Sponsordan Göz Dağı!!!

Takımımızın son aylarda sergilediği,kötü basketbolun sebeblerinden biri belkide ilki,son üç aydır,maaş ve transfer taksitlerini,alamadığı sebebi olabilirmi acaba.

Galatasaray yönetimi cafe crown'la anlaşarak ödemeleri kendilerine bırakmış,son üç aya kadar düzenli bir şekilde,ödeme yapan cafe crown,önce has adamları Hakan AYDINOL'un basketboldan farklı bir branşta görev alması sonrada sigortalı çalışanı Murat ÖZYER'in sponsor olduğu kulüpten,ilişiğinin kesilmesi cafe crown yönetimini kızdırmış olacak ki!!! yaklaşık 3 aydır para ödemesi yapmadığı öğrenilmiştir.

Cafe rown yönetimi bilmelidir ki!!! hiç bir kuruluş kulübümüzden büyük değildir,25 mil.kişiye hitap eden bir kulübü bu şekilde baskı altına alıp göz dağı vermeye çalışmak ancak bindiği dalı kesmektir.

Eğer bir göz dağı verilecekse onu cafe crown'a biz veririz hiç merak etmesinler!!!

Bana kalırsa gözdağı vermek bize yakışacak bir üslup değil.

Ortada anlaşma şartlarının ihlali varsa, muhtemelen cezai yaptırımı da vardır. Nasıl ki biz sözleşmeyi tek taraflı feshetmek istediğimizde ağır şartlarla karşı karşıya bırakılıyorsak, onların da bu durumda ödemesi gereken bir bedel vardır herhalde. Kulüp "yasal" anlamda gerekeni yapmalıdır.

Bu durumla ilgili cezai yükümlülük yoksa, sözleşmenin imzalandığı dönemdeki başkan ya da hukuki durumlarla ilgilenen yöneticimiz hesap vermelidir.

Mazhar bey ;
Ne yazık ki bahsi geçen marka gerek yurt dışı ihracatı,gerek yine avrupada aldığı büyük çikolata markaları gerekse bütün protestolara rağmen yurt geneli satışları itibari ile bugün hadi tepki verelim dediğimizde buna uyacak hadi fazla fazla 500-600 bin müşteriden etkilenmeyecek sağlam bir finansa sahip.

Dogan Bey,

Eger yazilan haber dogru ise adi gecen firma 25M kisiye hitap eden bir klube bu sekilde baski yapiyorsa biz gerekli tepkiyi veremiyorsak bu bizim ayibimiz olur. O zaman hic ahkam kesmeyelim cikip su kadar taraftarimiz var diye. Eger sizin dediginiz gibi 500-600 bin se bu rakam Galatasaray'in taraftari o kadar demektir. Yaniliyor muyum? Gerisi fasa fiso...

Bildiğim kadarıyla Cafe Crown bu sezonki parayı kulübümüze vermiştir. Üstelik bu bilgi de Mithat abinin bulunduğu masada öğrenilmiştir :)

mazharozsoy' Alıntı:
Dogan Bey,

Eger yazilan haber dogru ise adi gecen firma 25M kisiye hitap eden bir klube bu sekilde baski yapiyorsa biz gerekli tepkiyi veremiyorsak bu bizim ayibimiz olur. O zaman hic ahkam kesmeyelim cikip su kadar taraftarimiz var diye. Eger sizin dediginiz gibi 500-600 bin se bu rakam Galatasaray'in taraftari o kadar demektir. Yaniliyor muyum? Gerisi fasa fiso...

Bir takımın 25-30 milyon taraftarın olması demek bunların hepsi bunu yaşam biçimi kabul etmiş anlamına gelmez.Bu sadece GS,fb yada Manchester için değil bütün takımlar için geçerlidir.
Bizim kadar büyük kitlelere hitap eden takımlarda yani taraftar sayısı bizim kadar olan takımların organize olmuş taraftar sayısı her zaman 500-600 bin civarıdır.Bunun ayıp olan bir tarafı yok bu bir realitedir.Ayrca bu tepki rakamı 1 milyonda olsa gerçekten bu firmanın aylık ciro çizelgesini aşağı kımıldatmaz emin olun.

75 milyonluk bir ülke olarak boykot çağğrıları yapıldığında buna kaç kişi kulak veriyor.Kaç milyon buna riayet ediyor bir düşünürseniz sizde anlarsınız.

Zaten anlamiyor degilim. Ama olay sadece basit bir boykot cagrisi degil. Ben gercekten Galatasaray taraftariyim diyen herkesin katilmasi gerekir. Bizim ulke olarak boykot etme kabiliyetimiz yok zaten. Zamaninda İtalya'yi boykot etmeye calismistik hic kimse ragbet gostermemisti.

Bu arada 500-600 bin kisi boykot ederse emin olun cok zarar gorur firma ama o kadar kisi bile etmez 100 bin i bile zor buluruz gibi geliyor bana...

mazharozsoy' Alıntı:
Zaten anlamiyor degilim. Ama olay sadece basit bir boykot cagrisi degil. Ben gercekten Galatasaray taraftariyim diyen herkesin katilmasi gerekir. Bizim ulke olarak boykot etme kabiliyetimiz yok zaten. Zamaninda İtalya'yi boykot etmeye calismistik hic kimse ragbet gostermemisti.

Bu arada 500-600 bin kisi boykot ederse emin olun cok zarar gorur firma ama o kadar kisi bile etmez 100 bin i bile zor buluruz gibi geliyor bana...

Mazhar Bey, ben ülker grubunun politikasını bilen biri olarak söylüyorrum bunları.
Siyasi ve sportif taraf niteliği bulunduğu için bu tip tepkilerde zor durumda kalmamak adına özellikle Belçika'nın en iyi ve tarihi şekerleme firmalarıdan birini aldılar geçenlerdede bir başkasına ortak oldular.
Yani boykotları çağrıların hesabını çok önceden yapmış bir firma ülker ne yazık ki.

Ayrıca basit bir organizasyon ile kesinlikle bu rakamlara ulaşılamaz.Ani bir tepki içinde ciddi bir yapılanmaya gidilemez.

Ülker, ödemesi gereken meblayı kuruşuna kadar veriyor. Böyle büyük bir kurumun ufak hesaplar peşinden koşması, 3-5 milyon dolar için mahkemelik olması mümkün değildir.

Sorun Ülker'de değil, sorun kulübün yaptığı ekstra harcamalar sonucu oluşan nakit sıkıntısında. Bu sezon için Ülker 5 milyon dolar verdi, kulüpte ekstra 5 milyon dolarlık harcama yaptı. Ancak para akışı durduğu için son birkaç aydır ödeme yapılamıyormuş.

Kulüpte son aylarda nakit sıkıntısı var...

[/quote]
Ayrıca basit bir organizasyon ile kesinlikle bu rakamlara ulaşılamaz.Ani bir tepki içinde ciddi bir yapılanmaya gidilemez.[/quote]

Bende onu diyorum... Turk insanin dogasinda yok protesto, boykot... Otoriteye karsi boyun egme piskolojisi yerlesmis insanlarda. Hakkini aramak suc haline donusmus.

Benim demek istedigim olay eger boyle bir baski kurma olayi varsa biz elimizden geleni yapariz. Bu onlari etkiler etkilemez o beni ilgilendirmiyor. Ben sade bir birey olarak boykot hakkimi kullanirim keske herkes benim gibi dusunse. O zaman goruruz etkileniyorlar mi etkilenmiyorlar mi... 15 gun surer...

25 M taraftari olan bir klup en azindan bunu biraz daha guce cevirebilir diye dusunuyorum...

Ahmed Salih' Alıntı:
Ülker, ödemesi gereken meblayı kuruşuna kadar veriyor. Böyle büyük bir kurumun ufak hesaplar peşinden koşması, 3-5 milyon dolar için mahkemelik olması mümkün değildir.

Sorun Ülker'de değil, sorun kulübün yaptığı ekstra harcamalar sonucu oluşan nakit sıkıntısında. Bu sezon için Ülker 5 milyon dolar verdi, kulüpte ekstra 5 milyon dolarlık harcama yaptı. Ancak para akışı durduğu için son birkaç aydır ödeme yapılamıyormuş.

Bu açıklama çok daha mantıklı geliyor banada.

Mazhar Bey,
Adnan Polat yarın çıksın desinki arkadaşlar boykot ozaman görürüz harekete geçen gücü ama taraftar organizasyonu ile bu mümkün değil.

kendimi bildim bileli Ülker almam yemem alana mani olmam ama bana ikram edilse dahi yine yemem..tabiki benim nedenlerim çok daha başka..o nedenlerden dolayı gerçekten boykot eden insan bulabilirsin vardır ve olacaktırda..

Ama iş bu tip şeylere geldimi açıkça söylim hava fiso..para vermiyor diye yada fenere gelince şapur şupur bize gelince yarrabbi şükür gibi nedenlerle proteston tutmaz..protesto edersin yarın paranı verir proteston biter..bukadar basit..

Ahmed Salih' Alıntı:

Bu kadar kesin nasıl konuşuyorsunuz Ahmet bey,basketbol şubesi Beşiktaş gibi olmasın diye bütün ödemeleri cafe crown yaptığını biliyormusunuz.

Böyle firmalar ufak hesaplar yapmaz DERKEN sizde bu tarz bir firmada görev yaptığınız için mi? yoksa bir varsayım üzerine konuşuyorsunuz.

Sonuç olarak son üç aydır cafe crown oyuncuların parasını vermiyor.

Yine uçmuşsunuz Mithat bey Hakan Aydınol farklı branşta görevlendirilmiş Murat Özyer maaşlı çalışanıymış.

Ülker kendi markasını verdiği paranın doğru kullanılıp kullanılmadığını kontrol etmesi kadar doğal birşey göremiyorum..ve son yapılan hamleler ve başarısızlıkla hem kendimize zarar verdik. sponsora nasıl geçen sene avrupada başarıdan sonra Ekstra ödül istediysek o zaman kendimizi haklı görüyorsak şimdiki başarısızlığında sorgulanması lazım..

Birde hergün sponsoru eleştirip antlaşmalara uymayıp, yeni sponsor haberleri hergün gazetede medyada yer alırken ülkere ne diyebiliriz.

Yeni sponsor bulalım ayrılalım bunu yapmıyoruz devamlı sponsoru eleştiriyoruz sanki adamlar zorla bize gelmişler size şu kadar para verelim demişler.

Fevzi Genç' Alıntı:
Yine uçmuşsunuz Mithat bey Hakan Aydınol farklı branşta görevlendirilmiş Murat Özyer maaşlı çalışanıymış.

Ülker kendi markasını verdiği paranın doğru kullanılıp kullanılmadığını kontrol etmesi kadar doğal birşey göremiyorum..ve son yapılan hamleler ve başarısızlıkla hem kendimize zarar verdik. sponsora nasıl geçen sene avrupada başarıdan sonra Ekstra ödül istediysek o zaman kendimizi haklı görüyorsak şimdiki başarısızlığında sorgulanması lazım..

Birde hergün sponsoru eleştirip antlaşmalara uymayıp, yeni sponsor haberleri hergün gazetede medyada yer alırken ülkere ne diyebiliriz.

Yeni sponsor bulalım ayrılalım bunu yapmıyoruz devamlı sponsoru eleştiriyoruz sanki adamlar zorla bize gelmişler size şu kadar para verelim demişler.

Bilmediğin konularda o kadar çok ahkam kesiyorsun ki! Hakan AYDINOL daha önce hangi görevdeydi,şimdi hangi görevde,Murat ÖZYER maaşını kimden alıyor? bunları araştır,öğren sonra deki!!! Mithat bey sen yanlışsın ben araştırdım durum böyle böyle,ama asıl amacınız maksatlı olduğu için elinizde klavye yaz allah yaz nasıl olsa kimse karışmıyor.

Fevzi Bey Ülker bize sadaka vermedi..bize 7.5 milyon euro verdiyse bizim üstümüzden de bunun 3 - 4 katını kazandı..crown Galatasaray öncesi satış ve Galatasaray sonrası pazar payını bir araştırmanızı tavsiye ederim

not:hemen ekleyeyim söyledi gitti olmasın..Cafe Crow nun Galatasaraydan önce %15 lerde olan pazar payı bugün tam tamına %37 dir..Nescafe yle beraber pazar piyasasına sahip 2.firma olmuş

yani Ülker bize babasının hayrına vermedi parayı..onu bir ayırt edelim..parayı veriyorlar ne isterseler yaparlar biz zavallıyız gibi düşüncelere yersiz..bizim için neyse onlar kadar da okadar önemli bu sponsorluk..naz çekmek durumunda değiliz

mazharozsoy' Alıntı:

Futbol Takımı için olsa neysede.Bu ülkede basketbol takımı için boykot yapacak 500-600 bin kişi bulunsun ben 3.kattan aşağıya atlıyacam.