Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

Sezon içinde son saniye basketleriyle canı yanan Sixers Play-Off'larda ise tam tersine hep son saniye basketleriyle kazanıyor..Başarılar Sixers :)

Olm! ne ballı takımsınız tüm sezon yattınız orda burda dolaştınız ,play off lar geldi şansda yanınıza geldi:=)
Dün şu görüş belirdi bende sizin bu orlandoyu ELEMENİZ hakkaten MÜMKÜN DEĞİL bak Kaan doğru söylemiş ama adam nerden bilsin Young o şutu sokucak falan Hedo son çeyrek demir dövecek! Dr dre olağanüstü oynamalı ki siz bir maç daha kazanın veya tanrılar komple philadelphia ya yerleşmeli o kadar yani adamlar sizden her yerde üstünler.

Bak 2-1 ken isterseniz topic bile açayım
Orlando sizi elemezse bende bu halttan gram anlamıyorum diye:=)
Emre bey saygım tarafınıza sonsuz,Sixers ı sayenizde sevdik ama buraya kadar bundan ötesinde fesat ve çekememezlik damarlarım kabarıyor:=):=):=)

Eser Atalay' Alıntı:
Olm! ne ballı takımsınız tüm sezon yattınız orda burda dolaştınız ,play off lar geldi şansda yanınıza geldi:=)
Dün şu görüş belirdi bende sizin bu orlandoyu ELEMENİZ hakkaten MÜMKÜN DEĞİL bak Kaan doğru söylemiş ama adam nerden bilsin Young o şutu sokucak falan Hedo son çeyrek demir dövecek! Dr dre olağanüstü oynamalı ki siz bir maç daha kazanın veya tanrılar komple philadelphia ya yerleşmeli o kadar yani adamlar sizden her yerde üstünler.

Bak 2-1 ken isterseniz topic bile açayım
Orlando sizi elemezse bende bu halttan gram anlamıyorum diye:=)
Emre bey saygım tarafınıza sonsuz,Sixers ı sayenizde sevdik ama buraya kadar bundan ötesinde fesat ve çekememezlik damarlarım kabarıyor:=):=):=)

eser sen ne anlatıyorsun ben anlamadım ki..ne içtin.. 41 tane tesadüfen maç kazandık işte, sonra play-off başladı 4 maçın 2 sini tesadüfen kazandık.. devam ediyoruz. siz tesadüf demeye devam edin..

evimizde oynadığımız maçta hedo nun son saniye üçlüğü ile orlando'ya 84-81 mağlup olduk ve seri 2-2 oldu. maçın son 5 dakikasına girerken bile 10 sayı gerideydik.. yetiştik,yakaladık ama hedo nun üst üste 5 sayı yapmasına engel olamayınca 2-2 oldu.. bu maçı koparabilseydik ömrü billah elenmezdik ama şimdi şanslar yeniden eşit.. iki takım da deplasmanda birer kez kazanarak saha avantajının çok önemli olmadığını gösterdi.. her ne olursa olsun seri bir kez daha philadelphiaya dönecek.. serinin kader maçı önümüzdeki deplasman.. kazanamazsak iki maç üst üste kazanmak zor olur bu genç takımla.. ama olur da kazanırsak tur bize gelir..

skor olarak kısır bir maç olduğundan howard ı durdurduk diyemem.. sadece dalembert önceki maçlarına nazaran iyiymiş derim.. sözleşme senesinden midir bilmiyorum ama süper süper oynayan andre miller a da hayranım.. inşallah tutacağız bu adamı..

kaan kural ve yardakçıları ne derlerse desinler.. herkes saygı duyulacak bir takım olduğumuzu gördü.. her maçta son topa kadar oyunun içindeyiz.. asla aşağılanacak, dalga geçilecek bir takım değiliz.. play-off un en kötü takımı hiç değiliz.. biz işimize bakıyoruz.. şimdi orlandoda da eminim sonuna kadar direnecek bu takım. elesek de elensek de güzel hatırlayacağımız bir sezonu geride bırakacağız..

not: gördüğünüz gibi eser atalay, biz son saniyede kazanabiliyoruz da kaybedebiliyoruz da.. bunu şans olarak adlandırmıyoruz.. basketbolun bir parçası son saniye basketleri.ama sen illa şans diyorsan aç new jersey e kaybettiğimiz maçın son saniye basketine bak. sezon içinde son topla 15 kere kaybetmişken , arada bir son topla kazanmamız kimseyi rahatsız etmesin.. ayrıca o t.young ın beğenmediğiniz son saniye basketinde 21 tane falan faul yapıldı kendisine. ondan bahsedin bir az da..

skor her iki takım adınada aynı şekilde dağılmış ama bu sezon 15. kez son saniyede kaybettik...

sağlık olsun deplasmanda kazanabilecek güçteyiz ama olmazsa sanırım 4-2 biter bu seri...

Hido geri döndü... :)
Hido sakatlığı nedeni ile uzun süreden beri tam verimle oynayamıyordu. İğneyle falan çıkıyormuş. Bundan sonra 76ers'ın işi daha zor. Ama sonuna kadar mücadele ve heyecan 76ers'ın anahtar kelimeleri oldu. Hiç belli olmaz...

orl: 91 - phi :78 ( 3-2)

play off un en zayıf takımı sixers, orlandoya tarihi bir farkla yenildi.. bu yenilgi sonrası bazı kalıplı basketbol ulemalarının " ehe he ben demiştim " demesi bekleniyor..

tabii ki daha seri bitmedi ve perşembe akşamı dananın kuyruğu kopacak.. ellere inat, o maçı da kazanmak ve seriyi 7. maça götürmek için çabalayacağız.. Güçler denk olsa zaten çoktan ezip geçmiştik ama bir yerde tıkanıyoruz.. ama eminim derinlerde sakladığımız, sona ayırdığımız barutumuz olacak.. perşembe akşamı ıguodala ve miller her zamanki kadar oynar, t.young ve l.williams dan da dikkate değer bir destek gelirse eminim yine maça ortağız.. adamların benchten bulduğu sayı 20, bizim 4.. lou williams resmen silindi.. uyanmasını bekliyoruz..

kazanırsak 7. maçı bekleriz.. kazanamazsak da gururlu sezonu kapatırız. takımla kendince kafa yapan çok bilmişler de sevinirler..

seri uzadıkça olaylar aleyhimize dönmeye başladı...

bizimkiler kafa olarak kopmaya başladılar...

seriyi bu duruma getirdikten sonra açıkcası ben sezondan ve play off dan tatmin oldum...

gerisi önemli değil...

NBA yönetimi, 5. maçta Dalembert e kasti dirsek attığı için Dwight Howard a bir maç ceza vermiş.. Bu geceki maçta sahada olmayacak.. Ayrıca Courtney Lee de sakatmıymış neymiş..Maçta Howard ın eli gözüne mi kaçmış, bir şeyler yazıyordu, tam okumadım.Play-off u kapatmış olabilir diyorlar..D. Howard kıçıyla dağ deviriyor.. M. Gortat ve J.J Reddick oynayacak yerlerine..

Bu haliyle de Orlando yu bir zahmet yenelim artık..

howard'ı ilk defa bu tarz bir hareket yaparken gördüm açıkcası şaşırdıım...

resmen vurdu dirseği aslında maçta o an atılmalıydı ama hakemlerin basenleri yeterince geniş değilmiş...

sakatlık durumuna gelince howard bir pozisyonda green'e bolk yaptı epeyde yükseldi o an green'i tutmaya çalışan kazazede lee'de howard'ın altında kaldı ve o da dirseği yedi howard'dan...

Maçın ilk yarısını izledim. Dirsek pozisyonunu bilmiyorum; ama Howard'a ilk yarıda faullerden sonra da geçirdiler sürekli, bazıları zaten sert faullerdi. Tabii, bu yaptığı hareketi hoş çıkarmaz; ama ilk yarıda tepki vermediği hareketlere ikinci yarıda kendini kontrol edemeyip tepki vermiş olabilir.

phi: 89 - orl: 114 ( 2-4) yolun sonu..

hafta içi oynanan maçları izleme imkanım sıfır.. o nedenle saha içiyle ilgili bir şey yazmak da zor.. istatistik herşey değil elbet ama bazı ipuçları verebiliyor.. herhalde çoğunluğun beklentisine en uygun maç bu oldu.. farklı bir orlando galibiyeti..

ben dahil herkes, philly yi tutmayanlar bile bu akşam kazanmamızı bekliyordu.. murat kosova dün akşam 7. maça gidilecek dedi , büyük ihtimalle bile demedi.. bu beklenti herkesi ters köşeye yatırdı.. bence takımımız gerekli konsantrasyonu sağlayamadı.. 7. maçı düşünmeye başladık.. ben nba.com da araştırma yapıyordum dün akşam 7. maç hangi güne, hangi saate denk gelecek diye.. herhalde pazar gündüz olur, bizde de pazar akşamına denk gelir, izleriz falan diyordum.. hepimiz ters kepçeye geldik..

bu akşam nba stüdyoda kaan kural eminim " ben demiştim " havalarında olacak ama yok.. 4-2 bitti diye haklı çıktığını düşünemez.. kan getirdik.. play off un en zayıf takımı bizsek detroit, utah ne iş yaptılar.. new orleans ne yaptı, hatta san antoino ne yaptı. bunları cevaplasın.. bunları suratına da söyleyeceğim gördüğüm yerde zaten..

gereğinden geç bir takıma sahibizi ve play off tecrübesi anlamında eksiğiz.. dwight howard sız orlando bizi yenemez beklentisi bize kaybettirdi bu maçı.. bizi rahatlatırken, karşı takımı da olumlu etkilemiş görünüyor.. serinin gidişatına ve sürekli son topa kalan maçlara bakınca, sahamızda 25 sayılık bir mağlubiyet elbet garip kaçıyor..

sadece dalembert e bir şey yazacağım.. ülkesi haiti nin yıllık gsmh sı kadar yıllık para alıyor sixerstan.. ulan bari gortat denen adama üstünlük sağlasaydın.. bari ona diş geçirseydin.. gortat bu yıl 700.000 $ a oynadı, dalembert 10 milyon $ a.. adamın 15 katı para alıyorsun, adam seni sahadan siliyor.. yazıklar olsun.. aldığın para haram olsun..

bence gurur duyulacak bir sezon geçirdik.. elton brand i de bu çarka dahil edersek ve herşeyden önemlisi andre miller ı takımda tutarsak seneye daha iyi yerlere çıkabiliriz.. dalembert in takasından dem vurmuyorum, nba de bir sürü enayi gm var ama hi. biri onu alacak kadar enayi değil.. billiy king öldüğünde onu mezar kabul etmeyecek.. bu adama bu kadar para verip, aldı ceketini gtti.. pisliğini temizlemek için 2011 e kadar bekle şimdi..

yaz boyunca takip edeceğim tek bir şey olacak, bu takımla ilgili tek bir beklentim olacak.. ANDRE MILLER a sözleşme verilecek mi ?. Miller kalsın, gerisi umurumda olmayacak..

Emre abi Hedo'yu sen mi saldın Dalembert'in üstüne doğru söyle :)

Kerem, sen bizim topice hareket getirsene kardeşim. Korkuyorum, zaten Bullslu yok pek, Emre Abi kanına girecek senin, çok dolanıyorsun onların mıntıkada.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Emre abi Hedo'yu sen mi saldın Dalembert'in üstüne doğru söyle :)

yok ya kerem.. O uğursuzu ben kendim indireceğim gördüğüm yerde. Kurtarıcam hepimizi..

bu arada gerçekten ya.. kerem sen philly taraftarı olsana .. yakışır sana.. olmak istersen ikametgah, nüfus cüzdan sureti ve 2 fotoğrafı bana kargo yap.. Ben senin işini hallederim.. İstersen bütün Philly takımlarını beraber tutabilirsin..( eagles,flyers, phillies v.b) Dalembert mesela bizim bütün takımları tutuyor..Bayağı da memnun..

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Kerem, sen bizim topice hareket getirsene kardeşim. Korkuyorum, zaten Bullslu yok pek, Emre Abi kanına girecek senin, çok dolanıyorsun onların mıntıkada.

Sarp bu gece bizim için çok önemli. Canlı canlı yazacağım. Celtics'i indireceğiz hep beraber :)

Emre abi LeBron'u alın geliriz topluca :)

Kerem SEÇER' Alıntı:
[quote="Emre Sarp Kocaoğlu":3ei0yzc5]Kerem, sen bizim topice hareket getirsene kardeşim. Korkuyorum, zaten Bullslu yok pek, Emre Abi kanına girecek senin, çok dolanıyorsun onların mıntıkada.

Sarp bu gece bizim için çok önemli. Canlı canlı yazacağım. Celtics'i indireceğiz hep beraber :)

Emre abi LeBron'u alın geliriz topluca :)[/quote:3ei0yzc5]
Abi Dalembert var işin ucunda emin misin? :)
LeBron-Iggy... :shock:
76ers beklenenin üzerinde bir performans ile Orlando'ya direndi ama olmadı. Seneye 76ers için umarım daha iyi olur.

76ers'in Düzelmesi için Onların Başından Bir İverson Daha Gecmesi Lazım yoksa bundan sonra birşey yapabileceklerinden kendileri bile emin gibi durmuyor... Ne İverson Onlarsız Gercek Bir Star Nede 76 Onsuz gercek bir takım havasında gibi değil ...

bende diyorum ki dalembert nasıl oluyorda bu takımda hala sağlam kalabiliyor...meğersem sağlam dala tutunuyormuş...:)

bu iverson konusuda doğal olarak konuşulmaya başlandı tekrar malum kontrat olayı...
ama artık yaşandı ve bitti durumu söz konusu iverson'da...
seviyoruz kendisini ve dövmelerini ama artık yeni isimler yeni heyecanlar lazım...