Takım Ligden Çekilmeli Midir ?

Takım ligden çekilmeli midir ?

• Kullanılan toplam oy
    63
Bence çekilmemiz gerekiyor.Zaten Bizi kümeye düşürdüler.24 maçın 20'sini en az kazanmamız gerekiyor.Aslında bu ceza bir nevi ligten ihraç edilmek gibi bir şey.Bazı arkadaşlar onurumuz ile oynamamız gerektiğini yazmışlar.Nasıl oynayacağız.Zaten belki 4 hafta içinde kaybettiğimizde kümeye düşeceğiz.Bu taraftar oyuncular diğer maçlara bu düşünce ile nasıl oynayacaklar.Bizler nasıl maç izleyeceğiz.Bu resmen çin iskencesi olur.Suçu işledik ya bizi men etsinler ya da bu -5 puan cezasını kaydırsınlar.Ama şunu unutmamak gerekiyor.Bizi bu durumlara sokanlar kim olursa olsun cezalarını vermemiz gerekiyor.Teknik ekip ve bu işin içinde parmağı olanları hiç bir zaman affetmemiz gerekiyor.Yazıklar olsun onlara.Yüzlerini seytan görsün.

ligden çekilmeyi çarşamba günü yapılacak divan toplantısında alınması yüksek bir karar olarak görüyorum.toplantıya sadece eski başkan ve ikinci başkanlar katılacak sanırım.özhan canaydın ın tutumu ve söyledikleri( sokak ) ortada keza faruk süren'de açıklamalarında takımın ligten çekilmesinden yana olduğunu belirtiyor.çarşmba gününe kadar alınan ceza düşmez ise yönetimde çekilme kararını alabilir.çekilirsek bölgeselden mi yoksa ikinci ligten mi başlayacağımız konsunda biligisi olan paylaşırsa sevinirim.

Kardeşim bu takım birilern maşası değil. Nereye takımı çekiyorlar ya oturup adam gıbı ağırlıkları koysalar bu cezayı istedikleri gibi kaldırırılar veya makul seviyeye getirirler. Ama işlerine gelmiyor çunki birilerini karalamak boşa laf söylemek herkesin daha kolayına geliyor. Madem çok biliyorlar ellerini taşın altına koysunlarda şu puan cezasını kaldırsınlar. Ligten çekilmek orada alınacak kararla olucaksa bundan sonra o trıbunlere kendılerı gelır kendılerı desteklerler.

Ligden çekilen takımlar bölgesel ligden başlar bildiğim kadarıyla. Yalnız maçlara çıkmayıp düşersek o zaman ikinci ligden başlayabiliriz. Tabi maçlara çıkmadık diye bir ceza daha yiyebiliriz :)

aslında bu federasyonun cezası falan değil.. son 20 yıldır adam gibi, erkek gibi bir takım kuramayan, adam gibi bir düzen kuramayan galatasaray camiasının kendine kestiği cezadır.. koskoca galatasarayı bu adamlara emanet edersen, onlar da kadir kıymet bilmez.. Rahmetli Aydan Siyavuş olsa mesela hoca, kafasını ortaya koyardı yine böyle bir rezalete izin vermezdi.. Okan Çevik ile, Mert Uyguç ile bu kadar oluyor..Malzeme yanlış..

Bana en çok koyan da tüm bu rezaletin Cemal Nalga için çıkmış olması. Ulan koskoca Galatasaray, Cemal gibi bir basketbol yabancısını, bir hazırlık maçında oynatmak için dümen yapıyorsa yazıklar olsun bize..Ucunda ne vardı bunun bilmiyorum.. Bu terbiyesizliği yaparken neyi hayal ettik.. Cemal'i 5 maçlık cezadan kurtarıcaz.. Eee ? Euroleague finaline mi yetiştiriyoruz adamı ? Ne için ödeyeceğiz bu bedeli.. ?

Madde ? 14 Küme Düşme ve Çekilme

14.1. Küme düşme şekli ve düşecek takım sayısı ile takımların Avrupa Kupalarına
katılma koşulları her faaliyet için hazırlanan Yönergeler ve Yönetim Esasları?nda
yer alan statülerde belirlenir.

14.2. Federasyonun (İllerde İl Tertip Kurulu) izni olmadan herhangi bir lig sezonunda iki defa sahaya çıkmayarak, hükmen yenik sayılan takımlar Ligden çıkartılır.

14.3. Liglerde yer alan kulüpler herhangi bir nedenden ötürü karşılaşmalara
katılmayacaklarını sezon öncesi bildirirlerse, bu kulüplerin durumu Federasyon Yönetim Kurulu tarafından görüşülür ve takımın hangi ligde yer alacağı
hakkında karar verilir.

14.4. Karşılaşmalara katılıp da tamamlamayan, lig devam ederken ligden çekilen
kulüpler kendi illerinin kümelerine düşerler ve bir sonraki sezon kendi illerinin
en alt kümesinden karşılaşmalara katılabilirler.

14.5. Sahaya çıkmama veya yurtiçi faaliyetlerine katılmama nedenleri Federasyon tarafından haklı görülmeyen kulüpler, o karşılaşmalarla ilgili masrafları ve organizasyona vermiş oldukları zararlar dikkate alınarak Federasyon Yönetim Kurulu tarafından belirlenen cezayı ödemek zorundadır.

Bu renklere gönül vermiş 12 tane genç yetenekle ve başlarında Aslan gibi Cem Akdağ gibi bir isim olursa çekilmeye gerek yok, sonuna kadar desteklerim.

Yok Doğan Hakyemez ve Çetin Yılmaz gibi adamlar gelecekse çekilelim bu ligden hiçbir anlamı yok!

ne okan çevikmiş arkadaş ortalığın içine etti.yazıklar olsun be ne isimler dönüyor onun yüzünden..

ben rasimi istiyorum malum fenerde oynayamıyor.

çekilmek ağır olur bölgesel ligden başlandığını bu yönetim biliyordur sanırım adam akıllı çıkalım kanımızın son damlasına kadar savaşalım çıkmamış candan ümit kesilmez ..

eğer ceza da indirim olmayacaksa çekilmek mantıklı. çünkü var olan hukuk bilgim bu cezalardaki mantığı kabul etmiyor. hazırlık maçında çekilmek üzere ceza veiyorsun (ki bu eyyamdır) ardından sen o oyuncuyu ligde oynatıyorsun. ondan sonra, o oyuncu oynadı diye maçları iptal ediyorsun. burda basketbol federasyonu da suça iştirak etmiş. eğer düşündükleri mantıkda hareket ederlerse onalrında istifa etmesii lazım. diğer türlü bakarsak. türkiye kupası maçalrı ile cemal maçalrını tamamlamış olacağından sorun bitiyor. cemal ve tekik-idari kadroya gerekli cezalar verilir. klüp bu olayda sorumluluğu üzerindne çekmiştir bu tarz cezalandırılma yapılamaz.

Galatasaray?ın kurtuluş planı!
Galatasaray, tarihinin en ağır cezalarının ardından takımı ligde tutabilme adına son kozunu eksi 5 puanı kaldırmak için oynayacak. Galatasaray Yönetimi?nin dünkü Manisaspor maçı öncesinde kulüp binasında gerçekleştirdiği toplandıdan bundan sonraki süreç için nasıl bir yol izleneceği belli oldu. Galatasaray, yönetimi teknik heyet, idareciler ve oyunculara verilecek cezalara itiraz etmeyecek. Yönetim, eksi 5 puan için Tahkim Kurulu?na gidecek. Skandalın ortaya çıkmasının ardından ilk açıklamalarında ?Verilecek her cezaya razıyız. İtiraz edecek bir şeyimiz yok? diye Sarı-Kırmızılı kulübün yönetimi, fiilen küme düşen takım için son atağını eksi 5 puan için yapacak.

Yönetim beklediğinden de fazla ceza aldığını düşünüyor. Ancak olayın hemen ardından yaptıkları açıklamalar nedeniyle yönetimin eli kolu bağlı. Yarınki yönetim toplantısında yol haritasını çıkarak olan Başkan Adnan Polat, Divan Kurulu?ndan gelecek tepkilere gore de son kararını verecek.

daha ligin ilk maçında oyak reno itirazını yapıyor almanyadaki maçlarla ilgili dökümanları federasyona veriyor ancak federasyon hiçbir harakete geçmiyor ve cemal in oynamasına izin veriyor
fb maçına kadar bekliyor ve ertesi gün ortalığı ayağa kaldırıyor
bu bir danışıklı döğüştür ve baş sorumlu cemalin kupada ve ligde oynamasına izin veren feberasyondur