Tamika CatchinGS

Sporun ve basketbolun bütün gerektirdikleri onda toplanmış. Her anlamda büyük bir sporcu hemde çok büyük. Seni de çok seviyoruz Tamika. :)

Gerçek bir yıldız,herşeyi yapıyor sahada.Kalitesi zaten müthiş ama mücadelesi,hırsı ve liderliğide müthiş.Bana göre de dünyanın en iyisi Tamika.

Takıma geleli 4 maç oynadı ama bir kupa ve lidelik geldi takımın çehresini bir anda değiştiren dünyanın belki de en iyi oyuncusu Tamika ne mutluki sarı kırmızı formayı üzerinde taşıyor bu formayı hiç çıkarma Tamika

Çok değil 2 ay önce Tamika gelecek sorunumuz bitecek dediğimde Yahu bir oyuncu ile değişirmi herşey diyenler vardı. Anlatamadımn Tamika'nın ne olduğunu kim olduğunu. Ama o anlatmadı yaşattı. Sağolsun varolsun Umarım şampiyonlukta yaşarız. Onunda Sylvia'nında ilk şampiyonluğu olacak. Belki o çoşkular kutlamaların etkisinde seneye sezon başı gelir:)

Dünkü Fener maçında bir pozisyonda rakip turnikeye kalkarken, topa öyle bir saldırışı vardı ki... Hakem faul verdi ama o mücadelesi, ruhunu ortaya koyarak oynaması... Çok seviyoruz yahu. Hem bu kadar yetenekli hem de bu kadar hırslı olunuyormuş demek ki arkadaş :)

Bazen diyorum bilmesem tamika kimdir diye 4 numara oyuncusu derim.Ribaund alıyor savunma yapıyor takımı ateşliyor.Hucumu anlatmaya gerek yok zaten :) Gerçek bir lider.Fenerbahçe macında big three(Augustus-Tamika-fowles) üçlüsü toplam 35 ribaund aldı.fb ise kaç ribaund aldı? cevap 35 :D Üç oyuncumuz yetmiş zaten daha ne diyim.

Havaalanından yeni geliyorum. Net söyleyebilirim ki Tamika bu ülekde GS dışında bir takımda oynamaz. Üstelik Avrupada başka takımda oynayacağınıda sanmıyorum. Geçen senedne taraftara hayranmış onalrı tekrar trbüne çekeceğiz diyormuş :)

Bildiğim, tanıdığım en iyi bayan basketbolcu, büyük insan. Şu saatten sonra bütün maçlarımızı kaybetsek bile bu düşüncem değişmez.

Takıma verdiği enerji tartışılmaz.Tek eksi puanı yaptığı basit top kayıpları.Onlar da en aza inerse durdurulması çok zor bir güç olur.

Slam dergisinin yaptığı sıralamada WNBA'in en iyi 2. oyuncusu olduğu açıklandı. Şampiyonluk yaşamış, final MVP'si olmuş oyuncuları geride bırakarak.

Bu liste eş zamanlı olarak WNBA.com'da da yayınlanıyor, yani genel geçerliliği olan bir sıralama. Galatasaray taraftarına, Tamika'nın nasıl bu kadar yukarıda olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım :) Keşke en iyi 20 oyuncuyu sıralayıp, bunlardan ayrı bir de Tamika var elimizde deselermiş. Çünkü o herkesten farklı. Ben böyle yürek görmedim, böyle sevgi...

Slam dergisinin yaptığı sıralamada WNBA'in en iyi 2. oyuncusu olduğu açıklandı. Şampiyonluk yaşamış, final MVP'si olmuş oyuncuları geride bırakarak.

Bu liste eş zamanlı olarak WNBA.com'da da yayınlanıyor, yani genel geçerliliği olan bir sıralama. Galatasaray taraftarına, Tamika'nın nasıl bu kadar yukarıda olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım :) Keşke en iyi 20 oyuncuyu sıralayıp, bunlardan ayrı bir de Tamika var elimizde deselermiş. Çünkü o herkesten farklı. Ben böyle yürek görmedim, böyle sevgi...

bir yanlış anlaşılma var, bu liste slam dergisindeki bir adamın geçen seneki performanslara göre bu seneki olası performanslarla ilgili subjektif öngörüleri, takım performanlarıda var işin içinde. yoksa fowlesin angelin gerisinde ve seimonenin alana beardın filan arkasında 16. olması saçmalık ötesi olurdu, zaten adam listenin geneliyle ilgili yorumlarda bayağı tepki almış. Tamika'nın WNBA deki yeri herkesin malumu olsada listenin geneli kayda değer değil amerikalılar pekde ciddiye almamış o yüzden.

"The definitive ranking of the WNBA’s best players." diyor konu başlığının altında. Bir dönem NBA'in en iyi 50 oyuncusu şeklinde yapılan sıralamanın WNBA yansıması. Eğer geçen sezonki performanslar göze alınsa sakatlığı dolayısıyla hiç oynamayan Alana Beard ve sezonun %90'ını kaçıran Candace Parker orada olmazdı. Normal sezon ve final MVP'si Lauren Jackson kesinlikle 1. olurdu başka bir açıdan.

Ciddiye alınmamış demişsiniz ama WNBA.com her salı günü açıklanan oyuncuyu, ana sayfasından duyuruyorsa yeterlidir. Slam Dergisi'nin sıralaması diğer basın kaynaklarında değerlendirilemez herhalde :)

Abi biz burada tartışıyoruz kendi oyuncularımız için, orada da herkes tuttuğu takımın yıldızını destekleyecektir tabii ki :).

Cappie 4. olunca, oldukça karışmıştı orası. "Mercury şampiyon olurken Cappie Batman'di, Diana Robin. Nasıl onun gerisinde kalır" diyenler vardı. Sıralamayı yapan Ben York'un cevabı; "Parker ve Pondexter'ın daha yukarıda olacağı günler de gelecek" oldu. O niye yok, bu niye geride tartışmalarını bitirmek için açıklayıcı bir cevap. Listede yukarılarda yer almak için, önce bir şeyler yapmak, sonra da büyümek lazım. Mesela Sylvia ve Seimone'nin daha yukarıda olması için, playoff yapmaları gerekiyor.