Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden gelemiyor..

3 sayi ondeyken Lou 2'de 0 faul atinca, Daye de dipten 3luk sokunca uzadi. Uzatmaya berabt basladik, indirdik farki ama Meeks 3lugu sokamayinca kaybettik, icim acidi...

Cem G.' Alıntı:
3 sayi ondeyken Lou 2'de 0 faul atinca, Daye de dipten 3luk sokunca uzadi. Uzatmaya berabt basladik, indirdik farki ama Meeks 3lugu sokamayinca kaybettik, icim acidi...

ben uzaklardayken detroit ve indiana'ya içeride kaybetmişiz..
play-off ile alakalı bir ümit yok artık..
bundan sonrası, nisan başına kadar angarya..
geçmiş olsun.

aksam bucks ile icerde oynuyoruz, 7. indiana ile 2 8. charlotte ile 1 mac fark var bucks ile de ayniyiz hic belli olmaz.

pacers maci gunu buyuk lar gelcek dendigi icin maca kimse gelmedi gibi, neredeyse tarafsiz sahada oynandi havasi vardi

Cem G.' Alıntı:
aksam bucks ile icerde oynuyoruz, 7. indiana ile 2 8. charlotte ile 1 mac fark var bucks ile de ayniyiz hic belli olmaz.

pacers maci gunu buyuk kar gelcek dendigi icin maca kimse gelmedi gibi, neredeyse tarafsiz sahada oynandi havasi vardi

yok cem, ben onları maç farkına bakarak söylememiştim..
yani içeride yenildiğimiz takımlara bak, ben fikstürün burasında bir galibiyet serisi yakalarız , yakalamayız düşüncesinde idim..
O nedenle bence play-off yapamayacağız..

pistons deplasmandi, bullsu yenip ucup ertesi gun oynadik
tabii ki buyuk darbe vurdu, hele ki melo gelirse netse o zaman onlar da potaya girecek, en azindan keyifli bir mucadele olacak

Lou Detroit macini affettirdi, bu sefer 3luk atip uzatti. Yanliz iceride sorun var Kwame Brown'a hayatinin macini verdik.

Konferansta 7. sıradayız ama Detroit ve Indıana'ya yenilmiş olmamızı hala hazmedebilmiş değilim.. Kesin kazanmamız gereken maçlardı. Önümüzde Orlando, Utah ve Phoenix gibi zor maçlar var.. Sadece doğu takımlarıyla ve çoğu zaman içeride oynadığımız o dönemi değerlendiremedik.. Diyetini ödetecekler bize..

Orlando'ya öyle bir kaybettiniz ki, bence birilerinin "kim cenabetse yıkansın ulan" diye bağırması lazım. Son anlarda ve uzatma periyodunda iki tane yenilen dört sayılık oyun, iki tane maç kazandırabilecek topun mucizevi şekilde çemberden çıkması, üst üste kullanılan ve atılamayan atışlar... İnanılmaz gerçekten.

Can Altay' Alıntı:
Orlando'ya öyle bir kaybettiniz ki, bence birilerinin "kim cenabetse yıkansın ulan" diye bağırması lazım. Son anlarda ve uzatma periyodunda iki tane yenilen dört sayılık oyun, iki tane maç kazandırabilecek topun mucizevi şekilde çemberden çıkması, üst üste kullanılan ve atılamayan atışlar... İnanılmaz gerçekten.

olur olur... bu takım zaten kaybetmeye programlı..
3-4 senedir hep böyle.. öyle maçlar kaybettik ki..
devin harris orta sahada yere düşerken topu fırlattı, o şekilde maç kaybettik..
kendimiz de çabalıyoruz tabii kaybetmek için..
dün de charlotte'a yenilmişiz ama ne açıp özetini izleyeceğim, ne nasıl olduğunu okuyacağım..
yazık..

Sixers, atsan atılmaz satsan satılmaz şekilde yola devam ediyor..
Bu kadar rezalet maçlar çıkarmamıza ve olmayacak bir sürü maç kaybetmemize rağmen, göklere çıkarılan New York ile aramızda sadece 4 maç var ve kesinlikle çok daha zor bir fikstürü geride bıraktık..
Her ne olursa olsun, normal sezonu Knicks'ten yukarıda bitireceğiz.. Bunu 2 ay önce de yazmıştım, ölmezsem 2 ay sonra da yazacağım.
New York takımlarının kaderi Philly takımlarına çarpılmaktır. ( bkz. Giants'ın play off dışı kalmasının hikayesi )..

Dün de Phoenix'i yenmişiz salla pati..Bugün play-off olsa 7. sıradan dahil oluyoruz.. Zaten ilk 5 sıra kapalı.. Yapabileceğimizin en iyisi 6. olmak olur..
8 şubatta Atlanta deplasmanında oynayacağımız maça kadar uygun bir fikstür var.. Artık bir istikrar yakalasak iyi olacak. Bu dönemde iki kere Knicks ile oynayacağız.. Ne olur, onları kaybetmeyelim.. Direkt rakibimiz adamlar..

abi birde igy toparlasa daha iyi olacaksınız.kadro olarak bence atlantayı zorlamanız lazımdı sezon başlarken.ama bence 7.den play off yaparsınız.8de indiana olur.

Evan Turner biraz top oynasa vallahi şu takım Atlanta ayarına gelir. Atlanta'yı bizim çocuklarla yaptığı maçta izlemiştim ve melekler kazandırdı resmen maçı Atlanta'ya. Joe Johnson burada açıkca yazamayacağım bi yerinden çıkardı bildiğiniz topu ve öyle yendiler bizi . 10 galibiyetli takımı yani. Vallahi Atlanta doğunun balonudur. Turner biraz oynarsa fersah fresah iyi bir kadro bence Philly'ninki. Zaten dış oyuncuları bir damla savunma yapmıyorlar. İçerde ise Philly uzunlarıyla kesinlikle eşleşemezler. Ama Philly kısaları tam tersine savunma yapıyorlar. Uzunlar ise ağır kalsalar da Atlanta uzunları gibi her pozisyonda kısayla karşılaşmıyorlar dış oyuncuların gayreti yüzünden. Atlanta şu an Woodson'ın kontenjanından yiyor. Bi takasa bozulur herşey ki Bibby de artık iyice yürümeye başladı savunmada.

Utah'ı da yenerek son 12 maçta 7-5 olduk.. Charlotte ve Orlando'ya kaybettiğimiz inanılmaz maçlar olmasa süper olacaktı.. O maçları kaybetmek için resmen uğraşmıştık..

Önce içeride Memphis ve Denverla oynuyoruz. Arkasından Jersey(d), knicks, knicks (d) maçlarımız var.. Bu 5 maçtan en az 3 tanesini kazanmalıyız.. Knicks'i iki maçta da yenmeliyiz..

Knicks ile aramızdaki fark 3,5 maça kadar indi.. Patlatalım artık şu Knicks balonunu..

Emre Abi, ailecek takipçisiyiz Phlynin.. :)

Şaka maka beklediğimden iyi gidiyor Sixers bu sene. Başlığı yine değiştirmek zorunda bırakacak gibi sizleri. :)

Bugun OJ Mayo oynamayacak, Memphis ters takim ama kazanmaliyiz. Yavas yavas sehir de inanmaya basladi, insallah yuzumuz kara cikmaz.

Mactan once de biz bi ufak top aticaz salonda sabah 6 da kalktim onun icin aksam 10a kadar da caliscaz, umarim hem saha da hem business olarak verimli bir gun olur,

Hakikatten Allah size sabır versin Sixer kardeşlerim ve abilerim. :)

Memphis maçının 3 periyodunu önde götürdü Sixers ve yanlış hatırlamıyorsam 3. periyot sonunda farkı 16 ya çıkardı.

Son çeyrekte ise büyük başarı göstererek tam 42 sayı yedi. Memphisin diğer periyotlarda attığı sayılar sırası ile 21,19,17. Gerisini siz düşünün...

Sonuç; Philadelphia 94 - 98 Memphis

Macin son ceyreginde sahaya bakabildim, 16 sayi ondeydik, taraftarlarla konusuyorduk takim donucek eski gunlerine diye ve maci verdik, bi ceyrekte 11 turnover ve 42 sayi, yazik...

Sixers beni şaşırtamaz.. Yıllardır böyle..
Ya biz neden hep olmayacak maçı kaybediyoruz anlamıyorum ki..
Neden hep her şey iyi giderken içeride saçma bir maç kaybetmek zorundayız..
Şimdi Utah'ı deplasmanda yenmenin ne faydası oldu bize , hiç..
Ha Utah ı yenmiş, Memphis e yenilmişsin ha tam tersi..
Zor maç kazanınca sanki 2 maç kazanmış sayılıyoruz..
Allahtan maç izlemeye falan kalkmıyorum, kanserojen etki var takımda, radyasyon yayıyor..
Maç izlemiyorum ama bu Iguodala'nın da kaprislerinden bıktım ya..
Bir sakat, bir kötü oynar, bir gideyim der..
Bıktım ulan..
Keçinin olmadığı yerde Abdurrahman Çelebisin..
Chemberlain'i, M.Malone'u, Doctor J i, Charler Barkley'i ve Iverson'ı sahiplenmiş organizasyon sana mı kaldı..
Sözde takımın lideri, sözde franchise player..

Utah'i icerde yendik. Delirmek uzereyim, rakiplerimizden Bucks uzatmada kazanmisti. Dun yattim Charlotte son ceyrek 10 sayi magluptu uzatmada kazanmislar. Dune kadar herkes ilk 6 konusurken yine "acaba bir terslik mi olacak" korkusuna girdik. Lami cimi yok, pazar Denver, carsamba da NJ kazanmaliyiz, sonra ters bir schedule var...

Ufak bir dip not. Mac 5 sayiyken son saniyelerde Jodie 3luk basket faul yaptirdi fark 1e indi, herkes Orlando macinin tersi olacak ayni sekilde maci alicaz derken Randolph 2de 2 atti. 7+ saniye varken Battie pota altindan topu oyuna soktu. Sabah mac yaptik ben bile 4 5 saniyede cok rahat sahayi katediyordum ama Battie en ilerideki Iggy'e uzun bir pas atmaya karar verdi ve top direk disari cikti...

Denver'ı mağlup etmeyi başarmışız.Artık sanki daha dar bir rotasyonla oynuyoruz..Kaldı şimdi jersey-york-york... Üçünü de kazanalım. Üçünü de istiyoruz..