Sponsor !!

Aykut Ogut' Alıntı:
[quote="Hakan Beytemur":3kbtank6]Arkadaşlar bir konuyu merak ediyorum.Bu konuda net bilgisi olan varsa cevap yazabilirmi?
Geçtiğimiz 4-5 sezon içinde fbülker playofflarda bjk ve bizimle eşleştimi?Ben eşleşmediğini hatırlıyorum.Eğer böyleyse bu bir tesadüfmü yoksa birilerinin oyunumu?Sanrıım 4-5 sezondur playoflarda derbiye hiç denk gelmediler.Ülkerin bize ve bjk ye sponsor olması buna etkenmidir?(Playoffda zorlanmamaları için)
2 yıl önce bjk yi elemiştik galiba biz. ancak fbülker ile ne bjk ne gs oynamadı[/quote:3kbtank6]

2007 de playoff yarı finalinde eşleşip (Fitch li ,Denham Brown lı kadro ile) 3-0 elenmiştik.

Bu kadar yıl playoflarda sadece 1 derbide karşılaşmaları ilginç. :shock: Efesin bunlarla baş etmeleri zor seyircisiz biryere kadar malesef.

Hakan Beytemur' Alıntı:
Bu kadar yıl playoflarda sadece 1 derbide karşılaşmaları ilginç. :shock: Efesin bunlarla baş etmeleri zor seyircisiz biryere kadar malesef.
Bunun altinda birsey aramaya gerek yok bence sonucta belli bir sisteme göre eslesmeler belirleniyor, tesadüftür.

Salih Coskun' Alıntı:
[quote="Hakan Beytemur":1kcm7862]Bu kadar yıl playoflarda sadece 1 derbide karşılaşmaları ilginç. :shock: Efesin bunlarla baş etmeleri zor seyircisiz biryere kadar malesef.
Bunun altinda birsey aramaya gerek yok bence sonucta belli bir sisteme göre eslesmeler belirleniyor, tesadüftür.[/quote:1kcm7862]

Bence tesadüf değil ligde bornovaya yenilmeleride tesadüf değildi.Efes gibi kadromuz olsun bunları seyircimizin desteğiyle kendi sahamızda hezaman yeneriz.

Normal Sezonu Fb'nin üzerinde tamamlayalım. Bence kesin şampiyon oluruz. Geçen seneki o kadromuzla bile Ayhan Şahenk'de boğmuştuk. Ev sahibi avantajını almamız durumunda şansları olmaz. Tabii yönetim, Emniyet'in saçma sapan tribün koşullarını kabul etmezse

Bence Cafe Crown ile yollarımız ayrıldı.
Dikkat ettiyseniz resmi site'de Galatasaray Cafe Crown yazmıyorda ; Galatasaray yazıyor.

Can Gümrü' Alıntı:
Bence Cafe Crown ile yollarımız ayrıldı.
Dikkat ettiyseniz resmi site'de Galatasaray Cafe Crown yazmıyorda ; Galatasaray yazıyor.
Sadece baslik'ta Galatasaray yaziyor haberlerin icinde hala Cafe Crown geciyor.

Eğer Cafe Crown ile devam ediyorsak şu soruların cevaplanması lazım;

1- Mademki biz 3 sene için 20 milyon dolar aldık. Şimdi neden 6-7 milyon dolar almıyoruz. 20 milyon dolar olayı Murat Özyer'in başarısız olduğunu göstermek için yükseltilmiş bir para mıydı yoksa zaten 3-4 milyona imza atmıştık da arttırılmış mıydı?

2- Arttırıldı ise hangi iktisadi düşünce ile aldığımız parayı aşağıya çekerek devam ediyoruz? Arttırılmadı yine o eski iddialardaki gibi 20 milyonun hepsi kullanıldı bu zamana para kalmadı tezi doğru ise bu sene neden tekrar 6-7 milyon dolar almıyoruz?

3- Hangi akla hizmet tek taraflı uzatma şeklinde bir sözleşme yapıyoruz. Bunun mantığı nedir? Galatasaray nasıl Ülker'e bu şekilde teslim ediliyor? Anlayan var mı? Yoksa biz kendimiz imzalıyoruz da suçu Ülker'in üstüne mi atıyoruz?

4- Bize senede 10 milyon dolar verecek sponsorları neden göremiyoruz? Yoksa bu sponsorlar kadınlarda başarının daha fazla olacağını bildikleri için mi sadece oraya yatırım yapıyorlar. Erkek takımlarımıza neden sponsor bulamıyoruz? Yoksa diğerlerinde kadro kurmak daha kolay diye popülist bir yaklaşım içinde miyiz?

5- Sizin taraftarınız istemezken Galatasaray yönetimi olarak siz nasıl taraftarın istemediği bir sponsorla anlaşıyorsunuz?

6- Geçmişte Cafe Crown'a evet demiştik çünkü şartlar kötüydü, takımın belli bir seviyede tutulması gerekiyordu. Bu seviye bizim için yeterli mi? Hani biz en büyüktük, en fazla taraftar bizde vardı, en potansiyelli bizdik? Nasıl olur da anlaşıyoruz Cafe Crown'la? Nasıl olur da teslim oluyoruz? Ortada bir çelişki yok mu?

7- Cafe Crown ile anlaşılmayıp yeni bir sponsor bulunursa alınacak para her ne olursa olsun razıdır bu taraftar. Eğer öyle birşey olursa da gelir buraya tebrik ederiz özür de dileriz. Yanılmışız işte büyük Galatasaray yönetimi deriz. Bunu da herkes bilsin.

Cevap vereni bir şekilde kendi içimizde yaratabiliriz diye düşünmüyorum. Tabi cevap veremiyorsak eğer ve cevaplar arasında çelişki çıkıyorsa o zaman biz şubenin nasıl yönetildiği konusunda pek fikir sahibi değiliz demek olur bu da. Sonuçta şubeye yakın olan o kadar kişi var.

Ben Sabahattin Kart tarafından bize küfür edildiği günden beri protesto olarak imkanım olmasına rağmen hiçbir şekilde kimseyle yakın ilişki kurmuyorum. İmkanım var derken bu tabiki sitemizin adını kullanarak. GSBasket sayesinde bilgi aldığımın GSBasket yok ise benim de olmayacağımın bilincindeyim. Konu dışı ama belki bir yerlere gider ;)

Bunun dışında Kutay Bey haklısınız cevap veren konusunda. Tamam biz cevap vermeye çalışırız ama şeffaf yönetiliyor ise Galatasaray bu soruların cevabını alma hakkımız da olmalı. Alamıyorsak zaten burada bir yerlerimizi yırtmaya gerek kalmıyor.

Aslında cevap veren nerede derken şeffaflığın olmamasına dem vuruyorum. Bir de basketbol gibi basının genelinin futbola nazaran çok daha az ilgilendiği bir konu olunca sağlam bilgi almak daha zor oluyor.Muhtemelen bilen de birşeyler söylüyor bilmeyen de. İnsanların kafası karışıyor.

Benim kafam da da birçok soru işareti var.

Mahmudinin gelmesine çok mutlu oldum ama öte yandan Cem hoca 1 ay önce takım da kaldı denmemiş mi idi bu bilgi mi yanlış yoksa sonradan birşeyler mi oldu ? Eğer öyle ise neler oldu ?

Mahmudi ile anlaşıcak kadar vizyon kazandi isek. Evren'i neden tutamadık ?Klübün ihmali mi sporcunun tercihi mi yada her ikis birden ise neler oldu ?

Mahmud'nin demecinde eski oyuncusu bile olsa Rado için çok çok da övücü iştahlı ifadeler yok mesela sakatlıklardan önce iyi bir rol oyuncusuydu demiş.Rado'nun kalması ile Mahmud'nin pek ilgisi yok büyük olasılık. Bu durumda bu kararı kim verdi yönetim mi Cem hoca mı. Cem hoca ise ilk başta sorduğum sorular daha da merak uyandıyor ben de..

Rakamlar (bütçe ve sponsor gelirleri) konusunda zaten büyük bilgi kirliliği oluyor her zaman .Bir rakam da az çok mutabık olunsa bu sefer toplam bütçe idi transfer bütçesi idi euro bazın da idi dolar bazında idi lira bazında idi gibi başka bilgi farklılıkları oluyor.

Gerçekten bilgi almak dahası net ve doğru bilgi alma hakkımız olmalı sonuç olarak bence de..

ulebcup ta bjk'yi elediğimiz maçın hemen ardından ülker'in sponsorluklar ile ilgili yöneticisi olduğu söylenen bir kişi 2011 yılının sonuna kadar galatasaray ile sponsorluk anlaşmamız var demişti.sponsorluğun bittiğini kim söyledi yada nerede okundu merak ediyorum açıkçası.

Forumda bazı arkadaşlarımız tarafından sponsorluğun Ülker tarafından tek taraflı olarak 1 sene uzatıldığı söylendi. Resmi kaynakları gösterdiler kaynak olarak. Tabi opsiyon dahil olmak üzere 2011 demiş olabilirler. Opsiyon kullanıldıysa buna bir tepkidir zaten. Opsiyonu kullanmak veya tek taraflı kullandırtmak Cafe Crown'ndan memnun olmayı gerektiyor ki nasıl memnun oluyoruz onu anlamadık aslen. Sorguladığımız da budur.

Aynı şekilde birçok kişi tarafından 3,5 milyon dolar sponsorluk parası var deniyor ki bilindiği gibi geçen sezon da bunun biraz daha üstünde bir takımla mücadele etmiştik. Yine aynı bütçe ile oynamak bir tepkiyi gerektirmiyor mu?

Tabi bunları söylerken resmi kaynaklardan alınan haberleri dikkate alıyoruz.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Forumda bazı arkadaşlarımız tarafından sponsorluğun Ülker tarafından tek taraflı olarak 1 sene uzatıldığı söylendi. Resmi kaynakları gösterdiler kaynak olarak. Tabi opsiyon dahil olmak üzere 2011 demiş olabilirler. Opsiyon kullanıldıysa buna bir tepkidir zaten. Opsiyonu kullanmak veya tek taraflı kullandırtmak Cafe Crown'ndan memnun olmayı gerektiyor ki nasıl memnun oluyoruz onu anlamadık aslen. Sorguladığımız da budur.

Aynı şekilde birçok kişi tarafından 3,5 milyon dolar sponsorluk parası var deniyor ki bilindiği gibi geçen sezon da bunun biraz daha üstünde bir takımla mücadele etmiştik. Yine aynı bütçe ile oynamak bir tepkiyi gerektirmiyor mu?

Tabi bunları söylerken resmi kaynaklardan alınan haberleri dikkate alıyoruz.
Uzun süredir bunu savunuyoruz işte..:)
Kerem nerelerdesin bayadır yoktun savunduğum şeylerde bana destek olan destekçilerimin sayısı azaldı..:)

Kerem SEÇER' Alıntı:
.

.

sponsordan bu kadar geliyor olabilir ama Toplam bu bütçe bu kadar olmaz sanıyorum hem Mahmudi başlangıç için bile olsa bu bütçeyi kabul etmezdi (Benetton bütçe azaldığı için sözleşme yenilememişti). Hem de medical park ile yapılan anlaşmanın direk bir getirisi olmasa bile , kadın basketbol ve kadın voleybola (sponsor geliri ile dönebileceği için ) klübün geçen buralara kaynak aktarması gerekmeyecek.Bir miktar kaynak aktarırlar diye düşünüyorum.