Simas Jasaitis

Re: Simas Jasaitis Galatasaray Cafe Crown'da

14 sayı attı süper şut attı diyenlerden ziyade kara kara düşünenlerdenim ben de.

Batuhan güzel olmuş eline sağlıkta insan bir Galatasaray forması da giydirir. Bir de bu şekilde çalışmalar yaparsan siteye de koyabiliriz uygunsa.

Eleştirilecek birşey yok Jasaitis Ribaunt Almıyor,Asist yapmıyor falan filan eleştirmek isteyince bir sürü şey buluruz Ama Jasaitis çok iyi bir şutör bunu gördük onun eksiklerinide diğer takım arkadaşları tamamlayacak herşeyi kaliteli diye bir oyuncudan beklemek çok yanlış Jasaitis içeriye giremiyor demiş bir arkadaş Evren'de giriyor içeriye bu eksiğini tamamlar dışarıda Jasaitis boş kalır ve şutları sıralar potaya açıkçası dün gördük Jasaitis çok iyi transfer çok şey beklememek lazım kendisinden sonuçta kobe braynt değil ama kaliteli oyuncudur kendisi takım arkadaşlarıda ona eşlik ederse performansı daha'da artacaktır.

Jasa konusunda ben tam ortada yer alıyorum. Çok iyi, bizim takımı uçuracak demiyorum ancak ikinci bir Gurovic vakası yaşayacağımızı da tahmin etmiyorum. Simas'ı kullanma mevzuuna gelince; Okan Hoca onu kullanmayı başaracak bana kalırsa, bekleyelim görelim...

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Eleştirilecek birşey yok Jasaitis Ribaunt Almıyor,Asist yapmıyor falan filan eleştirmek isteyince bir sürü şey buluruz Ama Jasaitis çok iyi bir şutör bunu gördük onun eksiklerinide diğer takım arkadaşları tamamlayacak herşeyi kaliteli diye bir oyuncudan beklemek çok yanlış Jasaitis içeriye giremiyor demiş bir arkadaş Evren'de giriyor içeriye bu eksiğini tamamlar dışarıda Jasaitis boş kalır ve şutları sıralar potaya açıkçası dün gördük Jasaitis çok iyi transfer çok şey beklememek lazım kendisinden sonuçta kobe braynt değil ama kaliteli oyuncudur kendisi takım arkadaşlarıda ona eşlik ederse performansı daha'da artacaktır.

İçeri girmiyor diyen arkadaş olarak alınayım hemen üzerime. Maçlar başlayınca hep birlikte görürüz, Jasaitis'in yay çevresinde gezinmelerini ki bunu kötü anlamda söylemedim zaten.

Kaldı ki olay içeri girip girmemesi değil, Jasaitis'in tarzından bahsediyorum ben ve diyorum ki benim gördüğüm en saf şutörlerden biridir. Fakat önemli eksiklere rağmen işleyen bir Litvanya sisteminde iş yapacak bir oyuncu, bizim ne oynadığımızı coach dahil kimsenin bilmediği kaos sisteminde ancak süre doldurur. Pozisyon hazırlarsan yüksek yüzdeyle bitirecek ama Gurovic de öyleydi, hiç farkları yok bu konuda, önümüzde çok yakın tarihten bir örnek var. Yoksa oyuncu ribaund almıyor, asist yapmıyor gibi sığ bir açıdan yaklaşılmıyor olaya.

Jasaitis lig sonuna kadar Galatasaray'da kalmaz diyorum ben.Alırlar bu adamı bizde özellikle de Eurolig takımlarından bir tanesi.

Ben bu adamla gurur duyuyorum ayrıca onu getıren yönetimle de. Dunkı maca bakıp ıcerı gırmıyor dıyen arkadaslar umarım polonya macını ızlıyordur. Cok cok ust sevıye bır adam.

Jasaitis şu anda 6/6 ikilik 1/1 üçlük ile 15 sayıyla oynuyor takımının en skoreri

Bugünkü maçtada kenardan gelip çok iyi oynadı.21 sayı üretti.inşallah bu sezon Galatasaray forması altında böyle performanslarını sıkça görürüz.

Cem Diken' Alıntı:
Ben bu adamla gurur duyuyorum ayrıca onu getıren yönetimle de. Dunkı maca bakıp ıcerı gırmıyor dıyen arkadaslar umarım polonya macını ızlıyordur. Cok cok ust sevıye bır adam.

Siz ilk kez dün izlemiş olabilirsiniz ama ben dün tanımadım Jasaitis'i dolayısıyla sadece dünkü maç üzerinden de konuşmuyorum.

Neyse bir laf söylüyoruz, beş post açıklama yapıyoruz üzerine yine de ''içeri girmiyor'' lafı alınıyor arada, kötü bir özellik olarak söylemedim ben onu diyerek üçüncü defa yazayım belki bu sefer anlaşılır.

Simas Jasaitis, bugün Litvanya'nın tek ayakta kalan oyuncusuydu. Hücumdaki mükemmel performansının yanı sıra, savunmada da eşleştiği her oyuncuya baskı kurdu. David Logan gibi ayakları hızlı bir oyuncu karşısında birkaç pozisyon hariç bire-birde geçilmedi.

Türkiye'de bu performansını sürdürebilirse özel seyircisi oluşur :)

Burak Barut' Alıntı:
Jasaitis lig sonuna kadar Galatasaray'da kalmaz diyorum ben.Alırlar bu adamı bizde özellikle de Eurolig takımlarından bir tanesi.
Burağın dediklerine katlıyorum bu adamı alıp 4 veya 5.liğe oynarsan Ziziç gibi Jasaitis'te gider iyi bir 5 numara alıp elimizde Jasaitis'de varken zirveye oynayalım yoksa sitede gittikten sonra çok scoting çalışması yaparız.

Jasaitis'i beğenmeyen yok.Sadece Galatasaray'ın basketbol sistemi olmadığı için kaybolup gideceğinden çekiniyor herkes.

Burak ben şunu anlayamıyorum.Sanki yıllardır aynı koçla çalışıp,belli bir sistemimiz olduğunu ve Jasaitis'in buna uymayacağı söyleniyor.Okan Çevik napar bilinmez ama daha kimsenin bir kere bile izlemediği sisteminde Jasaitis oynayamaz demek?Bu kadar mı önyargılıyız?Bu kadar mı güvenmiyoruz takımımıza?Beni üzen sadece bu.Yarın çıksa Jasaitis 50 sayı 10 asist yapsa hala bizim sistemize uymaz diyeceğiz.Eminim Rakocevic'i alsaydık da yine bize uymaz denilecekti.Peki kim bize uyar?Kobe uyar mı?Wade uyar mı?LeBron?...

Tek bir oyuncuyla mac kazanılmaz sistem içerisinde ki rolü çok önemli onu besleyecek oyun kurucularımız olması lazım hucumda nereye kadar 1 adamın üstüne oynayabiliriz ona destek kimler olacak 5 numaramız yok adam akıllı Jasaitis çok umut vermiş olabilir bende izledim gayet iyi oynuyor dışardan içeriye fazla penetre etmese de Tbl ligi için iyi bir oyuncu ama futbol takımı kadar bu sene heyecan verecek denmesi cok iyimser bir yaklaşım bence izleyip görecegiz tam bir kapalı kutu takımımız

Ahmed Salih' Alıntı:
Simas Jasaitis, bugün Litvanya'nın tek ayakta kalan oyuncusuydu. Hücumdaki mükemmel performansının yanı sıra, savunmada da eşleştiği her oyuncuya baskı kurdu. David Logan gibi ayakları hızlı bir oyuncu karşısında birkaç pozisyon hariç bire-birde geçilmedi.

Türkiye'de bu performansını sürdürebilirse özel seyircisi oluşur :)
Özel seyircisi şimdiden 1 tane oluştu diyelim :)

Muhammet Çelebi' Alıntı:
Litvanya büyük ihtimal elendi gibi.Bu durumda kampa erken katılacak olması çok iyi.

Litvanya yarınki Bulgaristan maçını kazanırsa,ki %99 kazanacaklar,üst gruba yükselecek.En az 4 maçı daha var yani Litvanya'nın.