Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

Oracle Arena da an itibariyle sümüklerine çeke çeke soyunma odasına giren takım...

bilgisayarda bulunan teknik bir arıza yüzünden giremiyorum foruma hatta bu mesajı bile zor yazıyorum o kadar teknik bir arıza yani...:)

ulan batıda kaç kere 5 de 3 yapma fırsatı geçiyor ki elimize...

şimdi kings de gelir vurur bize nba tarihine rezil bir şekilde geçmekten kurtulur...

5 de 1 ile döneriz evimize...

bu batı bize yaramadı evimi özledim ben...

batı turnesine çıkmadan önce 5 maçtan 2 galibiyete razı olacağımızı, 3 galibiyete ise sevineceğimizi söylemiştik.. bunu söylerken golden state ve sacramento yu yeneceğimizi, kalan 3 maçtan da bir galibiyet çıkaracağımızı planlamıştık.. turneye son saniye üçlüğü ile gelen lakers deplasmanı galibiyeti ile başladıktan sonra phoenix ve golden state e mağlup olduk.. yüksek tempo ile oynayan, bu nedenle çok fazla top kullanan bu takımlarla aynı hücum potansiyeline sahip olmamamız sorun oldu.. ardından sacramentoyu yendik ve dün gece portland karşısına geldik.. bu maçın başını çok iyi oynamamıza rağmen koparamadık ve uzatmaya gittik.. neticede portland deplasmanı gibi zor bir yerden de galip çıktık ve 3 galibiyetle eve dönüş yoluna düştük..

nba finaline çıkamayacağımıza göre, bundan sonra ülkenin batısına geçmeyeceğiz, hatta batı takımlarını da konuk etmeyeceğiz.. kalan 13 maçımız da doğu takımları ile ve bunların 7 tanesi de içeride. minnesotta ve charlotte ile içerde oynadıktan sonra pazar akşamı detroit ile deplasmanda oynayacağız.. bu 3 maçı kazanırsak ligi en kötü ihtimalle 6. sırada bitiririz.. 7. sıradaki detroit ile aramızdaki fark giderek açılıyor. şu anda net 2 maç arkadalar.. miami de 1.5 maç önümüzden gidiyor.. fikstürlere bakınca pistons ın işi zor görünüyor.. lakers, cleveland deplasmanları falan var.. miaminin de daha bir batı turnesi var.. değerlendirebilirsek fikstür avantajı bizde.. asılırsak 5. bile bitirebiliriz..

şuanda odamda sakin ve dingin bir şekilde oturmam gerekirken ismi lazım değil 2 partinin birbirlerine türkülerle laf geçirmesini dinlemek zorundayım...

hak mı bu?...

neyse portland'a geçirdik ama üzüldüm açıkcası suns'a geçirseydikte portland'a yenilseydik daha iyi olurdu...

Emre Play ofllarda sonuna kadar Phillyim söyliyeyim kardeşim umarım en iyisini yaparsınız yapabileceğiniz.5 olup Atlanta ile oynamaktansa 6 olup orlandoyu yeğlerim geçen sene ne kadar istemiştim Detroit i elemenizi olmamıştı umarım bu sene şeytanın bacağını kırarsınız

Türkülerle laf sokmak deyince mailime gelmişti geçen sene ,seçimde türkülerle laf böyle geçirilir dedirten bir şeydi :=) evlerden uzak
http://www.youtube.com/watch?v=FWAuAmOTUXE

İan Stuart tın bu eserini zamanında kasten İowa Universitesin nin bir basket maçında çalınmıştı bütün İowa City 3 gün zenciler tarafından talan edilmişti

ba(r)rack gibi obamamıza ayıp etmişler...
ona biz kurbanlar kestik kurtarsın bizi diye...:)

Eser Atalay' Alıntı:
Emre Play ofllarda sonuna kadar Phillyim söyliyeyim kardeşim umarım en iyisini yaparsınız yapabileceğiniz.5 olup Atlanta ile oynamaktansa 6 olup orlandoyu yeğlerim geçen sene ne kadar istemiştim Detroit i elemenizi olmamıştı umarım bu sene şeytanın bacağını kırarsınız

Türkülerle laf sokmak deyince mailime gelmişti geçen sene ,seçimde türkülerle laf böyle geçirilir dedirten bir şeydi :=) evlerden uzak
http://www.youtube.com/watch?v=FWAuAmOTUXE

İan Stuart tın bu eserini zamanında kasten İowa Universitesin nin bir basket maçında çalınmıştı bütün İowa City 3 gün zenciler tarafından talan edilmişti

sağol eksik olma.. ben en baştan beri orlando play-off ta patlayabilir tezini savunuyordum ama şimdi emin değilim.. pg falan geldi. howard ı da delambert ile yavaşlatamayız.. atlantayı deneyelim isterim açıkçası ama bakalım.. bizimkilerin işi belli olmaz.. belki 7. bitirir boston a düşeriz.. hiç de eğlenceli olmaz..

illede son saniye 3 lüğünün intikamını alalım diyip bostonla eşleşebiliriz...
nasılsa boston 4 olana kadar bi maç kazanıp ondada intikamı aldık deriz...
en iyisi şuan atlanta gibi görünüyor...
orlando'dan ise en fazla 2 maç alabiliriz...

Bu akşam bizle oynuyorsunuz bakalım, kolay maç gözüyle bakıyorsunuz tabi. Ben sizin yerinizde olsam ben de öyle yapardım :) Bu gece ilk 5 olarak Bobby Brown, Kevin Ollie, Rodney Carney, Brian Cardinal ve Craig Smith görürseniz şaşırmayın derim...

dün gece, uzun aradan sonra döndüğümüz evimizde minnesotta'yı da yendik ve böylece üst üste 3. maçımızı kazanmış olduk..bu sonuçla totomuz 37-33 oldu ve son 12 maça girerken 5.lik iddaamız ciddileşti.. miami'nin mağlup olması ile 5. sıradaki heat ile aramızda yarım maç kaldı.. altımızdaki detroit ile farkımız da net 3 maça çıktı.. önümüzde içeride oynayacağımız charlotte maçı var, arkasından da yerimiz için çok önemli bir detroit maçımız olacak.. bizim takım bir sürpriz yapıp charlotte a yenilmezse, pazar günü oynayacağımız detroit maçı ile pistons ı tamamen devre dışı bırakabiliriz.. ama sixersta denge yok, tutup bobcats e yenilirsek hiç de şaşırmam.. aslında orlandodan kaçmamız şart.. bu pivotsuz halimizle dwight howard bizi paspas yapar.. miami yi indirip 5. olmamız şart..

dalembert'in muhteşem savunmasıyla craig smith'i adeta canından bezdirmesi ve onu sadece 20 sayıda tutması bize galibiyeti getirdi...

Murat Birben' Alıntı:
[quote="Umut Gokgoz":30bp1jcr]dalembert'in muhteşem savunmasıyla craig smith'i adeta canından bezdirmesi ve onu sadece 20 sayıda tutması bize galibiyeti getirdi...
Gerçek mi kinaye mi anlamadım?[/quote:30bp1jcr]

kinaye murat.. bizim umut, dalemberte kafayı takmış durumda da :)

Ohh rahatladım cidden, çok takip etmediğimden bu konuyu bilemiyordum :)) Cahilliğimin kusuruna bakmayın :))

her taraftan darbe yiyoruz...
bırakacam bu basketbolu en sonunda...
Allah'tan Warriors'lu değilim yoksa çoktan nefret etmiştim basketboldan...:)

beklendik bir şekilde charlotte a ve beklenmedik bir şekilde pistons a yenildikten sonra atlantayı alaşağı ettik ve 2 maç aradan sonra kazandık.. böylece miami ile aramızdaki yarım maç farkı tekrar yakaladık. bitime sadece 9 maç var ve adam gibi oynarsak 5. olabilir, ilk turda dün akşam yendiğimiz atlanta ile karşılaşabiliriz.. yoksa bizi bostonda bekliyorlar.. bundan sonra vidaları iyice sıkmalı ve mutlaka miamiyi geçmeliyiz.. ayrıca cumartesi akşamı içeride yeniden pistons maçımız var.. onu da mutlaka kazanıp 6.lığımızı garantileyebiliriz.. zaten aşağıdan chicago deli gibi geliyor.. Allahtan bitti sezon.. Bir 10 maç daha olsa adamlar 5. falan bitirecekler.. fikstür avantajı nispeten bizde. hazır fırsatımız varken olalım 5. işte..

bizim şehrin klasik özelliği işte sevmiyoruz kolay eşleşmeleri illa boston ile hatta mümkünse cleveland ile eşleşmemiz gerek...

maçın sonlarına doğru bastırıp bucks ı da yendik ve 5. sıraya , miami nin yarım boy üzerinde olmak üzere oturduk.. fikstüre bakarsak 5. bizim olmamız lazım ama belli olmaz işimiz.. cumartesi şu detroit i artık yenmek zorundayız.. yetti.. onların başında da chicago belası var.. 7.likleri tehlikeye girdi.. lebron un şefkatli kollarına düşme ihtimalleri mevcut.. biz yenelim artık şunları.. hazır atlanta ile eşleşme fırsatımız doğdu.. kaçırmayalım treni..

Philly 95-90 Detroit.

Iguadolla 31 sayi- 9 ribaund 1 assist ile bu sezon attigi 30 sayi'yi egale eti.
Andre Miller ise 21 sayi- 10 ribaund 12 assist ile triple double yapti.

Bu iki unsur bir araya gelince galibiyet'i gogusleyen taraf Philly oldu. Ki ihtiyacalari vardi. Atlanta ile eslesmek cennet. Orlando ile eslesmek cehennem olur. O yuzden bu galibiyet ilac gibi oldu.

Tebrik ederim.