San Antonio Spurs

Re: Mahmutlu Değil Mahmuzluyuz (SanAntonio Spurs Kahvesi)

Jordan : Spurs'un kadrosunu nasıl değerlendiriyorsunuz ? Özellikle Jefferson'dan beklenilen skor katkısının alınmamasının sebebi nedir ?

Orkun Çolakoğlu : Spurs kadrosu iyi fakat sezon başı hedefleri şampiyonluk olduğuna göre şampiyonluk adaylarıyla kıyaslarsak bence pota altı biraz yetersiz kalıyor. Duncan tabii ki ayrı bir yerde, hala ligdeki en iyi pota altı oyuncusu olduğunu düşünüyorum, ama Blair ve McDyess her ne kadar geçen iki yıldaki ikinci pota altı oyuncularına göre daha iyi olsalar da Lakers, Celtics gibi takımlarla kıyaslandığında eksikleri göze çarpan oyuncular. Popovich?in sezon başından beri ikisi arasında net bir karara varamamış olması da bundan. McDyess maç başına 20 dakika civarı oynayan bir yedek olarak çok iyi ama ilk beş çıkıp daha fazla süre almak için epey yaşlandı. Blair ise onun yedekte ve 20 dakika civarında kalmasını sağlayacak kadar iyi bir oyuncu -en azından henüz- değil. Özellikle savunmada kısa boyunun da etkisiyle yetersiz. Matt Bonner işin içinde girdiğinde de Spurs şampiyonluklar kazanmasını sağlayan savunmacı, sert takım kimliğinden iyice uzaklaşıyor, helva kıvamına geliyor.
Jefferson?ın durumunu ise takım yapısıyla açıklayamıyorum çünkü çok istikrarsız. Bence kendisiyle ilgili bir sorun var, belki de Spurs?ü tekrar şampiyonluk seviyesine taşıyacak transferlerden en önemlisi olarak yansıtılmak üzerinde baskı yarattı, bilemiyorum.

Jordan : David Robinson'un yanına Tim Duncan gelmişti ve ikiz kuleler olmuşlardı.Şimdi Duncan yaşlandı D.Blair ile özlenen ikiz kulelere yaklaşma ihtimalleri var mıdır ?

Orkın Çolakoğlu : Demin de söylediğim gibi, Blair?in o derece iyi bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Bir de Duncan-Robinson?ın o lakabı almalarının sebebi her ikisinin de 2.10 üzeri olmalarıydı tabii. Blair resmi kayıtlara göre 2.03, daha da kısa olması da muhtemel. Kol uzunluğuyla bu açığı bir nebze kapatıyor ama Duncan?la yan yanayken kule izlenimi vermesi zor.

Jordan : Duncan bu sene NBA?de ki ilk yılları gibi katkı sağlıyor.Sizce onun bu katkısıyla Spurs bu sene play oflarda ne yapar?

Orkun Çolakoğlu : Duncan?ın performansına katkı diyemeyiz çünkü o zaten takımın en önemli oyuncusu. Sorun diğerlerinin Duncan?a ne kadar katkı yapacağı. Özellikle savunmada? Spurs açısından soru işareti olan Duncan?ın ne yapacağı değil, Jefferson, McDyess, Blair, Mason, Parker gibi oyuncuların onun yanında neler yapacakları. Şu anki görüntü play-off için pek iç açıcı değil. Dediğim gibi, önce savunmayı toparlamaları gerekiyor.

ordan : Spurs son yıllarda eski Spurs gibi değil. Sizce bunun nedenin kadro?nun yaşlanmış olması mıdır?

Orkun Çolakoğlu : Spurs şu anda çok da yaşlı bir takım değil. Bruce Bowen, Robert Horry gibi çok yaşlanan ve büyük düşüş yaşayan oyuncular gitti zaten, onların yerine genç oyuncularla takviye yapıldı. Spurs?ün en önemli problemi Popovich?in kadro istikrarını oturtma konusunda epey gecikmesi ve takımın savunma geleneğinden eser kalmaması gibi gözüküyor. İkincisi de yine Popovich?e yazılır. Eskiden Spurs?e hele deplasmanda 90 sayı atmak bile başarıydı, şimdi 110 falan yiyorlar. Bunu düzeltmeden, yediklerinden fazla atmaya çalışarak başarılı olabileceklerini zannetmiyorum.

Kaynak; http://jordanmich.blogspot.com/2010/02/ ... ortaj.html

Nilay Abla'nın blogunda Sas ile ilgili benim ve Nilay Ablanın sorduğu soruları derleyip buraya koydum.umarım Nilay abla kızmaz : )

Re: SanAntonio Spurs Kahvesi--(Yeni Sorular Eklendi).

Tek SAS taraftarı olarak tek başıma bu konuyu götüremeyeceğime göre, takımla ilgili merak etttiğim soruları buradan sormak isterim.Sizlerinde fikirlerinizi merak ediyorum takımımla ilgili...

1-Yıllarca savunmasıyla övdüğümüz SAS'ın savunmasındaki düşüşün nedeni nedir ?Sadece pota altı zayıflığı mı ?

2-Popoviç'in antrenörlüğünü nasıl değerlendiriyorsunuz ?

3-Duncan'ın Nba'de ki konumunu nasıl görüyorsunuz ?

4-D. Blair beklenilen ve istenilen çıkışı yapabilecek mi ? Yoksa rol oyuncusu olarak devam mı edecek ?

5-Nba'in en iyi skorerlerinden olan Jefferson'un beklenilen katkıyı verememesinin nedeni nedir ?

6-Ginobili gidişi nasıl etkiler bırakır takımda ?

7-SAS'ın en iyi 5'ini nasıl kurarsınız ?

8-Spurs'u bu sene Batı'da ki şansını nasıl değerlendiriyorsunuz ?

9-Takıma katılmasını beklediğiniz ya da katılırsa iyi olur dediğiniz isim kim olur ?

10-Tony Parker ve G.Hill ikilisi Nba'in en iyi guard ikilisi olduğunu düşünüyorum bu fikrime katılan ya da anti tez oluşturacak var mı ?

İstediğiniz soruyu cevaplayabilirsiniz, belli sınırlama yok bu konuda sadece beyin fırtınası oluşturmak amaçlı bir girişimdir bu.
Cevap verirseniz sevinirim vermezseniz canınız sağolsun : )

Eğer başarılı olursa bu sistem her hafta bu tür sorularla devam ederiz.

yeni topic actım yeni sorular sorabilirsin sas hakkında. :)

ayrıca niye kızayım ask olsun.

Kendi fikirlerimi paylaşayım;

1) Yaşlanmadan kaynaklanan problemler var..Yıllardır aynı adamlar.. Bu yaz değil ama 2011 yazında bir rahatlama söz konusu.. R-Jef ve Parker'ın kalın kontratları bitecek.. Bu yaz da M.Finley takımdan ayrılacaktır..

2) Popovich bence Nba in en istikrarlı antrenörü.. Bu takımın başına geldiğinde ne doğru düzgün bir salon ne de takım vardı.. kulübün kendi uçağı yoktu ve tarifeli seferlerle gidip geliyordu.. Nba uçak almaya zorlamıştı spursu.. 4 tane şampiyonluk yaşadılar.. rakiplerine göre büyük imkansızlıklara rağmen..

3) T-Duc geçen günlerde 20.000 sayı barajını geçti.. Kazanmadığı hiç bir şey yok.. Şampiyon yüzükleri bir elin parmaklarını dolduracak kadar çok.. Bütün MVP ödüllerini kazandı. Ayrıca tam bir sporcu... Sorunsuz bir takım oyuncusu. Hall of famer olması lazım..

4) Çok fazla tanımıyorum. Hiç, baştan sonra bir maçta izlemedim.. Yorum yok.. Ama Spursun yeni kanlara ihtiyacı olduğu kesin..

5) R-Jef i ben Jersey'den ayrıldıktan sonra hiç katkı verirken görmedim zaten.. Çok fazla sakatlık yaşadı. Tabii onun da sorunu Kenyon Martin ile biraz paralel. J-Kidd ile oynamak diğer guardlarla oynamaktan çok farklı. O guard Tony Parker olsa bile..Kidd etrafındaki herkesi parlatıyordu o zamanlar. Asist yapıyordu, koşturuyordu, coşturuyordu.. Nash de öyle..

6) Manu'nun yaza sözleşmesi bitiyor..Şu anda çok iyi bir takas malzemesi olarak görülüyor ve bu dedikodular başını almış gitmiş durumda.. Manu artık 33 yaşında ve çok önemsenmiyor ama hala çok iyi bir 6. adam olabilir bence.. Mid-level falan bir kontrat verilip tutulabilse iyi olur ama ayrılacağa benziyor.. Çok yürekli bir oyuncu..Korkusuz.. Top el yakarken saklanmıyor.. Her eve lazım..

7) takımda , bu takımda oynayacak kapasitede olmayan çok adam görünüyor uzaktan bakınca.. matt boner falan bu seviye adamlar değiller.. parker- jefferson ve duncan tabii ki iskelet olur.. ginobili kenardan gelince daha iyi gibi.. finley'nin son durumunu bilmiyorum ama play-off için kadro yetersiz..

8 ) An itibari ile 7. ama 3. ile arasında yalnızca 3 maç var.. Daha çok şey değişir..Bence Utah ile eşleşirse ilk turu geçer.. Lal ve Denver'dan uzak durmaları lazım..Onun dışında her takıma tecrübeleri ile ağır basarlar.. 2. turda tamam derler..

9) Bu takımın geleceği Tony Parker..Çok tecrübeli ama 82 li ve hala 3-4 sene üst düzey basketbol oynayabilecek durumda.. Çok fazla sakatlık da yaşamadı.. Sorunlu bir adam da değil.. Tahtaya önce onun adı yazılıp etrafı süslenir.. Bu yaz ve 2011 yazında bu takıma bir çok yeni yüz katılacağı kesin. T-Duc vazgeçilecek bir adam değil ama McDyess ile falan bu iş olmaz.. Kalırsa Ginobili ve Jefferson bir şekilde forvet pozisyonlarını idare ederler ama uzun hiç yok.. Yıllardır adam gibi draft yapma şansları da olmuyor.. Bir yerden uzun bulmaları lazım.. Savunmayı seven bir uzun.

10) Ben bu iyi ikili laflarından falan anlamam.. Takımını iyi oynatan, organize eden gurd iyidir benim için..Parker eskiye göre daha fazla atmayı düşünüyor gibi.. Bu seçeneksizlikten de olabilir bilmiyorum.. Ginobili ise özel bir adam.. Müthiş bir parmak hassasiyeti var.. Basketbolcu değil cerrah olmalıymış.. Çok fazla top çalıyor..İnanılmayacak paslar veriyor.. Yaşlansa da bence bu takımda yeri hala fazlasıyla var..Ama guard deyince önce Nash, sonra CP3 diyorum.. Deron Williams gibi çok atan guardları sevmiyorum..

1) Yaşlanmadan kaynaklanan problemler var..Yıllardır aynı adamlar.. Bu yaz değil ama 2011 yazında bir rahatlama söz konusu.. R-Jef ve Parker'ın kalın kontratları bitecek.. Bu yaz da M.Finley takımdan ayrılacaktır..

Kesinlikle 2011 yılından sonra yapılan mecburen olacak.Keşke bu sene başlayabilseydik.Bir kaç oyuncuyu gönderdik ancak McDyess hamlesi cidden çok saçma oldu.

2) Popovich bence Nba in en istikrarlı antrenörü.. Bu takımın başına geldiğinde ne doğru düzgün bir salon ne de takım vardı.. kulübün kendi uçağı yoktu ve tarifeli seferlerle gidip geliyordu.. Nba uçak almaya zorlamıştı spursu.. 4 tane şampiyonluk yaşadılar.. rakiplerine göre büyük imkansızlıklara rağmen..

Kesinlikle bu takımı tutmamdaki en büyük faktör kendisi.Bu takımı kendisi baştan yarattığını düşünüyorum ve sana aşırı katılıyorum abi.

3) T-Duc geçen günlerde 20.000 sayı barajını geçti.. Kazanmadığı hiç bir şey yok.. Şampiyon yüzükleri bir elin parmaklarını dolduracak kadar çok.. Bütün MVP ödüllerini kazandı. Ayrıca tam bir sporcu... Sorunsuz bir takım oyuncusu. Hall of famer olması lazım..

Teşekkür ederim bu yoruma, Duncan 50 sayılar atmadı ama bu takıma çok şey verdi çok.

4) Çok fazla tanımıyorum. Hiç, baştan sonra bir maçta izlemedim.. Yorum yok.. Ama Spursun yeni kanlara ihtiyacı olduğu kesin..

D.Blair'in özellikle savunma konusunda çok yararlı olacğaını düşünmüştüm.Aslına bakarsak zaman zaman çok da katkı veriyor ama fiziksel dezavantajları çok etkiliyor onu ne yazık ki.

5) R-Jef i ben Jersey'den ayrıldıktan sonra hiç katkı verirken görmedim zaten.. Çok fazla sakatlık yaşadı. Tabii onun da sorunu Kenyon Martin ile biraz paralel. J-Kidd ile oynamak diğer guardlarla oynamaktan çok farklı. O guard Tony Parker olsa bile..Kidd etrafındaki herkesi parlatıyordu o zamanlar. Asist yapıyordu, koşturuyordu, coşturuyordu.. Nash de öyle..

Jeff'in performansı artsa takım bir level atlar diye düşünüyorum.Hala ümidimi korumaktayım patlamasını bekliyorum.

6) Manu'nun yaza sözleşmesi bitiyor..Şu anda çok iyi bir takas malzemesi olarak görülüyor ve bu dedikodular başını almış gitmiş durumda.. Manu artık 33 yaşında ve çok önemsenmiyor ama hala çok iyi bir 6. adam olabilir bence.. Mid-level falan bir kontrat verilip tutulabilse iyi olur ama ayrılacağa benziyor.. Çok yürekli bir oyuncu..Korkusuz.. Top el yakarken saklanmıyor.. Her eve lazım..

Manu'suz nasıl olur bilmiyorum da şu anda takımda takas malzemesi olabilecek en önemli isim.Bir çok takımında isteyeceğini düşünüyorum kendisini ama teklifler ne şekilde olacak belirsiz.

7) takımda , bu takımda oynayacak kapasitede olmayan çok adam görünüyor uzaktan bakınca.. matt boner falan bu seviye adamlar değiller.. parker- jefferson ve duncan tabii ki iskelet olur.. ginobili kenardan gelince daha iyi gibi.. finley'nin son durumunu bilmiyorum ama play-off için kadro yetersiz..

8 ) An itibari ile 7. ama 3. ile arasında yalnızca 3 maç var.. Daha çok şey değişir..Bence Utah ile eşleşirse ilk turu geçer.. Lal ve Denver'dan uzak durmaları lazım..Onun dışında her takıma tecrübeleri ile ağır basarlar.. 2. turda tamam derler..

9) Bu takımın geleceği Tony Parker..Çok tecrübeli ama 82 li ve hala 3-4 sene üst düzey basketbol oynayabilecek durumda.. Çok fazla sakatlık da yaşamadı.. Sorunlu bir adam da değil.. Tahtaya önce onun adı yazılıp etrafı süslenir.. Bu yaz ve 2011 yazında bu takıma bir çok yeni yüz katılacağı kesin. T-Duc vazgeçilecek bir adam değil ama McDyess ile falan bu iş olmaz.. Kalırsa Ginobili ve Jefferson bir şekilde forvet pozisyonlarını idare ederler ama uzun hiç yok.. Yıllardır adam gibi draft yapma şansları da olmuyor.. Bir yerden uzun bulmaları lazım.. Savunmayı seven bir uzun.

10) Ben bu iyi ikili laflarından falan anlamam.. Takımını iyi oynatan, organize eden gurd iyidir benim için..Parker eskiye göre daha fazla atmayı düşünüyor gibi.. Bu seçeneksizlikten de olabilir bilmiyorum.. Ginobili ise özel bir adam.. Müthiş bir parmak hassasiyeti var.. Basketbolcu değil cerrah olmalıymış.. Çok fazla top çalıyor..İnanılmayacak paslar veriyor.. Yaşlansa da bence bu takımda yeri hala fazlasıyla var..Ama guard deyince önce Nash, sonra CP3 diyorum.. Deron Williams gibi çok atan guardları sevmiyorum..

Abi ikiliden kasıt, rotasyonlarıydı.Yani Parker çıktığında Hill onun görevini aynı şekilde sürdürebiliyor, Parker'ın yokluğunda takımın en verimli isminin onun olması bu soruyu sorma gereksinimi hissettirdi bana abi...

Son olarak sorulara cevap verdiğin için çok teşekkür ederim Emre Abi.

Ginobili - Real flörtü
NBA'de San Antonio Spurs forması giyen Manu Ginobili'nin adı son günlerde Real Madrid ile anılıyor. İspanya medyasında çıkan haberlere göre; sezon sonu free agent olarak istediği takımla anlaşma hakkına sahip olan 33 yaşındaki Arjantinli yıldız için İspanyol devinin senelik 13.5 milyon doları gözden çıkardığı iddia edildi.
Bu sezon 10.7 milyon dolar kazanan Ginobili'nin, Spurs ya da bir başka NBA takımıyla yapacağı yeni kontratta, bu parayı almasının zor olduğu belirtiliyor.

Bu arada Ginobili'nin menajeri Herb Rudoy, İspanya medyasında çıkan haberleri yalanladı ve kendisine herhangi bir teklifin yapılmadığını ve Ginobili'nin, kariyerini NBA'de tamamlama amacında olduğunu söyledi.

2002-2003 sezonunda adım attığı NBA'de kariyerinin tamamını San Antonio Spurs'de geçiren Manu Ginobili, NBA'e adım atmadan önce Andino Sport Club (1995?1996), Estudiantes de Bahía Blanca (1996?1998), Viola Reggio Calabria (1998?2000) ve Kinder Bologna (2000?2002) takımlarında oynadı.

Sezona büyük ümitlerle giren ve takımın başına İtalyan Ettore Messina'yı getiren Real Madrid, ses getiren transferlere imza attı ancak ne ACB'de ne de Euroleague'de, ezeli rakibi Regal Barcelona'nın derecelerini elde edemedi.

25.03.2010
Kaynak : Sporx.com dış haberler

san antonio spurs:94-73:boston celtics
spurs eskisi gibi bir resital sunmuş.

SAS aldığı önemli galibiyetlerin anlamını New Jersey mağlubiyeti ile açıkladı. :)

Burak Barut' Alıntı:
clevland ı yen boston u yn git jersey'e yenil.Çıldıracam ya

Sakin ol Burak, Batı'nın takımlarında genelde bu dengesizlik var ama play-off'larda büyük takımlar olacağı için küçük takımlara karşı olan konsantrasyon eksikliği meydana gelmez...

lakers la ilk turda kapışıp ya tamam ya devam dememiz gerekiyor.Ne olacaksa ilk turda olsun bitsin.

sizlerden ismail senol adina ozur dilerim kendisi 2 ay sagolsun bekletti.

ki kaan kural bile 5 gunde cevaplamıstı. orkun colakoglu da 5 gunde
yollamıstı cevapları. yok dersleri varmıs. yok isleri cok yogunmus.
su saatten sonra ben zaten istemiyorum onunla roportaj tekrar kusuruma
bakmayın.