Play-Off 2. Maç | Galatasaray CC 80 - 66 Beşiktaş Cola Turka

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: Tbl- Galatasaray-BJK(Kazanmaya devam)

ilk yarıdaki oyun çok iyiydi. 2.yarıda hem dar kadroyla oynadık hem de kötü savunma yaptık. Koray Hoca da 2. Bülent Korkmaz vakası olmaya aday. oyuncuyla maç içinde inatlaşılır mı.

Tolliver bizim forumda "Gurovic'mi oynasın? Tolliver'mı?" topiğini mi okudu acaba maçtan önce? :)

Takımda yavaş yavaş bir toparlanma olduğu gözüküyor ama hala yeterli değiliz tabi ki. Rahat bir galibiyet oldu, umarım bir dahaki maçıda kazanır fiziki olarak yorulmadan yarı finale çıkarız..

Ömer Baka' Alıntı:
Tolliver bizim forumda "Gurovic'mi oynasın? Tolliver'mı?" topiğini mi okudu acaba maçtan önce? :)
Tollıver iyiydide Rashid Atkıns bugun ligin en iyi guardlarından biri oldugunu gosterdi cok elestirdigim zamanlar oldu ama kotu oyuncu olmadıgını biliyordum

Okan DAMGACI' Alıntı:
Tollıver iyiydide Rashid Atkıns bugun ligin en iyi guardlarından biri oldugunu gosterdi cok elestirdigim zamanlar oldu ama kotu oyuncu olmadıgını biliyordum

Atkins bugün dediğin gibi ligin en iyi guardlarından biri olduğunu gösterdi... Atkins hani bir tabir var ya "euroleague seviyesinde oynadı" diye işte aynen öyle oynadı...

Tugay Arslan' Alıntı:
Biraz daha toparlanırsak Efes serisinde maç alabiliriz.

:) :) :) Yanlız seriyi geceriz değil mac alabiliriz valla bu güzel oldu bu gece galibiyetden sonra ;)

Re: Tbl- Galatasaray: 80 - BJK: 66 (Kazanmaya devam)

bende bu seriyi geçeriz diyorum ama maçlarda öle kopuyoruz ki bazen anlamış değilim bi bakmışız 20sayı öndeyiz 2dk sonra 2sayıya düşmüş olmaz böle bjk ya karşı toparlanıyoruz ama efese karşı imkansız affetmezler

Sistem'i Oturtmak

Koray Hoca'nin korktugu basina geldi. Sancili donemden ust uste maglubiyet alarak devam ediyoruz. Erdemir macini oyle yada boyle atlatmis idik. Ancak o oyunla maglubiyetlerin gelecegi belli idi.

Sistemi oturtmamiz lazim. set uzerinden oynamamiz lazim, bireysel oyun ile hicbiryere varamayiz. Yildizlarimiz var. Sisteme gecememisizki yildizlarimiz'i oynatamiyoruz.

Koray hoca Erdemir macin'dan sonra ilerleyen zamanlarda cok guzel basketbol oyniyacagiz. Yenilsek bilene buraya gelen taraftar mactan zevk alacak demis idi. Sene basinda ne idi sistemimiz bos adami bulana kadar top ceviriyorduk. Simdi ise bireysel oyuncularin eline bakan. sistemsiz bir anlayis ile oynuyoruz. Dogru duzgun set hucumu yok dogal olarak.

Yapmamiz gereken biraz sabirli olup Koray Hoca'nin kafasindakileri sahaya yansitana kadar sabir gostermek.
Ruhsuz adamlar demek biraz mantik disi.
Cunki henuz sistemi otuturtamadik.

Ben inaniyorum sistem oturdugu zaman iyi isler cikaracagimiza. O yuzden bu maglubiyet canimi acitmadi. Yanliz bu yenilgileri aliskanlik haline getirmememiz lazim. Yerimizi koruyup olabildigince cabuk halde sistemi oturtmamiz lazim.

Dogaldir iki yeni oyuncu aldik sezon ortasinda ve yerden blok kavramini amerikalilarin dedigi gibi Destroit etmeye calisiyoruz Bu yeni oyuncular ile atletik bir takim oldugumuz icin sistemi ona gore uygulamaya calisiyor Koray hoca.

Hani bir meyve alirsin ama o meyve olmamis olur biraz bekletmek gerekir olsun diye.
Bizim takimda olmamis meyve henuz.
Biraz sabir gostermemiz lazim ki en iyi netice ciksin ortaya.
Malesef

sezon basinda oynadigimiz kumarlar tutmadigi icin bu sanciyi cekiyoruz.

THE END.

Aylar oncesinde yazdigim bir yazinin bir kismi. Gereksiz kisimlarini sildim. Sistem tam zamaninda oturdu diyebilirz. Yildizlarimizi oynatabiliyoruz artik. Bireysel olarak degil, takim halinde, bos adami bulana kadar top ceviriyoruz. Koray hoca kafasindaki sistemi oturtmus. Hosley,Tolliver dizgilenmis, ( Tolliver bos olmadikca ucluk atmiyor, Ki bir basketinde, ucluk pozisyonunda iken, iceriye penetre etti, ve sayiyi yapti.) Bu arada Hosley son ceyrek teknik faul aldiktan sonra yanilmiyorsam, oyuna birdaha girmedi.
Neden acaba?

Mehmet Yagmur'un son ceyregin sonuna dogru, bir atisi kacirmasi, bir top kaybetmesi ile, ve bizde bu hatalardan sayi ile donmesini basarinca, maci koparmasini bildik.

Sert savunma yapiyoruz. Top'u iceri iyi ceviriyoruz. Atkins son anlarda hata yapar idi, simdi iceri penetre edip sayilar buluyor. Cok iyi oynadi bugun Atkins. Takim oyunu oynadigimiz icin, onunda performansinda arti.

Kisaca kucuk nuans'lar disinda iyi bir yolda gidiyoruz. Play-Off iyi bir baslangic yaptik diyebiliriz. Kendi evimizde 2 kere kazanarak, iyi basketbol ile, seride durumu 2-0 getirmesini bildik. Umarim akatlar'dan bir galibiyet ile doner, seriye son maca birakmayiz. Sistem'in Play-Off'da oturmasi ise harika oldu. Simdi adim adim ilerlememiz lazim Sampiyon'luga.

Go Cimbom

Eğer seriyi 3-0 la geçersek Efes serisi, öyle herkesin beklediği gibi kolay geçmez.Ayrıca Efes de Ayhan Şahenk'de oynuyor,bu bakımdan alışık olduğumuz bir stat,ortam ve çemberler olacak.Abdi İpekçi den iyidir kanımca. ;)

ben sistemin henüz oturduğunu düşünmüyorum. Beşiktaş çok kritik sayıları kaçırdı bugün. maçın son anları bu kadar rahat geçmeyebilirdi. 2. yarıdaki oyunu hiç beğenmedim. oysa ilk yarıdaki savunma, şut tercihleri ve rotasyon iyiydi. 2. yarıda bireysel becerilerle maçı kopardık ve de Beşiktaş'ın dar rotasyonu sayesinde. ilkyarıdaki oyunu tekrarlarsak efes'e karşı şansımız artar.

Takımdaki en büyük ilerleme bir kişiye bağlı oynamaktan vazgeçmiş olması oldu.Geçen maçta Hosley iyidi bugün o durdu fakat Tolliver ve Atkins iyi oynadı.Takımın kazanarak bir arada oynaması çok önemli bir durum kazanan takımın kaynaşması çok farklı olur.
Efes maçına kadar bu devam etmeli fakat hala Efes'i eleriz demek körlük ve hayalperestlik olur.

Aylar sonra ilk defa 15 dakika boyunca iyi bir oyun vardı. Top paylaşıldı, hücumda herkes aktifti, savunmada agresiflik hakimdi... Ancak hakem üçlüsü son derece yanlı bir yönetim gösteriyordu. Çalınan tek taraflı faullerle oyuncularımız üst üste devredışı bırakıldı, ilk yarıda savunmada yaptığımız her temasa faul çaldılar. Aynı hakemler Beşiktaş savunmada iken birçok faul pozisyonunu atlayıp, Beşiktaş'ın ayakta kalmasını sağladı. Şayet pozisyonların hakkını veren bir hakem üçlüsü olsaydı ilk yarı otuz sayı fark oluşabilir, Beşiktaş oyundan düşebilirdi... Maça atanan ilk baş hakem Erşan Kartal imiş, ona itiraz etmişiz Rüştü Nuran'ı vermişler... Halbuki Rüştü Nuran'da Galatasaray maçlarında sorunlu bir hakem! Erşan Kartal'ın yerine Rüştü Nuran'ın atanması rastlantı değildir, değil mi?!

İkinci yarı çok kötü başladık. İlk yarıda ne yaptığını bilen, oyunu forse eden takım gitti, amatörce hatalar yapan, eli-ayağı birbirine dolanan bir oyuncu topluluğu geldi. Durum böyle olunca, Beşiktaş mal bulmuş mağribi gibi saldırmaya başladı. Her geçen dakika yaklaştılar ve maç krize girdi. İkinci yarıda ilk sayıyı Hüseyin'in serbest atışında bulduk. Akabinde Hüseyin sorumluluk almaya devam etti ve takımı krizden çıkardı. Ancak ikinci yarı genel itibariyle kötüydük.

Hosley, Koray Minicinozlu ile tartıştı sanıyorum... Tartışmanın şiddetini bilemiyorum ama, önümüzdeki maçlarda Milan Gurovic'i görebiliriz...

Bizim takımda sistem yok sadece 'Ya Allah Bismillah' taktiği var.
15 sayı öndeyken bile rahat maç izleyemiyorsam demek ki sistem yoktur.

Şampiyonluğa dönük fazlaca beklentim olmasa da takımımızı kutlamak gerekiyor iki derbiyi de alnının akıyla kazandı.

Tebrikler Aslanlar.