım.. doktor tekrar dümene geçsin..yazın ne olur bilinmez ama sene sonuna kadar yine şöförümüz o.. pazar günü miami ile hayati bir maçımız var.. şu 5-6-7 sıralar için hayati önem arz eden bir maç.. onu kazanmamız lazım deplasmanda.. sadece 1 maç üzerimizdeler ve 5. lier.. Bizi yenmeyi çok isteyeceklerdir rahatlamak için..

yine mağlup, yine mağlup...all-star arasından sonra belimizi doğrultabilmiş değiliz..aslında oynanan basketbol açısından toparlandık ama maçı kazanamıyoruz.. dün geceki maç da çok acı bir şekilde kaybedilmiş.. son 2.5 saniyeye 2 sayı önde giriyoruz. topu devin harris alıp orta sahaya getiriyor, atacakken ıguodala'nın uzun kollarını geçemiyor ve top elinden çıkıyor, buna rağmen top yere düşmeden tutup, orta sahanın gerisinden fırlatıyor ve basket.. 1000 kere denese 999 unda başaramaz bunu.. Top elinden çıktığında da saat 0.1 saniyede.. hakemler tekrar izliyorlar ve maçı kaybediyoruz.. bu sezon bilmemkaçıncı defa hak ettiğimiz bir maçı kaybettik.. all-star öncesi yakaladığımız uzun serilerle elde ettiğimiz avantajları bir bir geri veriyoruz. 4 maçlık bir mağlubiyet serimiz oldu.. şimdi sırasıyla washington ve new york deplasmanlarımız var.. ikisini de kazacağımızı umuyorum ve böyle olacağına da inanıyorum.. bu buzzer bizi çok yaraladı, mutlaka acısını birilerinden çıkaracağız..

Harris'ten mucize üçlük
NBA'de New Jersey Nets'in oyun kurucusu Devin Harris'in maç kazandıran mucize üçlüğü büyük yankı uyandırdı.

NBA'de maçın son saniyesine kadar herşeyin olabileceği bir kez daha ispatlandı. New Jersey Nets'in oyun kurucusu Devin Harris, herşey bitti denilen anda, mucize atışla takımına galibiyeti getirdi.

Evinde Philadelphia'yı ağırlayan Nets, maçın bitimine 1.8 saniye kala Andre Iguodala'nın serbest atışıyla yenik duruma düştü. Basket sonrası topu alan Harris, Iguodala'nın savunmasında kaybetmek üzere olduğu topu son anda elinden çıkardı ve orta sahadan bulduğu basketle takımını galibiyete taşıdı.

Karşılaşmayı 39 sayı ile tamamlayan Harris, maçın ardından halen attığı baskete inanamıyordu. Nets antrenörü Lawrance Frank de maçın ardından yaptığı açıklamada, "Devin antrenmanda çevresinde kimse yokken bile bu atışı sanırım yapamazdı. Bu gece basketbol tanrıları bizimleydi" ifadelerini kullandı.