Play-Off Çeyrek Final Serisi Maçları | Galatasaray CC - Türk Telekom (71-78, 68-73, 86-88)

Re: Play-Off Çeyrek Finali; Galatasarayımız-Türk Telekom

Anladığım kadarıyla Tugay Bey amiyane tabirile son maçlara yatmamız gerektiğini sölemiş.Aslında çokca insanın savunduğu birşey ama bencede etiklikten bir hayli uzak.Biz yola şampiyonluk hedefiyle başladıysak.Kendimize büyük takım diyorsak maç ayrımı yapmamamız gerekir.Sonuçta bugün karşılaşmazsan elbet başka bir turda karşılaşırsın.Onun dışında bunun tartışması etiklik açısından da uzun uzun tartışılabilir...

Tugay ispanya liginden verdiğin örnek biraz milliyetçi yaklaşımdır.Evet dediğin gibi mantıklı bir durum fakat sana bir şey sormak istiyorum.Galatasaray şampiyonluğu garantileseydi.Sivas ve fb ikincilik için oynasaydı son maçlarını sence fb ya da fb yerinde başka bir takım olsa Sivas'ın ikinci olup doğrudan şampiyonlar ligine katılmasını ister miydi?
Galatasaray'ın rakibini kendi seçmesi de doğru bir konu.Şampiyonluğa oynayan bir takıma takım seçmesi ne demek.Şampiyonluğa oynayan bir takım hangi takım olursa olsun eleyip şampiyon olacağız mantığıyla hareket etmesi gerekir -ki takımımız şuana kadar öyle hareket ediyor.Alınan bir yenilginin bu kadar büyütülmesi yanlış sadece dış oyuncularımız beklenen oyunu veremedi ama hepimiz gördük son periyotta takımımızın gayretini ya da tırmanışını... Telekom hiçbir şey yapamadı.Telekom hafife almadı bizi demek yanlış olur! Biz telekomu eleriz fakat değenmek istediğim nokta Erdem ve Fatih'in oyunda süre alması gerektiğini düşünüyorum sonuçta oyuncular bekleneni veremiyorsa neden denenmiyor Fatih ve Erdem?

Zehra Betül Güneş' Alıntı:
Ben dünkü maçı canlı izleyememiştim.Ama bugün maçın tekrarını izledim.Ve sizin gibi düşünmüyorum .
telekom ne abartılacak kadar iyi oynamış ne de bizimkiler buraya yazıldığı gibi kötü oynamış.
Telekopm bizim yaptığımız ufak hatalardan sonra farkı 15 e kadar çıkarmış.
Biz yaptığımız hataları düzeltince ,sayıları bulduk,farkı kapattık,yani hatalar da olmayınca telekom
7 dk boyunca sadece 7 sayı bulmuş.Biz yine basit bir iki hata yapınca,faullerle adamlarmaçı kazanmış.
Bana göre telekomun doğru düzgün hücumu olmamış.Adamlar,bizim yaptığımız hatalarla ,faullerle maçı kazanmış.
Bence bu telekom serisinde ,kendi yaptığımız hataları düzeltirsek ,seriyi rahat geçeriz gibi.Ama yarın ki maç çok önemli ,bizimkiler bunun farkına yaptıkları hatalardan sonra vardılarsa ,kesinlikle
RAHAT KAZANIRIZ!!!
aynı şeyleri düşünüyoruz çünkü dün telekom güzel oynamadı biz 3 periyot çok tutuktuk 4 periyotta normal'e döndük ayhan şahenkte 3 periyot kendi oyunumuzu oynasak maçı rahat kazanırız.Bu turuda 3-1 kazanacaz.Herşey olabilir bakarsınız bu seferde tutku sakatlanır yada el amin kaderde varsa bizim zaferimiz yollar hep şampiyonluğa çıkar.

Taktik olarak murat özyer neler yapmalı herkes yazsın düşüncesini sizce önümüzdeki maça nasıl bir ilk beşle çıkalım.
El Amin Cüneyt
Tutku Hite
Haluk Erdem
williams Owens
dudley Gaines yada uzun bir beşle çıkabiliriz

cüneyt
hite
owens
gaines
hüseyin

bence maçta alan savunması yapmamlıyoz yoksa adamlar hemen cezayı kesiyolar...

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Taktik olarak murat özyer neler yapmalı herkes yazsın düşüncesini sizce önümüzdeki maça nasıl bir ilk beşle çıkalım.
El Amin Cüneyt
Tutku Hite
Haluk Erdem
williams Owens
dudley Gaines yada uzun bir beşle çıkabiliriz

Dee-Johnsen-Cemal disindakilerden iyi bir secim yapılmalı.Erdemi gormeliyiz!!!!!Erdem bu takımın en yararlı oyuncularından..

Bu arada Murat Ozyer seneye sayet kalacaksa ki,hiç zannetmiyorum,umarım alacagı oyuncuları az cok kafasında belirlemistir.Yine sirk basketbolunun oynandıgı ulkede(USA) oyuncuların peslerinden 3 ay kosmaz!!!

cüneyt
hite
owens
gaines
hüseyin

İlk dakikalarda şutları soksakta, maça son derece gergin başladığımız için, savunma düzenimizi oturtamadık ve Telekom hücumları biraz akışkanlık kazanınca kolay basketleri potamızda gördük. Sonrasında hücumda da ritmimiz bozuldu ve hem boş şutları, hem de kolay turnikeleri kaçırdık. Dördüncü periyoda dek, Gaines, Owens ve Hüseyin dışında ortalama oyununa yaklaşan olmadı. Kısalarımız inanılmaz kötü günündeydiler. Bilhassa Dee Brown tam bir hayal kırıklığı oldu... Tüm bu olumsuzluklara rağmen, 15 sayı geriden gelip, Telekom'u yakaladık; fakat ne olduysa o an coşmuş olan takımımızı bir el sanki geri çekti ve yine saçma sapağan hücumlarla üç dakikada sadece 2 sayı atabildik.

Sezon başından beri hep aynı sorunla karşılaşıyoruz. Takım 5-10 dakika boyunca hiç skor üretemiyor. Bu olay o denli sık olmaya başladıki, artık bu sorunu çözmez isek, bu tür zorlu maçlarda daha fazla sıkışacağız. Bunun sebeplerinden biri, gördüğüm kadarıyla takımın şutörleri geçiş ve kırılma anlarında kendilerine yeterince güvenmiyor ve şut sokamıyorlar. Bilhassa Cenk - Murat ikilisinin kendilerine daha fazla inanmaları lazım. Zira onların ne kadar iyi şutörler olduğunu biz iyi biliyoruz! ( Bu aralar Cüneyt'te şut ritmini kaybetmiş durumda)

Bugün oynayacağımız serinin ikinci maçı, turu geçmemiz açısından çok büyük önem arzediyor!

Sezon boyunca gördükki Telekom bizim kadar savaşçı değil. Pasa dayalı hücum ettiklerinde etkili oluyorlar ve yüksek skorlarla galip geliyorlar. İlk maçta El-Amin'i iyi savunduk, ama Tutku sezon ortalaması performansının üzerine çıkarak Telekom hücumlarındaki akışkanlığı sağladı.

Bugün bir oyuncuyu değil, tüm takımı savunmak zorundayız. Telekom teknik, ama hantal bir takım. Sert ve seri oynarsak ritimlerini bozup, oyundan düşürebiliriz.

Bugün daha akıllı oynayıp, kazanmamız gerek. Seri 2-0 olursa işimiz çok zorlaşır...

herkes bütün gücüyle o formaya yakışır bir mücadele sergilemeli..telekomun daha uleb in 1. turunda orta seviye bir rus takımına perişan olduğunu,evindeki bosna,alba ve siulai takımları karşısında ecel terleri döktüğünü unutmamalı..telekom o kadar iyi bir takım değil..o kadar iyi olsaydı unicse 30 sayı fark,juventuda ilk yarının ortasında 35 sayı fark yemezdi,antalyaya 2 maç yenilmezdi..bence defolu bir takım fakat bunu anlayan bir hoca ve onu uygulayan yürekli oyunculara ihtiyaç var.. telekomla 3 maç oynadık fakat hocamız kesinlikle telekomu durduracak planlar yapamıyor açıkçası çözemiyor..resmen rakip oyuncularının performansları kaderimizi belirliyor..umarım bugün hocamız telekomun açıklarını iyi değerlendirecek planlar yapar..yoksa serinin skoru belli :(

Takımın sezon başından beri en zayıf olduğu konu top kayıpları. Şampiyonluğa oynayan bir takımın bu kadar top kaybı yapmaması gerekir. Ayrıca ilk maçın son dakikalarında 4 hücumu boş geçmeseydik maçın neticesi bu şekilde olmazdı. Oyunun kritik dakikalarında kullandığımız hücumları daha akıllı oynamalıyız.

Dee Brown laubali tutumundan vaz geçer, işe ciddiyetle asılırsa bu maçı kazanmamamız için hiç bir neden yok. Ayrıca sert savunmayı iyi yapan Erdem' e süre verimeli.

ilk maçta telekomun en önemli 2 oyuncusu el amin ve dudley kötü oynadı ama bizimkiler daha kötü olunca kaybettik. el amin bi daha o kadar etkisiz olmayacaktır,o günü değerlendirmeliydik. ama bana göre uzun olacak bu seri. bu akşamki maç çok kilit bi maç,kazanırsak büyük ihtimal eleriz ama kaybetsek bile herşey bitti deyip pes etmemeliyiz ki,bizim takımın en önemli özelliğide budur. ben istanbul'da maç kaybetmeyeceğimizi düşünüyorum,en kötü 2-2 ile ankara'ya döneriz ve 5.maçıda alırız. yeterki takım gerçek karakterini yansıtsın ve savaşamaktan vazgeçmesin. kadro olarak telekomdan öndeyiz bence.

biz her nekadar savunmaya dayalı bir takım olarak görünsekte maçı kazanıp kazanamayacağımızı asıl belirleyen şey hücum alanındayken yaptıklarımız. çok fazla ve çok basit top kaybı yapıyoruz..perdelemeleri hiç kullanamıyoruz,bu da kısaların boş şut bulmasını yada rahat penetre etmesini engelliyor. dolayısıyla hücumda kolay basket bulamıyor ve zorlama atışlara gidiyoruz. öyle oluncada savunmada verilen onca emek boşa gidiyor ve takımın direnci düşüyor. çünkü basketbolda iyi savunmanın en önemli faktörü hücumdan boş dönmemektir.

hücum kısmında perdelemeleri kullanmaya ve basit pickn roller oynamaya ağırlık vermeliyiz. setleri oynamakta çok sıkıntı çekiyoruz çünkü.

Sinan ÖĞÜT' Alıntı:
bence maçta alan savunması yapmamlıyoz yoksa adamlar hemen cezayı kesiyolar...
...Bence de kesinlikle alan savunmasından kaçınmalıyız...Alan savunması yapınca Telekomu'lu oyuncular boş bulduğu yerden sayıyı atıyorlar...neredeyse adamların pivotları bile üçlük atacaktı ilk maçta 8) ...

bence sezonun en kritik maçına çıkacağız eğer kaybedersek ki(düşünmek bile istemiyorum) seri 2-0a gelecek ve telekomdan üst üste 3 maç almamız gerekecek bu da ufak çapta bi mucize olsa gerek sezonu erken kapamamak için kesin ama kesin ne olursa olsun kazanmamız gerekiyor haydi aslanlar!!!

Başta Dee olmak üzere tüm takıma fast breakte üçlük atmak yasaklanmalı.Zor yerine kolayı yapmayı denesek veya tuğla atmasak fark çift hanelere çıkmıştı.
Çok iyi savunma yapıyoruz yalnız.Telekom saçmalıyor bu aralar.

Osman Sakallı ile şerefsiz İhsan Bayülken ne arıyorlar salonda, üstelik maçı da sunarak?
Unuttuk mu yoksa bu kadar çabuk? İzlemeye dahi gelseler tepki göstermemiz lazımdı!

Herkes kızların maçında.Ben de kendimi sorguluyorum niye gidemedim diye...
İlk yarı fena değildik.Mutlaka kazanmak lazım.

...Periyot sonlarındaki topları olumlu kullansak çok güzel olacaktı ama kullanamadık maalesef...neyse Telekom'un tempoyu arttırmasına izin vermeden böyle devam etmemiz lazım...oyuncularının atış yapmalarına izin vermeyince Telekom'un da gerçek gücü ortaya çıkıyor...İlk maçta telekom'un yanında kendi hatalarımıza da yenilmiştik...şimdi hem kendi hatalarımızı hem de telekomu'u yencez İnşallah...:D...

yüksek tempo bize yaradı ilk yarıda ve telekom çok top kaybı yaptı ama her oyuncumuz elinden gelenin en iyisini vermeye çalışıyor bu yeter.