Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

Evens'ı takasla verdikten sonra miller ve ivey'de takımdan ayrılmışlar...

hayırlısı olsun...ama miller çok hayırlı olmadı gibi...

Allah dalembert'e de nasip etsin takımdan ayrılmayı...

Bence Aziz Yıldırım'a gidin siz. Çok iyi oyuncu, istatistikleri de fena değil diyin. Kapar hemen Aziz. Hazır şampiyonluk da gitti :ehue

yok NBA yıldızı dalembert feneve geliyor diye haber çıkarttıracaz tanıdık gazeteye sonra demiröreni bekleyecez azize çakacağımızın 3 katına çakarız ona...:)

o parayla da gider Howard'ı alırız orlandodan...:)

forumun kapalı olduğu dönemde yedek pivot olarak ( ki umarım dalembertten fazla oynayacaktır) primoz brezec alındı.. ayrıca royal ıvey de takımda tutuldu.. yedek guard arayışları sürüyormuş.. burada kısa ve öz bir şekilde " yönetim istifa " demek istiyorum. atlantik bu kadar yumuşak bir haldeyken bizim takım geçen seneden de yumuşak olacak.. new york bile bizi yenecek , gece bahçemize gulyabani gelecek , şimşekler çakacak, bu kış çok yağmur yağacak..

ayrıca takım sahibi comcast spectator isimli şirket de kulübü satmaktan falan dem vuruyormuş.. param olsa alırdım ama daha dün bir beyzbol takımı aldım.. başka zaman inşallah..

Bir aşkın hikayesi: Dave Zinkoff

Geçen internette birşey ararken bu "Dave Zinkoff " isimli vatandaşa rastladım.. Kendisi 40 lı yıllarda Philadelphia'da meşhur olmuş bir sunucuymuş.. Boks maçları, güreş maçları derken önce Philadelphia Warriors * , ardında da Philadelphia Sixers maçlarının anonsörlüğünü yapmış salonda...

Chamberlain 100 sayı atarken de salondaymış.. Dr. Julius Erwing geldiğinde de..22 yıl boyunca hiç bir maçı kaçırmamış..

1986 da, 76 yaşındayken hayatını kaybetmiş ve mikrofonu emekliye ayrılmış.. Aslında orada rastladım.. Formaları emekliye ayrılan oyunculara bakarken baktım "microphone " yazıyor.. Mikrofonu bile emekliye ayırmışız.. Ben ölünce de pc imi emekliye ayırsın sixers..

*: Görüldüğü üzere ilk Warriors ismini Philadelphia şehri kullanmıştır.. (1946-1962).. Bu isimden sıkılıp franchise küçük bir şehre gönderdikten sonra devasa Sixers gelmiştir.. Şimdi adı Warriors olan bazı ismi lazım değillere duyurulur..

new york'a bile yenilirsek bence kapayalım bizim franchise ı hatta büyük eyaletlerin arka mahallelerinden birine yollayalım...

Emre abininde belirttiği gibi geçmişte yapmışlığımızda var...:)

bu sene draft lotary için mücadele edeceğiz büyük ihtimalle ama gönül isterdi ki Lebron NYK'a geçmeden evvel şu hippinoları sağlam bir şekilde süpürseydik gönlümüz ferah ederdi en azndan...

ne yüzük ister bu şen gönlüm nede şampiyonluklar
dört dileğim var sixersım dördüde new york ile ilgili...:)

Andre Miller'ın takımdan ayrılmasından sonra transfer çabalarında sonuça ulaşamayan yönetim , taraftarı çileden çıkardı.Klüp binasının önünü gelip siyah çelenk bırakan taraftarlar daha sonra bir basın açıklaması yaparak olaysız dağıldılar.Taraftarlar adına basın açıklaması yapan 'GSBASKET Philly's Boy' temsilcisi Emre Yüksel :''Bu takım Wilt'ler , Julius'lar Ivy'ler gördü , adam gibi adam gelmezse salonu yakar yıkarız'' dedi.

Deniz Baskın' Alıntı:
Andre Miller'ın takımdan ayrılmasından sonra transfer çabalarında sonuça ulaşamayan yönetim , taraftarı çileden çıkardı.Klüp binasının önünü gelip siyah çelenk bırakan taraftarlar daha sonra bir basın açıklaması yaparak olaysız dağıldılar.Taraftarlar adına basın açıklaması yapan 'GSBASKET Philly's Boy' temsilcisi Emre Yüksel :''Bu takım Wilt'ler , Julius'lar Ivy'ler gördü , adam gibi adam gelmezse salonu yakar yıkarız'' dedi.

evvela merhaba ve hoşgeldin...

yalnız seni ilk kez burada görüyorum...

eğer sixerslı olmaya yeni karar verdiysen veya sempati aşamasındaysan bece yol yakın iken vaz geç...

ne bileyim kralı ile yeniden doğan bir takımı takip et havalanmaya hazır bir Rockets taraftaı ol mahmutu salla mahmuzun peşinden koş yada kobeli lakersı falan tut...:)

zira dalembet en az 2 sene daha bizde kalacak...

bu süre içersinde herhangi bir şampiyonluk şansımız olmadığı gibi dalembert sonrasında oluşan "tramva sonrası stres bozukluğu" hastalığının tedaviside uzun sürmekte en kuvvetli antidepresan bile 2 seneni alır...

yol yakın iken gel vazgeç...

bizm baseball takımı iyidir şampiyon takımdır onu tut sonra amerikan football takımımız var oda epey güçlü takım onuda tut...
hockey takımımızda pek iyi deil onuda salla...

ama basketball için philly çok yanlış bir seçim...

Emre abin daha detaylı anlatır sözü ona bırakıyorum...:)

umut tam minibüsçü olacaksın adamsın ya.. bu nasıl konuşmalar..

deniz kardeşim daha önce de bu başlığa uğrardı yanlış hatırlıyorsam.. adam philly ye gönül vermiş.. doğru yolu bulmuş.. ne caydırıyorsunuz.. naapsın gidip gaylerin başkenti golden state i mi tutsun.. bugün başarısız oluruz, yarın contenderlığın kitabını yazarız.. sevinmek için sevmedik..

sadece konunun gürültüsünü beğendim yoksa philly'yi sevmem pek ama andre miller o kdar laf yiyip sonra ayrılınca değere biniverdi işte işin dandik tarafı bu...ayrıca umut sen yokken ben burdaydım bilen bilir ama öss işte 4-5 ay birşey yazmadım...zaten mesaj sayımdan anlayabilirsin ki bu 2. üyeliğim,ilkinde şifreme çökmüştü bi adet ............ :p

deniz bir hata var.. şu 40 sayfayı oku.. 1 kişi andre miller ı laf ettiyse çocuğumu keserim :) öyle bir şey yok.. ama hepimiz dalembert e giydiriyoruz.. o ayrı..

andre nin gidişi bizi çok üzmüştür.. yerine hiç kimsenin gelmemesi daha çok üzmüştür.. takımızı rookie pg jrue holiday e emanet etmişizdir.. durum budur..

haklısın abi madem andre'yi tutmayacaktın o zaman brand peşinde neden koştun diye adama sorarlar...
hatta gidin sorun abi basın klübü :) :) :)

geçen gece üşenmedim, oturdum bu 40 sayfayı okudum.. dönen geyiklere baktım.. daha ocak'ta yazmışız andre yi stefanski tutmayacak belli diye.. şu adama 2+1 takım opsiyonlu 5 milyon usd veremedik ya helal olsun bize.. eğer holiday bu takımı taşıyacaksa da böyle gelir gelmez sırtlanmayacak herhalde.. andre gibi bir ustanın arkasında, onunla süreleri paylaşarak, onunla idman yaparak, onu izleyerek pişip 2 sene sonra direksiyona geçebilirdi.. stefanski , geldiği günden beri miller ı tutmak istediğine dair bir işaret vermedi ki zaten.. beklenen bir şeydi.. yazık oldu..

abi koyun ağırlığınızı ne biliyim para yoksa vestel'e gidin philedelphia köftecisi'nden forma reklamı alın,philly telekom'la anlaşın yapın abi birşeyler...olmadı almayın kombine ya da ilk beş dakika sırtınızı sahaya dönün ,üzerinde ''good bye ed'' yazan beyaz mendiller sallayın...

Deniz Baskın' Alıntı:
abi koyun ağırlığınızı ne biliyim para yoksa vestel'e gidin philedelphia köftecisi'nden forma reklamı alın,philly telekom'la anlaşın yapın abi birşeyler...olmadı almayın kombine ya da ilk beş dakika sırtınızı sahaya dönün ,üzerinde ''good bye ed'' yazan beyaz mendiller sallayın...
Nihuhahoha Philedelphia köftecisiymiş...

Iverson'ın aradığı sözleşmeyi bulamadığı ve emekli olmaya karar verdiği şeklinde güçlü dedikodular var.. Iverson gibi adamların egoları da en az oyunculukları kadar büyük olduğundan durum bu.. Takım beğenmiyor, para beğenmiyor.34 yaşında ama illa ilk 5 başlamak istiyor.. Philly den ayrıldığından beri bir dikiş tutturabilmiş değil.. Olympiakosa gitmeyi kendisi için bir hakaret sayıyor.. İşi zor..

Keşke gelip bizim benchte otursa.. 20 dk oynasa yeter. Takım ve şehir için büyük motivasyon olurdu ama gm stefanski böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi..

Nasıl Philly'nin kalbinde Iverson'ın yerini kimse dolduramazsa, Iverson'ın kalbinde de hiç bir takım Philly gibi olamaz.. Basketbolu bırakması en doğru karar gibi görünüyor.. Umarım Sixers organizasyonunun bir tarafında, bir şekilde Iverson da olacaktır..

O'nu çok seviyoruz.. Son franchise playerımız da gidiyor.. Forma kirişe..

http://www.gencbasket.com/images/iverson_295.jpg

dün yazdıklarımdan sonra bu sabah okuduklarım içimi acıttı.. bugün için süper planlarım var.. akşam da maça gidiyorum ama moralim sıfır oldu.. iverson'ın twitter a yazdığı mesajı gerçekten yürek burkan cinsten;

"I cant help imagining, Vick, McNabb, Rollins and Iverson all playing in the city of Brotherly love... "

Allen'ın bahsettiği Vick kimdir ben bilmiyorum (Eser bilir kesin). Ama Rollins dediği Philadelphia nın beyzbol takımındaki Jimmy Rollins.. Mcnabb dediği de bizim McNabb baba dediğimiz Eagles ın quarter-back i..

Iverson'ın ruh hali ortada.. Gel desen, koşarak gelecek.. Bu saatten sonra takıma zarar verecek bir tutum içinde olacağını sanmam.. Yeniden el üstünde tutulacağı yere, evine dönecek.. O da çok istiyor.. Hadi Stefanski be.. Hadi be.

not: vick , eagles ın yeni aldığı michael vick isimi quarter-back miş.. köpek dövüştürmekten 23 ay hapis yatmış.. Tam Philly lik adam işte..

İverson eski İverson değil, sixers eski sixers değil... İverson gelse bile ne kadar etkili olacak ki sixers için? Bence en fazla playoff oynar İverson eğer dönecek olursa!

Sixers için köklü değişim şart. Göndereceksin Dalambert'i, bu sezon drafttan yararlanmak en mantıklısı 2010'da büyük isimler var. Kadroya C.Billups tarzında ağabey birisini getirtip,yanına drafttan gelecek iyi bir SG, bir de seçiçi uzun takas edilirse, takım o zaman doğu da etkili olabilir. Onun dışında Celtics,Clevland gibi olağanüstü takımlarla boy ölçüşmek Sixers için komik olur.

Ama özlemedik de değiliz hani İverson'lu Sixers'ı... ;)