Philadelphia 76ers

Maçın ortasında bocalamamıza rağmen, başını ve sonunu iyi oynadık denebilir..
2 dakika kala farkı bir baskete kadar indirdik ama ondan sonra gelen faullerle kaybettik.
Tam tahmin ettiğimiz gibi vazgeçmeyen, direnen bir takımdık sahada..
Aslan parçaları..

Iguodala çok düşük bir yüzde ile sadece 4 sayı atarken oldu bütün bunlar..
10 sayı atsa belki maçı kazanacaktık. 2 / 8 saha içi oranı var..

Kimseye beğendiremediğimiz Thad Young, benchten gelerek 20 sayı 11 ribaund..
Jrue Holiday ve Elton da iyi hücum ettiler..
Lou Williams da 22 dakikaya 10 sayı sığdırmış..
Biraz Iggy oynasa belki kazanacaktık..
Bir tek Evan Turner'ı bir kenara koyuyorum..
Ulan 2 numara seçimisin.. Biraz onur-gurur yap, bari gayret et..
Böyle karavana olmaz..

Rakipte Wade kendi standartları altında kaldı..Bosh'tan çok ekstra basket yedik..
Hakemler de güzel işlediler.. Ortak olduğumuz yerde saçma sapan bir hücum faul ile maçı verdik..
Paşalar 16 faul yapmış, biz 26 faul..

Canımız sağolsun..
Takımın resmi twitter hesabında We will not give up (vazgeçmeyeceğiz ) yazıyor..
Vazgeçmeyi bilmiyoruz.

Bu arada pazar akşamı evimizde oynayacağımız maçı hd-en diye bir kanal canlı veriyor..
hd-en ne ya.. Ulan mutlaka evde olmayan bir kanal buluyorsunuz..
hd-en olsa yarın eurotic tv verir maçları.
gece 00.30 da ntvspor banttan girecekmiş..
maçın olduğu saatte de ntvsporda levante-a.madrid maçı var..
Müthiş maç gerçekten.. Levante fanatikleri için pazar günü gelmez artık heyecandan.
Ulan sixersı sallamıyorsanız Lebron--Wade veriyoruz falan diye Miami maçı yayınlayın..
Biz de arada kaynayalım işte.
Bekleyip canlı gibi mi izlesek bilmiyorum gece yarısı.
o maç, 4. maç..
skor 3-0 olursa direk yatar uyuruz.

Yok yani mazaret falan yok bizim cocuklarin biraz sikmasi lazim ipleri, gerekirse dove dove almamiz lazim! Evan Turner umarim kotu oynar (Evan'in iyi onyadigi maclar takimin yok oldugu maclar). Atlanta deplasmaninda ne atsak girmisti ertesi gun Orlando'ya tersi oldu. Simdi de ters manyel bekliyorum, bu kadar ust kactiktan sonra potalarin bize kiyak gecmesi lazim WFC'de.

2 sabah ustuste once biz mac yapicaz sabah parkeyi isitcaz cocuklara. Yarin da gun icinde Mondi gelip biletlerini alicak ofisten, Mondi bir kac ayda buyuk sempati ve saygi topladi, herkes hayran kendine.

Pazar Easter Sunday'de 2-2 yapicaz, lami cimi yok...

Yok yani mazaret falan yok bizim cocuklarin biraz sikmasi lazim ipleri, gerekirse dove dove almamiz lazim! Evan Turner umarim kotu oynar (Evan'in iyi onyadigi maclar takimin yok oldugu maclar). Atlanta deplasmaninda ne atsak girmisti ertesi gun Orlando'ya tersi oldu. Simdi de ters manyel bekliyorum, bu kadar ust kactiktan sonra potalarin bize kiyak gecmesi lazim WFC'de.

2 sabah ustuste once biz mac yapicaz sabah parkeyi isitcaz cocuklara. Yarin da gun icinde Mondi gelip biletlerini alicak ofisten, Mondi bir kac ayda buyuk sempati ve saygi topladi, herkes hayran kendine.

Pazar Easter Sunday'de 2-2 yapicaz, lami cimi yok...

umarım dediğin gibi olur cem.. burada umutlar soldu..
Öte yanda da Flyers masaya yumruğu vurup seride 2-1 öne geçti..
Bari Flyers yürüsün.

Valla Flyers ve Sixers ayni sirketin takimlari ama acikcasi ben Flyers'in ilerlemesini cok istemiyorum. Sehirde kesinlikle 4. takimiz suan, bizim maclarda bile Eagles, Phillies ve Flyers esyali bir cok insan var. Hepsi kotu gidip biz iyi gidersek satislar daha da artar, Sixers onem kazanir:)

Mondi aldi bugun biletlerini, resim de cekti salonda, sabah mac da iyi oynadim ama yarinki mac iptal oldu. Salon full, bugun intro provasini da izledim, tek kelimeyle muhtesem olacak hersey... Son noktayi da cocuklarin koymasi lazim.

Hiç umut yok bence de açıkçası. 4-1'e fitim maçlar oynanmasın deseler tamam derim :D İçerideki 2 maçın 1'ini kazanırız 4-1 eleniriz gibi geliyor ama 4-0 olursa da şaşırmam. Boston'u izledim dün gece ciddi söylüyorum 6. lığı koruyup eşleşebilseydik eleyebilirdik bile. Bunu bu konuya ilk yazdığımda "play offta onlar sıkarlar" gibi yorumlar almıştım ama yok, adamlar bitmiş resmen. Ben ona yanıyorum.

Kesinlikle Chicago da Boston da bize daha uygundu, feci outmuscle ediyorlar. Obur takimlari da elememiz zor olurdu ama daha ihtimalliydi. Coachun Boston'i istedigini biliyordum eslesme olarak, sene icinde o kadar yakin mac kaybettik ki...

Seri baslamadan 4-2ye fittim, 3. mac buraya gelsin en olmadi standing ovation ile bitirelim diyordum sezonu, bakalim nolcak...

İgoudala 5 sayı 5 top kaybı Brand ise 30 küsür dakka 3 sayı oynar ise şenliğe döner yok Sixers son maçtan sonra noluyoz biz derlerse kafa kafaya gidecek bir maç olur

Olmadi... 5 6 dakikalik tokezlemeye gelmiyor Miami... Hakemlerin de super yonetimi tuz biber oldu, LBJ ve Wade'e ozel kurallar var...

Evet David Stern mactaydi hatta yanimdan gecti ben geldigini bilmiyordum cok sasirdim...

Beyaz tshirtler dagitildi, herkes kapis kapis aldi ama giyme orani maalesef biraz dusuk kaldi...

Nolursa olsun sene basindaki 3-13 dusunulunce helal olsun cocuklara...

Sixera üzüldüm.Açıkçası bu maçı alabileceklerine inanıyordum ama başaramamışlar.Son periyot skoru ortada.
Cem bey doğru söylüyor Lebron ve Wade çalınan kolay düdükler hakkında.En azından bundan sonra 4.maçı alırsınız ve süpürülmezsiniz.Gerçi Lebron böyle durumlarda acıması yok süpürmeyi seviyor.

Ben onu bunu bilmem..
New York kim ki bizim koltuğumuza oturuyor..
İpler bizim elimizdeydi, kaybettik..
Bostonla eşleşsek , en az 3 maç kazanacağımıza yemin edebilirim..
6. sırayı vermeyecektik..
İçinde bulunduğumuz durumu hakettik..
Martın 15'inden beri Miami'den kaçalım Boston cazip diye yazıyoruz burada.
Fikrim değişmedi, görüntü ortada..
Gittik doğu şampiyonunu bulduk..
Bugün play off dondurulsa şampiyon Miami'dir..

Takım , bence de gurur duyulacak bir performans gösterdi..
Ama biraz da Lou'nun sakatlığı sonrası iyi hedeflenemedik..
Tabii bir de Evan Turner bombası var..
Dalembert'i gönderdim, yeni takıntım Evan Turner..

Pazar maçın sonucunu öğrenmeyip, 00.30 da canlı gibi izleyeceğim banttan..
Süpürülürsek de şerefimizle süpürülürüz..
Ellerinden geleni yaptı çocuklar..

Iguodala;

Sezon maçı başı sayı ortalaması, 14.1
Play off maç başı sayı ortalaması , 6.3

Asist ve ribaund ortalamaları artarken sayı çakıldı..
Zaten kısıtlı kadroyuz, Iguodala 5 sayı atarken nasıl Miami'yi yenebiliriz..
Iguodala takım lideri olamaz, 2. oyuncu olur diyorlardı..
Bu adam all-star ve bu adam milli takımda oynuyor..
Bence 2. oyuncu bile olamaz..
Bu seneki play off performansı ile çapını gösterdi bir daha..
En ihtiyacımız olan yerde kayboluyor..

Thad Young;

Sezon maç başı sayı; 12,7
Play off maç başı sayı; 14,0

Bu takımın geleceğinde Iguodala değil 88 li Thad Young olacak, olmalı..
Iguodala ile ne uzarız, ne kısalırız..
Kaç senedir bekliyoruz, hep hayal kırıklığı ile bitiyor sene..
Güzel bir takas yapalım, işimize bakalım.

86-82 kazandık seriyi 3-1 e getirdik ve süpürülmedik. :D
Son 1 dakikada 10-0 lık seri yaptık ve kazandık. Sezon boyunca yapamadığımız şeydi son dakikaları oynamak bu sefer onu başardık. :)
78-82 gerideyken önce Holiday daha sonra Lou'nun 3lüğü geldi ve 84-82 öne geçtik. Son 8 saniyede LeBron Elton Babadan bloğu yedi ve Turner 2 serbest atışı da atıp 86-82 skoru tayin etti.

Deplasmanda muhtemelen yenilip 4-1 veda ederiz gibi. :)

Ohh be anasini satiyim ohh bee rahatladim...3-1 onde olcagimiz seriydi bu, ogrencez ogrencez geliscez...
Etrafta Turkce bilen olsa isimden atilmistim, Mondragon ailesi ugurlu geldi, bu is daha bitmedi!