Rakibimiz PAOK - Yunanistan

Final Four Türkiye'de yapılırken bu elemeleri de İstanbul'a vermezler bana göre

Bir de Yunan Lobisi var tabi

elemeleri geçersek efes'in grubunda değil d grubunda olacağız. çünkü aynı gruba vermek istemeyecekler bizi kural olarak. biz d grubunda olacağız. elemeleri geçmemiz halinde böyle bir karar çıkacağı kesin.

tabii daha konuşmak için erken de eğer aynı ülkeden iki takım olması durumundan kaçınılabilecekse elemeden gelen takımların yerleri değiştirilir diyor statüde

bu yüzden diğer taraftan gelen rakibin ülkesine göre D grubuna da geçebiliriz
Khimki beklenildiği üzere kazanırsa orada Unics Kazan var ki C grubunda kalırız
o zaman muhteşem bir top 16a kalma mücadelesi olur

bence Ülker'in grubu gibi grup olacağına en sert grupta olalım

paok kadro olarak bizden daha alt seviyede ama seyirci faktörleri önemli.Paok'u yunanistanda özellikle Aris tarafından sevilmemesinin nedeni Türkiyede kurulmaları,kendilerine Türk olarak hitap edilmeleri.Bakalım bize tepkileri nasıl olacak

Statü der ki: Eğer elemelerden gelen takımlardan birinin grubunda aynı ülkeden başka bir takım varsa ve diğer takımın ait olduğu ülkenin o grupta başka takımı yoksa iki takım yer değiştirir.

Yani,

Banvit ile birlikte Euroleague'e kalmayı başarırsak C grubunda kalıyoruz. Banvit D grubunda kalıyor.

B yolundan Banvit dışında hangi takım gelirse gelsin, elemeleri geçebildiğimiz takdirde D grubuna geçiş yapacağız.

Not: Kesin bilgidir.

PAOK'u güle oynaya geçeriz nerede oynanırsa oynansın.

Ben sevindim kuraya açıkçası, finalde Cholet ile oynamak güzel olur. Erman Hocam Rytas'ı eler umarım :)

The Qualifying Rounds will take place from September 29 through October 2 with 16 teams battling for two last tickets to the Regular Season at separate eight-team tournaments.
29 Eylül'de başlıyormuş ilk maçlar.

Bu maçlar ardarda oynanacaksa bizim olduğumuz yerde sağ taraftaki takımların inanılmaz yıpranacağını da göz önünde bulundurmak gerekir. İstanbul'a aldırabilsek keşke, Yunanistan'da oynanmasını Litvanya'da oynanmasına tercih ederim bu arada. İnşallah Litvanya olmaz.

Konsantrasyon bizim tek sorunumuzdur. En iyi kadrolarımızın bile konsantrasyon problemi yüzünden cok canı yandı. Açıkcası benim için Yunanistan,Litvanya,İstanbul farketmez iyi konsantre olursak hepsini geceriz ama iyi konsantre olamassak daha ilk turda bile eleniriz.

Ben teknik ekibe güveniyorum iyi hazırlayacaklardır takımı.

Selanik korkutuyor. Orası farklı bir atmosfer...

Maclar İstanbula alınırsa Sinan Erdem'de mi oynanacak yoksa bizim sahamızdada oynanma ihtimali var mı ?