STSL 2.Hafta | Galatasaray: 0 - Eskişehirspor: 0

AYZ5gL.jpg

Tarih: 13.09.2014 Cumartesi
Saat: 20.00

Hakem: Barış Şimşek

Galatasaray-Eskişehir maçlarında; Galatasaray 23, Eskişehir 9 kez galip geldi. 24 maç berabere bitti.

CL öncesi moral için ve Fb'nin olası puan kaybı yaşayabileceği bir haftayı kayıpsız kapatmak için önemli bir fırsat.

Muhtemel diziliş:
Muslera
Veysel(Tarık)Chedjou Hakan Telles
Yekta Sneijder Selçuk
Olcan Burak Pandev

olur diye tahmin ediyorum. Vurduğumuz gol, Allah yardımcımız olsun!

2 sponsor haberi üzerine bir de galibiyet tadından yenmez...

4.yıldızı takmamak için elinden gelen her türlü pisliği ve alçakliği yapacak bir oluşum var karşımızda.

Oyuncularımızın,teknik ekibin ve taraftarın bunun bilincinde olması şart. Yoksa işimiz çok zor.

TFF ve PFDK'ya verilecek en güzel cevap,sahada güzel bir oyun ve skorla Eskişehir'i yenmekle olacak.

Beklediğim 11;

Muslera
Veysel Chedjou Hakan Tarık
Dzemali Yekta
Olcan Sneijder Pandev
Burak

Sinan,Semih,Gökhan,Selçuk,Emre,Umut,Bruma da yedekler...

Fazla bir beklentim yok bu sezondan, aslında yaşanan çifte standardı görünce var. Mücadele istiyorum takımdan, son maça kadar pes etmemeyi... Devamında 2006´daki gibi bir şampiyonluk gelirse tadından yenmez, olmazsa da son maç takıma teşekküre giderim (eğer Passolig´de geri adım atılırsa) 2006´da olduğu gibi.

Bugünden beklentim ise mücadele ederek kazanmak, gol atanın da Melo sevinci sergilemesi ya da Melo´yu anımsatan bir hareket yapması.

Öncelikle; K O N S A N T R A S Y O N !

Melo'ya verilen haksız cezadan sonra orta sahada Yekta mı oynar yoksa Dzemaili mi soru işareti. Maç saatine kadar merak edilecektir ki ikisi de oynasa olabilir bence. Güçlü orta saha için formsuz Selçuk'un yanında 2 oyuncu olmalı. Zaten Melo ceza almasa Selçuk bu maçta yedek başlayabilirdi ki yedeklik zamanı geldi de geçti bile.

Pandev'in bir golü var, totemimizi de yapalım..

Pandev'in ilk onbirde başlayacağı söyleniyor. Onun performansını merak ediyorum. İnşallah kazanırız.

İnceden bir kıyım bekliyorum, hakemin isminden bağımsız olarak. Bu sene önümüze çok sayıda engel çıkacağı aşikar.
Beklentim düşük ama ders vermek de şart.

İŞTE GALATASARAY'IN 11'İ:
Muslera - Veysel, Chedjou, Semih Kaya, Tarık - Dzemaili, Yekta, Selçuk İnan- Wesley Sneijder - Bruma, Burak Yılmaz

Yedekler:Sinan,Hakan,Olcan,Yasin,Furkan,Pandev,Umut

İlk yarı... Dzemaili karşı karşıya gol atacakken Burak'a gereksiz asist girişiminde bulundu ama dikine oynayıp çalım atabiliyor.
Tarık : Potansiyelini gösterdi, adam geçmeye istekli ama biraz daha ısınması lazım.
Bruma : Sahanın açık ara en iyisi, çok hızlı ve rahat adam geçiyor, günün yıldızı olmaya aday.
Veysel : Çok ağır bir bek. . .

Gol atacağız gibi ama bakalım, final paslarında biraz saçmalamassak 2-3 atarız ama...

Taraftar olsaydı çok farklı olurdu maç. Alacağın olsun satılmış Tff!

Pandev girer de atar umarım. Savunmamız iyi gözüküyor fakat hücumda üretken olamıyoruz.

Galatasaray'ın futbolcuya değil, takımı yönetecek bir şefe ihtiyacı var. Selçuk bunu yapmadığı sürece Galatasaray düzgün top oynayamayacak.

Alıntıdır...

Gene kötü futbol... futbol iyi oynansa beraberliğe üzülmeyecem ama bu futbol hakkaten olacak iş değil, prandellinin radikal değişiklikler yapması lazım !

Selçuk ve Burak,Galatasaray'a ve Milli takıma ihanet içindedirler.

Artık onlardan formayı alıp hak edenlere vermek gerekiyor. Furkan Özçal'a bir hak vermek gerekiyor.

Birisi Prandelli'ye kendi sahanda 7 savunma oyuncusu ile oynamamasi gerektiğini söylemeli.

Anderlecht maçı için çok ümidim yok. Tek güvencem taraftarlarımız...

Üzücü futbol....Üzücü sonuç...

Eskişehirspor karşısında oyun üstünlüğü hiç ele alamadık; baskı kuramadık bir nadolu takımı karşısında(hele ki defansı eksik dolu bir Anadolu takımı). Yazıklar olsun diyorum.

Chedjou bu sene şu ana kadar Muslera ile birlikte hakkını veren ender oyunculardan.

Takım ile birlikte yalnızca 3 antreman yapmış Tarık'tan ümitliyim. Onun hızı ve dinamizmine ileride çok ihtiyaç duyacağız. Djemaili hata yaparak oynadı ama yine 3 antreman yapıp oynadığı oyun bence ilerisi için güzel.

Selçuk, Burak çok kötü... Kesik yemeyi hak ediyorlar. Bekler Türk kalıp Selçuk yerine Djemaili ile oynayabiliriz.

Pandev iyi olacaktır. Verdiği paslar yerindeydi.

Sneijder formsuz... Formunu bulsa süper olur ama istek yok gibi. 1 tane güzel asist yapıyordu Umut direğe nişanlamasa...

Veysel çabalıyor ancak yetenek olarak kısıtlı diye düşünüyorum. Tarık yakın zamanda sağ bekte onun yerini alır tahminimce. Çalıştı; çabaladı ama bazı ortaları büyük takım sağ bek oyuncusuna yakışmıyor.

Oyuncular bireysel bazda kaliteli ama takım oyunu ve mantalitede ciddi sıkıntılar var.

Prandelli beklentilerimizi karşılamadı. Oyun içi pek bir taktiksel hamle yapamadı oyuncu değişiklikleri dışında. Prese dayalı Galatasaray izleyecektik ama daha topu ileri taşıyamıyoruz rahatça.

Anderlecht'i izlemedim ama Salı günü kazanmamız kolay gözükmüyor. Belki taraftar ile biraz kıpırdanırız.

Arkadaşlar daha ligin 2.haftasındayız kötü oynuyoruz ama hep böyle oynayacağımız anlamına gelmez ilerleyen haftalarda daha iyi olacaktır takımımız.