Sophia Young

Re: 33 # Sophia Young

vallahı hoca degısıklıgı haberınden sonra bırde sophıanın turk olması konusunda guzel gelısmeler olursa muthıs olacak beklıyoruz..

2010 - 2011 | Sophia Young

Galatasaray bayan basketbol takımında yaklaşık üç sezondur forma giyen ve taraftarın sevgilisi olan Sophia Young için Türk olma girişimlerini buradan sizlere ilk kez belirtmiştik. Türk pasaportuna sahip olması adına her türlü fırsatı bulunan Sophia Young bu fırsattan yararlanmayıp Amerika vatandaşı olmak istediğini de bir çok kez üstüne basa basa belirtti. Saint Vincent vatandaşı olan yıldız oyuncu en büyük hayalinin Amerika vatandaşı olarak ulusal takım formasını giymek olduğunu belirtmesi üzerine bir takım alternatifler, farklı yollara girişimler bulundu. Dizlerinde kronik sakatlığı bulunan ve her sezon bu diz sakatlığı nedeniyle 3-4 maçı kaçıran Sophia Young adına gelecek sezon için ne kadar umutlu konuşmak istesek bile maalesef umut veremiyoruz. Sonuçta Seimone ve Fowles'ın pasaportlarında ABD yazdığı için Euroleague'de Sophia-Seimone-Fowles üçlüsünden ikisi tercih edilebilecek. Yalnızca TBBL içinde Sophia'yı takımda tutmak biraz mantıksız olur. Ayrıca bir kaç gün sonra yeni bir kuralında sisteme dahil olması bekleniliyor. 3+2 yabancı kuralının gelmesine kesin gözüyle bakılıyor ki; Euroleague'de de geçerli olan 2 kıta dışı oyuncu oynatabilme kuralıyla birlikte Sophia'ya veda etme ihtimalimizin çok yüksek olduğu görülüyor. Avrupa'da başarı istiyorsanız mutlaka takımınızda 3 tane sağlam, kaliteli yabancı olması gerekiyor. Sophia'nın takımda olması demek bir yabancı oyuncu (Euroleague için) kontenjanını ekstradan doldurması demek..

Umutları yıkmak, karamsarlığa götürmek istemem ama bütün taraftarlarımızın herşeye hazır olmasını söylemek yapılacak en doğru durum gibi görünüyor. Şimdilik...

FCN BLOG ÖZEL HABERİDİR. KAYNAKSIZ KULLANILAMAZ.

Sadece lig şampiyonluğu bile keser beni.Hem sophianın yerine avrupalı üst düzey bir oyuncu alabilrmiyiz orasıda soru işareti.Ben sophiayı türk olmasa bile hemen silme taraftarı değilim.Bize kattıklarını unutmamak gerek.O yüzden sophia ile devam etsek daha iyi olur gibime geliyor.

santiago gibi sadece avrupa'da oynayabilecek avrupalı iyi bir 4 numara bulunursa sophia'dan da ligde faydalanabiliriz ama hem öyle bi oyuncu bulmak zor hem de sophia kabul eder mi belli değil

Yukarıda yazılan fossa imzalı haber koca bir ayıptır.

Kronik sakatmış, kadroda önemli isimler varmış, ona yer yokmuş falan. Zafer Kalaycıoğlu'nun cümleleri ile yıllardır bu takıma hizmet veren bir oyuncuyu suçlarcasına yazılan bir yazı. Gidersen yolun açık olsun Sophia, büyük bir imza çaktın gönlümüze, unutulmazlar arasındasın.

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
Bu blog ara sıra haddini aşıyor...Yine bunlardan birini yapmış...Şık olmayan hareketler bunlar...
Kimse fikrini açıklayamazamı anlayamıyorum sizi Sofia nın gerçekten kronik bir sakatlığı var Mihriban Oğuz gs tv de söylemişti

Yahu Sophia koskaca yılı her maçı 40 dakiak oynayarak geçirmedi mi?

Bu yıl kolundaki saaktlıktan dolayı oynanan maçlar dışında, ciddi bir şeyi yok dinlendiriliyor denilmedi mi?

WNBA finali yaklaştı turnike kaçırdılar, Sophia takmıyor, o yüzden ben ona Vecerova senin yüzünden oynamıyor demeler ve bu. Yazıktır, ayıptır.

Sophia yönetilmesi zor bir oyuncu olabilir bazı açılardan; ama beceremiyorsanız reklam yapmayacaksınız. 5 kişilik rotasyonun en önemli parçası olarak her maç 40 dakikayla koca sezonu çıkartan, her maç ölümüne mücadele eden birini orası sakat, umursamaz vs. diye suçlamak ayıp.

Çağlar'la konuşuyorduk dün, çok çabuk başladı bazı şeyler. Bu bir başlangıç.

Şu da var, sene başında hoca şöyle Galatasaraylı böyle avcı diye atıp tutanlar şimdi ne düşünüyorlar acaba? Şu kulüpten ayrılıp, ağzını açmayan, konuşmayan bir kişi oldu, o da döndü erkek takımını kümede tuttu. Galatasaraylılık odur işte, anlasın birileri artık; ama gelişmelere bakarsak anlaşılmıyor.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Yahu Sophia koskaca yılı her maçı 40 dakiak oynayarak geçirmedi mi?

Bu yıl kolundaki saaktlıktan dolayı oynanan maçlar dışında, ciddi bir şeyi yok dinlendiriliyor denilmedi mi?

WNBA finali yaklaştı turnike kaçırdılar, Sophia takmıyor, o yüzden ben ona Vecerova senin yüzünden oynamıyor demeler ve bu. Yazıktır, ayıptır.

Sophia yönetilmesi zor bir oyuncu olabilir bazı açılardan; ama beceremiyorsanız reklam yapmayacaksınız. 5 kişilik rotasyonun en önemli parçası olarak her maç 40 dakikayla koca sezonu çıkartan, her maç ölümüne mücadele eden birini orası sakat, umursamaz vs. diye suçlamak ayıp.

Çağlar'la konuşuyorduk dün, çok çabuk başladı bazı şeyler. Bu bir başlangıç.

Şu da var, sene başında hoca şöyle Galatasaraylı böyle avcı diye atıp tutanlar şimdi ne düşünüyorlar acaba? Şu kulüpten ayrılıp, ağzını açmayan, konuşmayan bir kişi oldu, o da döndü erkek takımını kümede tuttu. Galatasaraylılık odur işte, anlasın birileri artık; ama gelişmelere bakarsak anlaşılmıyor.
Arkadaşım ben Sophia nın kötü oynadığını Avrupayı tatilini geçirmek için gelen Amerikalı lardan olmadığını çok iyi biliyorum hatta geçen sene takımda oynayan oyuncular arasında en sevdiğim oyuncuydu çünkü yürekten oynuyordu ben yalnızça Fcn blog a karşı üslübunuzu eleştirmek istiyorum.Blog un sahibi kötü bir şey yazmamıştı sadece " Dizlerinde kronik sakatlığı bulunan ve her sezon bu diz sakatlığı nedeniyle 3-4 maçı kaçıran " bunu yazmış ve doğru söylüyordu Sophia nın dizinde bir sorun var 2009 sezonun da o yüzden ocak ayında gelmişti

Sophia'nın sakatlığını bilmeyen yok ki. Dizinde kronik bir sakatlığı var fakat alışmış artık bu acılara, ağrılara rağmen maç oynamaya. Bunu şubeden kime sorarsanız sorun size anlatır, blog ekibinin uydurduğu birşey değil yani.

3-4 maç oynamadığıda bir gerçek her sezon bu sakatlık nedeniyle. Hatırlayın; omuz sakatlığından evel 3-4 maç dinlendirildi, kenarda oturdu. Bu kız değil miydi iki yıl evel sakatlığı nedeniyle Ocak ayında takıma katılan? Nesi yanlış yani?

Seimone ve Sylvia'nında ABD pasaportu taşıdığı bir gerçek. Yani Sophia'dan Euroleague'de hiç bir türlü yararlanamayacağız. Kızın en büyük hayali Amerika vatandaşı olmak ve o formayı giymek. Saint Vicent Adası vatandaşı çünkü Sophia ve çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor zaman zaman yurtdışına çıkışlarında., sorun şubedekilere anlatsınlar

Sophia'nın Amerika vatandaşı olmak istediği de ayrı bir gerçek. Türk olmadığı için ve Euroleague'de kontenjan dolu olduğu için tribünde oturacak. Sophia'yı sadece TBBL ve kupa maçlarında mı oynatacağoz?

Ee nedir bu haberde yalan, yanlış veya ayıp olan şeyler? Birisi bana açıklayabilir mi?

Ayrıca Çağlar haberin Zafer Kalaycıoğlu ile ne alakası var? Sophia'nın durumu belirsiz zaten, Ceyhun Yıldızoğlu'da gelse, Cem Akdağ'da takımın başına yeniden geçse şu şartlar altında kimse bırak Sophia'yı, X bir oyuncu dahi olsa mantık çerçevesinde o ismi kadroda tutmaz. Kim olursa olsun. Sophia veya bir başkası, hiç farketmez. Kimi tribüne göndereceksin Sylvia'yı mı, Seimone'yi mi? Sophia yerine Avrupa'lı bir oyuncu almak doğru olmaz mı?

Haberde olmayan şeyleri kendi yorumunu katarak ifade etmişsin ama pek hoş olmamış. Haberi yazanlara ayıp etmişler diyorsun ama seninde yaptığın ayıp. Kimse orada "Sakat zaten gitsin" veyahut "Çok iyi oyuncular var ona gerek yok" anlamında herhangi bir cümle kullanmamış. Ben hiç bir şekilde suçlandığınıda göremedim o bahsi geçen yazıda. Sadece oyuncunun haklı olarak Amerika vatandaşı olmak istediği belirtilmiş. Bunu sen suçlama olarak mı algılıyorsun? Bunları sen nerden, nasıl çıkarttın ben asıl onu merak ediyorum.

Arkadaş ne kadar çok seviyorsunuz milleti yönlendirmeyi, karalamayı, kendi düşüncelerinize ters düşen her görüşü kötü, tü kaka olarak lanse etmeyi anlamıyorum ki.

Sophia'nın bu takımdan ayrılmasını en son isteyecek olan kişi benim ama şu şartlar altında Sophia'nın takımda bulunması gereksiz görünüyor. Türk pasaportu taşımadığı sürece veyahut Avrupa vatandaşı olmadığı sürece. Sonuçta takımda iki tane ABD oyuncusu var ve onlar var olduğu sürece, Sophia EU pasaportu almadığı sürece takımda olması bana mantıklı gelmiyor. Sophia'dan sadece TBBL için yararlanmayı düşünmüyorsunuz herhalde?

METİN SEBAT' Alıntı:
Kimse fikrini açıklayamazamı anlayamıyorum sizi Sofia nın gerçekten kronik bir sakatlığı var Mihriban Oğuz gs tv de söylemişti

Beni kimin ne söylediği ilgilendirmiyor açıkcası..Beni ilgilendiren gözümle gördüklerim bu konuda...Sophia oynadığı her maçta sahada herşeyini vermiş,gerektiğinde 40 dakika oynamış bir oyuncu,bu takıma en çok katkısı olan oyuncu kim dersen düşünmeden sana Sophia diyebilirim...Geldiğinden beri bu böyle...Şimdi bazı sorunlar var diye bu kız kronik sakattı zaten,birazda bölgesi için boyu kısamı ne gibi komik şeyler yazmak fikir beyanı değildir..Bu emeğe saygısızlıktır,bu Sophia gibi bir oyuncuya saygısızlıktır...Herkes fikrini beyan ederken bazı sınırları bilmek zorundadır...

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
[quote="METİN SEBAT":2ic7ctff]

Beni kimin ne söylediği ilgilendirmiyor açıkcası..Beni ilgilendiren gözümle gördüklerim bu konuda...Sophia oynadığı her maçta sahada herşeyini vermiş,gerektiğinde 40 dakika oynamış bir oyuncu,bu takıma en çok katkısı olan oyuncu kim dersen düşünmeden sana Sophia diyebilirim...Geldiğinden beri bu böyle...Şimdi bazı sorunlar var diye bu kız kronik sakattı zaten,birazda bölgesi için boyu kısamı ne gibi komik şeyler yazmak fikir beyanı değildir..Bu emeğe saygısızlıktır,bu Sophia gibi bir oyuncuya saygısızlıktır...Herkes fikrini beyan ederken bazı sınırları bilmek zorundadır...[/quote:2ic7ctff]
E yani alalım mı ben çok istiyorum ama El oynamaçaksa almayalım blogkörde bunu diyor

Arkadaslar Konuyu nerden nereye getirdiniz. Lütfen, GS Taraftarinin Sophiayi, Sophiayininda ne kadar GSyi sevdigin artik tüm Türkiye deyil koskoca WNBA bile biliyo artik.

Ocak ayında gelmesinin sebebi , önce bizim takımda çok çok yorucu bir sezon geçirdikten sonra, üstüne WNBA'de de yorucu bir sezon geçirmesiydi. O dönemi sakat mı geçirmiş, bizdeki iki sezonunda maç mı kaçırmış? Bu sezon kaç tane önemli maç kaçırmış? Sanırım bir ya da sıfır.

Bir de yönlendirme mevzusu var. Çağlar da ben de burada sürekli yazıyoruz kendimizce. Bazıları gibi belli dönemlerde çıkıp iki tane yazı yazıp kaybolmuyoruz. Kim kimi yönlendiriyor? Kulübün televizyonunda WNBA finalleri yaklaştı oyuncular turnikeleri kaçırdı demek mi yönlendirmedir, burada kendi görüşlerini yazmak mı? Geriye dönüp baktığımda sene başından beri burada birçok insan tarafından yazılan şeylerin doğru çıktığını görüyüorum. O zamanda Zafer Hoca'yı niye istemiyorsunuz, karalamayın öyle demeyin şöyle demeyin diyenler oluyordu. O Galatasaraylılar'ı göremez olduk sonradan. Burada kimse yönlendirme yapmıyor.

Ayrıca ne benim yazımda ne de Çağlar'ın yazdıklarında ya da burada yazan diğer insanların iletilerinde Sophia EU pasaportu alamazsa kalsın gibi bir ifade göremedim. (Zaten, yerli statüsünde oynasa da gelip bizim milli takıdma oynayacağını sanmıyorum.) Zamanında Zafer Hoca'yı istemiyoruz deyip kendi sebeplerimizi yazdığımızda, Fener'den geldiğinden istemiyorsunuz değil mi deyip duranlar vardı burada. Israrla dezenformasyon yapmaya çalışan ya da iyi niyetle düşünürsek karşısındakini anlamadan yazan insanlar. Siz de gelip burada karalamayı, yönlendirmeyi seviyorsunuz diyerek bir benzerini yapıyorsunuz.

Bana da kalırsa, Sophia'nın şu durumda kalması lüks olur. Ancak, Türkiye Şampiyonluğu'nu çok istiyorsak ve 5 yabancı kuralı çıkacaksa Avrupa'da oynatamama pahasına getirilebilir. Ona lafım yok; ama araya sakatlığından doalyı her sezon 4-5 maç kaçırıyor diye bir cümle sokmak doğru değil. Doğru bir tespit değil.