Süper Final Şampiyonluk Maçı | Fenerbahçe 0 - 0 Şampiyon Galatasaray

Maç: Fenerbahçe - Galatasaray
Yer: Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı
Tarih: 12.05.2012 Saat: 19.00

İnanmayan adamın bu başlıkta işi yok,
gideceğiz, hakkımız olanı alıp döneceğiz !

Fatih hocanın takımı sadece taktiksel açıdan değil psikolojik olarak ta iyi hazırlaması lazım, şampiyonluğu son haftaya kalması, maçın 2-0 dan 2-2 ye gelmesi, son maçın kadıköyde çirkef taraftarın önünde olması gibi pek çok etken takımı olumsuz etkileyecektir, ayrıca taraftarımızın da takıma inandıklarını, güvendiklerini onlara belli etmeli ki bundan şüphem yok eminim sahip çıkacaklardır

o değilde saha en ufak bir yabancı madde atılırsa o takımı o sahada oynatmam. Açık net biz bu sezon 2 kere adam akıllı ağırladık. Kadıköy'deki maçta milletin kafası gözü yarıldı. Gidip hakkımız olanı alıp gelelim.

2 senedir kadıköyde yenilmiyoruz. Kadıköyde ilan ettiğimiz şampiyonluğun kupasını almak için tekrar kadıköye gidiyoruz. Şampiyonluğu erteleyebilirsiniz ama şampiyonu değiştiremezsiniz! İNANIYORUZ...

Yeter ki sakin kalalım Kadıköy'de karaktersiz takımı da karaktersiz futbolcularına da çirkef taraftarına da en iyi cevabı verecektir Aslan Yürekliler.Bizim olanı almaya gideceğiz,alıp alnımızın akıyla döneceğiz.İnanmayan varsa desteklemesin bu kulübü hiçbir alanda!

Federasyonuna, Demirörenine, Aydınlarına, Azizine, Koçuna, Rıdvanına, Aykutuna, Ntvsporuna, Ligtvsine, şikecisine, namussuzuna Osmanlı tokadını çakma zamanı... Attığımız şamarın sesi metris duvarlarını titrettiğinde; biz bayram yaparken birileri kafayı kuma gömecek...

Psikolojiydi,baldı,hakemdi vs. faktörlere girmiyorum.Teknik analize gelecek olursak;

Galatasaray, kendi yarı sahasında rakibe çok geniş boşluklar bırakabilen bir takım.Deplasmanlarda bile çoğu kez bunu görüyoruz.Saraçoğlu'ndaki ilk maçta da ilk 20-25 dakika kendi yarı sahamızda çok geniş boşluklar verdik rakibe ve 2-0 geriye düştük.Daha sonra FB'nin geriye yaslanması sonucu istediğimiz futbolu rahat bir şekilde sahaya yansıtabildik.Maçın anahtarı da bence bu.Topun olduğu bölgelerde çoğalabilirsek ve orta sahada üstünlüğü sağlayıp maçın kontrolünü elimizde tutabilirsek kazanmamamız için hiçbir sebep yok.Ancak o ilk 20-25 dk lık süreçte istediğimiz futbolu sahaya yansıtabilir miyiz bilemiyorum.Maç öncesi ne desek boş.Cumartesi dananın kuyruğu kopacak.

Son bir şey söylemek gerekirse:Futbol şansı umarım bizim yanımızda olur.Çünkü çok ihtiyacımız olacak.

İlk 20 dakikada kontrollü oynayıp gol yemezsek rahat rahat maçımızı oynar şampiyonluğumuzu alırız. Ama ilk 20 dakika gerçekten çok önemli bana kalırsa şampiyonluğun belli olacağı bir 20 dakika...

gerçekten adil yönetilen bir maç olursa içim çok rahat(ama malum saraçoğlu,şikeciler,şikeci tff ve medya yalakaları gibi sebepleri de unutmayalım),deplasmanlarda oynadığımız oyun belli,fb'nin nasıl oynayamadığı belli,ilahi adalet yerini bulacaksa bu maç ;cumartesi akşamı oynanacak olan maç.sakin kalalım,biz gibi oynayalım yeter.

Allah sahadaki 22 futbolcuya sabır versin hepsi büyük baskı altında
Belki inanmazsınız ama play off sistemi açıklandığından beri aklımdamı diyim gönlümdemi diyim bu seneryo hep vardı ve istediğim an geldi çattı
açık konuşmak gerekirse bütün avantajlar Fenerden yana Terimin sahada olmaması deplasmanda olmamız Fenerin geriden gelmesi 12 senelik fobi vs. ama bizim daha iyi takım olduğumuzu bütün Türkiyede biliyor kabullenemeselerde Fenerlilerde biliyor 12 senelik seriyi güzel bir düğünle bitirip Metin Oktaya kupayla döneceğimize bütün hücrelerimle inanıyorum
daha öncede dediğim gibi boklu lig tv kupasında zerre gözüm yok bana sen gerek şampiyonlar ligi

Fikstürü elle ayarlasalar anca bu kadar olurdu. Yazık günah bir sürü insanın sağlığıyla oynayacaklar. sonuç önemli değil sezon benim için çoktan bitti.

Allah yardımcımız olsun. Oyuncuları motive etmek için taraftar olarak ne gerekiyorsa yapmalıyız. Gerekiyorsa gece gündüz nöbetleşe Florya'da yatıp kalkacak 10000 kişi bulunur. Hiç organisayon yok mu?
Cumartesi günü düğün alayı gibi 100.000 kişi uğurlamak lazım kadıköy'e. Istenirse Florya'dan kadıkoy'e sarı kırmızı bir yolculuk yapılır. 52.000 fenerli stat içinde. 150.000 Aslan saha dışında. Kendi evlerinde bile deplasmanı yaşatabiliriz onlara yeter ki isteyelim. O kupa Metin Oktay'a gelecek. O bayrak santraya dikilecek. Bu sefer Hasan Şaş dikecek. Gerçekten inanıyorum...

Savaş abinin twitter'da dediği gibi; açsalar ya Arena'yı cumartesi,izlesek hep beraber, 'şampiyonluk için saldırın' diye diye...

Öyle bir anlam içeriyorki şu maç sözcüklerle anlatılamaz...Şikecisine,ırkçısına,kangalına hepsine vurup geçeceğiz inşallah.Hiç bu kadar güvenmemiştim takıma,çıkıp aslanlar gibi oynayacak ve şampiyon olacaklar!

Karşı yaka bir şekilde bu maçta bizi oynatmamaya çalışacak, saha içi oyunla değil; saha dışını ön plana çıkararak. Çünkü onlar da biliyor ki saha içinde üstün olan, puan durumunda avantajlı olan biziz. 6 Kasım´da yaşananları unutmadı bu taraftar... Oyuncular taç/korner atışı kullanmaya gidemiyor, kullanırken de rastgele bir yere atıp çizgiden uzaklaşmaya çalışıyordu..

Karşılaşmaya atanan isim belli oldu. Cüneyt Çakır istediğinde ne kadar başarılı maçlar yönettiğini Avrupa Kupası maçlarında, istediği zaman ne kadar eyyamcı bir hakem olduğunu da Türkiye liginde bir çok sefer gösterdi. Böyle bir hakkımız var mı bilmiyorum ama kulüp UEFA´ya başvurup Hakem Komitesi´nin bu maça temsilci göndermesini sağlamalı. Ancak o şartlarda gördüğünü çalan Çakır´ı izleyebiliriz.

Son olarak, hiçbir kupa insan sağlığından daha önemli değildir. Lütfen ama lütfen çevrenizde bu tür insanlarla karşılaşırsanız maçı bir kenara bırakıp onları sakinleştirmeye çalışın. Süper Final maçlarında yaşadığımız acılar bize fazlasıyla yeter.