Su Topu Haberleri

Bir takım bu kadar mı başarılı olur ya? :) Maç sonuçlarına bakarken heyecanlanmıyorum bile.Pardon heyecanlanıyorum çünkü kaç farkla kazandığımızı öğrenecek oluyorum. :)

Sutopu Euroleague 2. Yükselme Grubu'na Bayer Uerdingen'i 9-5 yenerek başlayan Galatasaray, ikinci maçında bugün Macaristan'dan Teva Vasas Plaket Budapest'e 15-5 mağlup oldu.

G Grubu'nda mücadele eden takımımız, bugün saat 21:00'de grubun ev sahibi Systema Pompea Brescia ile karşılaşacak.

Serdar Abi bilgin varsa ve zahmet olmuyacaksa Eurolig statüsü hakkında bilgi vermeni rica etsem ?

Elbette dostum. 1 ve 2. sırayı alanlar Euroleage direk katılıyor 3 ve 4 ise Len Trophy'e devam ediyor. Bizim grupta ilk iki belli İtalya ve Macaristan biz ise giderken belirlenen hedefe ulaşabilmek için 3-4 e oynuyoruz. Bunun içinde bir galibiyet yeterli olabilir. Ama şu duruma göre cumartesi ve pazar günü oynanacak olan maçlar bize çerez olabilir. Yinede tedbiri elden bırakmamak lazım.

Yani geçen seneki gibi , dişimize göre rakiplerle eşleşmek için Len Trophy'e kaçıyoruz bir nevi.Belki de geçen sene çok şanssızdık , U.Kazan geldi Len Trophy'de. Şimdiden orayı konuşmak pek doğru olmaz ama buraya gelirken de avrupanın önemli takımlarını yendik , umarım bir talihsizlik olmaz.
Ayrıca çok teşekkürler Serdar Abi bilgilendirdiğin için.

Maçın sonucunu tahmin etmeme rağmen uzun araştırmalar sonucu buldum:
Systema Pompea Brescia (ITA) Galatasaray Istanbul (TUR) :21-4
Bizim rakibimiz bunlar değil.Bugünkü Nice maçında ,Fransızları (Nice) yeneceğimize eminim.

Biz sutopu karşılaşmalarımızı nerede oynuyoruz?Hazır haftasonları boşken ara ara gidebilirim maçlara.Cahilliğimi bağışlayın lütfen.

Yarın Ukrayna ekibi Ilyichevets Mariupol ile oynayacağız.Bildiğim kadarıyla sabah 10.00'da maç...Yarın derken saat 24.00 'ı geçtik ama anlarsınız artık. Pazar günü...
O G B M A Y Av P
Systema Pompea Brescia (ITA) 3 3 0 0 56 10 46 9
Teva Vasas Plaket Budapest (HUN) 3 3 0 0 55 19 36 9
Galatasaray Istanbul (TUR) 4 2 0 2 30 52 -22 6
Ilyichevets Mariupol (UKR) 4 1 1 2 28 54 -26 4
Bayer Uerdingen (GER) 4 1 0 3 32 47 -15 3
Olympic Nice (FRA) 4 0 1 3 31 50 -19 1
Puan durumunu hazırlamak biraz sıkıcı oldu ama olsun... :claps
Alman takımının yarın Brescia'ya büyük ihtimalle yenileceğini düşünürsek,Len Trophy sendeyiz :)

Son maçımızda da Ukrayna ekibini 10-6'lık skorla mağlup ettik.Ve oluşan puan durumu da şöyle:
----------------------------------------O-G--M--A---Y----Av--P
Teva Vasas Plaket Budapest (HUN) 4 4 0 0 66. .28 38 12
Systema Pompea Brescia (ITA)----5 4 0 1 89 . 27 62 12
Galatasaray Istanbul (TUR)---------5 3 0 2 40 58 -18 9
Ilyichevets Mariupol (UKR)----------1 -1 3 -34 64 -30 4
Bayer Uerdingen (GER)--------------5 1 0 4 38 71 -33 3
Olympic Nice (FRA)------------------ 4 0 1 3 31 50 -19 1

Takımımızın İtalya'daki golleri(2.yükselme grubu)
Kaluderoviç:1
C.Sılay:3
Oytun Okman:5
Petroviç:4
Pejicic : 9
Kızıltay:2
Cenk:1
Halil : 3
(B.Eurdigen maçı hariç hazırladım).

Len Trophy'e katılacağız.Len Trophy'e 2.turdan itibaren kataılacağız.Maçlar da 2-5 Kasım 'da.Ayrıca ev sahipliği için başvuru yapılmış.

Utku ilgin ve hazırladığın bilgiler için teşekkürler

Bu arada LEN trophy maçlarımızı İstanbul'da oynayacağız. Bu da bizim için önemli bir avantaj.

Len Trophy'de ev sahipliğini almışız.
Grubumuzda (E grubu) İspanya'dan CN Terrassa,Finlandiya'dan Uintiseura Kuhat ve Hollanda'dan ZPB Barendrecht var.
Gördüğüm kadarıyla fotumumuzda sutopunu ciddi şekilde takip edenler var.(Utku,Serdar abi...)Bu grupta şansımız nedir?Yorumlarınızı rica ediyorum.

Yalnız şunu sormak isterim , maçlar Avni Akyol'da mı , yoksa Ergun Gursoy tarafından yaptırılan Burhan Felek bünyesindeki olimpik havuzda mı?
Yeni bir havuz , yeni bir hava ...Bakarsınız LEN Trophy'de final oynarız.

koch' Alıntı:
Len Trophy'de ev sahipliğini almışız.
Grubumuzda (E grubu) İspanya'dan CN Terrassa,Finlandiya'dan Uintiseura Kuhat ve Hollanda'dan ZPB Barendrecht var.
Gördüğüm kadarıyla fotumumuzda sutopunu ciddi şekilde takip edenler var.(Utku,Serdar abi...)Bu grupta şansımız nedir?Yorumlarınızı rica ediyorum.
Onur , Fin takımını zaten 19-3 yenmiştik.Hollanda ekibini de geçeceğimize inanıyorum.Ama Terrasa grupunda 5'te 5 ve +40'a yakın averaj yapmıştı.
Bana 3'te 2 muhtemel gibi geliyor.3'te 3 de şaşırtmaz yani 8)

yanlış hatırlamıyorsam İspanyol takımını geçen sene mağlup edip Len'de son 16'ya kalmıştık.

Bu grupta hollanda ve finlandiya takımlarına karşı %95 galibiyet şansımız var. İspanya takımını da biraz seyirci desteği ile ezeriz gibime geliyor. Umarım İspanyol takımı ile cumartesi oynarız da az da olsa taraftar gider.