SSL 10. Hafta | Galatasaray-M.P. Antalyaspor

2. yarı resmen Medical Park Antalya üstünlüğünde geçti. Hele bir 10 dakikalık dilim vardı (65-75) salladılar resmen, devrilmeye az kalmıştı ama son vuruşları kötüydü şansımıza...

Bu hafta kazanmak güzeldi heleki ofansif yönde bu kadar kısır bir kadro ile 2 gol atmak büyük olaydı.

Benim merak ettiğim Baros-Elano-Arda geldiğinde kimler kenara çekilecek? Kewell zaten sürekliliği yok onun fazla ilk 11'i zorlayacağını düşünmüyorum...

Kaleci tercihi bu hafta zorunluluktan mı yoksa asıl sahibi Ufuk mu onu da Trabzon maçında göreceğiz bakalım?

Medical Park Sağlık Raporu: 30 Ekim Cumartesi

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı? nın Medical Park Antalyaspor maçı sonrasında sakatlanan iki futbolcusuyla ilgili bilgiler aşağıda belirtildiği gibidir:

Ayak bileği ön taraf bağında kopma olan Serkan Kurtuluş?un tedavisine başlanmıştır. Oyuncumuzun çekilen MR?ında ayrıca kemik arası zarında kanaması olduğu görülmüştür.

Kasığında birinci derece zorlanma olan Hakan Balta?nın çekilen MR?ı sonrasında tedavisine başlanmıştır.

Maçtan anca geldik..Cumartesi maçlarının gözünü seveyim.. Beklediğimiz gibi süper bir futbol yoktu ama mücadele, azim vardı.. Kazandık ama haftaya Trabzon ne olur bilmem..

Tribün idare etti..Bu sezonun en çok kız olan maçıydı herhalde.. Yakında tribün tamamen kızlara kalacak zaten.Az kaldı..Maçın sonunu iyi kotardık..3-1 i bulabilsek daha güzel olurdu. Maçtan sonra yarım saat kadar " beşiktaş seninle ölmeye geldik" e yapılan kontra tezahürat söylendi..Biz Beşiktaş'a şarkı söylüyoruz ama o maç gelene kadar başımıza neler gelecek bilmiyoruz..

Emre Yüksel' Alıntı:
Maçtan anca geldik..Cumartesi maçlarının gözünü seveyim.. Beklediğimiz gibi süper bir futbol yoktu ama mücadele, azim vardı.. Kazandık ama haftaya Trabzon ne olur bilmem..

Tribün idare etti..Bu sezonun en çok kız olan maçıydı herhalde.. Yakında tribün tamamen kızlara kalacak zaten.Az kaldı..Maçın sonunu iyi kotardık..3-1 i bulabilsek daha güzel olurdu. Maçtan sonra yarım saat kadar " beşiktaş seninle ölmeye geldik" e yapılan kontra tezahürat söylendi..Biz Beşiktaş'a şarkı söylüyoruz ama o maç gelene kadar başımıza neler gelecek bilmiyoruz..

Abi kızlar konusuna katılıyorum.Hatta ve hatta Uefa maçıydı galiba eski açık'a zeytinyağlı dolma yapıp getirdiler. :p
Maça geliyorsunuz farkında mısınız ? :)

Elano,Kewell ve Baros gibi bu takımın klas ayakları yokken ve karşımızda birbirini tanıyan ligin ortadirek takımlarından biri varken 3 puanı küçümsemek gerçekten komik oluyor. İnsanlar ne bekliyor gerçekten anlamıyorum. Tamam, çok güzel oynamış olmayabiliriz ama mücadele edip kazanmayı başardık. Bunun farkına varabilmek zaten önemli olan. Mücadele derken, evet sahada mücadele ettik çok şükür ama biraz da bu mücadeleye isyan ediyorum. Canla,başla futbol oynayan oyuncular sanırım yeni anladılar Galatasaray?da oynadıklarını, parçalıyı giydiklerini, Sami Yen?e çıktıklarını...

Neyse isyanımız var ama sineye çekmesini biliriz. Zor günlerden geçtik ve geçmekteyiz. Herşeyi unutup yeni sayfa açmak kolay değil belki ama arma için,sarı-kırmızı aşk için bunu yapmak zorundayız.

Herşeye rağmen Galatasaray.

Maçtan önce tepki vermek yerine Mustafa Sarp ve Servet´in hiçbir şey olmamışcasına tribünlere çağırılması şaka gibi!.. Bugün Sarp ile Servet takımı sabote etti ertesi maç unutuldu, yarın birgün başka oyuncular sırf çıkarları uğruna benzer davranışı rahatlıkla yapabilir. Ne de olsa ne yönetim gerekli maddi, ne de taraftar manevi yaptırımı uyguluyor.

Baros ve Kewell´ın sakatlık sorunu nedeniyle yabancı kontenjanında sıkıntı yaşamadığımız bir dönemde Insua yerine Balta´nın forma giymesi, sahada gezinen Sarp´ın yerine Cana´nın oyundan alınmasını anlamıyorum. Aslında anlıyorum da anlamak istemiyorum. Yapma hocam, bugün sistem sana sahip çıkar, yarın yarı yolda bırakır.

Tribünlerimiz kendini kısmen toparlamış, tribünler arasında bir uyum olmasa da. Umarım bunun nedeni Sami Yen´e veda değildir ve Aslantepe´de de iyice taraftarın gücünü hissettiririz.

Antalya'ya karşı evinde tek forvet oynanmasını kaldıramıyorum ben Galatasaray'da, eğer biz Galatasaray isek oyun zihniyetimiz hücum olmalı. Ben böyle bir Galatasaray düşlüyorum..

Bence maçın dönüm noktası 2. yarının ortaalrında Antalya'lı oyuncunun bizim sağ açık pozisyonunda kapalının önünde, faul yaptıktan sonra diğerinin topu sinirle tribünlere vurmasıdır. O oyuncunun verdiği tepkiye tribünlerde tepki verdi ve tribün inlemeye başaldı. Antalyalıalr topu aldığında da müthiş bir ıslık vardı. Basket maçında gibi hissettim kendimi. Top rakipteyken ıslık bizdeyken tezahurat süperdi. Bence Antalyanın direncini o pozisyon kırdı GS'lı futbolcularında yedek enerjilerini devreye sokmasını sağladı.

Dün Emre Çolak dışında o meziyette kim gisrseydi oyuna maç farka giderdi bunu görmüyormusunuz arkadaşlar? Emre çok pozisyon ezdi. Topsuz oyunda rakibini tutmadı. Sol açıkta İnsua ondan daha fazla çizgiye indi. düşünün o pozisyonda Emre yerine Kewell veya Arda'nın olduğunu? Rakiplerin saygısını kazanmalı Emre Çolak. Rakipler onu gördüğünde bırakıyorlar ileride ve Emre'yi tutan defans oyuncusu bile ileir çıkıyor hücuma. Kewell olsa o defans oyuncusu sittim sene ileri çıkmaz. Çünkü Kewell Rakiplerin saygısını kazanmış bir adam.

Maç öncesi daha önce bir kez görmüş olmama rağmen Onur'u gördüm ve tanıdım. Ama inanamadım ankara'dan maça geldiğine:) (adam benden çok maça gidiyor:D) Berkan ve Uğur ile de tanıştım. Yalnız bir hata yaptım Onur'un telefonunu almadım. Maç sonrası görüşmek için.Ki 4-5 dakika sonra Savaş Karadağ'ı gördüm o da görmek istedi Onur'u ama gördümü bilemiyorum.

Sonuçta futbol keyif oyunu ve ben maçtan keyif aldım. Son dakikaları öldük dirildik belki ama olsun buda futbolun keyiflerindendir. 2006 daq 2008 de şampiyon olduğumzuda sanki rahat maç mı seyrediyorduk. Rahat maç izlemek isteyenlere Ankaragücü maçını hatırlatırım. 2-4 yenildik maçın sonu çok rahattık hepimiz.

Barış Şişman' Alıntı:
Antalya'ya karşı evinde tek forvet oynanmasını kaldıramıyorum ben Galatasaray'da, eğer biz Galatasaray isek oyun zihniyetimiz hücum olmalı. Ben böyle bir Galatasaray düşlüyorum..

20 tane forvet var da Hagi'mi oynatmıyo :)

Zaten Galatasaray artık çift forvetli dizilişle hiç bir takıma karşı oynamaz.

Alperen Küçük' Alıntı:
[quote="Barış Şişman":210g2y73]Antalya'ya karşı evinde tek forvet oynanmasını kaldıramıyorum ben Galatasaray'da, eğer biz Galatasaray isek oyun zihniyetimiz hücum olmalı. Ben böyle bir Galatasaray düşlüyorum..

20 tane forvet var da Hagi'mi oynatmıyo :)

Zaten Galatasaray artık çift forvetli dizilişle hiç bir takıma karşı oynamaz.[/quote:210g2y73]Bende 20 tane forvet var demedim zaten.. :)

Forvetten kastım hücum futboluydu, belki Batdal ile Pino olabilir veya ne bileyim Antalya gibi bir takım için Sarp, Cana, Barış üçlüsünü kullanmamamız gerektiğini düşünüyorum. Eski Galatasaray'ı biliyoruz ( eskiden kastım 3-5 ay öncesi değil ), ben öyle bir Galatasaray düşlüyorum..

Uğur Güven' Alıntı:
Harbiden ne çok kız vardı tribünde dimi Onur abi :) Bu arada Berkan nerde ya hızını alamamıştı.. :p

Hala üçlü çekip, beşiktaş seninle ölmeye geldiği söylüyorum abi :)

Hayatımın en güzel haftasonunu yaşadım. Her şey inanılmazdı benim açımdan. Ali Sami Yen' i görmek; Uğur Abi, Sühan Abi, Savaş Abi(Eskigülek) ve Onur ile tanışmak; Savaş Abi' yi tekrar görebilmek...

Son olarak; Onur abi oleeeyyy...

Hakan Avci' Alıntı:
[quote="Bağdat KAYNAK":44vps3ms]Merak etmeyin yakında bütün tribünler bizler tarafından zaptedilecek :)
Ona ne süphede Bagdat abla,Kahramanmaras´dan gitmek zor olmiyacak mi? :) :p[/quote:44vps3ms]
Aslantepe açılsın hele, Galatasaray aşkı mesafe tanımaz :)

Sühan Cem' Alıntı:
Maç öncesi daha önce bir kez görmüş olmama rağmen Onur'u gördüm ve tanıdım. Ama inanamadım ankara'dan maça geldiğine:) (adam benden çok maça gidiyor:D) Berkan ve Uğur ile de tanıştım. Yalnız bir hata yaptım Onur'un telefonunu almadım. Maç sonrası görüşmek için.Ki 4-5 dakika sonra Savaş Karadağ'ı gördüm o da görmek istedi Onur'u ama gördümü bilemiyorum.
Biraz geç kalınca tribünlere sadece boş koltuk nerelerde var babında bakınca, göremedim Sühan, ama kısa da olsa görüşmek güzeldi. Aslında yolda Berkan´a söylemiştim Savaş´ı aramayı unutma diye ama stadı görünce Berkan adın ne desem, bilmem derdi herhalde. : ) Neyse ki Savaş´ta numaram vardı da görüşebildik maçtan önce.

Güzel şehir yahu bu İstanbul, trafik olmasa. Vapurla karşıya geçerken çayı yudumlamak, boğazı seyretmek, Eminönü´nde balık ekmek yemek...

Uğur Güven' Alıntı:
Harbiden ne çok kız vardı tribünde dimi Onur abi :) Bu arada Berkan nerde ya hızını alamamıştı.. :p
Uğur, maçtan önce stadın orada turlarken Berkan´a dedim ki; işte bu kızlara (ellerinde çanta, tam tekmil yapılan makyaj, topuklu ayakkabılar) söyleniyor tribüncüler... : ) Yalnız bu arada tepki verir gibi yazmışın da önce otobüste sonra stadda bizi ekip kızların yanına gittin. Neyse ki maç sonu da arkadaşlarını ekip bizimle İstiklal´e geldin. : )

Berkan´ım ne demek, darısı Aslantepe´ye...

Berkan Karadurmuş' Alıntı:
Hala üçlü çekip, beşiktaş seninle ölmeye geldiği söylüyorum abi :)

Hayatımın en güzel haftasonunu yaşadım. Her şey inanılmazdı benim açımdan. Ali Sami Yen' i görmek; Uğur Abi, Sühan Abi, Savaş Abi(Eskigülek) ve Onur ile tanışmak; Savaş Abi' yi tekrar görebilmek...

Son olarak; Onur abi oleeeyyy...

Beşiktaşla ölmeyemi geldin Berkan :p Stadda söyle metroda söyle istiklalde söyle gel bide evde söyle yanlız işin ilginç tarafı bende halen söylüyorum :p Metrodaki apaçileride unutmadım 8)

Onur Yavuz' Alıntı:
Uğur, maçtan önce stadın orada turlarken Berkan´a dedim ki; işte bu kızlara (ellerinde çanta, tam tekmil yapılan makyaj, topuklu ayakkabılar) söyleniyor tribüncüler... : ) Yalnız bu arada tepki verir gibi yazmışın da önce otobüste sonra stadda bizi ekip kızların yanına gittin. Neyse ki maç sonu da arkadaşlarını ekip bizimle İstiklal´e geldin. : )

Bak bak bak kim kimi satmış ya abi ne satması otobüse nasıl yetişemediğimi biliyosun burda suçsuzum.Stada gelince sizi aldım en güzel yere götürdüm ne güzel üni tayfası var siz gittiniz sizin için kapalıya girmedim abi:) Ben arkadaşların yanına gittim çünkü maçtan sonra beraber olacağımızı biliyodum neyse polemik yaratmıyorum yanlız bu Onur Yavuza inanmayın kendisi istiklali birbirine katabilcek kadar potansiyelli biri :p

Son olarak benim için güzel oldu kısada olsa dostlarla görüşebilmek, keyifli bir maç sonrası Nevizade çok iyi geldi.

Bu arada iki gündür söylemeyi düşündüğüm ama unuttuğum birşey var :)

İki golde de Mithat Duran Abi sevinmedi ? :) :) nedendir ? :) :)