Sponsor !!

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":1farfcvo].

Aynı şekilde birçok kişi tarafından 3,5 milyon dolar sponsorluk parası var deniyor ki bilindiği gibi geçen sezon da bunun biraz daha üstünde bir takımla mücadele etmiştik. Yine aynı bütçe ile oynamak bir tepkiyi gerektirmiyor mu?

.

sponsordan bu kadar geliyor olabilir ama Toplam bu bütçe bu kadar olmaz sanıyorum hem Mahmudi başlangıç için bile olsa bu bütçeyi kabul etmezdi (Benetton bütçe azaldığı için sözleşme yenilememişti). Hem de medical park ile yapılan anlaşmanın direk bir getirisi olmasa bile , kadın basketbol ve kadın voleybola (sponsor geliri ile dönebileceği için ) klübün geçen buralara kaynak aktarması gerekmeyecek.Bir miktar kaynak aktarırlar diye düşünüyorum.[/quote:1farfcvo]
galiba toplam bütçemiz 5.5 milyon dolar civarındaymış.....

Mahmudi'yi bu bütçe ile ikna edebildi isek bravo. Sanırım biraz daha yüksek rakamlar yazanlar da olmuştu .Hani bilgi daha muteber bilemiyorum tabi.

İki bilgiyide aynı kişi vermişti,8 civarı olacak diye verdiği bilgi daha yeni,Gerçi aynı bilgi içinde Koç'umuzda Ergin Ataman olacak denmişti.

bir tarafta sadece sponsorluktan gelen para olan 10 15 milyon dolarlık takımlar diğer tarafta tüm bütçemmiz 5milyon dolara sevinen bizler ..

Hep diyoruz sponsor bulmak yönetim becerisidir,bazen okuyorum biryerlerde mesela yiğit şardan diyor Fenerbahçe'nin sponsor geliri çok fazla basketbol'da ve voleybol'da,ben yönetici olsam bunu demeye utanırdım,Galatasaray gibi bir marka'ya sponsor bulmak çok zor olmasa gerek,biz niye ülker'den vazgeçemiyoruz,aklıma bazı bağlantılar geliyor,hani şu şunun adamı muhabbetleri vardırya aynı öyle,hakan aydınollar falan .. Yoksa Galatasaray Ülker'in adaletsiz sponsorluğuna tahammül edecek bir kulüp değil ama bir şekilde ülker'den vazgeçemiyoruz,bunu artık bilmeyen yok,Ülker'in Fenerbahçe'ye verdikleriyle Galatasaray'la Beşiktaş'a verdikleri eşit değil,Hadi diyelim Beşiktaş yönetiminin buna ses çıkarmaması normaldir başlarında Yıldırım Demirören var,Biz niye hala kabul ediyoruz bu adaletsiz sponsorluğu anlamıyorum.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Hep diyoruz sponsor bulmak yönetim becerisidir,bazen okuyorum biryerlerde mesela yiğit şardan diyor Fenerbahçe'nin sponsor geliri çok fazla basketbol'da ve voleybol'da,ben yönetici olsam bunu demeye utanırdım,Galatasaray gibi bir marka'ya sponsor bulmak çok zor olmasa gerek,biz niye ülker'den vazgeçemiyoruz,aklıma bazı bağlantılar geliyor,hani şu şunun adamı muhabbetleri vardırya aynı öyle,hakan aydınollar falan .. Yoksa Galatasaray Ülker'in adaletsiz sponsorluğuna tahammül edecek bir kulüp değil ama bir şekilde ülker'den vazgeçemiyoruz,bunu artık bilmeyen yok,Ülker'in Fenerbahçe'ye verdikleriyle Galatasaray'la Beşiktaş'a verdikleri eşit değil,Hadi diyelim Beşiktaş yönetiminin buna ses çıkarmaması normaldir başlarında Yıldırım Demirören var,Biz niye hala kabul ediyoruz bu adaletsiz sponsorluğu anlamıyorum.

Ülker olayının iç yüzü şu, biliyorsunuzki ÜlkeriN istanbul dağıtım şirketi felam Başbakana ait.. Yani Başbakanda Ülkerin ortağı sayılır.. Toki nereye Bağlı Başbakanlığa..Seyrantepeyi kim yapıyor TOKİ... O yüzden Yöneticilerin Seyrantepe bitene(herhangi bir sorun çıkmasın diye, çünkü şuan Toki yapıyorsa stadı Başbakanın garantisi nedeniyle yapıyordur) kadar en azından bu konuda ses çıkartacaklarını sanmıyorum.. Ülker deyip geçmeyin, şu anki konjoktürde Ülker hiç kimsenin dokunamadığı bir firma.. Öyle kuvvetlilerki Gördüğünüz gibi, ANA MARKAYI Fenerbahçeye tescilleyip, ayrı eten euro ligide fenere verdiler.. Hersene şampiyonlukta yarışan, şampiyon olan.. Bir kadro yarattılar.. GS ve BJK ise alt firmaları kabul ettiler ve sesleri çıkmıyor bile. İkinci sebebim ise GS li olduklarını iddia eden iş adamları ve firmaları, tıpkı taraftarlarımız gibi ekonomik anlamda GS ye destek çıkmıyor.. Sponsorluk teklif etmiyorlar.. Başa gelmek istemiyorlar.. Bir FB nin para babası yöneticilerine bakın Ali KOÇ undan Acıbademin sahi Mehmet ALi Aydınlarına kadar.. Nasıl destek veriyorlar.. Bizde bir ünal Aysan lafı geçti, adam GS nin başına geçecek bin bir şart ileri sürüyor.. Zorla sanki adamı Gs nin başına geçiriyoruz..

Ülkerin gücüyle ilgili söyledikleriniz doğru, ama başbakan bağlantısı yanlış. Toki ve cafe crown arasında hiç bir bağ olamaz.

Ayıp Cafe Crowndan Galatasarayı kurtaramayanlarındır.

G.SARAY DOĞRU YOLDA

Başkanımız Adnan Polat, kulübümüzün gündemindeki konulara açıklık getirdi...
...
'Florya'ya voleybol salonu'
Fenerbahçe'nin amatör branşlardaki şampiyonluklarına baktığımızda, 4- 5 senedir yaptıkları yatırımların karşılığını almaya başladıklarını görüyoruz. 4 sene önce basketbol takımımız, 2. Lig'deydi. Bu takım geçen sene Avrupa Şampiyonu oldu. O dönemde sponsor bulamadık. Bayan Voleybol Takımımız'a Medical Park sponsor oldu. Erkek basketbolda Ülker grubundan beklentimiz büyük. Bu ay içinde Florya'da 1500 kişilik bir voleybol salonu inşaatına başlayacağız. Ekim'de Kalamış'ta bir yenilemeye gireceğiz. Yine Ekim ayında Ali Sami Yen'in yanındaki çadırın arazisine iş merkezi inşaatına başlayacağız. Orası mevcut imar durumuna göre yıllık 2. 5 milyon Euro gibi bir gelir getirir. Futbol; stat geliri, reklam geliri, satış geliri gibi kendi kaynaklarıyla dönecek. Galatasaray'ın kurumsal organizasyonla yapılanma süreci iki sene önce başladı. Galatasaray bünyesinde çok fazla şirket istemiyoruz, gerek yok. Bain&Company isimli bir şirkete bu görevi verdik.

...
Kaynak:webaslan.com

Başkanım ne gibi bir beklenti içinde ki. Ülker'den alacağımız para dışında bir beklentimiz var demektir bu. Bu da Ülker'in basketbol şubemizi yönetmeye devam edeceği gerçeği olsa gerek.