Tahkim -5 Puanlık Cezamızı Kaldırdı

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Cem Diken' Alıntı:
[quote="Nilay KIZILOK":1xtu2ryh]Ne yuzuymus o bi soylesenize bu adam fb-efes macında da soyledi. Kaan Kural ile bir kere sohbet ettiniz mi hemen karakter analizi yapıyorsunuz. Kaan Kural'ın kac programını izlediniz bugune kadar. ? Soylediklerinde de kızacak birsey yok. Yanlıs birsey soylememis.

Ben beşiktaş kadıköy vapurunda çok sohbet ettim. Biraz yol yurudukten sonar nefes almakta zorluk çektiği için aslında pekte sohbet edemiyorsun. Yanı kısacası kendısını gayet ıyı tanıyorum. Efes - Fener macından sonra da böyle konusmus olabılır. ancak su varkı burası NBA degıl. NBA olsaydı eğer taa en bastan oyunculara en cezalar gelırdı. Fenerbahce macında yumruk atan fenerlı oyuncunun bu sezonu kapatması gerekırdı. Ikıncısı attııgı ıddaa sacma ben buna soz soyluyorum. Kulup hıc ceza almadı dıyor. tekrar soyluyorum 1. bıtırdıgımız kupa grubundan ıhraç Ayrıca lıgde 5 mac maglup sayılmak.+ 6. haftadan ıtıbaren 0 puanlar baslamak Ve lıgın dıbıne gonderılmek. Bunlar ceza degılmıdır. Sımdı eğer bu cezaların ardından bız bu performası gosteremeseydık. Lıgden yıne dusme tehlıkesı ıle karsı karsıyaydık. Yanı biri Kaan'a bunu bi anlatmalı daha mantıklı hareket edebılır. Yanı kusura bakmayın sizde bu cezaları az goruyorsanız dıyecek bi sozum yok
[/quote:1xtu2ryh][/quote]

Forumda bir destekçi bulmuşuz.
Benimde görüşüm bu yönde.
(Kaanla konuşmuş olmama rağmen.)

Bir bu eksikti. Sanırım Tufanın askerlik tecili kalkmış. 4 aylık men cezası tecili kaldırıyormuş. Eğer bir değişiklilk olmazsa Tufan 15 ay askerlik artı 4 ay ceza 19 ay aramızda olmayacak. Ntvsporda avukatı söyledi.

Canberk Işcan' Alıntı:
[quote="Ali Erdem Güntepe":1zzev3o2]Tufan'a verilen ceza çok mantıksız ya.Keşke indirselerdi onuda.

Bencede sonuçta adama çık oyna demişler.Oynamasa klüpten ceza alabilirdi.[/quote:1zzev3o2]

Sizde karıştırdınız sanırım Cemal'le Tufan'ı :)

Kaan taraftar degil ondan bizim gibi olaylara bi gozden bakmasini beklemeyin. Bende kendisinle cok konustum merak etmeyin. Hatta Dallas'ın Miami onunde 2-0 onde oldugu seri icin iddaa'ya girmistik. Ben Miami seriyi cevircek demistim kendisine. Ben kazanmistim her neyse. Fanatik gozle bakamaz. Ki su anda da konusuyor ntvspor da zira bana ters dusen bisi demedi.

Tufan bu konuda en zarar goren isim. Cunku Cemal'in 2 sene hak mahrumiyeti men olarak degistirildi. Ancak Tufan'in 4 ay hak mahrumiyeti oldu. Bu da onun askerligini etki ediyor. hak mahrumiyeti olunca tecil ettiremiyor. Bu da 4 ay'in ustune bir de 15 ay demek. 19 ay hic basketbol oynayamayacak olmasi cok kotu. Ki sakatliktan yeni cikmisti biliyorsunuz. Yeni antemanlar ve toparlanma surecini de katarsak 24 ay edecek. Bu da 2 sene demek. Boylesine genc bir oyuncu icin 2 sene cok kotu. Bu cocugun cezasını bir an once men olarak degistirmeliler.

Tufan, bu askerlik işinden sıyrılabilir aslında.
1. yolu ceza süresini yurt dışında tamamlaması ve orada bir antrenör ile çalışmlarını sürdürmesi.'Eğitim' amacı ile yurt dışına çıkış yapması.
2. yol ve bence ilk denenmesi gereken yol yönetmeliği durdurmak için dava açılmalı ve federasyona oluşan sakıncalarla beraber bu konuda gerekli itiraz yapılmalı.Her nekadar satılmışta olsalar bir oyuncunun kariyeri ile bu kadar oynamak isteyeceklerini zannetmiyorum.
3. yol Tufan'un üniversiteye başlamış ama yarım bırakmış,dondurmuş gibi bir durumu varsa bir özel üniversitede bu eğitim sürecini tekrar başlatması.

Bunlar dışındaki her ihtimalle bece Tufan'ın üst düzey basketbolculuk kariyeri biter.2 yıl bir sporcu için hangi dalda olursa olsun çok uzun ve yıpratıcı bir süreçtir.

Üstüne üstlük Tufan zaten 2 senelik bir sakatlık dönemini yeni yeni atlatıp,form tutmaya yeni yeni başlıyordu.Şimdi askerlik durumu olur da 2 sene uzak kalırsa,kariyerini büyük ihtimalle noktalar.

Tufan'ı, kaptanlık yakmış kaptan olduğu için idareci konumunda gözüken oyuncumuz hak mahrubiyeti aldığı için askerliğini tecil ettiremiyor. Spor yaşantısı bitme durumuna gelmiş. İnşallah Tufan'ın tecil olayı halledilir. Son iki senede ki sakatlıklar C.Nalga olayı Allah Tufan'ın yardımcısı olsun.

Tufan Ersöz, Başkanımız Adnan Polat'la Teroma maçı öncesi bir araya geldiklerini
Başkanımızın sonuna kadar destek verceklerini söyledi. Gidilebilecek her yola başvurulacakmış.

federasyonların hukuk kurullarının nedenli profesyonel olduğunu bu kararla öğrenmiş olduk. ben şu an başta FB olmak üzere tüm rakiplerimize teşekkürü bir borç biliyorum. allah muhafaza cemal nalga olayını ilk yarının sonunda ortaya çıkarsalardı 15 maç hükmen mağlup sayılacaktık. allahtan ligin 5. haftası ortaya çıkardılar ki 5 maç hükmen mağlup sayıldık.

federasyonun bu tarz durumlar için bir kuralı yasası bile yok. Oysaki yapılacak en mantıklı ceza işlemi, oynanan tüm maçların tescili (ki federasyonun izni ile oynadı cemal) ama yapılan bu hataya yönelik olarakda puan silme cezası olmalıydı. Şimdi ligin ikinci yarısı FB'ye yenilirsek, playy offta 1-0 geriden başlayacağız ayrıca erdemir bize yenilmiş olmasına rağmen yenmiş sayılması, onunla beraber küme düşme mücadelesi veren diğer takımlara haksızlık olmayacakmı?

cemal nalga ya 2 yıl ceza verirken cezayı şekil yönünden değiştirenler, tufan'ın cezasının zaten sadece 4 ay olduğunu düşünüp, şekil yönünden değiştirmeyerek o an için üstünde durmadıkları ama bir basketcinin hayatını kararttıklarının farkında bile değiller. Yani federasyon mesaj veriyor. Böyle şeyler yapmayın ama doping yapabilirsiniz. doping yaparsanız, 1 sene ceza alrısınız 1 sene sonra gelin oynayın. ama tufan, hadi bakalım askere koçum...

Klübün idari kadrosunun , klüp çıkarlarını koruduğunu söylemek oldukça güç.Tarafarda öyle, daha cezalar tahkimde onanmadan önce, herkes 5 puanlık cezasının kalkmasını yeterli gördü kendine. Zaten FB'nin cezası sebebi ile içeride seyircisiz oynadığı 5 maça, efes ve GS maçı denk getirmemek için federasyonla birlikte hazırladıkları lig fixtürüne itiraz etmeyerek, yönetim, gözümde güven kaybına uğramıştı.

Forma skandalı sonrasında 4 ay hak mahrumiyeti cezası alan Tufan Ersöz'e, Tahkim Kurulu'ndan beklediği müjde geldi. Başarılı basketbolcunun yazılı itirazını değerlendiren kurul, cezayı 4 ay müsabakalardan mene çevirdi. Böylece askerlik hizmetini ileri bir erteleyecek Tufan, kariyerine devam edebilecek.

Potadaki forma skandalının madurlarından Tufan Ersöz, NTV Spor canlı yayınında, yetkililere seslenmiş ve cezasında düzeltilme yapılmasını istemişti ve Ersöz'e Tahkim Kurulu'ndan beklediği müjde sonunda geldi.

Forma skandalı sonrası, 4 ay hak mahrumiyeti alan başarılı basketbolcunun Tahkim Kurulu'na yaptığı yazılı başvurudan beklediği sonucu aldı. Daha önce 4 aylık hak mahrumiyeti cezasını onayan kurul, kendilerine yazılı dilekçi gönderen Tufan'ın cezasını, 4 ay müsabakalardan mene çevirdi. Uzun bir sakatlık döneminden çıktıktan sonra, kendisini forma skandalının ortasında bulan Tufan, cezanın değişmemesi halinde, askerlik hizmetine başlayacak ve uzun süre daha sahalardan uzak kalacaktı.

Kaynak.Ntvspor.net

Arda Öztürk' Alıntı:
Forma skandalı sonrasında 4 ay hak mahrumiyeti cezası alan Tufan Ersöz'e, Tahkim Kurulu'ndan beklediği müjde geldi. Başarılı basketbolcunun yazılı itirazını değerlendiren kurul, cezayı 4 ay müsabakalardan mene çevirdi. Böylece askerlik hizmetini ileri bir erteleyecek Tufan, kariyerine devam edebilecek.

Potadaki forma skandalının madurlarından Tufan Ersöz, NTV Spor canlı yayınında, yetkililere seslenmiş ve cezasında düzeltilme yapılmasını istemişti ve Ersöz'e Tahkim Kurulu'ndan beklediği müjde sonunda geldi.

Forma skandalı sonrası, 4 ay hak mahrumiyeti alan başarılı basketbolcunun Tahkim Kurulu'na yaptığı yazılı başvurudan beklediği sonucu aldı. Daha önce 4 aylık hak mahrumiyeti cezasını onayan kurul, kendilerine yazılı dilekçi gönderen Tufan'ın cezasını, 4 ay müsabakalardan mene çevirdi. Uzun bir sakatlık döneminden çıktıktan sonra, kendisini forma skandalının ortasında bulan Tufan, cezanın değişmemesi halinde, askerlik hizmetine başlayacak ve uzun süre daha sahalardan uzak kalacaktı.

Kaynak.Ntvspor.net

şükür sonunda.....kaptan 55 gün sonra dümene geçicek inşallah...

Cezanın müsabaklardan mene çevrilmesi Tufanın eurocupta oynaması açısından bir frk teşkil ediyor mu ? Men edilen müsabakalar sadece tbl müsabakaları mı ? Yoksa eurocup'ı kapsar mı ?

Emre Karakaplan' Alıntı:
[quote="Kutay Çamcı":1q54ia9i]Cezanın müsabaklardan mene çevrilmesi Tufanın eurocupta oynaması açısından bir frk teşkil ediyor mu ? Men edilen müsabakalar sadece tbl müsabakaları mı ? Yoksa eurocup'ı kapsar mı ?
sadece tbl de avrupada geçersiz bu cezalar.[/quote:1q54ia9i]

Şimdiye kadar neden eurocupta oynamadı o halde hak mahrumiyeti ile müsabaklardan men arasına bu açıdan bir fark mı var ?