Spirou Charleroi: 64 - Galatasaray CC: 62

Re: Spirou Charleroi - GALATASARAY CAFE CROWN

Soner Aydın' Alıntı:
Murat hocamızı da anlamak da bazen güçlük çekiyorum malesef.Yanında 2.12 lik Fatih var maç boyu bi kere denemiyorsun 4 faullü 2.02 lik Gaines i 2.10 luk 2 adamın içine atıyosun Owens la birlikte (Cemal i zaten saymıyorum hücumda topu bana vermesinler diye elinden geleni yapıo!).O zaman sen de bizim gibi Fatih e güvenmiyorsun Murat Hocam peki neden transfer yapmıyorsun?.Hüseyin iyileşse bile 40 dk. Hüseyinle mi oynayacağız?

Hocam % 500 haklisin..Bende ayni seyi diyorum.Ya deli oldum ya,sinirlerim tepem atti ya..Boyle pisi pisine kaybedilen maclara bir taraftar olarak icim yaniyor.Hadi karsi rakip iyi oynar da dersin bukemedigin bilegi opeceksin..Charleroi'de ne bilek var,ne bir sey.Kac tane 3'luk salladilar sifir cektiler.Ayni bizim Cuneyt gibi.Bu arada Cuneyt'inde kendini sorgulamasi lazim.Bir mac 7'de 0 diger mac 6'da 4 yani cok enteresan..Fatih Solagi Nedim Dal ile takas yapsak mukemmel olacaktir inanin,artik Asim Parsa bile raziyim.Hatta aramizda boyu 2.09 2.10 varsa bizzat basvursun klube derim saka bir yana yani yazik bunca verilen paralara Fatih'e!!!Guveniyorsan oynaticaksin..

Bu maç çok komik bi maçtı bence sinirden güldüm durmadan. Bu kadar kötü bir takıma onlardan daha kötü oynayarak yenilmek... Görüntü komikti, hakemler komikti alınan kararlar komikti, cemal'in smaç vuramaması komikti, owens'ın efes maçı da dahil olmak üzere içeriyi sürekli zorlaması, bloklar yemesi stepsler yapması komikti, Cüneyt erden'in potaya bile değmeyen alelacele attığı 3'lük komikti, Fatih'i hiç oynatmayan Murat özyer komikti, ama en komiği yapılan hatalara bir kılıf uydurmaya çalışan murat murathanoğlu ve yiğiter uluğ idi. adamlara da yazık heralde uzun zamandır bu kadar kötü oynyan 2 takımı ve böyle dandik bir maçı anlatmamışlardır. Neyse arkadaşlar önder abinin de dediği gibi desteğe devam ama bir an önce ttoparlanmak lazım. yabancılarımızda bir durgunluk var nedense. parasal problemler yoktur umarım.

Bugün açıkcası oyun falan oynadığımızı düşünmüyorum istikrar pek göremedim... Takım güzel hoş yani eksiklerimiz var tam kadro çıksak devirirdik yada istikrarlı olsaydık devirirdik bu bir gerçek !
Fakat ben Dee Brown'un o kadar iyi bir guard olduğunu düşünmüyorum takım için atışları kötü şut atma yüzdesi iyi değil tek yaptığı şey hızlı hücumları iyi bitiriyor ve hızlı koşuyor yani şahsen geçen yıl Mitchell'i beğenmezdim fakat yanılmışım gelen gideni aratır gerçekten. Mitchell atışları düzgün bir oyuncu , serbest atışları çok iyiydi khalid el amin gibi diyebilirim ayrıca genç bir oyuncuydu formda olduğu sürece harikalar yaptığına hepimiz şahit olduk yani belki yanılıyor olabilirim ama Dee Brown gibi bir Nba kariyeri olan oyuncunun maçın dönüm noktası onun elinde olmasını bilerek yani attığı atışı kaçırması beni çileden çıkardı , neyse bu maçıda geçtim Efes Pilsen maçında Dee Brown ne yaptı iyi olduğu kanâtinde olan var mı ? Eğer ufak maçlarda rahat alabileceğimiz maçlarda 25-30 sayı atıp büyük maçlarda böyle kader atışlarını kaçıracaksa Dee Brown , yerine Mitchell'i tercih ederdim ! Bugün yaklaşık 18 sayı attı herhalde ama o kadar çok 3'lük kaçırdı ki gerçekten çok yanlış yerde 3'lük attı Dee Brown böyle gider diye düşünüyorum açıkcası ama inşallah düzelir. Ayrıca Cüneyt bir an televizyonda Jason Kidd , Steve Nash sandım desem yeridir yani mükemmel asistler falan gerçekten helali hoş olsun fakaat neden gereksiz 3'lük atıyor yada çok uzun mesafeden 3'lük atıyor anlamıyorum 0/5 inanılmaz gerçekten ama gerçekten gerekli yerde ve zamanı düzgün ayarlarsa harikalar yapar Cüneyt Erden bugün gözümde 2 kat daha büyüdü ! Maçı kaybettik sağlık olsun telafisi olabilen bir maç ve telafi edeceğimize inanıyorum ayrıca maçta bulunan Galatasaray seyircisine takımı yalnız bırakmadığı için teşekkür ederim!

Bu gün belki maçın başında fatih denene bilirdi ama efes maçı da ortada sayı bulmamız lazım dı bu tercih anlaşılabilir ama bi transfer daha yapılcaksa fatih veya cemal gönderilecektir 5 uzun mevcut zaten hüseyin ve bazıları unutuyo ama tufanın dönmesiyle takım gerçek performansına ulaşacaktır ama ben şahsen zaten avrupa da en fazla final 8 bekliyorum (oda biraz şansa bağlı bi üst turda hangi takımın geleceğiyle) asıl bundan sonraki senelerde avurada şampiyonluklar bekleyelim böyle maçlar olacaktır umarım takım düzelir ve çıkışa geçeriz...

Eren Gencer' Alıntı:
Bu maç çok komik bi maçtı bence sinirden güldüm durmadan. Bu kadar kötü bir takıma onlardan daha kötü oynayarak yenilmek... Görüntü komikti, hakemler komikti alınan kararlar komikti, cemal'in smaç vuramaması komikti, owens'ın efes maçı da dahil olmak üzere içeriyi sürekli zorlaması, bloklar yemesi stepsler yapması komikti, Cüneyt erden'in potaya bile değmeyen alelacele attığı 3'lük komikti, Fatih'i hiç oynatmayan Murat özyer komikti, ama en komiği yapılan hatalara bir kılıf uydurmaya çalışan murat murathanoğlu ve yiğiter uluğ idi. adamlara da yazık heralde uzun zamandır bu kadar kötü oynyan 2 takımı ve böyle dandik bir maçı anlatmamışlardır. Neyse arkadaşlar önder abinin de dediği gibi desteğe devam ama bir an önce ttoparlanmak lazım. yabancılarımızda bir durgunluk var nedense. parasal problemler yoktur umarım.

Canaydin'in oldugu yerde para probleminin olmamasi mumkun mu????????? :D

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
iki kelimeyle özetlersek "cüneyt şov"......

her asisti zeka dolu.... bu maçı aldık beyler:)
evet evet süper , biz böyle büyük konusmaya devam edelim , bakalım yakın gelecekte ne olacak , zaten basımıza ne geldiyse rakiplerimizi kücümsemek yada murat hocanın kurduğu dar ve yanlıs rotasyon yüzünden geldi .
ya allah aşkına anla artık murat hoca hüseyinsiz pivot mevkiimizin calısmadığını tüm türkiye gördü , bi sen mi göremedim , pota altına takviye yapmayacak kadar aciz mi oldu yöneticilerimiz , hadi aciz olmayı bi kenara bırak göremiyorlarmı , hic bisi düsünmüyorlarmı . eğer banvit macını kaybedersek , ben hem yönetimin hemde murat hocanın istifa etmesi gerektiğini düsünüyorum (KIZACAĞINIZI BİLİYORUM , AMA LÜTFEN BENİ ANLAYIN). bazılarına haksızlıkmı edioruz acaba (isim vermiorum)

Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Faruk Tanrıyar":2zkzrsme]iki kelimeyle özetlersek "cüneyt şov"......

her asisti zeka dolu.... bu maçı aldık beyler:)
evet evet süper , biz böyle büyük konusmaya devam edelim , bakalım yakın gelecekte ne olacak , zaten basımıza ne geldiyse rakiplerimizi kücümsemek yada murat hocanın kurduğu dar ve yanlıs rotasyon yüzünden geldi .
ya allah aşkına anla artık murat hoca hüseyinsiz pivot mevkiimizin calısmadığını tüm türkiye gördü , bi sen mi göremedim , pota altına takviye yapmayacak kadar aciz mi oldu yöneticilerimiz , hadi aciz olmayı bi kenara bırak göremiyorlarmı , hic bisi düsünmüyorlarmı . eğer banvit macını kaybedersek , ben hem yönetimin hemde murat hocanın istifa etmesi gerektiğini düsünüyorum (KIZACAĞINIZI BİLİYORUM , AMA LÜTFEN BENİ ANLAYIN). bazılarına haksızlıkmı edioruz acaba (isim vermiorum)[/quote:2zkzrsme]

Herkesin senin dusuncene saygi gosterecegini umuyorum ve sunu demek istiyorum.Murat Ozyer diger coachlar gibi bana transfer lazim diye ortalikta bagirip cagirmiyor..Dogru mu yanlis mi yapiyor derseniz,hem dogru hem yanlis yanlari var..Fatih Solak ve Cemalin bu kadar kotu olmasi bile bile neden transferde bakalim,gorelim politikasini uyguluyor..?? Ergin Atamanin ben basari icin alternatif transfer lazim gibisinden aciklamalarini,yonetime olan baskisini alkisliyorum..Iyi yani ise Murat Ozyerin ekonomik yonden klubu zorlamak istemiyor olabilir ama nereye kadar...?

Onur Yavuz' Alıntı:
Kazanılan maçın ardından gelen bahar havası, beklenmeyen bir mağlubiyet sonrasında yerini kara kışa bırakmış. Tamam kimsenin beklemediği bir mağlubiyet aldık ama Üstad´ın dediği gibi enseyi karartmaya gerek yok. Gökçe de belirtmiş, kaybedilen bir avantaj yok ortada. Hemofarm´ı orada yendiğimiz takdirde yine grubu ikinci tamamlıyoruz.

Beni üzen yüzlerce kilometre yol yapıp salona gelip büyük destek veren gurbetçilerimizin boynu bükük ayrılması. Bir de bu mağlubiyetten sonra yakaladığımız olumlu havayı kaybetmemek için Banvit maçını kazanmamız şart oldu.

Bakalım basketbol uleması klavyedeki harflerle oluşturacağı idam sehpasına kimi/kimleri çağıracak?
Öncelikle herkes şu konuda bir anlaşsın.Bu forumda ben hiç kimsenin artniyetli olabileceğini tahmin etmiyorum inanmıyorum da.Kimsenin enseyi karartığı da yok bence.Ortada 2 maçtır oynanan kötü basketbol ve ileriye dair umut verebilecek bi gelişme yok.Forumdakiler de haklı olarak bunu dile getiriyorlar.Aslında bunları daha bu iki maç oynanmadan da belirttik.Hüseyin in sakatlığı duyulunca koparılan kıyamet bizim ne kadar da bıçaksırtı bi takım olduğumuzu başarı için transfere ve geniş rotasyona ihtiyacımızın olduğunun işareti.Bunları ilerde liderlik hatta ilk 4 sıra umarım olmaz elimizden kaçarsa play off da yarı finalden ilerisini belki onu bile göremezsek hayalkırıklığı yaşamamak için söylüyoruz.Kayıp sezonlara bir yenisini eklememek için...

Burak Ceyhan' Alıntı:
Bugün açıkcası oyun falan oynadığımızı düşünmüyorum istikrar pek göremedim... Takım güzel hoş yani eksiklerimiz var tam kadro çıksak devirirdik yada istikrarlı olsaydık devirirdik bu bir gerçek !
Fakat ben Dee Brown'un o kadar iyi bir guard olduğunu düşünmüyorum takım için atışları kötü şut atma yüzdesi iyi değil tek yaptığı şey hızlı hücumları iyi bitiriyor ve hızlı koşuyor yani şahsen geçen yıl Mitchell'i beğenmezdim fakat yanılmışım gelen gideni aratır gerçekten. Mitchell atışları düzgün bir oyuncu , serbest atışları çok iyiydi khalid el amin gibi diyebilirim ayrıca genç bir oyuncuydu formda olduğu sürece harikalar yaptığına hepimiz şahit olduk yani belki yanılıyor olabilirim ama Dee Brown gibi bir Nba kariyeri olan oyuncunun maçın dönüm noktası onun elinde olmasını bilerek yani attığı atışı kaçırması beni çileden çıkardı , neyse bu maçıda geçtim Efes Pilsen maçında Dee Brown ne yaptı iyi olduğu kanâtinde olan var mı ? Eğer ufak maçlarda rahat alabileceğimiz maçlarda 25-30 sayı atıp büyük maçlarda böyle kader atışlarını kaçıracaksa Dee Brown , yerine Mitchell'i tercih ederdim ! Bugün yaklaşık 18 sayı attı herhalde ama o kadar çok 3'lük kaçırdı ki gerçekten çok yanlış yerde 3'lük attı Dee Brown böyle gider diye düşünüyorum açıkcası ama inşallah düzelir. Ayrıca Cüneyt bir an televizyonda Jason Kidd , Steve Nash sandım desem yeridir yani mükemmel asistler falan gerçekten helali hoş olsun fakaat neden gereksiz 3'lük atıyor yada çok uzun mesafeden 3'lük atıyor anlamıyorum 0/5 inanılmaz gerçekten ama gerçekten gerekli yerde ve zamanı düzgün ayarlarsa harikalar yapar Cüneyt Erden bugün gözümde 2 kat daha büyüdü ! Maçı kaybettik sağlık olsun telafisi olabilen bir maç ve telafi edeceğimize inanıyorum ayrıca maçta bulunan Galatasaray seyircisine takımı yalnız bırakmadığı için teşekkür ederim!

Sana katılıyorum kardeşim..

Tamam..Dee Brown iyi bir guard iyi bir oyuncu..

Ancak geçen sezon ki Mitchell'dan tek farkı hızı ve topu sahamızdan kolay çıkarabilmesi..

Mitchell sayı atıyordu ve serbest atış yüzdesinin kötü olduğunu da sanmıyorum..(Telekom maçını kimse yazmasın)
Diyeceğim o ki Hüseyin Beşok olmadan takım gibi oynayamıyoruz..

Cüneyt kariyerinin en olgun sezonunu geçiriyo ben onu en çok barcelonalı pepe sancheze benzetiyorum öyle iyi saha görüyor ve öyle güzel paslar veriyo ki insan büyük zevk alıyo onun basketbolunu izlemekten :)

Murat Şimşek' Alıntı:
Cüneyt kariyerinin en olgun sezonunu geçiriyo ben onu en çok barcelonalı pepe sancheze benzetiyorum öyle iyi saha görüyor ve öyle güzel paslar veriyo ki insan büyük zevk alıyo onun basketbolunu izlemekten :)

Pepe Sanchez fazla sut atmiyor ama..Aslinda Cuneyt mac basina 2-3 ucluk denesin derim..Asistleri ile on plana cikmasi yeter de artar..

Ben her zaman Avrupali oyun kuruculardan yanayim..Aslinda takimi full USA'li yapmak ta iyi degil..Soyle 5 yabancinin 3'u en azindan kaliteli Avrupali olmali..Milos Vujanic gibi oyunculari goruyoruz mesela..

Emir Kalyoncu biraz soluk al bence.

Soner Aydın' Alıntı:
Öncelikle herkes şu konuda bir anlaşsın.Bu forumda ben hiç kimsenin artniyetli olabileceğini tahmin etmiyorum inanmıyorum da.Kimsenin enseyi karartığı da yok bence.Ortada 2 maçtır oynanan kötü basketbol ve ileriye dair umut verebilecek bi gelişme yok.Forumdakiler de haklı olarak bunu dile getiriyorlar.Aslında bunları daha bu iki maç oynanmadan da belirttik.Hüseyin in sakatlığı duyulunca koparılan kıyamet bizim ne kadar da bıçaksırtı bi takım olduğumuzu başarı için transfere ve geniş rotasyona ihtiyacımızın olduğunun işareti.Bunları ilerde liderlik hatta ilk 4 sıra umarım olmaz elimizden kaçarsa play off da yarı finalden ilerisini belki onu bile göremezsek hayalkırıklığı yaşamamak için söylüyoruz.Kayıp sezonlara bir yenisini eklememek için...
Zaten yapıcı eleştirilere kimsenin söylediği bir şey yok. Ancak Telekom maçının mimarı bugünkü kötü oyunu nedeniyle ipe gönderilirse, Cemal´e böyle basketçi mi olur, Fatih valizini toplasın gitsin vb üslupta söylemler olursa insanları sükunete davet etmekten doğal ne olabilir.

Bugün yerden yere vurduğunuz oyunculardı bize BJK, Fener-Ülker, Telekom zaferlerini yaşatan. Hüseyin Beşok yok diye Charleroi´yi yenemiyorsak, yenilelim daha iyi.

Ilk 5:Milos Vujanic-Gary Neal-Anton Ponkrashov-Gaines-Huseyin

Yedekler:Engin Atsur,Cuneyt Erden,Serkan Erdogan,Inanc Koc,Umit Sonkol,Lazaros Papadapulos

Bu sekilde 15 milyon euro'luk bir takimimiz olursa ancak Uleb gibi organizasyonlarda Sampiyonluktan,Finalden bahsedebiliriz...

Yoksa Fatih,Cemal,Murat,Erdem vs. gidecegimiz yer cok uzak degil..

Onur Yavuz' Alıntı:
Emir Kalyoncu biraz soluk al bence.

Hocam cok sinirliyim su an..Hani kime hangi oyuncuya kizacagimi bilemiyorum..Bu maci bir kaza olarak degerlendirmemiz mumkun degil..Efes macida ayni sekilde..Efes macindada gercek oyunumuzu oynayamadik...Bir oyuncunun yoklugu ile bu kadar degismemeliyiz..

tufan da ne sakatmış..bu yıl bir tuhaf. linderoth,lincoln,hüseyin..anamız ağladı anamız..

Metin Ertürk' Alıntı:
tufan da ne sakatmış..bu yıl bir tuhaf. linderoth,lincoln,hüseyin..anamız ağladı anamız..

ya bazilarinin nazari degiyor ya da "bazilari" ugursuzluk getiriyor. o bazilari belli zaten. 5 yildir bosuna sürünmüyoruz.

Arkadaslar bu baslıktakı yazıların baya bi kısmını okudum.Yani sanırım biz halk olarakta oyleyız,cok değişken bir karakterimiz var.Yani daha populer olan bi spordan futboldan ele alalım bir oyuncuyu medya ve taraftar olarak yuceltip, bir maç sadece bir maç sonra yerin dibine sokuyoruz.Ve vahim ki bu olay baskettedede değişmiyor.Bu elbette eleştirmeyelim değil..Dar rotasyon,Fatih in oynamaması,Cemal in takım için yetersizliği,ama dune kadar play out oynuyorduk..şimdi ligde lideriz ve yenildiğimiz son takım efes..Şimdi ise avrupadayız yıllar sonra..elbette su oynadıgımız takımdan iyiyiz ama bunca aradan sonra ve yeni kurulan bir takımla "olur boyle kazalar" demek ve ders almak en doğrusu..Geleceğimiz aydınlık yeterki takımızın arkasında duralım...

bu takıma transfer şart .çıkaralım artık pembe gözlükleri ,burada her oyuncu eleştirilebilir ve yetersizde bulunabilir.maç içerisinde bu kadar basit hatalar yapılmaz ki çoğu maçta yapılıyor bu basit hatalar.çoğu maçta belki çok iyi savunma yapıyoruz ama üretkenlik konusunda çok fazla sıkıntımız olduğunu düşünüyorum .özellikle bireysel anlamda takımda takım kötü gittiğinde sazı eline alıcak güvenilir bir üretken oyuncu yok bu takımda.ısrarla söylüyorum sene başı yabancı oyuncu seçimleri daha iyi, kaliteli olabilirdi.cemal nalga maç içerisinde çok fazla hata yapıyor.tamam çok fazla mücadele ediyor çok genç iyide galatasaraylı olabilir ama olmuyor işte zorlamanın anlamı yok.özellikle bu maçta cüneytin güzel asistleri dışında yerli oyuncuların gerçi çoğu maçta hem savunmada hem hücumda çok az katkı yapması takımımzın eksiğk olan yönleridir .bu takımın basketbolda büyük olabilmesi için oyuncu seçimlerini daha dikkatli ve mantıklı yapması gerekiyor.takım iyi giderkende şartlara bakıp gerçekleri görmek gerekiyor.