Play-Off Çeyrek Final Serisi Maçları | Galatasaray CC - Türk Telekom (71-78, 68-73, 86-88)

Re: Play-Off Çeyrek Finali; Galatasarayımız-Türk Telekom

Hiç beklemediğimiz 22-7'lik seriyle yakaladıktan sonra nedense başa döndük.Devre sonunda yakalayıp kaybedersek üzülmeyelim demiştim ama lafta kalıyor sadece...
İkinci maç kader maçı konumuna geldi bugünden sonra.Kaybetmeyi düşünmek bile istemiyorum.

maalesef cok acemi bir takima sahibiz. kac tane mac kaybettik böyle. mac sonunda kafa kafaya olan maclarin cogunu verdik, vermeye devam ediyoruz. bizim takim cesur oynadigi zaman, gür gür aktigi zaman iyi sonuclar aliyor. temkinli oynayip, tempoyu düsürdügümüz zaman cuvalliyoruz. cünkü set oyunu icinde bireysel hata yapan cok oyuncu var. inanilmaz derecede fazla top kaybi yapiyoruz. bu seride isimiz bence cok cok zor. zira TT bize göre cok akilli ve rahat oynuyor. Tutku cok rahat penetre ediyor biz ise hic edemiyoruz. bugünkü mactan sonra seri icin umutlu olmak cok zor. son periyot geriye dönmemiz hos ama bu bir seri. TT ye karsi 3 mac kazanacak gücümüz var mi?? bence yok.

Takımımızın en önemli oyuncularından 2 si hite ve dee brown gününde olmayınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu.AMA 2. maçı ne yapıp edip kazanmalıyızki evimizdeki maçları stres içinde oynamayalım.

Murat İnal sene başı şunu demişti.

"Tam bir kolej takımı bizim takım."

Bugün herke gördü ki kolej takımıymışız.

kimse kendini kandırmasın arkadaşlar Takımımızın şampiyon olmasını en az buradaki herkes kadar isterim ama ne yazıkki iyi bir takım olamıyoruz olma potansiyeli var ama bir türlü beceremiyoruz iyi takım dediğin istikrarlı oynar iyi takım dediğin büyük maçları kazanır. 15 sayıdan geri gelmek takım oyunuyla değil kişisel gayretlerle olmuştur bence. sezonun ilk yarısı 15 maç gerçekten çok iyiydi 12 galibiyet 3 yenilgi ama ne olduysa sezonun 2. yarısında oldu en kolay maçları bile zar zor kazandık. yabancı oyunculardan sadece gaines birşeyler yapmaya çalışıyor savaşıyor diğer oyuncular birşeyler yapmak istiyor belki ama ne yazıkki sonuç yok. özellikle çok ekstra top kayıpları yapılıyor inanmak güç, bu oyunla ben telekomdan maç bile alacağımızı düşünmüyorum eğer bu maçtan sonra silkinip kendilerine gelmezlerse bu seri 3-0 biter. çok üzülüyorum ama gerçekler bu...

hehehehe
maçın yıldızı hüseyin 4 te 0 atıyor faul çizgisinden
rob saçma sapan gururlar içine giriyor.
maçı çeviren owens en kritik 2 hucümün içine ediyor.
sonra geliniyor murat özyer kötü hoca galatasaray böyle hiç bir yere gelemez deniliyor.
yemişim böyle adaletli sporu.

fenerbahce maçında 20 sayıdan geliniyor burda 15 sayıdan.maçın başında nerdesiniz beyler?ne yapıyorsunuz?neden savunmada kaytarıyorsunuz.koskoca takımda bir tek gainesmi 40 dakika oynayabiliyor?
play-offtayız artık sezon başından beri herşeye eyvallah ama şimdi ilerde düzetiriz deme şansımız yok aklımızı başımıza alıp adam gibi top oynayalım.tamam 40 dakika değil 25 dakika mücadele edelim o ble türkiyede şampiyonluğa yeter ya.10 dakikada telekom ne hallere girdi görmedinizmi.

şimdi şapkayı öne alıp düşünme zamanı.
biz hala arkanızdayız ama artık hataları gösterme sizinde o hataları düzeltme zamanınız geldi.
yazık dimi şu ankara seyircisine.bir pota arkasını doldurmuş adamlar işi gücü bırakıp.bizim böyle luabali başlama şansımız yok.
geri kalan maçları adam gibi oynuyoruz ve istanbuldaki son maçta bu işi bitiriyoruz.

Klasik hep aynı şey.15 sayı civarında geriye düş.Son periyot müthiş bir çabayla maça ortak ol.Afedersiniz ama salakça diyeceğim.Salakça top kayıpları stepsler atılamayan serbest atışlar.Sonuç yine mağlubiyet.Yalnızca bi 7-8 dakikalığına heyecan yaptırıyor bize takımımız o kadar.Bundan sonra hiç heyecanlanmıyacağım bu tip maçlarımızda.Sonuç genelde aynı oluyor çünkü.
Çok merak ettiğim bir şey daha var:Acaba ikinci yarıya lider başlayıp ligi 5. bitiren bu takımın yaptığı hatalar yalnızca bizim mi dikktaimizi çekiyor?Bu hatalar hiç gözden geçirilmiyor mu?Yapılan hatalardan ders alınmıyor mu?Bütün takımlar bir çaba uğrunda en ufak ayrıntıyı bile hesaplarken biz neden bu kadar rahattık sezon boyunca?Ve son olarak acaba alpella,oyak,daçka ve sayamadığım diğer mağlubiyetlerde hatalarımızı düzeltseydik acaba Türk Telekom-Galatasaray serisinde şuanda hangi takım önde olurdu???

hatalarımızdan ders almadık sezon boyu ve şimdi diyecek tek bişi var ''yumurta kapıya dayandı''

Korktuğum şey başıma geldi.Geriden gelip maça ortak olduğumuz an,beraberliği yakalar yakalamaz tempoyu düşürüyoruz,maç gidiyor.Artık 2.maçı mutlaka kazanmamız lazım...

İlk yarıdaki savunmayla devreye 11 gitmemiz bile mucizeydi bizim takım ın en önemli özelligi zaten savunma ama hiç savunma yapmadık 3 çeyrek . Son çeyrekte biraz savunma yapınca 15 sayı 5 dakikada kapandı . Türk Telekom hiç begenmiyorum set hücümunda çok zorlanıyorlar direk Tutku nun eline bakıyorlar El- Amin çok zorluyor ama her zaman bu kadar kötü oynamaz .
Hüseyi en fazla 25 dk oynayabilir ama biz onu ilk yarıda bitirdik nerdeyse Hüseyin diger maçlarda daha iyi kullanmalıyız .Dış adamlarımızın hepsinin çok kötü oynadıgı bir maçta bile son anlarda kaybetttik burda bir maçı alırsak kendi sahamızda seriyi geçicegimizi düşünüyorum .
2 .maçta Hite tan çok iyi performans bekliyorum çok hırslı bir oyuncu bugünkü kadar hiç kötü oynamamıştı geldiginden beri , Bekir le dalaşması oyundan tamammen koparttı . Yine de daha fazla süre almalı 17 dakika oynadı sadece ama Dee en az onun kadar kötüydü ama o 34 dakika oynadı Murat hocanını süre dagılımını daha iyi ayalarması gerek diger maçlarda .

Yine dikkatimi çekti de alınan bir mağlubiyette fitiller ateşlenmiş bile...Durun daha yeni başladık

Maçın bitimine 03.18 kala Chris Owens?ın isabetli üçlüğü ile beraberliği yakaladık (69-69). Kalan dakikalarda sadece 2 sayı üretebilen takımımız karşılaşmadan 78-71 mağlup ayrıldı.

Maçı izlemedim ama eğer şampiyon olmak istiyorsak, birşeyler başarmak istiyorsak 3 dakikada 2 sayı değil 12 sayı atmamız gerekiyor.
Yazık oldu..

Taraftar fahiş bilet fiyatlarına rağmen TED maçında kendisine ayrılan bölümü fazlasıyla dolduruyor ama sezonun ilk mağlubiyetini alıyoruz. Takım henüz birbirine tam uyum sağlamadı diyerek sineye çekiyoruz. Telekom´a karşı olası eşleşmede avantaj elde etmek için rövanş maçına çıkıyoruz farklı yeniliyoruz. Takımın aklı Torino´da diyerek salonu dolduran Galatasaray taraftarı yine sineye çekiyor.

Play off eşleşmesinde her şey yeni başlıyor diyerek salonun yaklaşık 3/4´ünü dolduruyor Galatasaray taraftarı. Evet nihayetinde bu bir spordur yenmek de var yenilmek de ama ilk yarı savunma adına hiçbir şey ortaya koymayıp, ikinci yarı aslında benim böyle bir savunma potansiyelim var demek taraftara biraz ayıp değil mi?

Neyse biz çarşamba günü yine salondaki yerimizi alacağız "sen yenil bize inat , biz sevelim sana inat" düşüncesiyle.

üzücü mağlubiyet...

gerçekten çok üzücü bir maçtı.. 22-7 lik seriden sonra bu maçı acemi hatalarla vermek gerçekten çok üzücü..maçta gene tutuk başladık özellikle 3 lüklerde ve bu da farkın açılmasını sağladı. burda özellikle hite nın halen takımın as oyuncusu olmamasının bence nedenidir. adam hiç bi maçta bi devamlı oynayamadıki oynadığında torinoda gördük ama sevgilii murat hocamız halen göremedi. bide owensa değinmek istiyorum . bu oyuncumuz her maçta iki üç güzel hareket veya üçlük falan attımı gaza geliyo ve saçma sapan hucumlar yapıyo.. ama gerçekten maça yazık oldu...

Bide 2. maçta rakibin 3lüklerinede önlem almalıyız.Neredeyse takımdaki herkes 3 lük atıyo.Haluk yıldırım,tutku açık,barış özcan,el-amin falan tamam bunlar neysede uzunları williams bile atıyo.

Son Periyotta Takımımızla Gurur duydum bu oyuncular yenildiler belki ama turu geçebileceklerini gösterdiler ve geçeceklerde ama utanç duyduğum bir oyuncu var takımda ve onu taraftar olarak bundan sonra sevmem çok zor 40 sayı atsada önümüzdeki maç değişmeyecek duygularım performansın kötü olabilir ama galatasaray ruhu denilen bişey var c.gaines herşeye rağmen nasıl aslanlar gibi savaştı ama takımda bir arkadaşımız varki onun umrunda değil hiçbirşey konsantrasyonu sıfır çok kırgınım ona ama son olarak şunu söyliyeyim bundan sonraki 3 maçı alarak turu geçeceğiz bunu herkes görecek 3-1 bizim olacak bu tur

arkadaşlar ben maçtaydım benim dikkatimi çeken şey takımımızda aşırı derece bir stres var neden die sorarsanız herkes birbirini azarlıyor hatta azarlamayı geçtim kaptan cüneytle chris owens az kalsın birbirine girecekti ayrıca gainesin dee browna kızması sürekli yine gainesin murat özyeri dinlememesi,ona ters tepkiler vermesi benim ilgimi çekti
maça gelecek olursak takımımızın telekomu yakalayacağına emindim ama yine yakaladıktan sonra ne olacağından emin değildim bence kilit nokta beraberliği yakaladıktan sonra chris owensın yanlış atış tercihi ve cünyt erdenin yanlış üçlük tercihiyle öne geçme fırsatını kaçırmamızdır.Bunlardan sonra zaten maç bitmişti oyuncuların kafasında

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Son Periyotta Takımımızla Gurur duydum bu oyuncular yenildiler belki ama turu geçebileceklerini gösterdiler ve geçeceklerde ama utanç duyduğum bir oyuncu var takımda ve onu taraftar olarak bundan sonra sevmem çok zor 40 sayı atsada önümüzdeki maç değişmeyecek duygularım performansın kötü olabilir ama galatasaray ruhu denilen bişey var c.gaines herşeye rağmen nasıl aslanlar gibi savaştı ama takımda bir arkadaşımız varki onun umrunda değil hiçbirşey konsantrasyonu sıfır çok kırgınım ona ama son olarak şunu söyliyeyim bundan sonraki 3 maçı alarak turu geçeceğiz bunu herkes görecek 3-1 bizim olacak bu tur

Kim bu oyuncu?

Daha öncede söylediğimiz gibi takımımız sezon içinde nasıl oynadıysa play-off serilerinin ilk maçında da o şekilde oynadı ve ileride de bu şekilde oynayacağının sinyallerini verdi.Maç içinde öyle kopuk oyunlar oynuyoruzki anlamak mümkün değil ama birazda o tempoyu tutturmuş 5'in farkı eritip tekrar düzenin eski 5'E döülmesinde de düzenin bozulmasında etkili oluyor.

İşte bizim sezonbaşından beri istediğimiz Winner oyuncu bu 3 dakikalık bölümlerde ortaya çıkacağı için çok istiyorduk bu tipte bir adamı ama biz bir türlü bulamadık tam herşeyi yoluna oturtuyoruz ama bu seferde o süre içinde skor sıkıntısı çekip bütün emekler boşa gidiyor.Takımda tecrübe olarak bu işleri genelde Cüneyt üstleniyor ama o da gününde olmayınca kilitleniyoruz.

Neyse artık şu savunma işini ilk periyottan itibaren yapmaya başlarsak şansımız olabilir.Ama yok 2.maçıda kaybedersek 2-0 TT gibi bir takıma karşı çok zor çevirilecek bir seri olur bence hatta imkansız gibi birşey.Şöylede bir tabir vardır İyi bir takımı 3 defa üst üstte yenemezsiniz.

2.maçı alıp 1-1 ile İstanbul'a dönmeliyiz.

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":jbleeq45]Son Periyotta Takımımızla Gurur duydum bu oyuncular yenildiler belki ama turu geçebileceklerini gösterdiler ve geçeceklerde ama utanç duyduğum bir oyuncu var takımda ve onu taraftar olarak bundan sonra sevmem çok zor 40 sayı atsada önümüzdeki maç değişmeyecek duygularım performansın kötü olabilir ama galatasaray ruhu denilen bişey var c.gaines herşeye rağmen nasıl aslanlar gibi savaştı ama takımda bir arkadaşımız varki onun umrunda değil hiçbirşey konsantrasyonu sıfır çok kırgınım ona ama son olarak şunu söyliyeyim bundan sonraki 3 maçı alarak turu geçeceğiz bunu herkes görecek 3-1 bizim olacak bu tur

Kim bu oyuncu?[/quote:jbleeq45]

Dee değil merak etme Tugay. Bu oyuncu olsa olsa Hite'dır. Tabi size göre değil bana göre.

Hafta içi antremanında da sinirli gördüğümüz Hite bu maçın da içine etmiştir. Hiçbir zaman hiçbir oyuncuyu gereksiz yere eleştirmedim ama Hite'ı önce antremanda sonra da maçta gereksiz yere sinirli görünce gelecek sezon için hiçbir şekilde kadroda görmek istemediğim bir oyuncudur artık kendisi.