Salona seyirciyi nasıl çekebiliriz ?

aslından fikirleri ve uygulamaları hemen hayata geçirmemiz lazım. ben anadolu yakasında oturuyorum mesela maç günleri servis kiralayıp topluca gidilse çok yararlı olur , maça çok kişi çekebiliriz

Olay sadece bilet ucreti degil; salona ulasım pek kolay sayılmaz. Ayrıca salona gidis yollarının hemen hepsi gun boyu trafigin yogun oldugu alterler.

Re: Re:

cevdet akay' Alıntı:
[quote="Can Bulubay":563c6]salonu seyirciye çekerek...
[/quote:563c6]
............................................................................................................................
...

Salona seyirciyi nasıl cekebiliriz? Adam gibi merkezi bir yerde salon yaparak cekebiliriz. Bu da, salonu seyirciye cekmek demektir. Anlama zorlugu ceken arkadaslara duyurulur ...

Re: Re:

cevdet akay' Alıntı:
[quote="Can Bulubay":04a19]salonu seyirciye çekerek...
............................................................................................................................
...[/quote:04a19]
Haklısınız Can Bulubay bu konuda hatalı, her insanın zeka seviyesini kendisininki gibi yüksek sanarak cümlenin özünü yazmış. Doğal olarak anlamayanlar da kendi seviyesinde tepki verir.

Bu arada Can Bulubay benim için arkadaştan öte birisi ama buraya yazarken kalbimden değil beynimden geçenleri yazdım.

arkadaşlar sizle polemiğe girmeyeceğim gerçekler ortada , ben o arkadaşın forumda dalgaya aldığı 2 yer yakaladım o yüzden yazdım kimseyede hesap verecek değilim , herkes kendi işine baksın.

Re: salona seyirciyi nasıl çekebiliriz ?

Sürekli olarak dolu tribünlere oynamanın, diğer bir deyişle seyirciyi salona teşvik etmenin formülü şudur kanımca;

1- Galatasaray'ın mazisine ve markasının büyüklüğüne uygun hamleler yapabilmek.
2- Yönetim bazında tutarlı olmak, vaadedilen hedeflere uygun hareket etmek; taraftara güven vermek.
3- Bir salon sahibi olmak ya da her sene farklı salonlarda oynamamak.
4- Seyircinin kolaylıkla ulaşabileceği bir bölgede olmak ya da seyirciye ulaşım kolaylığı sağlayabilmek.
5- Maç günleri ve saatlerinin uygunluğu.
6- Güzel basketbol oynamak, seyir zevki yüksek bir takım oluşturmak.
7- Maç içindeki organizasyonların arttırılması ve orta yaş grubuna yönelik ehlileştirmelerin yapılması.
8- Maçlarının oynandığı salonda taraftar/seyirci konforunun üst seviye olması.
9- Medyada daha fazla yer almak, takımın sürekli olarak takip edilebilmesini sağlamak.

Çağrı bey bu topiği eminim takip ediyordur....
Ayrıca sanırım biletler 5 ytl olmalı.

uzun vadede salonu doldurmanın yolu seyrantepede stadın yanına yapılacak bi salondur
farklı branşlarda maçları futbol maçıyla aynı güne koyarak da inanılmaz rakamlara ulaşılabilir

seyrantepe sadece stad olarak değil bir galatasaray spor kompleksi olarak tasarlanmalı ve burdaki yatırım bu şekilde kullanılmalı..

ayhan şahenk nası dolar diyosanız ise bunun yolu maalesef basarıdan geciyo şu anda
ne kadar basarılı olursak tribünler o oranda dolucaktır
eyüp abinin dediği gibi de bilet fiyatlarında bi ayarlama yapılmalı

selamun aleyküm bende forumu uzun zamandır takib ediyordum üyeliğimin şifresini unutmuştum tekrar üye olabildim yazmak bu konuya nasibmiş. Abilerim Arkadaşlarım salonun yeriyle ilgili en ufak bi bilgim yok.Yenibosnada ikamet etmekteyim salonun ulaşım konusunda yardım edebilirmisiniz.

batuhan kardesim bütün mac topiklerine bakarsan ulaşımla ilgili geniş bilgi edinebilirsin..
her maç topiğinde konuyla ilgili bilgi veriliyo zaten

Re:

Batuhan Gokmen' Alıntı:
selamun aleyküm bende forumu uzun zamandır takib ediyordum üyeliğimin şifresini unutmuştum tekrar üye olabildim yazmak bu konuya nasibmiş. Abilerim Arkadaşlarım salonun yeriyle ilgili en ufak bi bilgim yok.Yenibosnada ikamet etmekteyim salonun ulaşım konusunda yardım edebilirmisiniz.

aleykum selam kardesım cevizlıbag duragında sarıyer-cevizlibag otobusune bın salonun onunde ınersın
sofor beyfendıye solersen benı darusafaka da indirirsen die yardımcı olur

Güzel bir soru. Ancak yapılacaklar konusunda birbirmizi kırmaya yönelik değil, Galatasarayımıza hizmet vermeye yönelik düşüncelerimizi paylaşmakta fayda var.
Bu sebeple, salondaki mevcudiyetin artması için organize olmak ve planlı hareket edebilmeyi sağlayacak mekanizmaları kullanmak, Amerika' yı yeniden keşfe çalışmamak gerekiyor.
Bunun yanında sadece taraftarın değil hangi branş olursa olsun ilgili yöneticilerimizin de konulara daha somut çözümler getirilmesine yardımcı olması gerçeğini de unutmamak lazım.
Sevgiler.

Çok şey kaçırıyorsunuz uyanın artık....

Salonlara gelmeyenler Galatasarayı sadece futbol klübü zannedenler Basketbol, Voleybol..vs takımlarımızı yanlız bırakanlar sizin adınıza gerçekten çok üzülüyorum gerçekten çok şey kaçırıyorsunuz...

Tribünde 50-60 yada 500-600 kişi öyle bir kenetleniyoruzki oyuncularımıza sahip çıkıp yanlız bırakmamak için.. tüylerim diken diken oluyor...

Unutamıyorum Burak Sezginin attığı bir 3 lükten sonra bizim gözlerimizin içine bakışını...

unutamıyorum fb den ağır bir yenilgi aldıktan sonra koca tribünün Tufanla beraber ağlayışını...

unutamıyorum bjk ile oynadığımız 2 sene önceki maçı her yediğimiz baskette daha çok bağırmıştık cimbomum benim söyle senden başka kimim var benim diye....

M.Hocanın fb ye yenildikten sonra bir uA nın(ömer abiydi sanırım) soyunma odasına gelip takımı salona çağırdığını unutamadığı gibi....

Ve daha onlarcası...

Eskiden forumda ağlardık 3-5 kişi gelin gelin diye ama artık öyle değil Amatör takımlarımızın yanında olan her geçen gün artan ona sahip çıkan ASLAN YÜREKLİLER var!!!

Antalya basket maçında Hayati bir milli maç olduğu halde gelen 300-400 renkdaşım maç bitiminde milli maça yetişmek için koşuştururken bunları düşündüm çünkü öyle mutluydukkiii...

Hayati bir işimiz olmadığı sürece ultrAslanlar hep orda olacağız...

Yemin ederim bu topiği birilerini maça çağırmak için açmadım
salonlara gelmeyen renkdaşlarımın neler kaçırdığını anlatıp onlar adına samimiyetle üzüldüğümü anlatmak için açtım!!!

ÇOK ŞEY KAÇIRIYORSUNUZ UYANIN ARTIK!!!