Sponsor !!

Konu oldukça kişilselleşti sanki ve mecrasından çıktı . En azından buradan devam etmesine bir nokta konsa olmaz mı ?

Yok bu şekilde devam edilecekse bari tartışmayı bitiyorum herkes iyi geceler gibi ifadeler kullanılmasa daha iyi olmaz mı ?

Kutay Çamcı' Alıntı:
Konu oldukça kişilselleşti sanki ve mecrasından çıktı . En azından buradan devam etmesine bir nokta konsa olmaz mı ?

Yok bu şekilde devam edilecekse bari tartışmayı bitiyorum herkes iyi geceler gibi ifadeler kullanılmasa daha iyi olmaz mı ?
Herkesten özür dilerim arkadaşlar ama Cansu hanıma birinin gerçekleri anlatmasına ihtiyacı vardı.Bende bunu yaptım.
Benim için bu tartışma burada bitmiştir.
Herkesten tekrar özür diliyorum..

Gerçekler kimi zaman hatta çoğu zaman göreceli tabi .

Konuya dönecek olursak C.C'den bende birçok açıdan hazetmiyorum ama ortada tek taraflı bir opsiyon hakkı varsa ve bunu kullanıyorlarsa hukiki olarak yapılacaklar kısıtlı olsa gerek.

10 cümlelik bir olayi tartismalar/polemikler yüzünden 200 cümlede anlayabilmek gece yarisi insani bayagi yoruyor : )

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Çok emin olmamakla beraber duyduğuma göre Erkek Basket takımının bu sponsorluk anlaşmasına dahil edilmeyişinin sebebi Trabzon'un Medical Park ismi ile aynı ligde mücadele edecek olmasıymış.Eğer Trabzon ile anlaşmaları bittiğinde yarın açıklanacak sponsorluk sonuçlarından memnun kalınırsa Erkek Takımına sponsor olabilmeleri çok yüksek ihtimalmiş.

Bunun için yönetim tercihen 1 yıllık idareten bir sponsorluk arayışına girebilirmiş.

Demiştim iki sayfa önce.Opsiyon olayından haberim yoktu ancak bu hak varsa ve kullanılmış ise kulüp yukarıda söylediğim nedenlerden dolayı buna itiraz etmicektir zaten.

Kutay Çamcı' Alıntı:
Gerçekler kimi zaman hatta çoğu zaman göreceli tabi .

Konuya dönecek olursak C.C'den bende birçok açıdan hazetmiyorum ama ortada tek taraflı bir opsiyon hakkı varsa ve bunu kullanıyorlarsa hukiki olarak yapılacaklar kısıtlı olsa gerek.

Kutay bey bizim kulüp Ülker'e sizinle yola devam etmek istemiyorum dediğinde sorun çıkaracaklarını düşünmüyorum.Galatasaray'dan tazminat isteyecek değiller,hem bu kurumla ilişkimiz sadece bu anlaşam değilki,birsürü anlaşma var,Ülker'e biz daha iyi şartlarda sponsor bulduk derlerse eminimki ülker hay hay diyecektir...

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Doğan SAĞLAM":33ldcjj4]Çok emin olmamakla beraber duyduğuma göre Erkek Basket takımının bu sponsorluk anlaşmasına dahil edilmeyişinin sebebi Trabzon'un Medical Park ismi ile aynı ligde mücadele edecek olmasıymış.Eğer Trabzon ile anlaşmaları bittiğinde yarın açıklanacak sponsorluk sonuçlarından memnun kalınırsa Erkek Takımına sponsor olabilmeleri çok yüksek ihtimalmiş.

Bunun için yönetim tercihen 1 yıllık idareten bir sponsorluk arayışına girebilirmiş.

Demiştim iki sayfa önce.Opsiyon olayından haberim yoktu ancak bu hak varsa ve kullanılmış ise kulüp yukarıda söylediğim nedenlerden dolayı buna itiraz etmicektir zaten.[/quote:33ldcjj4]

Doğan zaten bizim bu tarz varyasyonları düşünmediğimiz yok. Klüp cafe crown ile sponsorluğunu bitirir. Koyar aslan gibi GS Bonus reklamını formasına. Elimizdeki 6 milyon ile bir takım kurarız bu seneyi play off'a kalır yada kalamaz konumunda bir takımla oynarız. Seneye nisandan itibaren ciddi bir takım kurarız. Bizim dediğimiz o. Başkan artık eğilip bükülmesin. Cafe Crown kafasına göre obsiyon uzatamaz. Karşılıklı oturulur konuşulur. Demek ki klüp kabul etmiş bu obsiyonu. Ve böylelikle de ayıp etmiş.

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
[quote="Kutay Çamcı":1fnuthzp]Gerçekler kimi zaman hatta çoğu zaman göreceli tabi .

Kutay bey bizim kulüp Ülker'e sizinle yola devam etmek istemiyorum dediğinde sorun çıkaracaklarını düşünmüyorum.Galatasaray'dan tazminat isteyecek değiller,hem bu kurumla ilişkimiz sadece bu anlaşam değilki,birsürü anlaşma var,Ülker'e biz daha iyi şartlarda sponsor bulduk derlerse eminimki ülker hay hay diyecektir...[/quote:1fnuthzp]

Haklı olabilirsiniz ama olmayadabilirsiniz sonuçta olayın teknik ve hukuki ayrıntılarını bilmiyoruz (yani en azından ben bilmiyorum ).

Aynı mantıkla Ülker yazılı bir anlaşmadan kaynaklanan bir hakkını kullanmışken aramızda başka konularda da hukuk bulunan bir tüzel kişiye yok sen bu hakkını kullanma demeyi doğru bulmamış yada diyememişte olabiliriz.

Sühan Cem' Alıntı:
Doğan zaten bizim bu tarz varyasyonları düşünmediğimiz yok. Klüp cafe crown ile sponsorluğunu bitirir. Koyar aslan gibi GS Bonus reklamını formasına. Elimizdeki 6 milyon ile bir takım kurarız bu seneyi play off'a kalır yada kalamaz konumunda bir takımla oynarız. Seneye nisandan itibaren ciddi bir takım kurarız. Bizim dediğimiz o. Başkan artık eğilip bükülmesin. Cafe Crown kafasına göre obsiyon uzatamaz. Karşılıklı oturulur konuşulur. Demek ki klüp kabul etmiş bu obsiyonu. Ve böylelikle de ayıp etmiş.

Abi kulubün öyle 6 milyon falan aktarma düşünceside yok demek ki ülker'in 3,5 milyon avrosuna tamam diyoruz.Dediğim gibi zaten 1 yıllık bir anlaşma arıyordu yönetim buda öyle olduysa zaten bilerek isteyerek itiraz etmeyeceklerdir.

Kaldı ki siyasi ve hayat görüşü olarakta belkide ülker'in yapısından en çok rahatsız olan insanların başında geliyordur Adnan Polat. Bunu bildiğimden dolayı bişi demiyorum.

NOT;Geçen sene anlaşmanın bitirilmesi isteği Ülker yönetimine iletildiğinde yaklaşık 4 milyon dolarlık tazminat isteğinde bulundular.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
ülker'in 3,5 milyon avrosuna tamam diyoruz.Dediğim gibi zaten 1 yıllık bir anlaşma arıyordu yönetim buda öyle olduysa zaten bilerek isteyerek itiraz etmeyeceklerdir.

3.5 milyon avro mu dolar mı ? Bilmediğim için soruyorum şimdiye kadar dolar lafı geçiyordu da .

Geçen sene sözleşme devam ediyordu.Tazminat olması normal. Bu sene ise sözleşme falan yok ortada. Bence büyük bir ayıptır bu bize yapılan.

Bana bişi olmaz ben müşteriyim. Has GS'lılar düşünsün. Tamam o zaman bende bundan sonra müşteri gibi davranacağım. Maçlarda yerim belli benim, Saha içi Benchin hemen arkasındayım. Ordan maç boyu protestomu ederim. Müşteri değilmiyim en iyisini isteme hakkım :D Cansu ne de olsa klübün içinden o da duyum almış söyledi iyi şeyler düşünmemiz gerekiyor. Tamam işte sponsorumuz da var Ergin Ataman gibi bir basketbol fenomenide var. Bakalım bu sene yönetim kaç defa gelebilecek Abdi İpekçi'ye? Ben yüsüz adamın tekiyim protestomu ederim ertesi maç gene gelirim. Yönetim ikinci protestodan sonra 3. de gelebilecekmi?..

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Doğan SAĞLAM":26pymsb5]ülker'in 3,5 milyon avrosuna tamam diyoruz.Dediğim gibi zaten 1 yıllık bir anlaşma arıyordu yönetim buda öyle olduysa zaten bilerek isteyerek itiraz etmeyeceklerdir.

3.5 milyon avro mu dolar mı ? Bilmediğim için soruyorum şimdiye kadar dolar lafı geçiyordu da .[/quote:26pymsb5]

Normal şartlarda bu anlaşma yıllık 6 milyon doları kapsayan bir anlaşma.Ancak plansızlık yüzünden geçen sene bu plansızlığın faturasını ödedik.

Bugün ise anlaşma aynı şartlarda uzatılmış ise rakamın 6 milyon dolar civarı olması gerekiyor.

Arkadaşlar, ufak bir not ileteyim, çünkü işler bir miktar karışmış ,olmayan faraziyeler üzerinden yoruım yapılır olmuş.

Şubenin 6 milyon lira geliri falan yok sponsorluk anlaşmasından bağımsız olarak. Yani atın Cafe Crown' u 6 milyon lirayla da aslanlar gibi çalışırız diye bir durum söz konusu değil. Şubenin geliri 2009 yılında 7 milyon lira idi; bunun da 5 milyon lirası Ülkerden; 800 bin lirası yayın haklarından, 200 bin lira spor okullarından, 1 milyon lira da iddia ve diğer gelirlerden oluştu.

Arkadaşlar bir konuyu merak ediyorum.Bu konuda net bilgisi olan varsa cevap yazabilirmi?
Geçtiğimiz 4-5 sezon içinde fbülker playofflarda bjk ve bizimle eşleştimi?Ben eşleşmediğini hatırlıyorum.Eğer böyleyse bu bir tesadüfmü yoksa birilerinin oyunumu?Sanrıım 4-5 sezondur playoflarda derbiye hiç denk gelmediler.Ülkerin bize ve bjk ye sponsor olması buna etkenmidir?(Playoffda zorlanmamaları için)

E.Nisan YILDIZ' Alıntı:
6 liralık bütçenin en az 3.5 lirası sponsordan geliyor.
gözlerimi yaşarttı para keşke hiç vermeseymişler ya 2.buçuk milyon dolarla idare ederdik biz rezalet ya medical park bayanlara 5 milyon dolar veriyor bize cafe crown 3,5 gerçekten birisi dalga geçiyor bu şubeyle ..

Suç Cafe Crown'da değil.Siz Türk sporunun beşiği konumundaki bir kulübe böyle bir davranışın yapılmasına izin verirseniz onlarda bunu büyük bir zevkle yapar.Bunun tek sorumlusu bu yönetimmi değil tabi bunlara bu hakkı zamanında verenler ama şimdi bunu devam ettirenlerde aynı hatayı paylaşmaktadırlar.

Hakan Beytemur' Alıntı:
Arkadaşlar bir konuyu merak ediyorum.Bu konuda net bilgisi olan varsa cevap yazabilirmi?
Geçtiğimiz 4-5 sezon içinde fbülker playofflarda bjk ve bizimle eşleştimi?Ben eşleşmediğini hatırlıyorum.Eğer böyleyse bu bir tesadüfmü yoksa birilerinin oyunumu?Sanrıım 4-5 sezondur playoflarda derbiye hiç denk gelmediler.Ülkerin bize ve bjk ye sponsor olması buna etkenmidir?(Playoffda zorlanmamaları için)
2 yıl önce bjk yi elemiştik galiba biz. ancak fbülker ile ne bjk ne gs oynamadı

Oktay Hoca geldiğine göre sponspor gelirimiz ya artacak ya artacak. Yabancı seçimlerinde bütçemize göre çok iyi seçimler yapacağımızdan şüphem yok...