Simas Jasaitis

Re: Simas Jasaitis Galatasaray Cafe Crown'da

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Bize karşı ilk yarıda 5 sayı, 1 asistle oynadı ilk periyodun bitimine doğru ceza üçlüğü harikaydı.Savunmada Hidayet dışında Bekir, Sinan ve Engin'e üstünlük kurdu ikili sıkıştırmalarda yardıma giden oyuncu olarak gayet iyiydi. Bu adamı alıyorsan bunun yanına iyide bir 5 numara alıp zirveye oynayacaksın yada bu adamı almayacaksın.
Belki alinir.

Jasaitis 14 sayı 1 ribaund 1 asist ile oynadı bize karşı.Jasaitis kötü oyuncu diyenlere kapak olabilir bu...

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Jasaitis 14 sayı 1 ribaund 1 asist ile oynadı bize karşı.Jasaitis kötü oyuncu diyenlere kapak olabilir bu...

Kötü oyuncu diyen var mıydı ki ?
Jasaitis takım oyunu oynarsak bize çok faydalı olacğaını gösterdi.
Tufan Ersöz'e çok benziyor oyun karakteri.
2'de Tufan 3'de Jasaitis'i kullanırsak bu sene rakip savunmalar bizi durdurmakta ciddi mana da zorlanabilir.

Takımla ilgili tamamen yanlış düşünmüşüm en başlarda ben orta sıralara oynayacağımızı düşünüyordum,transferleri yetersiz buluyordum ama nasıl ki Arjantin karşısında elonuyu izlerken gurur duydum bugünde Jasaitis'in güzel oyunuyla gururlandım ayrıca bu güzel oyuna rağmen millilerimiz maçı kazandı daha'da güzel oldu ben şunu söylemek istiyorum Erkek Basketbol takımımız sanırım hepimizi şaşırtacak çok güzel,iddalı bir takım yolda herkes hazır olsun Galatasaray'a yakışan bir basketbol takımı izleyeceğiz.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Gazanfer Tosun":28he21z2]Jasaitis 14 sayı 1 ribaund 1 asist ile oynadı bize karşı.Jasaitis kötü oyuncu diyenlere kapak olabilir bu...

Kötü oyuncu diyen var mıydı ki ?
Jasaitis takım oyunu oynarsak bize çok faydalı olacğaını gösterdi.
Tufan Ersöz'e çok benziyor oyun karakteri.
2'de Tufan 3'de Jasaitis'i kullanırsak bu sene rakip savunmalar bizi durdurmakta ciddi mana da zorlanabilir.[/quote:28he21z2]

Mert Yılmaz isimli arkadaşımıza söylemiştim bunu Burak :)

Oldukça beğendim Jasaitis'i . Oyunda olduğu süre içerisinde hem hücumda hem savunmada isteneni verdi . Eminim bizde de istenilen katkıyı verecektir .

Jasaitis'in her attigi 3'lukten sonra dusundum Sahenk'in potalarinada ayni sekilde girip girmeyecegini merak ederken tamda bu sene Ipekci'de oynayacagimiz aklima geldi :) Gerci Sahenk'te oynasakta bu adam rahat oynar...
Ben bu sene takimimdan acayip umutluyum !

Mustafa Yanar' Alıntı:
Jasaitis'in her attigi 3'lukten sonra dusundum Sahenk'in potalarinada ayni sekilde girip girmeyecegini merak ederken tamda bu sene Ipekci'de oynayacagimiz aklima geldi :) Gerci Sahenk'te oynasakta bu adam rahat oynar...
Ben bu sene takimimdan acayip umutluyum !
Zaten burada insanlar umutsuzuz derken şampionluktan umutsuz olduklarını kastettiler . Yoksa ligin 4.sırası için en büyük aday tabikide biziz :) . Ama gönül isterki şampiyon olalım . O da inşallah bir daha ki seneye(lere)

şu takıma sağlam bir pivot eklense şampiyonluğa oynayacağımızdan şüphem olmazdı yabancılarımız gayet iyi.

Takım Şampiyon'da olabilir hiç bilmiyoruz çünki önemli olan takım olabilmek bu takımda çok iş var.

Bugün ki maçta takip ettim en iyi yaptığı şey boş şutları çok iyi değerlendirebiliyor onun haricinde ne içeriye drive ettiğini gördüm, ne içeriyi kullandığını ne de turnike attığını. Türkiye'de iyi savunma yapan takımlar var; Efes,Telekom,Fenerbahçe gibi. Böyle takımlar karşısında geçen sene de içeriyi kullanamadık ve sürekli dışardan şutlarla hücumları sonlandırdık, normal sıradan bir takımı belki dış şutlarla geçebiliriz ama güçlü bir takımı alan savunması ağırlıklı oynayan,savunması etkili olan takımlar karşısında dışardan şut olarak bir yere varamayız. Bizim aradığımız 3 numarayla örtüşmüyor. Simas Jasaitis bana Burak Sezgin'i anımsattı tarzları hemen hemen aynı.

Umarım ben yanılırım da bu takımda sezonu en etkili şekilde kapatır.

Bence ne kadar iyi bir transfer yaptığımızı dün herkes gördü. 2.02 lik 2 ve 3 numara oynayan bir oyuncu özellikle 2 numarada çok iyiydi. hiç farkettirmeden 14 sayı attı ve serbest atış bunların içinde yok. Beko basketbol liginde karşısında bir hidayet gibi bir oyuncu olmayacağından bence çok ciddi avantajlar sağlıyacak bize. Belki içeri çok fazla yönelmedi diye eleştiri olabilir ama Kleiza bile o içeriye giremedi sadece tek oyuncuları içerden oynayabildi. Dün ekstra bir savunma vardı bence delici 3 lukleri ile ve boy avantajı ile çok iyi işler yapıcaktır. Birde Darius iyi beslerse onu boş 3 lükler bu sene kaçmıyacak.

Oyuncunun kalitesi çok ayrı ona kimse birşey diyemez, benim de izlediğim en saf şutörlerden biridir Jasiatis.. Ama Gurovic de iyi bir şutördü, fakat Jasaitis'in de kendi pozisyonunu hazırlama yetisi yok ne yazık ki ve bizim de şutöre pozisyon hazırlama gibi bir özelliğimiz yok son beş sezondur. İçeri girmeden, yayın gerisinde takılan ve top geldiğinde yüksek bir yüzde ile bitiren bir isim Jasiatis ama işleyen bir sistemde yapabiliyor bunu. Bizim gibi düzensizliği düzen haline getiren bir takımda sonu Gurovic'den farklı olmayacaktır diye düşünüyorum..

Umarım yanılırım..

Bence dün ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Boş şutları hiç kaçırmıyor. El üstündende bir tane attı sanırım. 4/4 üçlük attı. Bence çok faydalı biri Jasaitis ama bunun yanında içeriye drive eden birini almalıydık.

Hücümün son 5 saniyesi topu eline verip 'Hadi bakalım yap birşeyler' diyeceksek yazık olur hem bu adama hem bize. Dünkü maçta bile litvanya dediğim olayı bir kez yaptı, sayı bulamadı tabi. Ama ne zaman ayakları kurmuş, sayı için bekler halde top eline gelmişse hepsini sayıya çevirdi. Bu yüzden iş teknik ekipte bitecek.

Batuhan Demirhan' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":5f55l5v0]Hücümün son 5 saniyesi topu eline verip 'Hadi bakalım yap birşeyler' diyeceksek yazık olur hem bu adama hem bize. Dünkü maçta bile litvanya dediğim olayı bir kez yaptı, sayı bulamadı tabi. Ama ne zaman ayakları kurmuş, sayı için bekler halde top eline gelmişse hepsini sayıya çevirdi. Bu yüzden iş teknik ekipte bitecek.

Tamamen katılıyorum . Boş şut kaçırmadı dün akşam Jasaitis ..[/quote:5f55l5v0]

Kısaca gurovice yaptığımızı simasa yapmazsak başarılı oluruz.

Ben de Çağlar gibi düşünüyorum maalesef bu bizim basketbola bakış açımızla alakalı bizim gibi sistemsizliği sistem haline getiren takımlarda fitch gibi kendi pozisyonunu kendi yaratan oyuncular başarılı olur.Gurovic Jasaitis gibi sistem oyuncularının başarılı olması çok zordur.Umarım ben yanılırım ama bu şekilde olacağını düşünüyorum.Gurovic bu konuda en büyük yaramdır.tarihimizin en kariyerli 3 5 oyuncusundan birini bu şekilde harcadık ve bu ona da çok kötü tesir etti tahminimce gurovic basketboldan soğudu basketbol anlamında ritmini kaybetti bir daha o eski ışıltılı günlerine dönemeyecek sanırım.Geçen sene başında bize geldiğinde ne kadar daha oynamayı planlıyosun denmişti Kendimi güçlü hissediyorum en az 3 4 yıl daha oynarım demişti ama sanırım bu sezon bir efsanenin son yılı olacak umarım hayallerinin takımı kızılyıldızda basketbolu bırakma şansını ona verirler.Eğer geçen seneyi bizde değilde kızılyıldızda prokomda veya sistemi olan herhangi bir avrupa takımında geçirseydi gerçekten 3 4 yıl daha üst düzey oynayabilirdi.Galatasaray macerası onun bir bakıma basketbol hayatını bitirdi.

Dün genel itibari ile 2 numarada oynadı. Baktığımızda ribaund katkısı pek yoktu. Tabi bunda genel itibari ile dışarlarda dolaşmasının etkisi var. Bizde genel itibari ile 3 numarada oynayacağını düşünürsek, ribaund katkısının daha iyi olması gerekli. Ortalamanın üstünde bir savunması var.

Hücumda eğer kullanmasını bilirseniz çok iyi bir silah olacaktır. Ancak denildiği gibi bizim sistemimizde, daha doğrusu sistemsizliğimizde ne kadar faydalı olur bir soru işareti. Dış şutları ne kadar yüzdeli attığını gördük. Drive meselesinde beklemek gerekli. Çünkü Jasaitis zaman zaman bunları yapabilecek bir oyuncu. Dün bizim savunmamızda Kleiza dahi kayboldu.

Umarım Jasa'yı iyi kullanabiliriz. Yoksa denildiği gibi Jasaitis'e yazık olur...