Roberto Mancini

30 eylül 2013'de bir başka forum'da
"Mancini'nin kariyeri ortadayken tazminatını hesaplamamak hata olur. "

bunu yazmıştım. Gelen hocaya neden tazminat hesaplıyorsun dediler. Galatasaray'ın ve hatta bana göre dünya üzerinde hedefleri olan hiç bir takımın çalıştırıcısı değil. Ha doğru işlerde yanlış işlerde yapacak ama yanlışları daha çok olacak.

Kusura bakmayın ama büyük küçük şurada Mancini'yi eleştiren herkese söylüyorum . Ağır saçmalıyorsunuz bazı konularda adama yüklenirken.
Neymiş namağlup takım bırakmış Terim. Yahu yenemediği her takımı Fener ve Beşiktaş tren yaptılar bunu da söyleyin madem.
Hoca yanlış kadrolarla çıkmış diyorsunuz. Yahu bu adam transfer bile yapmadı ki. malzeme bu.
Neymiş Kopenhag maçında Ceyhun'u oyuna almışmış. Ceyhun oyuna girdikten sonraki ilk 10 dakikada , maç boyu kuramadığımız baskıyı kurduk mu kurmadık mı ? Azcık düşünün. Daum gibi çıkar Selçuk ve Aurelio'yu al Semih ve Nobre'yi mi yapmasını bekliyorsunuz ? Gerideysen oyuna forvet al mantığı. Adam yine gol gelmeyince extra forvet aldı zaten ki doğrusu da buydu.
Dany sol bek oynar mı diyorsunuz. Riera bu sene hazır değil. Ki hazır olmamasının nedeni de sene başı oynayamaması kontenjandan ötürü. Dikkat ederseniz Terim'e çakma peşinde değilim. Kontenjan vardı ve oynayamadı diyorum. Kim oynayacak. Engin diyenler oluyor sağda solda. Allah aşkına içmeyin. Bİ de bu diyenlerin geçmişine baksak , yarısı Hasan Şaş sağ bek oynadığı zaman küfretmişlerdir oynatan hocaya.
Dün korkak oynamışız. Arkadaş elinde oyuncu yok ki adamın. Şu takımın ordan 1 puan alması mucize olur.
Gelelim şimdi kadro kalitesine . Şimdi de benim sorularım başlıyor.
1) Sağ bekte oynayan umursamaz ; niye gönderilmedi ? Dürüst olun ilk yarının sonunda Eboue yatarken sövmediniz mi kalk hadi lan diye ? Bakın Cihan'ı Sabri'yi izledim. Çok kötüydü ikisi de ama cesedi bırakırdı bu adamlar gerekirse sahaya. Eboue Real maçında bile ciddi değil arkadaş. Real diyorum yahu daha üstü kim var ki ciddiye alacağı takım ????
2) Chedjou'ya dün ben de kızdım ama şimdi düşününce herifin ayağı kaymış. Şans biraz da. He bir de şu var ki Chedjou , şu takımda umursayan ender adamlardan takımı. Ama bence parasının adamı değil. Ben şimdi soruyorum bu adamı kim aldı ? Terim değil mi ? Bir de şu var ki Terim bunu değil Toure'yi istemiş ama yönetim bunu getirmiş. Eğer öyleyse durum daha vahim. Toure en son gördüğümde bildiğin göbek bağlamıştı yahu ne Toure'si ???
3) Dany'nin olmayacağı belliydi. Neden gönderilmedi sene başı ? Olmuyor , olmadı , olmayacak . Neyin ısrarıydı sayın Terim ?
4 ) Drogba sizce de takım içinde fazla sivrilmiyor mu artık ? Her frikikte sövmüyor musunuz dürüst olun hadi. Selçuk topa gelince gol diye ayağa kalkıyorduk daha kullanmadan. Yalan mı ?
5) Amrabat kazığı. Parayı geçtim ; herkes hatalı transfer yapabilir. Ama kabullenemediğim birşey var. Satmayacağız , görüşmeye bile gelmeyin , bizde Galatasaray'a verilecek oyuncu yok gibi ''terbiyesiz'' açıklamalara rağmen Amrabat da Amrabat diye tutturup koskoca Galatasaray'ı bu terbiyesizlerin diline düşürmek nedir ? Ben olsam Kayseri şehrinden gelme pastırmayı bile yemezdim o açıklamadan sonra. Başlarım Amrabat'a ; ben Galatasaray diyorum size daha ötesi var mı ? He bu durum ayrıca bir yönetim hatasıdır. O laflardan sonra Kayserispor ile ilgili hiçbirşey muhattap bile alınmayacaktı. Bu kadar basit. Hoca isterse almazsanız intihar ederim desin.
6) Bu 6+0+4 denen beyin yoksunu sistemin çıkartılacağını adamlar 1 sene önceden söylediler. Biz de internet ortamında '' böyle saçma şey mi olur'' dedik. Ama yönetim bu konuda ne yaptı ? Temmuzda iptal edin dediler. 1 sene neredeydiniz yahu ? Kimse görmedi mi bütün defansı yabancıdan kurduğunu o sene Semih hariç. Hadi bunu geçtim . Koca transfer döneminde 1 tane türk almadık .Serdar Taşçı pahalıymış. 4 milyona gitti adam. Sen Chedjou'ya 7.5 verdin. Biz gerizekalıya mı benziyoruz sayın Terim ve yönetim ?
7) Beğenin beğenmeyin Oğuzhan , Salih , Töre gibi adamlar şu an rakiplerde. Olurlar olmazlar ben bilmem ama olma ihtimali yüksek adamlar bunlar. Bütün yaz Kerim Frei dedik ama yok. Halil ünal yalan söyledi dediğin zaman orta sahaya transfer yapmış mı oluyoruz yönetim ? Lafa gelince ''alternatifler üzerinde çalışıyoruz'' diyordunuz. Nerde hani onlar ?
8) BÜtün yaz kamp yaptık ettik halen daha taktiğimizi bilen yoktu sezon öncesi. Yalan mı ? Yalan diyen varsa yazsın tatiğimizi , stratejimizi .
9) Burak ve Selçuk'u öldürüyorduk. Hala da devam ediyoruz . Ben söyliyim Burak'ı kaybettik bile . Selçuk da bitmek üzere . 45 metreden Drogba vurmaya kalkarsa ben Selçuk olsam sahaya çıkmam daha. Bu terbiyesizlik 1 senedir devam ediyor. Bunu Terim niye durdurmadı ?
daha çok şey yazarım ama ne desem hikaye.
Şimdi bu yazdıklarımdan Mancini'nin suçu yüzde kaçtır ?

Terim'den sonra gelmesini istemesem bile şu ortamda kesinlikle günahı olmayan adam.Devre arasına kadar ne desek boş Mancini için.Adam sezon başladıktan sonra geldi takıma ne verebilir ki?

Deniz, kalemine sağlık...

Evet arkadaşlar, bu takımın defans kurgusunu kim hazırladı; Fatih Terim. 6+0+4 kuralı varken ve birinci kalecin yabancıyken hazırlanan defans kurgusunda 3 tane yabancı oyuncu ne kadar akılcı bir karar? Kaldı ki yaklaşık 14 milyon Euro bonservis harcanarak oluşturulmuş bu bölge, acıdır ki takımın en zayıf karnı.

Savunmadaki tek Türk oyuncu Semih Kaya. O da yıldızının parladığı dönemden çok uzakta. Kendini geliştirmeye devam edebilse Avrupa´nın en iyi üç stoperinden biri derdim gözüm kapalı, şimdi ilk 10´a koymam. Demek ki işin sırrı Tomas Ujfalusi´deymiş.

Herkes yerli oyuncu diye kıvranırken biz ne yaptık, Erman´ı Eskişehir´e verdik, şu Alper Potuk transferi sürecinde omurgasız olmakla eleştirdiğimiz kulübe. Gönderildiği kulubü geçtim, göndermek hata. Peki gitme sebebi ney Erman´ın?

Terim´i biz de çok sevdik zamanında ama o artık 2011´den beri sövdüğümüz sistemin bir parçası. Kıyaslamak iki tarafı da yıpratır, artık önümüze bakalım...

Burağın sol hücumda oynamayacağını hala görmüyorsa sıkıntı var demektir teknik heyette. Amrabattan ben hala umutluyum ama adamı oynatmıyorlar ki arka arkaya birkaç maç oynasa ne olduğunu göreceğiz. Drogba eleştirilerine bende katılıyorum can sıkıcı hale geldi artık vurdumduymaz hareketleri. Semih değil tüm takımda zaten performans düşüklüğü var.

Kaleye gidemediğimizin de farkındasınızdır herhalde? Bu adamın arkasında bu kadar bahane koyulmasının sebebi kendisini Ünal Aysal'ın getirmesi mi? Kaleye gidemediğimizi tekrarlamak istiyorum...

Mancini'nin suçu takımının rakibi karşısında 90 dk boyunca 1 tane bile korner atamaması, 1 tane bile organize atağı olmamasıdır. Takımın sahaya ne için, ne amaçla çıktığını bilmemesidir. Juve'den puan alınca bravo Mancini, feneve karşı rezil olunca Mancini'nin suçu yok. Hadi canım sizde! Karşılaştırma yapmak istemiyorum da Terim, Lucescu hatta Hagi bile bundan 10 kat daha iyi top oynatırdı takıma son maçta!!

Kaleye gidemediğimizin de farkındasınızdır herhalde? Bu adamın arkasında bu kadar bahane koyulmasının sebebi kendisini Ünal Aysal'ın getirmesi mi? Kaleye gidemediğimizi tekrarlamak istiyorum...

Ben demiyorum ki şu ana kadar bu adam çok iyi. Ama senin takımında Galatasaray ilk 11'inde oynayacak bir kalecin yok şu an. Bence Semih harici stoperin yok. Sağ bek hakkında konuşursam ceza alırım ki anladınız zaten. Sol bek takımda zaten yok. Ortasahada 2 tane iyi oyuncun var. Yanlarına 2 senedir 3. oyuncuyu bulamadın. Yedeklemeyi zaten geçiyorum şu yabancı düzeninde. Kanat oyuncun 1 tane var o da genç. Bence Aydın iyi bir yedektir benim gözümde . Amrabat filan bu takımda hayatta oynayamaz. Ve 3 tane de forvetin var kaliteli. Senin takımın bu.
Kaleci
Sağ bek
sol bek
1 stoper
bir ortasaha
bir kanat
6 tane mevki yazdım sana boş olan. Zaten 11 kişi çıkıyorsun maça.
Ben Mancini'yi getirmezdim bana kalsaydı. Ama şöyle de bir şey var ki yaranamayacağı bir kesim var adamın ; içlerinde senin de olduğun.

Uçup giden paralara yazık ki ne yazık.. Chedjou nasıl yılın stoperi oluyor kafayı yemek üzereyim. Kafa topu hakimiyeti neredeyse 0. Gereksiz yerlerde yaptığı fauller. Oyalama nedir bilmeyen bir stoper. Ben körüm sanırım.

Muslera
--Sabri--Gökhan--Semih-Dany(Hakan)
----Melo---Selçuk----
---Bruma---Sneijder---Amrabat
----Drogba(Burak)

kaybedecek bir şey yok nasılsa.. denemeye değer.

Ben demiyorum ki şu ana kadar bu adam çok iyi. Ama senin takımında Galatasaray ilk 11'inde oynayacak bir kalecin yok şu an. Bence Semih harici stoperin yok. Sağ bek hakkında konuşursam ceza alırım ki anladınız zaten. Sol bek takımda zaten yok. Ortasahada 2 tane iyi oyuncun var. Yanlarına 2 senedir 3. oyuncuyu bulamadın. Yedeklemeyi zaten geçiyorum şu yabancı düzeninde. Kanat oyuncun 1 tane var o da genç. Bence Aydın iyi bir yedektir benim gözümde . Amrabat filan bu takımda hayatta oynayamaz. Ve 3 tane de forvetin var kaliteli. Senin takımın bu.
Kaleci
Sağ bek
sol bek
1 stoper
bir ortasaha
bir kanat
6 tane mevki yazdım sana boş olan. Zaten 11 kişi çıkıyorsun maça.
Ben Mancini'yi getirmezdim bana kalsaydı. Ama şöyle de bir şey var ki yaranamayacağı bir kesim var adamın ; içlerinde senin de olduğun.

Takıntılı olduğumu kabul ediyorum kardeşim bu sıralar.Bu gidişatın,alınan kararların diyeti ''tamamen'' ödenmedikçe de takıntımın geçmeyeceğini söyleyebilirim.

Gelgelelim takım adına bir tane pozitif bir şey görebilsem yemin ederim ağzımı açmayacağım ama bu takımın kötü olmasının sebebi Chedjou ve Dany'mi? Tamamen hocanın oyun anlayışından etkileniyoruz.Bir bekin bindirmesi mi daha önemli yoksa savunması mı?Kuzey ülkesi takımıysan başka tabi.Zaten oyuncu profillerine bakıp,3-1 kazacanacağıma 1-0 kazanayım felsefesi olan bir hocayı getirenlere hesap sormak lazım

Stoper yedeği Dany'i alıp Bruma'yı almayan hocadan bahsediyoruz.Hangi maçtı tam hatırlayamadım.Demek istediğim 18 yaşında çocuğu lig maçlarında oynatmayıp,iki tane kader maçına çıkarıyorsun üst üste.Sneijder kesilebilir,gerekirse Eray'a da şans verilebilirdi.

Karakteri olarak sıkıntıları olsa da Eboue son 10 yılda gördüğümüz en iyi sağ bek.Ama sen bekleri 18 çizgisinin sağına,soluna hapsedersen ne verim alabilirsin ki?

Kadro savunma bazında sınıfta kalıyor kabul ediyorum ama Dany'nin her sol bek oynadığı maç bizi solbeksizleştiriyor zaten ki 18 çizgisinin oralarda adam kovalayacaksa Riera oynamasın zaten.

Orta sahada Selçuk rezilleri oynuyor.Milli takımda gereken yapılmış,darısı Galatasaray'ın başına.Ceyhunla değil ama Enginle,Emreyle,Yektayla...

Son olarak 3-1'lik Kopenhag ve Kayserispor galibiyetlerinden sonra oyuncuların ruhsuz olabilme sebebi var mı sizce? Oyun olarak hapsolmayı kabul etmiş bir hücum takımı ne kadar karakter koyabilir sahaya? Drogba'nin yalnız başına iki oyuncu tarafından yendiğini görsem ben de kopardım o maçtan açıkçası.UltrAslan'a gereken telefonlar edilmiş ki hedef yanlış gösteriliyor yine demek istediğim bu...