Tahkim -5 Puanlık Cezamızı Kaldırdı

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Ne yuzuymus o bi soylesenize bu adam fb-efes macında da soyledi. Kaan Kural ile bir kere sohbet ettiniz mi hemen karakter analizi yapıyorsunuz. Kaan Kural'ın kac programını izlediniz bugune kadar. ? Soylediklerinde de kızacak birsey yok. Yanlıs birsey soylememis.

Sabriguler' Alıntı:
Kaan kuralın da gerçek yüzünü gördük.
Basketbol yorumlarına değer verdiğim biriydi! BUGÜNE KADAR.

Nilay KIZILOK' Alıntı:
Ne yuzuymus o bi soylesenize bu adam fb-efes macında da soyledi. Kaan Kural ile bir kere sohbet ettiniz mi hemen karakter analizi yapıyorsunuz. Kaan Kural'ın kac programını izlediniz bugune kadar. ? Soylediklerinde de kızacak birsey yok. Yanlıs birsey soylememis.

Sabriguler' Alıntı:
Ben de Nilay ablanın dediklerine imzamı atarım . Zaten bu ara kelle istemek pek bi moda oldu. Unutmayalım bu forumu diğer forumlardan ayıran şey olaylara objektif bakıp gerekince özeleştiri yapabilmemizdir. Kaan Kural da bir gazetecidir ve geçen sene o gergin ortamda Fener'i bazen tek başına kalsa bile eleştirmiştir . Kusura bakmayın ama o zamanki gündem değiştirme oyununa gelmeyen , gelebilecek aziz yıldırım baskısına aldırmamış bir adama doğruyu sôyledi diye laf edemezsiniz. Fenere laf edince "konuş konuş " bizi eleştirince " vay adî vaaay" demek bize yakışmaz. Galatasaray'ı kollama görevi hisseden taraflı pohpoh perileri yerine Kaan Kural'ı daima tercih ederim.

Zıl takıp oynayalımmı arkadaslar?

Federasyonun yetki alanı dışında kalan suya sabuna dokunmayan bir hazırlık macından ,esame listesi bile verilmiyor bu maçlarda...Böyle bir maçtan dolayı ceza aldık!

Yıne hatırlatıyorum, ne şike yaptık ne maç sattık nede doping yapan oyuncumuz vardı.
Teknik heyetın yaptıgı bir olay ın cezasını zaten fazlasıyla kendı ıcımızde bizverdık o cezayı .
Sonucunda Türkiye kupasından elendık,ligin dibine demir attırıldık.Millete bu federasyon sayesınde maskara durumuna düşürüldük

Doping yapan fenerli kanbalayı hatırlıyorum 6 ay ceza aldı,kerem gönlüm 1 yıl aldı.yıllardır hatır şikesi yapanlar hiç ceza almadı

Cemal ;Tufan oldu ama yıllardır fenerasyonun hepsi aziz yıldırım..

Herşey feneri yenmemizle başladı keşke yenmeseydıkde şuan ilk üçte olsaydık.birilerine fena koydu feneri yenmemız hazmedemediler

Bu olayların fenerbahçe maçından sonra ortaya çıkması zaten herşeyi anlatıyor. Tabii net bizim de hatamız var açık olarak ama bir suçluya hak ettiği cezayı vermek esastır ne eksik ne fazla o zaman ancak bir adaletten bahsedebiliriz. fener maçından sonra bizimle oynayıp yenilen takımlara üzülmemek elde değil adamlar fener maçından önce oynasalardı bedavadan kazanmış sayılacaklardı şimdi yenildiler. erdemir bize kaybettiği halde deplasman galibiyeti kazandı beşiktaş bize evinde kaybetti. tahkimin kararı bence adil olmamıştır. biz 5 maç değil 8 maç cezalandırıldık.

Bütün bu gelişmelerden tek mağdur olan biz taraftarlar olmuşuzdur.

Bir de Tufan ve Cemal.

En önemlisi "Galatasaray" ismi tabii ki.

Sorumluluk sahibi olup da, sorumlu olamayan kişiler için kendimizi yorup duruyoruz.

Böyle bir durumda Galatasaray isminin, şu konumda olmasını hiçbirimiz istemeyiz; ama olmak durumundayız maalesef.

Bizim bir suçumuz yok.

Tek yapmamız gereken; bu durumda, takımımıza daha fazla sahip olmaktır. Hazır onlar güzel bir şekilde ilerlerken...

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
Federasyonun verdiği anlamsız ve hiçbir dayanağı olmayan cezalara tahkim kurulu bir nebzede olsa dur diyebilmiş. Hükmen mağlubiyetleri kaldırmamaları ise tam bir fiyasko. Bizim ağzımıza bir parmak bal çaldılar ve bu olayı takip eden (kuyruk acısı olan hazımsızlar özellikle) diğerlerini de mutlu etmeye çalıştılar.

Abi, şu ana kadar bu cezada hemfikir olmayan hiçbir hukukçuya rastlamadım.

Ünsal Y.' Alıntı:
[quote="Önder Çiçekoğlu":ad82vm1h]Federasyonun verdiği anlamsız ve hiçbir dayanağı olmayan cezalara tahkim kurulu bir nebzede olsa dur diyebilmiş. Hükmen mağlubiyetleri kaldırmamaları ise tam bir fiyasko. Bizim ağzımıza bir parmak bal çaldılar ve bu olayı takip eden (kuyruk acısı olan hazımsızlar özellikle) diğerlerini de mutlu etmeye çalıştılar.

Abi, şu ana kadar bu cezada hemfikir olmayan hiçbir hukukçuya rastlamadım.[/quote:ad82vm1h]

Bende bugüne kadar bu olaydan bize laf sokmaya, yıpratmaya, Galatasaray düşmanlığı yapmayanı görmedim. Ne yazıktır ki kendi içimizde de var böyle tipler.

Şahsen olay ilk çıktığı gün keşke bugün ligden çekilsek demiştim. Şimdi de verilen cezaya itiraz edemeyeceğim doğrusu. Bu olayı 50 yıl sonra bile hatırlatacaklar malesef. Bu nedenle değil 3-5 galibiyet, şampiyonluk verseler bile bir önemi yok benim için.

Hukukçuları bilmem ama Federasyonun Disiplin yönergelerinde bu olayın karşılığını bulan net maddeler yok... Sorun bence burda başlıyor..

Zamanında Vincent Jones cezalı iken bize karşı oynamış karşılığı hükmen mağlubiyet olmasına rağmen, maç tekrar edilmişti..

Bence hukuğun ötesinde Federasyonun hal ve tutumu kulüple ilişkileri, konu ile ilgili yorumu cezalarda etkili oluyor..

Ben bu işlerde nabza göre şerbet felsefesi görüyorum..

Bağdat KAYNAK' Alıntı:
Şahsen olay ilk çıktığı gün keşke bugün ligden çekilsek demiştim. Şimdi de verilen cezaya itiraz edemeyeceğim doğrusu. Bu olayı 50 yıl sonra bile hatırlatacaklar malesef. Bu nedenle değil 3-5 galibiyet, şampiyonluk verseler bile bir önemi yok benim için.

Bu tur dusunce eger bir lig macinda yahut avrupa kupa macinda olsa hakli olurdu. Ancak hicbir idarecinin olmadigi bir hazirlik macinda yapilmissa bunun yonetimle ya da kuluple bu kadar alakali olma ihtimali cok dusuk. Bu ya 2-3 kisinin halt etmesidir ki onlar da cezalarini buldu, ya da yonetimi cokertmek icin yapilmis bir komplodur. Ama her iki durumda da yonetimin ve kulubun genel anlamda sucu yoktur. Tam tersi hakettigimizden daha fazla macta yenik sayilarak bir de magdur durumda kaldik. Hangi hukukcu bunu onayliyormus soylesinler de bir daha basimiza birsey gelirse uzak duralim bu hukukculardan.

Lutfen abartilmasin artik bu olay. Sezardan cok sezarci olmak kulubu yaralar sadece..

Nilay KIZILOK' Alıntı:

Sabriguler' Alıntı:

Ben beşiktaş kadıköy vapurunda çok sohbet ettim. Biraz yol yurudukten sonar nefes almakta zorluk çektiği için aslında pekte sohbet edemiyorsun. Yanı kısacası kendısını gayet ıyı tanıyorum. Efes - Fener macından sonra da böyle konusmus olabılır. ancak su varkı burası NBA degıl. NBA olsaydı eğer taa en bastan oyunculara en cezalar gelırdı. Fenerbahce macında yumruk atan fenerlı oyuncunun bu sezonu kapatması gerekırdı. Ikıncısı attııgı ıddaa sacma ben buna soz soyluyorum. Kulup hıc ceza almadı dıyor. tekrar soyluyorum 1. bıtırdıgımız kupa grubundan ıhraç Ayrıca lıgde 5 mac maglup sayılmak.+ 6. haftadan ıtıbaren 0 puanlar baslamak Ve lıgın dıbıne gonderılmek. Bunlar ceza degılmıdır. Sımdı eğer bu cezaların ardından bız bu performası gosteremeseydık. Lıgden yıne dusme tehlıkesı ıle karsı karsıyaydık. Yanı biri Kaan'a bunu bi anlatmalı daha mantıklı hareket edebılır. Yanı kusura bakmayın sizde bu cezaları az goruyorsanız dıyecek bi sozum yok.

Biz kendi takımımızı taraftar olarak yerden yere vurursak başkaları ne yapsın. Tamam yapılanlar doğru değil ama en başta biz Galatasaray tarafatarı kelle istedi, onlar bizim bu tutumumuzdan sonra daha bi cesaretlendiler. Yanlış anlaşılmaktan da korkuyorum bir yandan ama dediğim gibi biz daha kendimiz bu kadar abartırken her şeyi, Kaan Kural ne yapsın, Murat Kosava ne yapsın. Malesef hepsini biz cesaretlendirdik.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Biz kendi takımımızı taraftar olarak yerden yere vurursak başkaları ne yapsın. Tamam yapılanlar doğru değil ama en başta biz Galatasaray tarafatarı kelle istedi, onlar bizim bu tutumumuzdan sonra daha bi cesaretlendiler. Yanlış anlaşılmaktan da korkuyorum bir yandan ama dediğim gibi biz daha kendimiz bu kadar abartırken her şeyi, Kaan Kural ne yapsın, Murat Kosava ne yapsın. Malesef hepsini biz cesaretlendirdik.
Bence olayı abartmıyoruz. Hala her Galatasaray maçını izlemeye başlarken çevremde "bak bakalım yanlış forma giyen var mı?" diye dalga geçilioyorsa bu abartmak değil. Bundan sonra ne zaman değerlerden, dürüstlükten bahsetsek bu olay gündeme gelecek. Bundan eminim ve bu olay o kadar basit değil. Maç tüm yönetime maledilmeyebilir ama fedarasyonu yanlış belge ile yanıltmaya çalışmak ciddi bir durum. Tamam belki puanlarımızın hepsi verilebilirdi ama konuyu uzattıkça zarar gören biz oluyoruz. Bize asıl cezayı kendi teknik ekibimiz verdi malesef.

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
[quote="Ünsal Y.":gklta40q]
Abi, şu ana kadar bu cezada hemfikir olmayan hiçbir hukukçuya rastlamadım.

Bende bugüne kadar bu olaydan bize laf sokmaya, yıpratmaya, Galatasaray düşmanlığı yapmayanı görmedim. Ne yazıktır ki kendi içimizde de var böyle tipler.[/quote:gklta40q]

Önder Abi, koyuyla yazılmış olan yeri kimi hedef göstererek söyledin bilmiyorum ancak.Ne gibi cezalar bekliyorduk ki ?
Cezalar açıklandığında takımı çekmek bir çok kişinin orta düşüncesiydi.
-5 hukuk'a dayanmıyordu.Ancak geri kalan cezaların normal olduğunu düşünüyorum.
Bence bizde savunmasak bu durumu ve şükretsek iyi olacak.

Kaan Kural'ın üstüne gidiliyor da aynı Kaan Kural Fb için de en ağır cezalar verilmeli deniyordu.Yani adam kuralcı bir yapı da olduğu ve tarafsızlık için uğraştığı kesin.
Benzer durum rakiplerimizin başına gelse küme düşürülmediği için Aziz'in federasyonu ve Tahkimi demez miydik?

Ne yazık ki gene objektif bakmıyoruz bakamıyoruz.

Burak karşımızda sanki yıllardır objektif bir federasyonumuzmu var, yoksa tahkim veya hakemler varda bizmi görmedik?

Objektiflik ilk önce kanun koyucudan başlar!

Yıllardır minnacık salona sadece bizim maçta bi ton polis gelir..

Yıllardır kendi salonumuzda aldıgımız kombinelerdeki yerimize biz oturamayız.

Yıllardır bizim maclarda en rahat cezalar verilir.

Yıllardır, ottan boktan sebepten salonumuzun büyük kısmı rakip taraftar yüzünden boş bırakılır..

Bizde objektif düşünecek halmi bıraktılar!!!

Ya abi eyvallah dediklerinde haklısın ancak biz tepkimizi ne şekilde verdik.

En basit örneğini söyleyeyim, Alpella-Fb Ülker takımlarının 2 side 1.ligdeyken Galatasaray taraftarları sonuna kadar bunun yanlış olduğunu, federasyonun gereken işleri yapmasını vs vs söyleyip durduk.

1 sene geçti Efes Pilsen Daçka'yı pilot takımı gibi kullanmaya başladı ancak ne yazık ki bu sefer aynı tepkiler çoğu kişiden çıkmadı.

Yani şunu demek istiyorum Fener'e çok endekslenmiyor muyuz ?

Ayrıca abi saydığın bir çok şeyin sebebi de yönetimsel eksiklikler olduğunu düşünüyorum.
Düşün ki takımın Almanya'da bir hata yapıyor, ve bunu yerinde gözlemleyecek bir tane yöneticin gitmiyor oraya.
Daha ne hakkını savunacak ki.Takımının hakkını savunamayan yönetici koltukların taraftarının nasıl hakkını savunacak ki ?

kinseye bu komik cezayi uygun goren federasyonun verdigi hicbir ceza veya karar benim gozumde hakki hukuku temsil etmiyor. Bazimiza gore ceza az bazimiza gore kararinda bazilarina gore de cok (ben boyle dusunuyorum). Sonucta olan oldu, karar cikti. artik ya avrupada bir ust kurula itiraz ederiz ya da bir bardak su icip oturur sezonun geri kalanini en iyi yerde bitirmeye calisiriz.

Olmus bitmis birsey icin birbirimizi kirmayalim derim arkadaslar.

Burak Barut' Alıntı:
Ya abi eyvallah dediklerinde haklısın ancak biz tepkimizi ne şekilde verdik.

En basit örneğini söyleyeyim, Alpella-Fb Ülker takımlarının 2 side 1.ligdeyken Galatasaray taraftarları sonuna kadar bunun yanlış olduğunu, federasyonun gereken işleri yapmasını vs vs söyleyip durduk.

1 sene geçti Efes Pilsen Daçka'yı pilot takımı gibi kullanmaya başladı ancak ne yazık ki bu sefer aynı tepkiler çoğu kişiden çıkmadı.

Yani şunu demek istiyorum Fener'e çok endekslenmiyor muyuz ?

Ayrıca abi saydığın bir çok şeyin sebebi de yönetimsel eksiklikler olduğunu düşünüyorum.
Düşün ki takımın Almanya'da bir hata yapıyor, ve bunu yerinde gözlemleyecek bir tane yöneticin gitmiyor oraya.
Daha ne hakkını savunacak ki.Takımının hakkını savunamayan yönetici koltukların taraftarının nasıl hakkını savunacak ki ?

Benim saydığım hiçbir madde yönetimden kaynaklanmıyor.Salonda olsaydın federasyon gözlemcisinin davranışlarını emniyetin davranıslarını bizler gibi net görebilirdin.Sıkıntılarımızı forumdada paylaştık çogu zaman

Söyledikte bu federasyon o dediğin konularda ne yaptı bana anlatırmısın? hiçbirşey!
Bize verilen cezadaki cesaretinin binde birini gösterebildimi?

Herşeyi yöneticilerden beklememek lazım, Polise karşı devlete karşı, federasyona karşı yapabilecekleri yöneticilerin sınırlıdır.
Yeri geldi bu olaylarda yöneticilerde bizle tepki verdi savundu bunları beraber salonda yaşadık.

Keyfiyetten fenere endekslenmiyoruz.ama bu tutum ve davranışların kimler tarafından planlı bir şekilde yapıldıgını sağır sultan bile biliyor artık..

Eğer federasyon başkanı fenere antrönör pazarlıyorsa bir kulüple sürekli ilişkide bulunuyorsa nasıl bir bakış açısı bekliyosun bizden?

Bıraz bu taraftan bakman zor değil Burak

Deniz Baskın' Alıntı:
[quote="Nilay KIZILOK":3fndjjno]Ne yuzuymus o bi soylesenize bu adam fb-efes macında da soyledi. Kaan Kural ile bir kere sohbet ettiniz mi hemen karakter analizi yapıyorsunuz. Kaan Kural'ın kac programını izlediniz bugune kadar. ? Soylediklerinde de kızacak birsey yok. Yanlıs birsey soylememis.
[/quote:3fndjjno]

Arkadaşlar ! Biraz sert olmuş cevaplar.
Bu benim görüşüm , saygı nerde!
Kaan KURALI yüz yüze tanımamam belki ama ,gece 1 lere kadar çok programını izledim,emin olun !
Ve NTVSPOR daki yorumu kadar fenerbahçeliğini hiç bir yorumunda ortaya çıkarmamıştır.

Ayrıca,''Gerçek yüzünü'' cümlesi bir mecazdır,dikkatli okursanız.Karakterine laf soylemek ne haddimize!!! BU söz olaya karşı bakış açısınadır.

Bakın cezaların açıklandığı gün Murat KOSOVADA konuştu ve Cecaların kaldırılmasının yanlış olduğunu soyledi ama ,aklıbaşında bir üslupla....
Galayana gelmiş FANATİKLER gibi DEĞİL:

Bu tamamen benim Fikrim !

Tekrar söylüyorum bu bnim fikrim..