Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

bu gece bir imkansızı daha başarıp wizards'a yenilebilecek miyiz acaba?...

eğer bunuda başarırsak ayakta alkışlanılası, şapka çıkarılası bir başarı elde etmiş oluruz...

Umut Gokgoz' Alıntı:
bu gece bir imkansızı daha başarıp wizards'a yenilebilecek miyiz acaba?...

eğer bunuda başarırsak ayakta alkışlanılası, şapka çıkarılası bir başarı elde etmiş oluruz...

Wizards da ufak bir kıpırdanış var eminim ki gene son 2-3 dakkaya kafa kafaya girilecek bir maç olacak.Allah sabır versin pistons ı böyle yakalamışken geçmeniz gerekirdi

zaten 3. çeyrekte falan kopartıp rahat kazandığımız yada baştan sona önde götürdüğümüz bir maç yok...

Golden State gibi basketbol oynasak sayı yeme ortalamamız varsın 145 olsun razıyım...:)

valla ben de razıyım:) eser atalay ile aynı takımı desteklemek onurdur.. buradan kendisine sesleniyorum.. california takımlarını tutanlar, biraz da philadelphia'nın takımlarını tutsunlar :) eagles falan yani..

başkent deplasmanından galibiyetle çıktık..son çeyreğe +15 ile girip wizards'ı yendik ve nefes aldık.. son kaybettiğimiz nets maçının acısı geçmedi tabii.. devin harris maçlardan önce soyunma odasında poposunu bal tenekesine sokup çıkarıyormuş..

şimdi sırada şamar oğlanı knicks var.. herkes en iyi oyununu msg de oynar diye bir laf var ya.. hedo da 33 sayı atmış dün akşam orada.. cuma akşamı da biz new york deplasmanındayız.. bence bu sefer new york daha şanslı ama bakalım.. genellikle kaybeden takımlarla bizim maçlarımız hep zor oluyor.. aslında new york ile bu sene hazırlık maçları da dahil oynadığımız 5 maçı da kazanmışız ama bilmiyorum.. yenilmemiz hiç iyi olmayacak ama içime öyle doğuyor..

detroit'in serbest düşmesi sürüyor..biz miami'yi nasıl geçeriz diye hayal kurarken adamlar 8 maç üst üste kaybedip altımıza indiler.. Yani biz de 4 maç kaybederek pistons'ın üzerine çıktık ve 6. sıraya oturduk şimdilik.. doğu konferansının gözünü seveyim.. cuma akşamı da orlando deplasmanındalar ve büyük ihtimalle yine mağluplar..

bizim mart fikstürümüz çok avantajlı..deplasmanlar nispeten kolay..Martta oynayacağımız 15 maçın 8 tanesi deplasman ama sadece lakers, portland bizim için çok zor görünüyor.. 5 maçlık bir batı turnemiz de var.. yine adam gibi oynarsak oklohoma, sacramento, memphis gibi takımları deplasmanda da yeneceğimize şüphe yok.. içerde de toronto, chicago, charlotte ve hasretle beklediğim miami maçları var.. bunlar da kazanılsın artık play-off oynayacaksak..

bu arada şubatın son maçı orlando ile içeride ve ntv canlı veriyor cumartesi gecesi..

washington'a yenilmek için ilk yarı epey uğraştık ama başaramadık...

ve 15-20 maçta 1 kez tekrarlayabildiğimiz 100 barajını aşma başarısınıda gösterdik...:)

knicks maçına gelince bu sene hakkaten çok fazla vurduk onlara hatta bu maçıda kazanırsak süpürecez kerataları...
bizim takıma süpürülmekte hakkaten ekstra motivasyon ve yetenek istiyen bir iş bencede Knicks başaramaz bunu...:)

philly, knicks maçının sadece ilk periyodunu izlemeye yetti gücüm.. 29-11 bitti ilk periyot,yattım. ama maç sonlara doğru epey sıkışmış.. yine de 5 sayı ile kazanmışız..

1 hafta öncesine kadar trade etmek için yırtındığımız Andre Miller kurtarmış yine bizi.. Yönetim, Andre Miller ile devam etme konusunda bence kararsız.. Hatta sözleşme uzatmamaya bence daha yakınlar.. Hareketlerinden bunu çıkarıyorum.. Dr.Dre yi bırakırsak çok üzüleceğiz, çok yanacağız.. Bu kesin.. Telfair ile Andre Miller'ın karşılaştırıldığı bir organizasyon başarısız olmaya mahkumdur..

Bu arada maçta Iguodala müthiş bir değirmen smaç vurmuş.. Müthiş bir atletizmi var.. Kendisinden çalınan smaç şampiyonluğu için her seferinde daha sert, daha spektaküler bir cevap buluyor.. Milletin at oynattığı MSG de de şovunu yaptı.. Böylece New York u resmi-gayriresmi ne kadar maç varsa hepsinde yendik ve süpürdük. Benim için Fenerbahçe ne ise Knicks de o.. Bu yüzden şahsi olarak sevinilecek bir hadise gözüyle bakıyorum..

Bu gece Orlando ile oynuyoruz deplasmanda.. Onların dün gece evlerinde kaybetmeleri hiç iyi olmadı.. Acısını bizden çıkarmaya çalışacaklar. Kazanmaya onlar yakın ama biz de yavaş yavaş play-off öncesi halimize doğru ilerliyoruz.. Ntv canlı verecek.. İzlemeye gayret edeceğiz..

orlando bize sağlam vurur diye tahin ediyorum bu akşam için...

knicks'i de tebrik ediyorum bizim takıma süpürülmek hakkaten mağrifet ister...:)

Emre olm maça gitmişin haber vermiyon tv de seni gördüm şimdi salonda marşlar okuurken bayrağı gösterdi tepedeki çelik konstüksiyondaki; sende onların 2 sıra altındaydın argo deyimle "heaven" dan iziyordun maçı,nerden buldun o koltuğun biletini pahalı olmalı:=)

Forumda sevmeyen yoktur sanırım :) Abilerim için bir konu açıp dünyadaki ve türkiyeki basketbol olaylarını yorumlamalarını istemek lazım bence :)
Birde uzun zamandır aklımda vardı sormak için şimdiye nasip oldu. Abilerim nereden geliyor sizin bu derin philly sevginiz?

Eren Aydın' Alıntı:
Forumda sevmeyen yoktur sanırım :) Abilerim için bir konu açıp dünyadaki ve türkiyeki basketbol olaylarını yorumlamalarını istemek lazım bence :)
Birde uzun zamandır aklımda vardı sormak için şimdiye nasip oldu. Abilerim nereden geliyor sizin bu derin philly sevginiz?
Eren,
Emrenin sixers sevgisi Charles Barkley ve nba 96 daki Clarence Weatherspoon un 100 Maxim Tsigalko gücünde gizli özelliğini öğrendiği güne dayanıyor:=)
weatherspoon 59 sayı 49 ribaund :=)

Emre Abi maskotluk yapiyor imis Philly'nin maclarinda. Bende Amerikaya dogru yol aldim ve Emre Abiye Selam, Emra abi ne yapiyorsun dedim.
Once gizlemeye calisti ama Salih caktirma ben maskotluk yapiyorum dedi.
Eser Abine sakin soyleme dedi. Bende tamam Emre Abi soylemem dedim.
Yanliz internet'e dusmus resimler. Ve bende yayinliyacagim.

:)

Eser Atalay' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":14mp4z78]Forumda sevmeyen yoktur sanırım :) Abilerim için bir konu açıp dünyadaki ve türkiyeki basketbol olaylarını yorumlamalarını istemek lazım bence :)
Eren,
Emrenin sixers sevgisi Charles Barkley ve nba 96 daki Clarence Weatherspoon un 100 Maxim Tsigalko gücünde gizli özelliğini öğrendiği güne dayanıyor:=)
weatherspoon 59 sayı 49 ribaund :=)[/quote:14mp4z78]
Anladım Eser Abi çok sağol. :)

yine philly yine rekor...

orlando'ya tarihi bir gece yaşattık ve ligin en yüzdeli takımına rekor sayıda 3lük deneme imkanı verdik...:) :)

helal olsun bütün oyuncuların gözlerinden öpüyorum...:)

2 gün sonra new orleans deplasmanı var ordada elalemin maskarası oluruz ondan sonra kendi çapımızda rakiplerle oynayacaz bir müddet...

hayırlısı Allah'dan...:)

bu arada Emre abi biletçi, temizlikçi, gişeci, masör(bu biraz ağır oldu) falan fark etmez bi iş durumu çıkarsa haber et anında yanındayım...:)

vay anasını neler olmuş burada ya..kime ne cevap vereceğimi şaşırdım;

-umut kardeşim.. biz bu franchise için çok hizmetler ettik..hip hop da benim evet.. seni oyunculara gatorade veren, havlu falan fırlatan eleman olarak düşünebilirim.. başkanla konuşayım bir.. ayrıca orlando'nun rekor üçlük denemesi yeni değil.. dwight howard'dan başka uzun yok.. hedo, lewis gibi iyi şutörleri var.. hep 4 dışarıda oynuyorlar.. normaldir.. maçı izleyemedim ama yenilmemiz anormal olmadı.. play-off ta orlando bize düşerse eleriz.. aha buraya yazıyorum.. görürsünüz..

- eser , ben sensiz ayhan şahenk'e gitmem.. karıştırmışsın.. şahenk'te ki koltuğumda bellidir..gerçi potaların birini görüyor ama pozitif bakıyorum olaya.. mesela maça gelmesem iki potayı da göremeyecğim.. hiç değilse koltuğum tek potayı görüyor..salonun mimarı san francisco'luymuş.. normaldir..eşcinsel evlilikler serbest bırakılsın kampanyasına katılması gerekiyormuş, bir gecede çizmiş projeyi..

- kerem, biz de seni seviyoruz..

- eren aydın kardeşim, benim philly sevgim charls barkley'i ilk gördüğümde adam sanmamdan geliyor.. son görüdüğümde eşek poposu öpüyordu.. şanssızlık.. keşke amirali sevseydim de san antoinoyu tutsaydım.. şimdiye çoktan nba den nefret etmiştim..eser de beni çok sevdiğinden phillyi de seviyor.. forumda 5-6 tane sixerslıyız.. beş kardeşiz, beşimizde birbirimizi severiz hesabı takılıyoruz..

- salih, hip hop un ben olduğumu açık etmene kızdım.. keşke söylemeseydin.. ama oldu bir kere.. ayıp değil günah değil.. maçlardaki twigy terlikleri de biziz.. biri ben, biri eser atalay.. devre arasında pota arkasına parkedip bira içiyoruz..

- adaşım emre; boşver ya.. başarılar gelir geçer. pazartesi new orleans a kitleriz.. buraya da yazıyorum.. demişti dersiniz.. bu ara böyle gidecek.. 10 marttan sonra seri yakalarız.. fikstürümüz güzel.. hornets ı yeneriz bence.. görürsünüz..

Ben izledim maçın tamamını 3 periyot önde götürmemizin sebebi rakibin şut atmasına izin vermemizdi.Howard uyuyordu dışardan da sokamayınca 10 sayı farkla önde götürdük.C.Lee sağolsun kaçırdıkça kaçırdı son periyotta açıldılar her attıkları girmeye başladı Miller direnmeye çalıştı ama yetmedi elimizdeki maçı verdik.Miami de yenmiş 1-2 belli 3 belli 4 belli 5 belli gibi 6.lıktan aşağı düşmesek bari

Emre Yuksel' Alıntı:
- eser , ben sensiz ayhan şahenk'e gitmem.. karıştırmışsın.. şahenk'te ki koltuğumda bellidir..gerçi potaların birini görüyor ama pozitif bakıyorum olaya.. mesela maça gelmesem iki potayı da göremeyecğim.. hiç değilse koltuğum tek potayı görüyor
Daha öncede yayınlamıştım adı geçti gene yayınlayalım,Emre nin ayhan şahenkte sadece turnikeler tarafındaki potanın boyalı alanını gördüğü kombine koltuğu:=)
Sen sf ye falan laf atmışın ama bu salon Türkiyede ve mimarıda muhtemelen Türk:=) Burdan rahmetli Cansever ide analım onun ülkesinde böyle salon!
n1071782276_35055_8302.jpg

Emre abi be tamam mimarın yatacak yeri yokta o koltuktan kombine alanın hiç mi suçu yok...:)

neyse nasip olursa önümüzdeki sene bende diğer potayı gören bir yerden kombine alırım maç bitince birbirimize anlatırız neler oldu neler bitti...:)

bu arada hornets bize kitler paul'de asist rekoru kırar...

evde oynadığımız orlando ve new orleans maçlarından birini kazanacağımıza inanıyordum ama olmadı.. takımda dalembert diye biri olduğunu ya da olmadığını unutmuşum.. her maç bir bomba patlatıyor.. adamın suçu yok, ona yılda +10 milyon usd veren Billy King'e bütün sinirim.. diğer oyuncular yetenekleri nispetinde bir şeyler yapmaya çalışıyor ama bunu ayrı bir yere koymak lazım..

hala pg lerle dedikodumuz çıkıyor..ed stefanski çok biliyor ya yollayacak miller'ı yazın.. chris paul'u alabilir misin ? deron williams'ı alabilir misin ? chauncey billups' ı ? kimi alacaksın kardeşim.. telfair le mi, hinrich lemi yürüyeceğiz.. yok rockets luther head i salmış da alabilirmişiz.. kafana pg / sg düşsün..

önce takıma pivot bul.. yok işte pivotun.. bırak şu andrenin peşini.. batıyor mu adam sana.. sahada iyi.. takım içinde huzursuzluk falan çıkarıyor olsa anlayacağım.. adama ne marbury mualemesi yapıyorsun. hasta etmeyin adamı.. doktorla sözleşme yenilensin.. dalembert neye karşılık olursa olsun takas edilsin.. bundan sonraki 3 sene boyunca ne kadar hakkımız varsa, 3. tur 876. sıra, 5. tur 435. sıra... hepsinden pivot seçilsin. bıktık artık.. adama tyrone hill i bile özletirsiniz..