Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

pistonsın son şutunda top andre miller ın kucağına düşünce triple-double geldi ve korna çaldı, maç bitti.. sixers:95, pistons: 90... nihayet şu detroit i yenebildik ve play off oynamayı da garantiledik. sene sonu sözleşmesi bitecek dr.dre 21 sayı, 12 asist ve 10 ribaunt le oynadı.. bizim gm bu adamı tutmuyor o ayrı..

artık detroit in bizi geçme şansı yok gibi bişey.. onlar bizi bıraksın, aşağıdan gelen bulls a dirensin diyeceğim ama geçildiler bile.. pistons 8. sıraya indi ve charlotte dan sadece 2 maç üstteler. play off yapamazlarsa çok büyük skandal olur. gerçi cleveland ile oynamakla, play off oynamamak arasında bir seçim yapılsa oynamamayı seçerlerdi. biz en kötü 6. bitiririz.. pazar gecesi 3 maçlık doğu deplasman turumuz başlıyor.. new jersey, charlotte ve chicago şeklinde bir tur.. 3 maç üst üste kazandık.. yine kaybetme zamanımız geldi..bu 3 maçtan 2 sini kazansak iyi olur ama o da zor.. özellikle alev alev yanan chicagoyu yenmek çok zor.. play off isteyen charlotte u yenmek zor.. yani şimdi işimiz zor.. herkesin bir derdi var.. miami nin new orleans ve boston maçlarında kaybetmesini bekleyeceğiz.. yoksa 5. lik koltuğu altmızdan gidecek. sürekli kazanmamıza rağmen bir türlü heat ten kopamadık. kalan maçlarda fikstür avantajı miamide.. cleveland veya boston u yenmek gibi ekstra bişeyler yapmamız lazım.. 5.likle 6. lık arasında dağlar kadar fark olduğunu hep yazdık. özellikle orlandoyu clevelandı ezip geçerken gördükten sonra..

bu akşam detroit-charlotte maçı var çok ilginç bir maç belkide 8.yi belirleyecek maç...

bizim duruma gelirsek 4. oluruz ama 6. olmayız...

Boston ve Cavs muhtemelen bizim maçlardan önce tamamen yerlerini belli etmiş play-off rakipleri belli olmuş durumda olurlar onlar play-off beklerken 4.lüğe bile çıkabiliriz...

4. olup saha avantajını alırsak bi ayağımızı yarı finale atarız ama play off yarı finali olsun veya play off ilk turu olsun Orlando ile karşılaşırsak Dalembert-Howard eşleşmesini izlemek Emre abinin deyimi ile hiç eğlenceli olmaz...

yine ilginç bir döneme girdik.. zaten düşük olan skor gücümüz, t.young ın bileğini burkması ile iyice düştü.. 2 deplasmandan da mağlup döndük.. şimdi sırada chicago deplasmanı var.. bulls nerdeyse maçlarını ikişer ikişer kazanıyor.. detroit i çoktan geçtiler.. gözleri bizim gibi 6. ve 5. sıralarda.. bizi yenerlerse bitime 4 maç kala fark 2 ye iniyor..Geçmeleri çok zor ama imkansız değil..detroit i yendik artık bizi geçemezler.. chicago ya da aynısını yapmak lazım ama nasıl.. tradelerden sonra onlar güçlendi ve havaya girdi.. biz de sakatlıklar yüzünden rahat 5. bitireceğimiz sezonu 6. bitirmek için yırtınıyoruz.

Yine de bu bence bu takımın takdir görmesine engel değil.. 1 tane adam gibi pivotumuz yok, takımın en büyük silahi Brand sezonu kapatalı aylar olmuş, guardınız çok iyi ama şutu yok, iguodala dışında skor üreten tek forvet young da sakatlanıyor.. üçlük atacak kimse yok.. bencten gelen gençler bir şeyler katıyor işte.. düşe kalka buraya kadar geldik.. ama benzin bitmiş gibi..

Valla o kadar zor maçlar kazandık ki bu sezon sırf bunun için takım takdir edilir ama o kadarda saçma maçlar kaçırıyoruz ki inanılır gibi değil...

şu son 2 maç tam Speights'in kendini ibraz gösterme maçı olabilirdi ama koç onu kullanmayı tercih etmemiş hatta son maç Evens 4 numara çıkmış maça...

neyse kalan maçlarda ne olacağını görecez artık...

bir şekilde yine play off dayız işte her ne kadar ara sıra milletin smacına poster olmaktansa katılmasak daha iyi desek bile play off un adının bile bi havası var...

Emre ELMALIDEREOĞLU' Alıntı:
Iverson'un adı olimpiakos ile anılmaya baslandı. 76ers'a geri dönse keşke :p

adaşım o hikaye bitti artık.. kalplerimizde tatlı bir anı olarak yer etti.. şu anda çok genç ve umut vaadeden bir takıma sahibiz.. bu takım üzerinde , bu inşaat üzerinde çalışma zamanıdır.. Iverson'ın forması kirişlere çekilir, emeklerinin karşılığı manen böyle ödenir diye düşünüyorum..

t.young ın sakatlığı bizi bitirmiş durumda.. takımın resmen benzini bitti.. lig bitsin diye ağlar durumdayız ama bitmiyor işte.. 5. olma şansımız varken şimdi 8. bile bitirebiliriz ki bu milli bir felaket olur.. 7.liğe bile razı olur durumdayız.. pazar günü ne pahasına olursa olsun torontoyu deplasmanda yenmek zorundayız.. aksi bir sonuç bizi felakete sürükler.. çünkü son 2 maçımız cleveland ve boston ile..miami ile detroit son maçı karşı karşıya oynayacaklar.. chicagonun fikstürü kolay.. biz mutlaka torontoyu yeneceğiz.. yoksa direkt clevelandın karşısında buluruz kendimizi..

Miami'nin de kazanmasıyla 5.lik şansımız kalmamış durumda.Dersanelerde Fizik Serbest Düşme'ye bizi örnek vermeye başlamışlar.

Üçlü kalıcak bence ama kimde avantaj bilmiyorum şu an bu gece detroit chicago yu yenecek sizde bostona yenileceksiniz bence
bostonla yarın ki maç pre-play off maçıda olabilir, orlandodan kaçalım derken bostona veya clevelanda yakalınırsanız; gavurlar "jump out of frying pan into the fire" derler, tam öyle olursunuz :=)
dayan sixers kalbimiz sizinle o ayrı

aslında herkes yerini almıştı.. sıralamada problem yoktu ama bizde young ın sakatığı sonrası başlayan düşüş, bulls da takaslar sonrası başlayan çıkış dengeleri bozdu.. 5.lik hayalleri kuran sixers, şimdi 8. olmamak için sağa sola bakıyor..5 maç üst üste kaybettik ki bunların içinde charlotte ve toronto da var.. bunlardan birisini bile kazansak sonuç farklı olurdu.. son iki maçımız boston ve cleveland ile.. cleveland , batı 1. si lakers a karşı saha avantajını garantilemiş durumda.. boston da 2.liği garantiledi orlandoya karşı.. bunlar bize avantaj ama tabii ki bu formumuzla paspas olmamız daha olası..

iyi senaryo bu 2 maçtan birini kazanıp 7. olmamız. kötü senaryo 8. oluıup cleveland denilen buldozerin altında ezilmemiz. ama içimde bir umut var.. bu takım hep beklenmeyen maçları kazandı.. toparlanıp bostona vurabiliriz.. imkansız diye bir şey yok..

celtics ile bir kez daha son topa kadar savaştık ama 2 sayı ile kaybettik.. bu sene neredeyse bütün maçlarımız böyle bitti.. t.young ın dönüşü ile 7.lik için direndik ama olmadı.. tam 7 maç üst üste kaybettik ve bu akşam son maçımız ligin en iyi takımı cleveland ile deplasmanda.. cleveland bu sene sahasında sadece 1 kez yenildi..

şu anda detroit in önündeyiz.. onlar da miami deplasmanında olacaklar.. miami nin 5.liği garanti.. kazanmak zorunda değil.. chicago da torontoyu evinde yenip 6. olacak.. biz de detroit ile 7.lik için bekliyoruz..

iyi senaryo, miami detroit i yener.. bizim maçın sonucu ne olursa olsun 7. olur bostonla eşleşiriz.. kafa kafaya oynarız, savaşırız, didişiriz. eğer biz kaybedersek ve detroit kazanırsa - yanlış bilmiyorsam- arada oynanan maçlara bakılır.. çünkü galibiyet sayıları eşitlenir..o zaman pistons la oynanan 3 maçın 2 sini sixers kazandığından üstte kalır ve 7. olur..

bu ikili averaj sistemini tam bilmiyorum.. ona bir bakmak lazım.. eser atalay cevaplasın..

iki takımın aralrında yaptıkları maçlara bakılıyor biliyorum ben ama kesin değilim
hiçde aslında gerek yok philadephia 7 olur detroit miami yi deplasmanda yenemez miami nin ardındaki chicagoya yakalanma ihtimali bile varken zor yanii detroit için yolun sonu 8 olurlar doğuda 8 olmak eşittir le bron un tecavüzü demek,sizde 7 olup 5 bilemedin 6 maç daha yapıp huşuu içinde ruhunuzu teslim edersiniz!

40 galibiyet bizi çarptı resmen...

bu geceden umudum yok...miami'dende umudum yok...

bekle lebron biz geliyoruz...:)

Eser Atalay' Alıntı:
iki takımın aralrında yaptıkları maçlara bakılıyor biliyorum ben ama kesin değilim
hiçde aslında gerek yok philadephia 7 olur detroit miami yi deplasmanda yenemez miami nin ardındaki chicagoya yakalanma ihtimali bile varken zor yanii detroit için yolun sonu 8 olurlar doğuda 8 olmak eşittir le bron un tecavüzü demek,sizde 7 olup 5 bilemedin 6 maç daha yapıp huşuu içinde ruhunuzu teslim edersiniz!

bostonla eşleşirsek ; kan ve gül, gözyaşı, intikam, sıcak maç, fleet center , wachovia, spectrum, keltler, başa baş mücadele, foto finiş, gurur..

cleveland ile eşleşirsek; tecavüz, tecavüzden zevk almak, nuri alço, coşkun, buldozer, süpürge, paspas, smaca poster olmak, erken tatil..

Umut Gokgoz' Alıntı:
bekle lebron biz geliyoruz...:)
geleceğiniz varsa göreceğiniz de var bilesiniz :ehue :ehue 8)

bonus resim:D

dedb160359cebc81a3458615b4d84ad7.jpg

Başa baş mücadele finiş ve gurur hmmm bostonla dimi bu sixers hmmm hani şu "bitsin lan bu lig diye" kıvranan sixers başabaş mücadele edecek bostonla anladım! Ben sana şimdi 5mg Xanax yazıyorum bunu alıyorsun Boston serisi başlamadan birdaha görmem gerek seni,
Allah şifa versin
:=) :=) :=)

son gecede, nba de inanılmaz şeyler oldu.. sixers yenilir 8. kalır derken gidip cavaliers i deplasmanda yendi ve 6. oldu.. lebron james in oynamayışı ve bizim maça daha çok ihityaç duymamız 1 sayılık galibiyeti getirdi.. normal sürenin bitimine 2 saniye kala daniel gibson ın üçlüğü girince maç uzadı. uzatmada maçı kurtaran biz olduk.. cleveland ın bu maçı boşvermiş havası tabii ki sonucu etkilemedi.. ne şekilde olursa olsun cleveland ı sahasında bu sene 2 takım yenebildi, biri biz olduk.. lebron olmayınca başa baş oynanabiliyormuş demekki..

takım bostona son topta kaybederken de geri dönüş sinyalleri vermişti.. rakibimiz orlando oldu.. dwight howard ı hiç bir şekilde durduramayız.. öyle bir oyuncu yok elimizde, yavaşlatacak adam bile yok.. bence boston ile eşleşsek daha iyiydi ama kısmet.. cleveland ile oynamaktan her şekilde iyidir. elensek de maç kazanacağımızı umuyorum.. sonuna kadar savaşacağız magicle de..

Valla Howar'ı bırakacaz 40-50 Allah ne verirse atsın ama yeterki dışardan yemeyelim...

zaten dalembert gibi bir yokluk varken howard'ı durdurmamız imkansız...

4-2 eleniriz diyorum ben...

sizde bir tane evans mıydı neydi ilginç sakallı bir uzununuz vardı howardı durdursa durdursa o durdurur daha doğrusu durduramaz ama sinirlendirir falan

tahmin: 4-1 orlando

dün akşam yarı uyur bir halde nba stüdyoyu izledim ve duyduklarıma inanamadım.. her eşleşme ayrı ayrı konuşuldu. sıra orlando-philadelphia serisine gelince kaan kural resmen saçmaladı..

Yok sixers nasıl play off a kalmış, play off un kesinlikle en zayıf takımıymış, hiç şut atamazmış, bir maç bile kazanamazmış, play off dışı kalan daha iyi takımlar varmış..

Tamam Orlando favori olabilir ama bu aşağılayıcı cümlelerin nedenini çözemedim.. Play off un en zayıf takımının kim olduğu tartışılır.. Bana sorarsanız Detroittir.. "Kesinlikle" neye göre söylendi anlamıyorum.. Play off dışı kalan daha iyi takımlarsa adam olsalarmış da bizi sokmasalarmış.. Ellerini mi bağlamışlar.. 41 maç tesadüfen mi kazanılıyor.. Saçmalık. Niye bu kin-nefret anlamadım..

Geçen sene Detroit e nasıl diş sıktıysak inanıyorum ki Orlandoya da sıkacağız.. Ve maç kazanacağız.. Süpürülmek falan yok.. Hayal bunlar..

Kaan Kural dün akşam içkiliydi galiba.. " Clippers ın oynadığına basketbol denemez " , " dwight howard ruhani bir lider " falan gibi anlamlarını çözemediğim bir sürü cümle kurdu, bazı takımları aşağılayıp durdu.. ondan önce de bir saat nba de ortamın ne kadar güzel, centilmen, genel bir adalet sağlanmış olduğu saçmalıklarını saymıştı.. ya da ben mi sarhoştum dün gece bilmiyorum..