Tahkim -5 Puanlık Cezamızı Kaldırdı

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Arda Öztürk'e katılıyorum.Aynı Kaan Kural geçen sene Efes-Fb serisi içinde Fener için aynı şeyleri söylemişti.En ağır cezalar verilmeli denmişti.Konuşmalarında biraz abartı görsem de En büyük lekemizden az sıyrıklarla kurtulduğumuzu düşünüyorum.
Hatta ne yalan söleyeyim bizim için hayırlı bile oldu.

Cezanın kalkması sevindirici bir durum,hedeflerimiz içinde çok iyi bir haber ancak bende Arda gibi düşünüyorum.Şu olayı fb yapsa ve ceza bu denli küçültülse demediğimi bırakmazdım kesinlikle.

ya kusura bakma Arda ben senın gıbı dusunmuyrm cezayı zaten cektık resmı 8 mac yenık sayıldık. Daha fazla ceza beklemek nedır. Kaan Kuralın kafasına saksı dustu heralde cogunu kazandıgımız 8 macı maglup sayılmak ceza olarak görmuyor mu.

-5`in kalkacağını hemen hemen herkes tahmin ediyordu.Bazı kişilerin beklentisi ise 8 maç hükmen yenilgi belki daha aza indirilebilirdi ama olmadı.Bir tek -5 puan kalktı bu da normal bir karar.Şimdi tüm iş oyuncularımızda ve bizde.Sağlam bir 5 numarayla play off`a gireriz.Kim bilir belki ŞAMPİYON olup,adımızı bir kez daha Türk tarihine altın harflerle yazarız.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
[quote="Ceyhun Gökgün":11z2jtjb]Tufan tam olarak ne zaman takıma dönecek? 4 ay hangi tarihten itibaren işlemeye başladı?
Mart 15 Gibi bir aksilik olmazsa.[/quote:11z2jtjb]

Tufan`ın play off`dan önce gelmesi iyi olur.Ama asıl soru işareti nasıl oynayacak ?

süper oldu bu cezanın azalması. Burda kimse demiyo ama bence bu ceza hayırlı oldu. Eğer bu olay olmasa , koçumuz okan çevik olsa bu kadar kenetlenme olur muydu ? Telekom maçı full tribün olur muydu ? Bence bu ceza ile yönetim ve taraftar ; bu büyük klübün bir basketbol şubesi olduğunu anladı. Bence bu olaylar olmasa belki rahat girecektik playoff'a ama şimdiki sinerji oluşmayacaktı. Neyse dilerim mart'a kadar jasa yorgunluktan sahada düşüp kalmaz da tufan dönünce biraz rahatlar. Hedefimiz playoff !

Burak Barut' Alıntı:
Arda Öztürk'e katılıyorum.Aynı Kaan Kural geçen sene Efes-Fb serisi içinde Fener için aynı şeyleri söylemişti.En ağır cezalar verilmeli denmişti.Konuşmalarında biraz abartı görsem de En büyük lekemizden az sıyrıklarla kurtulduğumuzu düşünüyorum.
Hatta ne yalan söleyeyim bizim için hayırlı bile oldu.
Deniz Baskın' Alıntı:
süper oldu bu cezanın azalması. Burda kimse demiyo ama bence bu ceza hayırlı oldu. Eğer bu olay olmasa , koçumuz okan çevik olsa bu kadar kenetlenme olur muydu ? Telekom maçı full tribün olur muydu ? Bence bu ceza ile yönetim ve taraftar ; bu büyük klübün bir basketbol şubesi olduğunu anladı. Bence bu olaylar olmasa belki rahat girecektik playoff'a ama şimdiki sinerji oluşmayacaktı. Neyse dilerim mart'a kadar jasa yorgunluktan sahada düşüp kalmaz da tufan dönünce biraz rahatlar. Hedefimiz playoff !
Beyler bizim bir basketbol şubemiz olduğunu öğrenmek için Ali Cengiz oyunları mı yapmamız gerekiyor?
Ceza tabiki takımın kenetlenmesi için faydalı oldu ama adımız yaptığımız abuk bir olay yüzünden tarihe geçti.

Sonunda hakkımızı geri aldık şu an önümüz açık artık ligde kalma gibi bir sıkıntımız yok. İyi bir pivot alıp play-off için çabalamak lazım.

Cezalar verildiğinde yönetmelikleri okumuştuk kimsenin vicdanı boşuna sızlamasın daha cezalar verildiğinde belliydi -5 puanın kalkacağı çünkü hiç bir yönetmelikte talimatta puan silme diye bir şey okumadık. Hukuka dayanmayan bir cezayı kaldırdılar gayet normal. Ayrıca küme düşürme cezası belli kulüp de işin içindeyse küme düşürmeye hükmediliyor. Daha ne ceza versinler bir tek bizi kırbaçlatmadıkları kaldı zaten, onun için kimsenin vicdanı sızlamasın

Selcuk Akyuz' Alıntı:
[quote="Can Altay":1uiyzx0o]Cem Hoca açıklamalarda bulunmuş, dinleyebilen var mı?

kimsenin ceza almaması gerektiğini biz ceza aldıysak malzemecimiz , masörümüz herkesin ceza alması gerektiğini artı rakip takım koçunun ve idarecilerininde farkedip uyarmadıkları için ceza gerektiğini söledi... sonuç olarak kendisinin , yardımcılarının cemalin tufanın ceza alması haksız dedi....[/quote:1uiyzx0o]Bu açıklamarı Cem Hoca mı yaptı?

Ben bu sözleri Koray Mincinozlu'dan duydum da..

Ayrıca cezanın kaldırılacağını zaten bir çoğumuz biliyordu, herkes gibi bende Tufan ve Cemal'in cezalarında indirime gitmeleri gerektiğini düşünüyorum.. Bu kalkan karar bizim ağzımıza çalınan bir parmak bal gibi. Son olarakta sponsor falan olmasaydı cezanın kalkacağına da sanmıyorum.

Her bir cezadan vazgeçtim ama bana kalırsa en haksız olanı Tufan Ersöz için verilmiş olan 4 aylık ceza. Öncelikle neden 4 ay diye sormak lazım. Daha sonra da Tufan sakat iken kendisine ait formayı başka bir oyuncu giymiş. Adam ne yapsın sahaya atlayıp ne yapıyorsunuz mu desin? Burda Tufan'ı suçlu gören zihniyete göre tüm oyuncularımızın buna ses çıkarmadığı için bireysel olarak aynı cezaya çarptırılmış olmaları gerekirdi. - 5 puanın kaldırılması kötünün iyisidir ama bana kalırsa mantıkla bağdaşmamaktadır.

Cem Hoca'nın açıklaması : 'Bundan önce yaşanan olaylar ile ilgili çok fazla bilgi sahibi değilim fakat - 5 puanın silinmesi takımımız adına iyi oldu.'

Söylenebilecek şeyler yazıya dökülmüş; hukuki olmayan ceza kalktı, gerisi kaldı...

Bana kalırsa bu saatten sonra Tahkim´in kararını tartışmak, bize bir şey kazandırmaz. Konuya uygun, çok sevdiğim bir sözü yazayım buraya;

Hayata ön camdan bak, dikiz aynasından değil.

Murat Epceli' Alıntı:
Her bir cezadan vazgeçtim ama bana kalırsa en haksız olanı Tufan Ersöz için verilmiş olan 4 aylık ceza. Öncelikle neden 4 ay diye sormak lazım. Daha sonra da Tufan sakat iken kendisine ait formayı başka bir oyuncu giymiş. Adam ne yapsın sahaya atlayıp ne yapıyorsunuz mu desin? Burda Tufan'ı suçlu gören zihniyete göre tüm oyuncularımızın buna ses çıkarmadığı için bireysel olarak aynı cezaya çarptırılmış olmaları gerekirdi. - 5 puanın kaldırılması kötünün iyisidir ama bana kalırsa mantıkla bağdaşmamaktadır.
Burda suçu olmayan Tufan'a yazık oldu iki senedir sakatlıklardan oynayamıyordu. Birde üstüne bu ceza tuz biber oldu Allah Tufan'ın yardımcısı olsun çok zor günler geçiriyor.

Cem Diken' Alıntı:
Kaan Kural da ne bıcım adammıs ya daha ne ceza verılcek kulube butun maclarda yenık sayıldık ve kupadan elendık daha ne ıstıyor. Şimdi saydırcam bir taraflarına msjıım sılınecek. Ayıptır be hıc ceza almamıs mıs kulup su an ılk3 te iken sonlarda oynuyoruz.Adamın vicdanı sızlıyormus senin vıcdanına ıhtıyacımız yok cektıgımız cezalar hakkımızla aldıgımız galıbıyetlerın sılınmesı yetmedı. Tabı yedıremıyorlar Galatasararayımızın su an en ıyı basketbol oynayan takım oldugunu. Kendı evımızde yendık deplasmanda da yenıcez Fenerınızı. Sımdıden tutustular bı yerlerı oyuzden böle konusuyorlar. Size inat şampiyonluga oynıcaz insallah.

Bu yoruma imzamı atarım...

herkezin gerçek yüzü böyle günlerde ortaya çıkıyor.kaan kuralın yorumunu bende dinledim öyle zoruna gitmişki aziz yıldırımın bu kadar zoruna gitmemiştir.

Federasyonun verdiği anlamsız ve hiçbir dayanağı olmayan cezalara tahkim kurulu bir nebzede olsa dur diyebilmiş. Hükmen mağlubiyetleri kaldırmamaları ise tam bir fiyasko. Bizim ağzımıza bir parmak bal çaldılar ve bu olayı takip eden (kuyruk acısı olan hazımsızlar özellikle) diğerlerini de mutlu etmeye çalıştılar.