Play-Off 3. Maç | Beşiktaş Cola Turka 113 - 71 Galatasaray CC

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: Bjk 113-71 Galatasaray

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar sakin!

Bu fark sinir bozucu ama gerçeği yansıtmıyor, bende çok rencide oldum, sakın yanlış anlamayın!

Maçı kaybettiğimiz kesinleşince takımımız oyunu bıraktı, bu farkta bundan oluştu, ama cumartesi yenip Efes ile eşleceğiz göreceksiniz!

Efes serisi ise bu seriye hiç benzemeyecek, herkes çok daha farklı bir motivasyonda olacak!

İçimizi karartmayalım, en azından şimdilik!

eyüp abi efes yada fener bu farkı yermiydi ?Birde üstüne üstlük playoff oynuyoruz.Bu maglubiyetin adını koyamıyorum.

Rezil ettiniz kendinizi!
Tepeden tırnağa...
Bu şube tarihinin en karanlık sayfasında sizler varsınız!..
Benim aklımdan çıkmıyor dün geceki kepazelik!..
Bu takım en fukara döneminde bile böyle hezimet görmedi!
Tarihi fark yedikten sonra Beşiktaş'ı eleseniz ne olur!
Elemeyin, yenmeyin; bir an evvel bitsin bu eziyet!
Biraz olsun üzülün, hicap duyun!..

Duyar mısınız ki?!

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar sakin!

Bu fark sinir bozucu ama gerçeği yansıtmıyor, bende çok rencide oldum, sakın yanlış anlamayın!

Maçı kaybettiğimiz kesinleşince takımımız oyunu bıraktı, bu farkta bundan oluştu, ama cumartesi yenip Efes ile eşleceğiz göreceksiniz!

Efes serisi ise bu seriye hiç benzemeyecek, herkes çok daha farklı bir motivasyonda olacak!

İçimizi karartmayalım, en azından şimdilik!

Eyüpüm güzel kardeşim,

kusura bakma ama hayatımda senin kadar pozitif düşünmeye çalışan bir insan görmedim vallahi :)

allahını seversen bırak bu umut aşılayan yazıları bir kenara ve lütfen biraz da gerçek düşündüklerini yaz yahu...

bu turu geçme ihtimalimiz bana göre de yüksek ama inan bana bu ızdırabın dinmesi,insanların ruh sağlığının bozulmaması ve olası Efes hezimetlerini görmemek için elenmemiz daha iyi olacaktır. bu takımdan hiçbirşey olmaz ve zayıf bir Beşiktaş karşısında alınacak bir galibiyet sadece ve sadece kanayan yaraya pansuman olmaktan öteye geçmeyecektir. artık pansuman aşamasını geçmek ve yarayı iyileştirmek için gereken müdahelenin yapılması gerekmektedir.

sen ve senin gibi düşünen/yazan kardeşlerim sayesinde insanlar gerçekleri göremez oldular.

bu kadar kişiliksiz bir takım ve oyun için tepki göstermenin zamanı geldi de geçiyor bile.

ben artık tek amacı play-off yarıfinali oynamak olmayan ve şampiyonluk hedefleyen bir Galatasaray basketbol takımı görmek istiyorum. bu takım yıllardır hiçbir şekilde şampiyonluk hedeflemiyor ve benim sinirlerimi bozuyor. bunları izlemekten basketboldan soğudum vallahi...

eğer yazdıkların gerçek düşüncelerin ise de sana iyi uykular güzel kardeşim...

Ali abi sevgiler ve saygılar!

Emin ol pozitif düşünmeye çalışmıyorum, aksine son derece realist bakıyorum, daha kaybedilmiş bir şey yokken, vede kendi tarihimizin en iyi kadrosuna sahiken, neden içimde umut olmasın?

Bu takım A.Şahenk'te dolu tribünler önünde Efes karşısında bence 1 adım önde, ama önce biz görevimizi yapalım, destek verelim, yenilgiyi peşinen kabul etmek bize göre değil, biz sonuna kadar destek olalım, şayet birileri Arma ve Formanın hakkını vermezse o zaman onların yargılanması için en önde ben olacağım!

Fakat hatırlatmak istediğim bir durum var, bu takım hala hiç bir şey kaybetmedi, ve şampiyon olacak potansiyeli var!

Ben sonuna kadar direneceğim sevgili abim:)

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Ali abi sevgiler ve saygılar!

Emin ol pozitif düşünmeye çalışmıyorum, aksine son derece realist bakıyorum, daha kaybedilmiş bir şey yokken, vede kendi tarihimizin en iyi kadrosuna sahiken, neden içimde umut olmasın?

Bu takım A.Şahenk'te dolu tribünler önünde Efes karşısında bence 1 adım önde, ama önce biz görevimizi yapalım, destek verelim, yenilgiyi peşinen kabul etmek bize göre değil, biz sonuna kadar destek olalım, şayet birileri Arma ve Formanın hakkını vermezse o zaman onların yargılanması için en önde ben olacağım!

Fakat hatırlatmak istediğim bir durum var, bu takım hala hiç bir şey kaybetmedi, ve şampiyon olacak potansiyeli var!

Ben sonuna kadar direneceğim sevgili abim:)

Eyüpüm güzel kardeşim,

yazdıkların gerçekten de söylediğin gibi gerçek düşüncelerin ise o zaman şöyle demekten başka birşey gelmiyor elimden:demek ki aşk insanın gözünü hakikaten kör ediyormuş :)

bu takımda kesinlikle hiçbir potansiyel yok ve olmadığı gibi armanın,formanın hakkını veren toplam 3 tane bile basketbolcu yok...

umuyorum ki sonunda sen bile bu gerçeği göreceksin...

sevgiler güzel kardeşim...

Ali abim zamanı geldiğinde göreceğim her şeyi:)

Ama şimdi yapmam gereken takıma destek olmak!

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Ali abim zamanı geldiğinde göreceğim her şeyi:)

Ama şimdi yapmam gereken takıma destek olmak!

Aslında herşey bu iki cümlede saklı.Galatasaray taraftarı tepki göstermek için ligin bitmesini bekliyor anlamına geliyor.
Bence geçen sene geç kaldık, bu sene umarım geç kalmayız.

tepki mepki vermez bizim taraftar aksine alklşlayıp da uğurlar.
geçen sene olduğu gibi bu sene de böyle olur önümüzdeki sene de.

Top rakipteyken ıslıklamak yerine tezavruat yapan bir taraftar grubumuz var.Ayrıca tepki verenlere de hemen laf atıp oracık da linç etmeye çalışıyorlar. Bu sebepten hiç bir şey olmaz.
Eyüp Bey in söylediğin gibi bu poliyanacılık sürer de gider.
Dün bu kadar çok fark yememizi bir türlü içime sindiremiyorum Allah aşkına söyleyin bu kadar rahat bir deplasman ortamı var iken sadece pota arkasındaki bir avuç bjk li yine de bizimkiler konsantre olamıyorlar aynı kız basketçilerin caferağada olamadığı gibi bu işte bir iş var
ama tek bir gerçek var 1-2 oyuncu dışında GALATASARAY ruhu yok ..

Nerde gören var mı?

Umut İpekçi' Alıntı:
tepki mepki vermez bizim taraftar aksine alklşlayıp da uğurlar.
geçen sene olduğu gibi bu sene de böyle olur önümüzdeki sene de.

Top rakipteyken ıslıklamak yerine tezavruat yapan bir taraftar grubumuz var.Ayrıca tepki verenlere de hemen laf atıp oracık da linç etmeye çalışıyorlar. Bu sebepten hiç bir şey olmaz.
Eyüp Bey in söylediğin gibi bu poliyanacılık sürer de gider.
Dün bu kadar çok fark yememizi bir türlü içime sindiremiyorum Allah aşkına söyleyin bu kadar rahat bir deplasman ortamı var iken sadece pota arkasındaki bir avuç bjk li yine de bizimkiler konsantre olamıyorlar aynı kız basketçilerin caferağada olamadığı gibi bu işte bir iş var
ama tek bir gerçek var 1-2 oyuncu dışında GALATASARAY ruhu yok ..

Nerde gören var mı?
Ya geçen seneki takımın gözünü seveyim ben adamlar belki çeyrek finalde elendiler ama Bu takımdan çok daha fazla mücadele ediyorlardı.Yürekleriyle oynuyorlardı.geçen seneki takımın bir şeylere gücü yetmedi ama sonuna kadar mücadele ettiler.Bu takımda ise potansiyel var mücadele yok başarım isteği yok

Okan DAMGACI' Alıntı:
Can abi gecen seneki takım uleb finalının kapısından kılpayı donmustu o bile yeter bana
Aynen öyle yürekli oyunculardı geçen senekiler 3 4 ünün başlattığı kıvılcım hepsine sirayet ediyordu.
Geçen sene tecrübesiz ve heyecanlı bir takımdık.Bu heyecan beraberinde Yürekli oyunu getiriyordu(tabi ki her zaman heyecan yürekli oyun getirmez)
ama tecrübesiz bir takım olmanın dezavantajlarını çok yaşadık geçen sene.herşey çok iyiydi ama öldürücü darbeyi vuramıyorduk bununda sebebi tecrübesiz bir takımdık.Haklı olarak Murat özyer bu sene tecrübeli bir takım kurmak istedi ve tecrübeli yaş ortalaması yüksek oyuncularla kurdu bu takımı ama bu seferde unuttuğu nokta bu oyuncular bazı şeylere doymuş oyunculardı takıma heyecan kıvılcımını ateşleyecek onu diğer oyunculara sirayet ettirecek onları ateşleyecek oyuncu eksiğini yaşadık.bununda sebebi en başta tecrübeli oyuncularla hırslı genç ateşleyici oyuncuları karıştırarak bir takım kurmalıydık.Yani sadece tecrübeli ve sadece tecrübesiz oyuncularla düzgün bir kimya kurulamaz

Can Akan' Alıntı:
[quote="Okan DAMGACI":2cao98dl]Can abi gecen seneki takım uleb finalının kapısından kılpayı donmustu o bile yeter bana
Aynen öyle yürekli oyunculardı geçen senekiler 3 4 ünün başlattığı kıvılcım hepsine sirayet ediyordu.
Geçen sene tecrübesiz ve heyecanlı bir takımdık.Bu heyecan beraberinde Yürekli oyunu getiriyordu(tabi ki her zaman heyecan yürekli oyun getirmez)
ama tecrübesiz bir takım olmanın dezavantajlarını çok yaşadık geçen sene.herşey çok iyiydi ama öldürücü darbeyi vuramıyorduk bununda sebebi tecrübesiz bir takımdık.Haklı olarak Murat özyer bu sene tecrübeli bir takım kurmak istedi ve tecrübeli yaş ortalaması yüksek oyuncularla kurdu bu takımı ama bu seferde unuttuğu nokta bu oyuncular bazı şeylere doymuş oyunculardı takıma heyecan kıvılcımını ateşleyecek onu diğer oyunculara sirayet ettirecek onları ateşleyecek oyuncu eksiğini yaşadık.bununda sebebi en başta tecrübeli oyuncularla hırslı genç ateşleyici oyuncuları karıştırarak bir takım kurmalıydık.Yani sadece tecrübeli ve sadece tecrübesiz oyuncularla düzgün bir kimya kurulamaz[/quote:2cao98dl]
Can abi tamam tecrubeli oyuncu lazım ama 35 yasındakı gurovıce ne gerek var hıcbır heyacanı kalmamıs miladı dolmus bir adama bize birkac tane 28 30 yasında oyuncu yeter digerlerı basarıya ac olmalı ama kumaslarıda cok ıyı olmalı

Ya o 35 yaşındaki Gurovicten azıcık faydalanabilseydik sen içinde keşke o zaman Efes serisi için az da olsa bir umudumuz olabilirdi.Gurovic gerçekten heyecanı kalmamış bir oyuncu değil heyecanı kalmamış oyuncu tt maçında hakeme o tepkiyi vermezdi.Gurovici azıcık kullanabilseydik keşke.Bu taraftarımızın beğenmediği gurovic gecen sene oynadığı play off final serisisinin son maçında 36 2. maçında da 34 sayı atarak takımının şampiyonluğunda en önemli payın sahibiydi.O tarihin üzerinden henüz bir sen olmadı.Böyle bir oyuncu miyadını doldurmuş olamaz şimdi kendimize şunu itiraf edelim
Milan Gurovic gibi büyük bir oyuncuyu Biz KULLANAMADIK

Can Akan' Alıntı:
Ya o 35 yaşındaki Gurovicten azıcık faydalanabilseydik sen içinde keşke o zaman Efes serisi için az da olsa bir umudumuz olabilirdi.Gurovic gerçekten heyecanı kalmamış bir oyuncu değil heyecanı kalmamış oyuncu tt maçında hakeme o tepkiyi vermezdi.Gurovici azıcık kullanabilseydik keşke.Bu taraftarımızın beğenmediği gurovic gecen sene oynadığı play off final serisisinin son maçında 36 2. maçında da 34 sayı atarak takımının şampiyonluğunda en önemli payın sahibiydi.O tarihin üzerinden henüz bir sen olmadı.Böyle bir oyuncu miyadını doldurmuş olamaz şimdi kendimize şunu itiraf edelim
Milan Gurovic gibi büyük bir oyuncuyu Biz KULLANAMADIK
haklısın Can abi su bir gercekki degil Milan Gurovic Peja Stojakovıc bile gelse bu sistemle basarılı olamaz

19 Mayıs'da Samiyen'de oynanan derbide gösterdiğimiz tepki net bir mesajdı herkese. Şimdi o hareketleri mi savunuyorsun şeklinde gelicek postlara hazırlıklıyım baştan söyleyeyim,birşeyi savunduğum falan yok. Yıllarca git artık dediğimiz, Özhan Canaydın'ın gitmesini sağlamıştır o derbide yaşananlar. Yok aday olsaydı seçilirdi, en büyük abi Özhan abi falan diyenler çıkacaktır illa ki bu da benim görüşümdür, kimseyi bağlamaz.

Buna benzer bir tepkinin basketbol şubesi için de gerekli olduğunu düşünüyorum ben. Yoksa burada pozitif bakalım, hepimiz çiçeğiz yaklaşımları ile bir arpa boyu yol gideceğimiz yok. Halen Efes Pilsen'in önündeyiz falan yazılıyor işte orada da şair devreye giriyor, kelimeler kifayetsiz kalıyor. Değil bir adım binbir adım önde olsan ne olucak, seneye nasıl bir takıma sahip olucaz fikri olan var mı ? Yok, işte sorun da tam olarak burada. Sistemsizliği sistem haline getirdik, günlük başarılarla avunuyoruz. Hadi eleyelim Beşiktaş'ı ya da elenelim ne farkedicek ki ?

Ben bunları geçen sezondan bu yana söylüyorum, ukelalık falan diye algılamayın bunu. Basketbolun içinde olan herkesin bildiği net, apaçık gözüken gerçekler bunlar. Bunu görmemek için ya basketboldan anlamamanız lazım ya da renk aşkınız pek çok değerin önüne set çekmiş olmalı, başka açıklaması yok. Psikolojik faktörlerin de yeri var tabii basketbolda fakat bu size en fazla bir maç kazandırır, seri kazandırmaz. Aradaki fark bu.

A.Çağlar TORUN' Alıntı:
19 Mayıs'da Samiyen'de oynanan derbide gösterdiğimiz tepki net bir mesajdı herkese. Şimdi o hareketleri mi savunuyorsun şeklinde gelicek postlara hazırlıklıyım baştan söyleyeyim,birşeyi savunduğum falan yok. Yıllarca git artık dediğimiz, Özhan Canaydın'ın gitmesini sağlamıştır o derbide yaşananlar. Yok aday olsaydı seçilirdi, en büyük abi Özhan abi falan diyenler çıkacaktır illa ki bu da benim görüşümdür, kimseyi bağlamaz.

Buna benzer bir tepkinin basketbol şubesi için de gerekli olduğunu düşünüyorum ben. Yoksa burada pozitif bakalım, hepimiz çiçeğiz yaklaşımları ile bir arpa boyu yol gideceğimiz yok. Halen Efes Pilsen'in önündeyiz falan yazılıyor işte orada da şair devreye giriyor, kelimeler kifayetsiz kalıyor. Değil bir adım binbir adım önde olsan ne olucak, seneye nasıl bir takıma sahip olucaz fikri olan var mı ? Yok, işte sorun da tam olarak burada. Sistemsizliği sistem haline getirdik, günlük başarılarla avunuyoruz. Hadi eleyelim Beşiktaş'ı ya da elenelim ne farkedicek ki ?

Ben bunları geçen sezondan bu yana söylüyorum, ukelalık falan diye algılamayayın bunu. Basketbolun içinde olan herkesin bildiği net, apaçık gözüken gerçekler bunlar. Bunu görmemek için ya basketboldan anlamamanız lazım ya da renk aşkınız pek çok değerin önüne set çekmiş olmalı, başka açıklaması yok. Psikolojik faktörlerin de yeri var tabii basketbolda fakat bu size en fazla bir maç kazandırır, seri kazandırmaz. Aradaki fark bu.
Şiddetle imzamı basıyorum bu yazıya.Ağzından bal damlıyor abi.Dünya'da hangi takım her sene 5-6 transfer yaparak final oynamış yada şampiyon olmuştur ? 1 yeneriz 2 yeneriz sonunda böyle hezimete uğrarsın.Bunun suçlusu tek bir kişi değil tamamen GALATASARAY'DIR !