Philadelphia 76ers

Son 12 maçta sadece 3 mağlubiyetimiz var ve bunlardan ilki içeride Memphis idi..
Bu gece Memphis deplasmanında, o gecenin acısını çıkartmak isteyeceğiz ama işimiz hiç kolay değil..
Fikstür yine bayır yukarı gidiyor bu ara ve Mart daha zor olacak. Martta neredeyse tamamen batı takımlarıyla oynuyoruz ve çoğu da deplasman, turne falan..
Buralarda kazanmaya devam edelim ki orada kaybetmeye yüzümüz olsun.
Bu arada gözümüze dikiz aynasından vuran uzun farların da farkında olmamız lazım..
Pacers, arkadan yapışmış haberimiz yok. New York'u kovalayalım derken arkayı da unutmamak lazım.

Evet Memphis'e bir kez daha yenildik.. Son zamanlarda çok fazla maç kazanmıştık, alışık değiliz..
Bu akşam Houston'dayız.. York da Atlanta'yı konuk ediyor..
Onlar kazanır, bizim de mutlaka kazanmamız lazım..

eşiği bir türlü atlayamıyoruz arkadaş...
üst üste galibiyetlerle tam o noktaya geliyoruz hani bu maçı da kazanırsak tamam kesin iyi bir yerden play off yaparız diyeceğimiz o noktaya geliyoruz hoop vuruyolar kafamıza aynen köy sandığına...
bizim hedefimiz NYK'i geçmek olmamalı...
hedefimiz o kadar küçük, küçücük, minnacık olmamalı...
küçük takımlarla değil, büyük takımlarla uğraşmamız lazım...

New York'un Atlanta'yı yendiği gecede bir sürprize izin vermedik ve Houston'dan galip çıktık.. Thad Young bu takımda en güvendiğim ve asla vazgeçmeyeceğim oyuncu... Her zaman daha çok oynaması gerektiğine inandım..

Indıana'dan kaçmaya devam ediyıruz bu arada.. 7.lik ile 6.lık arasında Miami ile Chicago arasındaki kadar fark var.. 7. kalırsak süpürürler.. 6. olursak süpüremezler.. Hepsi bu..

Bu şekilde all-star arasına girmiş olduk..

Sanırım sezon basına göre daha iyiz emre abi transfer durumları nedir kalıcaklar gidicekler az cok belli gibidir .Igy,brand kalıcılarmı gidicelemi bişiler varsa paylasırsan sevinirim

Takas son tarihi 24 Şubat.. İkisini de bırakmayacağız diyor GM ama demekle olmuyor tabii.. Bizim becerebilrsek Kapono-Nocioni ve Evan Turner'dan bir paket yapıp sallamamız lazım ama kimseye veremeyeceğimiz adamlar.. Evan Turner'ın da ben kısa vadede bir işe yaramayacağına inandım artık..

Bu arada takas son atrihi öncesi Kapono'yu buy-out edeceğimizi yazmış yahoo sports.. Olabilecek bir şey..

Chicago supuremez dogru ama Miami de supuremez bence, hem de Miami ile eslesirsek 2 yada 3 macta da salon dolar;)

Tabii daha erken dusunmek icin, daha 2 aylik bir regular season var. Bir avantajimiz da geri kalan maclarda 11 deplasman 15 ic saha macimiz var, rakiplerimiz arasinda en avantajli biziz.

Spurs macindan once bir Season Ticket Holder'a soyledigimi dun mactan yarim saat once mail atinca GM Ed Stefanski'ye de soleme sansina eristim, bu takim boyle giderse arka arkaya 2 mac kaybetmeyecektir rakip kim olursa olsun.

Bugün Kyle Lowry konuşuluyor. Sixers'a kaşrı 6/9 üçlük, 15/18 toplam isabetle 36 sayı atıp career-high yapan ve yanına 7 asist, 4 ribaunt koyan Kyle Lowry doğma büyüme Philadelphialıymış ve hasta bir Sixers taraftarıymış.. Tek hayalim o formayı giymek falan diyormuş.. Böyle çok göze batan bir performans gösterince ve şehrin çocuğu olunca doğal olarak manşete çekmişler.. Zaten Vilanova üniverrsitesi mezunu yine Phillyde.. Hatta adı bizle geçen Dunte Cunningham da aynı okuldan ama o Philadelphialı değilmiş..

Hala hayal ediyorsa Kyle Lowry'e kapımız her zaman açıktır.. Bir gün, bir yerde buluşuruz..Bu takım sizin çocuklar..

Takımımız çarşamba akşamı Washington'ı konuk ederek, olağan hayatına dönüyor..
All Star arası öncesi işler tıkırındaydı..Son 20 maçta 13 galibiyetimiz var..
Sırasıyla içeride Wizards ve Detroit ile sonrasında deplasmanda Cleveland ile oynuyoruz..
Üçte üç istiyoruz..
Sonrasına bakacağız..

Oradaki maçta John Wall şov yapıyordu da , öyleydi de böyleydi.. Ben anlamadım bir şey..
Burası Philadelphia.. Adamı gömeriz.. Wizards'ı 25 sayı farkla yenip göndermişiz.
Cin olmadan adam çarpıyorsunuz..
Önümüzdeki NYK ve arkamızdan gelen Pacers da galipler..
Tırmalamaya devam.

Bu akşam Detroit'i konuk ediyoruz..
Aman çocuklar bir kazaya uğramayalım.. Karşıdan karşıya geçerken önce sola, sonra sağa, sonra bir daha sola bakın.. Terli terli su içmeyin..
Aman diyorum.. Zaten kelle kulak gidiyoruz şurada, dikkatli..

Valla Erdal, biz hedefe kilitlenmiş durumdayız..
Detroit falan düşünecek halimiz yok..
Knicks , Cleveland'a yenilmiş.. Indıana da mağlup..
Indiana'dan koptuk gibi bir şey.. New York 29-27 oldu, biz de 29-29..
3 aydır yazıyorum o 6.lık koltuğu bizim diye..
Yere göğe sığdırılamayan New York'u vura vura indiriyoruz işte..
Takımda en çok sevdiğim oyuncu olan Thad Young da 12 / 15 saha içi yüzdeyle 24 sayı atmış..
Bu takım senin koçum.. Uzun yıllar bizimle kal..
Şimdi yarın akşam Cleveland'dayız..
Aman bir kaza olmasın.. Aman dikkatli çocuklar.
Nü york bu arada Miyami ve Orlendo ile oynayacak..
Onlar mutlaka bir şeyler kaybeder, biz dikkatli olalım..
Siz her zaman olmayacak maçı kaybetmenizle tanındınız ama bu sefer olmaz.
Yol kısaldı..
Lütfen..

Evet, Cleveland'ı da yendik ama New York'un Miami'yi yenmesine üzüldük..
Sixers'ta son maçlarda en çok dikkatimi çeken şey skorun çok iyi dağılması..
Çıkıp 40 sayı atanımız / atabilecek olanımız yok belki ama 5-6 kişi çift haneye çıkıyor..
Bu, gayet güzel bir durum.. Dün yine 6 kişi çift hane atmış ve Iguodala bunlardan birisi değil..
Gayet iyi..

Fikstür Dallas, Minnesotta, Golden State ve Indiana(d) şeklinde..
Önümüzdeki 1 hafta böyle geçecek..
Bu 4 maçın en az 3 ünü kazanmalıyız ve kazanacağız..

Indiana yine mağlup ve arka taraf epey rahatladı.. Bundan sonra işler iyi gitmese bile 7.likten aşağı inmeyiz..
Hedef tabii ki 6. olup Chicago ile eşleşmek ama Atlanta da ciddi şekilde sallanıyor..
7 ve 8 olmayalım..Miami veya Boston'un karşısına geçmeyelim..
Kalanlarla kora kor oynarız ama şu Knicks'i altımıza almamız şart.
Tabii Knicks'in kalan maçlarının sadece ikisi batı takımları ile ama zor deplasmanları var.
7. olursak ilk turda süpürülme ihtimalimiz yüksek olur maalesef..

New York'un mağlup olduğu gece, biz de Dallas'a mağlup olmuşuz..
Bizim takıma kızamıyorum çünkü 2 aydır gerçekten asılıyoruz, kapasitemizi zorluyoruz..
Dallas'ta J.Terry benchten gelerek 30 atmış..
Bizde skor yine güzel dağılmış ama olmamış..
Sağlık olsun..

Üzülmeyin çocuklar..
Minnesotta, Golden State, Indiana..
3 /3 yapacağız..
Üzülmeyin..

Eğer yanlış bakmadıysam bu akşam Orleans ile oynuyor Knicks ve o Orleans dün gece Toronto'ya bile yenilmeyi başardı.. Knicks'in önünde yalnızca 2 batı takımı maçı kaldı..

Çok uğraşıyoruz ama farkı kapatamıyoruz..Yine de çabalamaya devam, savaşa devam..
Artık son 1 ayımız.. Boston'un veya Miami'nin önünden kaçmamız için son 1 ay..
Bu arada New York bir kez daha Philadelphia'ya gelecek..
O zamana kadar kim ölür, kim kalır bilmem ama orada son defa Osmanlı tokadını patlatacağız..

Umarim 6 Nisan'daki NYK macina en fazla 1 mac geriden gireriz! Dallas dunden sonra 18 macta 17 galibiyet almis oldu, Dirk sakatlanmis olmasa suan ligin en iyi takimiydi. 2 kritik pozisyon vardi oralarda tecrubesizlik yapmasak alabilirdik. 3'te 3 cok onemli hele ki Indiana deplasmani... 3'te 3 yaparsak en azindan Indiana korkusu olmaz.

Saldır Philly okey lets go oleeeeeeeeeeeeeeeeey oleeeeeeeeeeeeeeeeey :)
Derdim new york - miami eşleşmesi izlemek. Carmelo - Lebron savaşı çok iyi olur.
Bir de Turner efendi top oynasa Chicago sersinde avantajlıydınız bence çünkü 2 numaraları cidden zayıf. Turner bence çok bozdu sizin planları . Brand bile top oynarken Turner oynamıyor işe bakın :)